Pozor! Maska je tu znova. Po desiatich rokoch, kedy spôsobila Lokiho Maska malú katastrofu v živote jedného dospeláka, je tu znova ale s inou obeťou. Mladý karikaturista Tim Avery, otec malého bábätka jedného dňa zistí, že jeho dieťa má neuveriteľné schopnosti. Za všetkým však stojí práve tajomná, bláznivá ale aj nebezpečná Lokiho Maska. O Masku má však enormný záujem aj žiarlivý rodinný pes. Tim z toho všetkého nie je práve nadšený, hlavne keď sa medzi dieťaťom a psom strhne o masku malá vojna. Bláznivé situácie na seba nenechajú dlho čakať. To najhoršie však ešte len príde. Samotný Loki chce totiž svoju Masku späť a je pripravený pre to spraviť čokoľvek! (oficiální text distributora)

Rosana

Vyřvaný kýč, který se snaží odkazovat na animované filmy pro děti, dopadl spíše jako pouťový dům hrůzy, kde je všechno kýčově namalované a je vám z toho jenom na blití. Tu hvězdičku dávám za efekty a sympatického záporáka, ale s původním filmem to nemá nic společného. Ono to vlastně nemá ani s FILMEM jako takovým nic společného... ()

Fingon

Dlouho, opravdu dlouho jsem váhal nad hodnocením Odpad! Přemýšlel jsem i o tom, jestli se náhodou z pekla nevrátil Ed Wood a nějakým zázrakem sehnal osmdesát melounů (a pak mi došlo, že Wood to být nemůže, neboť se převtělil do Uweho Bolla a má s financemi jen o málo menší potíže než dnes.) Zaprvé: tohle není inteligentní komedie v žádném smyslu tohoto slovního spojení. Zadruhé: pokud neznáte One froggy evening a aspoň trochu neulítáváte na animovaných groteskách čili cartoonech, nemáte šanci. Zatřetí: počítačové triky se v poslední době používají opravdu v nadbytečné míře, ale tomuhle to ublížit nemůže. ()

elanista1

Nebudem sa nad tym velmi rozhorcovat, vypol som to po polhodine, lebo som citil ako z toho osprostievam. Masku si pozriem stale rad, aj po stykrat sa skvelo zabavam, ale toto s Maskou spolocneho vela nema. Je smiesne ako Jamie Kennedy vyuziva svojich maximalne 10 hereckych uskrnov a po cely cas nepride s nicim novym. Zmes trapnosti je tu samozrejme tiez pritomny, to by nebola amerika. Odpad. ()

Giggo

Ano existují i horší filmy, ale i tak se tendle řadí do kategorie ztráta času. O kvalitách původního firmu tadle nastavovaná kaše s super jednoduchým nápadem neví vůbec nic. Film je o to více sprzněn veškerejma rádoby vtipnejma nechuťárnama (dítě čůrající jak požární stříkačka, smrkající nos místo hlavy ...). Když už se dokoukáte až do konce budete litovat ještě víc. Patetický konec hodný možná teletubies vás opravdu nepříjemně dorazí. ()

Rudinsky

Ja vôbec nechápem prečo túto megabláznivú komédiu radíte do odpadu. Asi je to debilným scenárom, nehercami a absolútnou absenciou čohokoľvek filmového. Ale ja som si tie kraviny jednoducho vychutnal. Asi preto, lebo som potreboval vypnúť a naskytol sa mi tento film...Ťažko posúdiť, ale rozhodne som sa nad tou stupiditou nasmial. ()

• Snímek se umístil na 38. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)
  • Ben Stein je jediný herec, který také hrál ve filmu Maska (1994). Ztvárnil Dr. Arthura Neumana. (rafix)
  • Ve filmu Maska (1994) se pes jmenuje Milo, v tomto pokračování je pes Otis, který svým jménem odkazuje na Koneko. V tomto filmu se pes jnenuje Otis. Toto je odkaz na Koneko monogatari (1986), vyprávající o dobrodružstvím Mila o Otise. (rafix)

Vrátí se Carreyho Maska?

Vrátí se Carreyho Maska?

28.01.2020

Snímek Maska z roku 1994 nastartoval kariéru herečky Cameron Diaz a patří mezi nejikoničtější role Jima Carreyho, celosvětově pak vydělal 351 milionů dolarů na 23milionovém rozpočtu, o to větší… (více)