Černá komedie o sebevrazích. Stará dobrá Anglie L. P. 1937 - strašidelná noční scenérie vřesoviště, siluety stromů, v lesknoucí se vodní hladině se odráží vzdálená silueta nevelkého hrádku. Jen pes baskervillský tu chybí... vidíme jen vzdálené siluety postav na voru a netušíme, kam plují. (oficiální text distributora)

altaica

PRO MUŽE:Bankrot, věřitelé v patách, manželka na mrtvici a hle spasitel. Poukaz na dovolenou. Zvláštní hotel. Podivní hosté a ještě podivnější personál. Naprosto skvělá komedie plná hlášek a inteligentního humoru. Obsazení z říše snů – Donutil = skutečná herecká lahůdka, Somr, Němec a Dulava . výborné výkony sloužící celku. Scénář i provedení připomíná slávu Saturnina. Proč není za 5*? Byl by to lepší film, než inscenace a k hereckému koncertu patří i paní Bohdalová, žel střídá dobré i slabší chvilky a pak naprostá tragédie vyhřezlá z nejspodnějšího patra subanální herecké ochotničiny jménem Dejdar. Bože to je vemeno. Trochu se mu navíc blíží svým přehrávaným a do noblesy snímku se nehodícím projevem Postránecký. Zkrátka jak jeden debil dokáže v závěru strhnout dobrý film do rekta kinematografie. Skvěle jsem se bavil, chtěl bych dát 5* ale závěrečná dejdarovina – fuckt nejde dát víc jak 3*         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Milá a celkem vkusná záležitost, která na vaší tváři, madame bude kouzlit mnoho úsměvů. Je tam rozhodně, co si vychutnávat. No a tu závěrečnou honičku nějak přežijete. Doporučuji          HLÁŠKA:a)Pane premiére, nedávno jsem četl, že se vám úplně kompletně položila celá vláda, to je pravda? b) Nejenom vláda, taky ekonomika, zahraniční politika, školství ... a)Óo samé mínusy, nějaké plus by nebylo? b) Do plusu šla kriminalita, taky inflace, nezaměstnanost a státní dluh. Takový je výsledek mého mnohaletého politického snažení. Totální rozklad státu. a) Ale pane expremiére, přece jeden člověk nemůže přece takhle totálně rozložit celý stát.To by musel bejt ale jó šikovnej. b) Vypadám snad nešikovně?//b) Všichni v národě i ve vládě jsou přesvědčeni, že jsem odešel z politiky a následně i ze života a to na věky. Zachovat se jako gentleman, to byla má výzva všem, kteří státu škodí. a) No jo, ale kdyby takhle gentlemansky odešli všichni politici,kteří škodí státu, pak by padly celé vlády. b) No jistě, to v Čechách neznáte??! ()

ForGump

Dost milá a malá komedie z jednoho klubu pana Stevensona, kde řádí Donutil, Bohdalová a další řada vynikajících herců. Roztomilé. 70% ()

Stejšn

Jaromír Dulava mi v tomto snímku velice připomíná správce hotelu z filmu The Shining. Škoda toho ujetého závěru. ()

Pitryx

Dalo se na to dívat. Občasné hlášky tomu dávají trochu šmrnc a posunují o level výše. Jen jich mohlo být více, jen nechápu, proč byl šéf klubu a majitel vyzrazen hned na začátku. Vždyť to mohlo být o to zajímavější. Velká škoda. Ale i když nešlo o nějaké veledílo, tak bych za to překvapení na konci hodnocení jistě zvýšil. ()

PetrJulian

Docela by mě zajímalo, kde se to točilo. A pěvecký výkon personálu byl opravdu famózní. I když jde o tv inscenaci, tohle by si zasloužilo i vydání na dvd. ()

honzic

Rozhodně dobrý začátek i průběh komedie s mnoha známými herci zcela kazí toporný a nevydařeně trapný konec, kdy je vše viditelně přehrávané. Hodnocení: 60 % ()

carl.oesch odpad!

Bože, to snad není pravda. To se skutečně někomu může takováhle šílenost na úrovni těch nejhorších opusů a la Nova a ještě k tomu za dvanáct miliónů líbit? Křečivitě přehrávající Donutil, tradičně traoní Bohdalová s Dejdarem a navrch stupidní děj se záplavou neuvěřitelně dementních dialogů.....šílené, nepochopitelné. Tohle je ta "kultůra", na kterou musíme pltit cca dva tisíce ročně a která stojí průměrnou rodinu ročně víc, než ty nenáviděné poplaatky ve zdravotnictví? Každá dvacetiminutová povídka v pořadu 3 + 1 s Donutilem je stokrát lepší, než tajle Zelenkova hrůza. A není zdaleka jediná. Tak děsiví nejsou snad ani Bakaláři. Nicméně mezi dalšími televizními velkodíly se zdatní konkurenti najdou a není jich málo..... ()

Mr. Movie

Komedie ? Asi zbankrotovala taky. Teď si ani nevzpomínám o čem to vlastně bylo a přitom se tam mluvilo i hrálo. No, hrálo... Výkony herců nuda, film nuda. ()

Xylobalsam

Velké zklamání, celá plejáda vynikajících herců, ale Zelenkovi se nepodařilo je dát dohromady. Jedinou světlou vyjímkou je "jako vždy" dobrý Donutil, na druhou stranu mě hodně zklamala Bohdalová, která už asi svojí dřívější formu nenajde. Celý příběh působí dost nudně, snad bych to ani nenazýval komedií. ()

MariusDee

Na televizní film to nebylo špatné, i když to co si cením nejvíc, totiž originální příběh, je vlastně jen převzato od R. L. Stevensona. ()

marek.kral

Milá komedie s výborným obsazením. Děj dobře napsaný s potencialem na klasicky film. Evidentně napjatý rozpočet pro televizní film je patrný a to je škoda. ()

corax8

Velmi citlivě a jemně natočená komedie o skupině sebevrahů. Režisér nám předkládá příběh s anglickým humorem. Pro televizi jako dělané k odpočinkovému poslechu. ()

Ware

Na TV film celkom dobré, herecké obsadenie fantastické, len ku koncu film upadal a začínal nudiť *** ()

Krastom

Je to velice koukatelné, Miroslav Donutil je skvělý herec a opět mě nezklamal. Přesto, že nevím, co bych tomu vytknul, čtyřmi, nebo pěti hvězdami tento film neocením. Tak dobrý zase není. ()

Eternity

Vynikající námět R. L. Stevensona je v podání Zdeňka Zelenky zpracován značně rozpačitě. Na televizní inscenaci se jedná o docela podařené dílko, které je místy velice zábavné, ale bohužel jindy až lehce trapné a přes veškerou snahu neudrží tempo až do konce. Nejvíce mě mrzí, že nezachovává vážnou tvář a nepracuje tolik s černým humorem, ale převrací se spíše do frašky. To je z velké části dáno výběrem ústřední dvojice. Bohdalová-Donutil svými výstupy zadupávají perfektní herecké výkony ostatních, které nadobro pohřbil zpackaný závěr filmu. ()