Malá mořská víla

• USA The Little Mermaid (více)

Ariel je poněkud vzpurná mořská víla, která žije v podvodní říši v Atlantiku. Touží poznat svět lidí, i když ji její otec, vládce podvodní říše Triton, důrazně varuje, že obyvatelé moře to mají přísně zakázáno. Ariel se zamiluje do prince Erika, kterému zachránila život, když jeho loď ztroskotala v bouři. Aby ho mohla znovu spatřit, požádá o pomoc mořskou čarodějnici Ursulu. Ta slíbí, že jí na tři dny přičaruje lidské nohy, výměnou za její krásný hlas. Ale pokud ji během této doby princ z lásky nepolíbí, bude se muset vrátit do moře a navždy čarodějnici sloužit. Ariel na to přistoupí. Netuší ale, že Ursula udělá vše, aby Ariel prince nezískala. (TV Nova)

studiobadguy

A začíná období Disneyho renesance což je období kdy vycházely ty nejlepší Disneyho filmy. A začíná to tímto skvělím snímkem. Původně jsem si říkal že to bude jen blbost pro holky. Ale je to jeden z nejlepších filmů tohoto maratonu. Příběh, i když je známý tak je velmi solidně odvyprávěný a místy i celkem dojemný. Tento film mi celkem připomněl Popelku. Postavy jsou naprosto dokonale napsané. Hlavní záporačka filmu je naprosto skvělá a jako záporák funguje, Animace je také velmi skvělá. Myslím že Disney zase o krok postoupil. 100% (5 hvězd) ()

Grondal

Toto podľa mňa nedopadlo príliš dobre, alebo prinajmenšom tak dobre ako som čakal z ohlasov, ktoré som na tento film mal. Nehovorím, že to je zlý film, skôr ide o to, čo kto asi od neho očakáva. Dostal som v zásade strašne primitívny príbeh, s priemerným vizuálnym spracovaním s jednou veľmi roztomilou malou morskou vílou. Mne to napríklad nestačilo. V dnešnej dobe už dokonca aj od animákov očakávam akosi viac, nejakú pridanú hodnotu, nejakú myšlienku. Tu sa mi toho nedostávalo, a jediné čoho som mal dosť, boli postavičky, ktoré ma nestačili prekvapovať, niekedy doslova šialenou mimikou. V každom prípade, hlavnú hrdinku zjavne kreslil zrelý muž ktorý vedel, ako zaujať a preto, sa na film pozeralo celkom dobre. ()

Lennie

Mám sice ráda tu verzi příběhu, kdy má Víla prince zabít, ale místo toho se raději stane mořskou pěnou, ale co by z toho pak ty děti měly? A co bych z toho měla já? Vždyť i jako sedmnáctiletá puberťačka jsem u Arielina kukuče roztála jako malá :-) ()

Bonniesgun

U Disneyho to sice umí lépe, ale... tohle je prostě jedna z nejveselejších pohádek od nich! Navíc - na přelomu osmdesátých a devadesátých let již pomalu končila éra téhle klasické disneyovské animace a začínala realističtější éra (která vyvrcholila na jedné straně Pocahontas - v roztomilosti figurek a n druhé straně v 3D příbězích) ()

carodejb

Ušlo to. Kdesi medzi 3 a 4*. Proste som už veľký a cynický. Ale dobre. Toto nepovie nikomu nič, tak inak: Nuž nejak ma nebralo, že celé to bolo len o tom, že holka je nadržaná na chalana. Ale posledných 20m bolo epických a musím uznať, že Urshula mala perfektný plán ako ovládnuť oceány. ()

Renie42

Mám ráda disneyovky, ale tahle je mému srdci nejbližší. Ariel chtěla nohy, já chtěla být jak Ariel, ale s ploutví. Svobodně si plavat pod vodou, dýchat a mluvit, prožívat různá dobrodružství. Teď jsem to po více než dvaceti letech viděla znovu a úplně se mi ta představa opět nahrnula do mysli. Je to krásná pohádka a jsem ráda, že nedali na ten Andersenův konec a dopadlo to tak, jak to dopadlo. ()

PlayEasy

Velmi příjemné klasické mořské dobrodružství z dílny pana Disneyho. Určitě bychom vyzdvedli již u starých disneyovek tradiční kouzlo a nenapodobitelnou atmosféru, skvělou hudbu i písně (především výbornou Under the Sea, čes. Pod hladinou) a z postav rozhodně kraba, který to dost táhne na svých bedrech nebo třeba racka. Jinak animace opět super, očekáváný happy end oproti původní Andersenově pohádce, ovšem bohužel špatná padouška a trapný konec - z příjemné pohádky do béčkového akčního fantasy filmu?! ... Jinak snad není co vytknout a my doporučujeme nejen dětem ale každému, kdo potřebuje nabrat trochu (nebo dost?) pozitivní energie :) 75% ()

koty2201

Ďalší môj rest a vôbec som to neoľutoval. Úprimne sa musím priznať, že zatiaľ je to jedna z najlepších animovaných rozprávok od Disney, s ktorými som mal tú česť. Jediné čo musím vytknúť je iba taká mierna skratkovitosť deja. Hlavne ku koncu filmu je všetko tak akosi narýchlo. Nič by sa nestalo, keby to má o 20 minút viac. A to je všetko zo záporov. Pretože okrem toho má všetko, čo má mať. Veľmi peknú animáciu na svoju dobu. Hudba je naozaj očarujúca a hreje pri srdci. Aj v slovenskom dabingu sú piesne veľmi pekne zaspievané a aj otextované. Humorné momenty ma dokázali dosýta rozosmiať a to sa u mňa málokedy podarí. Samozrejme tu nechýba ani romantický príbeh a boj dobra so zlom a ani poučenie. Potom by to nebola rozprávka, všakže? Aj keď tu to bola taká láska na prvý pohľad, čo je trocha neprirodzené, ale to je tá skratkovistosť. Rovnako je hlavná záporáčka priam skvostná a zlovestná tak, ako má byť. Ale tiež je rýchlo po nej, takže to je možno škoda. Takže ak ste rovnako ako ja, túto klasiku ešte nevideli, smelo do toho a určite nebudete veľmi sklamaní. Ja sa skôr bojím tej blížiacej sa live-action verzie. ()

helrohir

Jeden z najznámejších animovaných disney filmov, ktorý spĺňa väčšinu atribútov potrebných k plnohodnotnému zážitku v rámci tohto žánrového zaradenia. Animácie sú už tradične dokonalé, hudba taktiež, príbeh čerpajúci s klasického Andersenovho žriedla nemôže sklamať, naviac tomuto filmu pridáva na atmosfére morské prostredie. Primárne je to však film pre deti, preto je tu viacero postáv odľahčujúcich dej, nuž a mne osobne v rámci podobných filmov nikdy nesadli hudobné čísla. Občas nevadia, ale tu je ich fakt dosť. 70%. ()

Ereniss

Moje dětství se neslo v duchu dvou pohádek: Ariel a Šípkové Růženky. Knížka podle filmu zaujímala čestné místo v mé knihovničce už ve 3 letech. Později jsem si ji četla stále a stále dokola a některé pasáže si pamatuji dodnes. No a film? Tomu nelze snad nic vytknout. Další skvost, za který si Disney může připsat čárku. A princ Erik je frajer. ()

EliG

Keby som si to pozrela teraz, tak pochopiteľne tomu 5* nedám, ale Ariel je asi moja najväčšia srdcovka z detstva. Tie pesničky, slovenský dabing a hlašky mi doteraz pripomínajú krásne bezstarostné časy. :) Toto sa im fakt podarilo, škoda že už teraz také pekné, jednoduché rozprávky nevídať tak často. ()

Gig

Krásně to sesumírovala Jezinka.Jezinka. Andersen měl všechny pohádky smutné. Spíše bych řekl balady. Proto všichni výtvarníci, umělci, režiséři, kteří se drželi předlohy nechali mořskou vílu zahynout. I ten Dvořák, co udělal podle Andrsena českou verzi s Rusalkou, to zakončil tragicky. Ale Češi, tedy ať už Kachyňa nebo Dvořák, ponechal vílu vílou. Tady z malé mořské víly se stala malá mořská panna. Zde započala spolupráce vynikajícího hudebníka, a jsme opět u té hudby, Alana Menkena s Disneyem, který sloužil nádherné písně a hudbu k této pohádce. Pro mě po dlouhém čekání od poslední princezní pohádky, snad Popelka?, vznikla další a mimořádně úspěšná. Dodnes si zpívám šalalalali, a ne tu od Gotta :), ale právě od Menkena. Do dnes je pro mě nejromantičtější snad scéna od Disneye, kdy se Ariel plaví v loďce s princem. A to jsem tenkrát ještě nevěděl že vznikne Kráska a zvíře. A proto Ariel, zpívej: "Áaaaaaaaa" ()

julyberda

Nesnáším děvčata, co se chovají jako tahle Ariel. To jejich ustavičné mávání vlasy, to slintání po pomádových krasavcích, se kterými v životě nepromluvily ani slovo, to sobecké zacházení s přáteli, to hromadění cetek, no prostě fuj. Animace pěkná, hudba chytlavá, hlavní hrdinka koza. Andersen se neměl dostat do ruky tomuhle studiu. ()

eMeMko

Dle mého názora jedna z nejlepších disneyovek. Zajímavý příběh, dokonalá záporačka, sympatičtí hlavní hrdinové, perfektní atmosféra a chytlavé písničky, to je ideální koktejl na poklidný relaxační večer po náročném dni. Vypíchnout musím také opět kvalitní animaci, která v tomtu snímku už pomalu a jistě koketuje s CGI. Finální hodnocení: Nutno vidět alespoň jednou v životě. ()

Lady Gaga v Malé mořské víle?

Lady Gaga v Malé mořské víle?

16.10.2018

Následující novinku si zařaďte do složky „nepotvrzené spekulace“, nicméně podle čerstvých zpráv projevilo studio Disney zájem o zpěvačku a herečku Stefani Germanottovou aka Lady Gagu (Zrodila se… (více)

Disney posílá do kin letadla a velký mráz

Disney posílá do kin letadla a velký mráz