Zasněžená vesnice Mystery je možná ten největší americký zapadákov, ale vyznačuje se jednou zvláštností: muži jako by se tu rodili s bruslemi na nohou. Každý z nich je totiž posedlý hokejem. Takový je i místní šerif John Biebe (R. Crowe). Spolehlivý strážce zákona, milující manžel a otec tří skvělých kluků, ale jakmile se ocitne na ledě, jde všechno ostatní stranou. Místní ženy mají pro vášeň svých poloviček pochopení. Některá je tu a tam možná nevěrná, ale když jde o hokej, fandí vždy tomu svému. Největší a nejdůležitější událostí v Mystery je totiž každotýdenní sobotní utkání, ve kterém proti sobě hrají jen ti nejlepší. Jednoho dne ale přijde nabídka, aby si to mysterijští rozdali s profesionálním hokejovým týmem New York Rangers. Amatérští hokejisté teď mohou dokázat, že na to mají a že jejich silácké řeči nejsou jen plácáním do mrazivého větru. Otázkou však je, zda najdou odvahu... (oficiální text distributora)

Frajer42

Film, ve kterém se už před zhlédnutím odvážíte vyložit kompletní děj a šance na zmýlení je minimální. Přesto film zhltnete a po skončení se budete cítit téměř uspokojeni. To je film Mystery, Aljaška. Film, kde se hokejoví nadšenci střetnou s profesionály. A protože se jedná o film, tak film patřičným filmovým způsobem i skončí. Nicméně vše je více než pěkně zahrané, takže na druhou stranu proč ne. Takže asi tak. 3* ()

teutates

Taková ta rodinná srágora minulých let, která má poučit, povznést, jít příkladem... a tak dále, kde hlavní hrdina poukazuje, tož Kanada prostě... rodinná propagace, která neurazí a do TV je jako stvořená. Co kanadský svátek to Mystery, Aljaška... 6/10 ()

mat.ilda

Opravdu pohodová komedie, nečekaně jsem se bavila. Herci přirození a nevtíraví, vtipné dialogy, zajímavě nasnímané záběry z hokejového zápasu - zcela jiné úhly než jsme zvyklí v tv, ale napětí při rozhodujícím utkání mě dostalo téměř stejně, jako by hráli naši. Dokonce i konečná "tleskací" scénka nebyla trapná, nezbývá než doporučit :-) ()

heyda

Je to tak někde mezi 3 a 4 hvězdičkami. Každopádně celkově vzato hezky a podmanivě natočený snímeček s dobrým Russelem Crowe a pro každého fanouška hokeje možná i něco víc. ()

Yardak

Oddechový sportovní (vlastně jen hokejový) snímek, který je sice v mnoha věcech velmi předvídatelný, ale na druhou stranou celou svoji stopáž je zábavný a vybraní herci do svých rolí dobře sedí. Každá pidivesnička by chtěla zažít takový zápas! Pohodový film, slabší 4 hvězdy. ()

Ilicka

Hvězdně obsazená sportovní pohádka o tom, jak si kluci z Aljašky vykřičeli zápas s NY Rangers... Patos, kopa patosu, ale jinak pohodička na nedělní večer... PS: Příjemně mě překvapil a pobavil rating, aneb malé děti sprostě nadávají:-D ()

ARI50

Hokejový film na krásnem ledním prostředí ale co z toho když příběh je málo dramatický a moc se neděje pro mě jsou takové filmy zklamáním škoda. ()

becki_tu

Parta hokejových nadšenců ze Zapadákova se chystá k zápasu se slavnými NY Rangers. Tolikrát obehrané a průhledné schéma s mírným náznakem humoru a minimem vtipných situací mi tentokrát přišlo za hranicí mého vkusu (sám jsem se divil, že mi nesedlo hokejové téma) a nebýt Russella Crowea a závěrečného "napínavého" zápasu asi bych si drbal hlavu víc. Ale jako reklama na Rangers to šlo. Ještě že aspoň u televize bylo teplo. 50%, víc nedám. ()

Coleator

Pořád jsem čekal, kdy se na scéně objeví Buddy - všestranný psí sportovec, protože tohle prostě byla neskutečná parodie na sport... Jak se tady mohlo objevit tolik známých herců v čele s Russellem? ()

5150

70%.. oddechovka jak se sluší.. má hezký příběh se sportovní zápletkou.. odehrává se v krásném zasněženém prostředí.. nechybí pohodová atmosféra.. a nakonec ani herecké obsazení není k zahození - mj. cameo Mikea Myerse.. ()

Borrtex

Velmi pohodový film, který je plný napětí, rychlosti, skvělého střihu, velice dobrým hereckým obsazením, ale také příběhem, který se společně s hokejovými zápasy prolíná. Velice originální nápad, který je dobře zpracován a jako celek působí velmi dobře. Závěr nás překvapí, a to protože bude nečekaný ale zároveň velice zdařilý. 80% ()

Johny_fork

Typická americká pohádka, jak se slabí a podceňovaní postavili nepřemožitelným. Vcelku roztomilé charaktery a pohodová kulisa zapadlé Aljašky dělá z filmu stravitelnou a pohodovou rodinnou podívanou na zimní večer. ()

Chermy

Nejen proto, že mám tak rád Russella Crowea, ale taky proto, že Mystery tak roztomile vypráví o obyčejných lidech. Tenhle film mi prostě pokaždé zpříjemní večer u televize ()

evilmind

"Hraju hokej a smilním, protože to jsou dvě nejzábavnější věci v zimě" - no, a vo tom to je. Jak v tom skončil Reynolds a Crowe ovšem zůstává záhadou. ()

Wysch

Ve své podstatě roztomilý klišovitý snímek se sympatickým osazenstvem a scénářem ždímajícím zaběhnutá klišé (maloměsto, outsider, sport, utkání, "vítězství", happy end...) a přidávajícím vcelku typický humor, takže dohromady to tak hezky pasuje, že vám je vlastně úplně u análního otvoru, že je to zbytečně dlouhé a že jste to už ve své podstatě viděli v desítkách jiných filmů. Protože tohle je náš rybník! [shlédnuto v TV] ()

Skip

Nečekejte žádné velké umění, připravte se na pár správných chlapíků a na město, které žije hokejem, a bude to pohodová podívaná. ()

lekr

Čistě odpočinkový film. Co do originality snímek nepobral vůbec nic a je spíše úsměvným vyprávěním o vzestupu jednoho hokejového týmu a i tak trochu zamyšlením nad rodinnými hodnotami. Je to až k nevíře ale vůbec ne špatným. Russell Crowe je výborný herec a jeho role Johna Biebeho mu fakt sedla. A ani Azaria v netypické vážnější roli nezklamal. Nemůžu si pomoct, já se prostě bavil. ()

O´Neill

Super komedie do nepohody, která člověka dokáže rozveselit. Fajn námět, pěkné prostředí zasněženého městečka, a příjemní herci vytvářejí super filmeček, na který se vždy rád podívám. ()