Angustia

• Španělsko Angoixa (více)

Seznamte se s milými holuby, šneky a jejich vlastníky, duševně nemocným sanitářem Johnem a jeho terorizující matkou. Jejich oblíbenou zálibou je vraždění osob pro zisk očních bulv. Co se ale stane, když se někdo skutečný nechá inspirovat? Pohodlně se usaďte a užijte si unikátní film ve filmu. Pečlivě si ale před tím zkontrolujte, zda nesedí někdo za vámi. (Okara)

honajz2

No a přesně tady je krásně vidět, že stačí dobrý nápad a dobrý scénář a máte z toho dost povedený horor. Cca 25 minut sledujeme psychopatické duo matka-syn (kteří mi strašně připomínali Davida a Maureen z Psychoville - až na to, že Maureen neměla takové schopnosti), které chová holuby a šneky a jednoho dne se syn rozhodne sbírat oční bulvy a pod vlivem hypnózy a telepatie svojí matky tak vraždí. Pak se ale dozvíme, že je to jen film, který sledují diváci v kině, přičemž jedna holka z toho má strašnou hrůzu a od určité chvíle to začíná vypadat, že někdo inspirovaný tímto filmem je při jeho promítání rozhodnutý udělat to samé. Ten nápad to má skutečně krapet šílený, ale mile mě potěšilo, že funguje, správně graduje včetně atmosféry a dokonce to je i docela chytře vymyšlené. Navíc to doplňování se událostí ve filmu a ve skutečnosti je tam taky udělané dost slušně a líbila se mi i ta dlouhá psycho scéna hypnózy, po které se vlastně celkem divím, že z ní nikomu nehráblo rovnou v tom kině. Úplně dokonalé to sice není a klasický hororový závěr mě tu zklamal, ať už bych ho bral vážně nebo psychologicky (přičemž by to tak šlo brát skutečně obojím), ale jinak je to skutečně dobré. 4* ()

Hennes

Napínavý a originální horor. Zprvu jsem se moc neorientoval, ale časem jsem vklouzl do děje, zjistil co se vlastně v kině odehrává a pak už mě to bavilo a jen jsem čekal co ještě úchylný maminčin mazánek vymyslí. Absolutní mě svým výkonem dostala Zelda Rubinstein, jako vyšinutá matka. ()

Flaxik

Nevím, kdo je J.J.Bigas Luna, ale solidně mu haraší. Ale takovým tím roztomile úchylným způsobem. Dobře no, bydlet bych s ním nechtěl. V každém případě, jestli vás serou haranti, že pořád chtějí chodit do kina, pusťte jim Angustii a garantuji, že si to budou pak pořádně rozmýšlet. Na oftalmologii taky už budu kráčet méně jistým krokem než dřív a čočky si pro jistotu nenechám vrazit do oka od nikoho. Na rozdíl od mongoloidně působících triků v Demons tenhle film vůbec nezestárnul. Památná věta: "Doktor měl pravdu, ve skutečnosti vůbec neexistuju" ()

dubinak

Asi jsem jediná, ale mě tento film neuvěřitelně sral a iritoval. Přišel mi hlavně úplně debilní, nelogický, zmatený, na svou krátkou stopáž až moc zdlouhavý a divný. Když točím film ve filmu, tak aspoň nějak šikovně, prosím. Asi největší osinou v zadku tu byla malá maminka, jejíž hlas už jsem chtěla zažehnat tlačítkem na ovladači. V závěru si mě Angustia ale přece jenom trochu udobřila svojí mrazivou atmosférou a docela příjemnými hororovými scénámi, ale žádná sláva to tentokrát fakt nebyla. Dvě a půl, a to fakt z nouze. ()

majo25

Nie zlý triler, aj keď sa nevyhne viacerým nedostatkom, ako aj faktu, že je to "iba" film vo filme a pozornosť sa tak musí nutne rozdeľovať. Ako nápad a istá dávka originality to samozrejme nie je márne, ale nemám rád, keď som ako divák podvedený a film (alebo sen či halucinácia) je vydávaný za skutočnosť. Tu sa to divák dozvedá niekedy v polovici filmu a čo je trochu na škodu, film vo filme je o niečo zaujímaveší ako samotný film. Odkedy ale som sa dozvedel, že všetko, čo vidím, je iba film, jeho príbehová línia ma už príliš nezaujímala. Občas sa tieto dva línie prelínali, čo bolo asi aj zámerom, ale nie vždy je to dostatočne spracované. Film vo filme má jediný zámer - šokovať, a hoci nemusím brutalitu/kaličenie spojené s očami, scény s nimi mi nerobili žiadny problém. Celkovo sú ale trilerové prvky, gore efekty i práca s krvou dobre zvládnuté. Pre eurotriler to je lichôtka. Atmosféra v kine celkom fajn, paradoxne aj občasný humor mi nevadil. K celkovej spokojnosti tomu však čosi chýbalo, napr. silnejšie emócie, resp. niečoho bolo nadbytok. ()

Nivenx

Tento film mi unikal a opravdu neprávem. Parádní řežba, kdy se prolínají dva příběhy do sebe naprosto dokonale a vražd tam bylo opravdu požehnaně. Povedená hororová atmosféra spolu s vyšinutými záporáky dělá z tohoto filmu klenot hororu a myslím, že každý fanoušek tohohle žánru by měl Angustiu vidět! 80% ()

hanagi

Velmi nepříjemné pro někoho, kdo si sám nevyndá ani smítko z oka! Velmi zábavná dvojí projekce a pohrávání si s divákem. Jenom kdyby ty holky pořád tak hystericky nejančily. ()

Eraserhead

Příliš jsem netušil do čeho jdu a možná právě proto se dostavilo velmi příjemné překvapení. Parádní hra s divákem, kterého režisér celou dobu vodí za nos. Drsný, napínavý a neprávem opomíjený "osmdesátkový" skvost. Vidět to v kině, zážitek by byl ještě mocnější :-) ()

bolan

Celkem překvapivý a zapomenutý horůrek . . . teda pokud berem v úvahu rok a původ vzniku. Originální námět s více ději, které se navzájem ovlivňují, bych v roce 87 nečekal. ()

kkarx

Ušlo to, akorát stejnou pointu jsem viděl už několikrát a nějak mě to nemělo čím překvapit a docela jsem se nudil. Příběh se posouvá mdle a herci jsou vesměs nevýrazní, třebaže mě alespoň potěšila menší role pro Craiga Hilla. Nic extra dobrýho bych v tom neviděl. Po řemeslné stránce profesionálně odvedené, námět odporně úchylný, jinak ale nic objevného, co by mi kdy stálo za to, abych se na to podíval někdy znova. ()

domirovec

Angustia je skvělá a z technické stránky velice povedená hororová záležitost z konce 80. let. Nejzajímavější je však rozhodně děj, který úžasným způsobem propojuje dvě filmové reality. Za mě povedený bizarní snímek u kterého se každý milovník zajímavých slasherů bude bavit. 4/5 ()

wata

Och, nuda, nuda, nuda. A s nemeckým dabingom! :D Aaaaaaale, musím podotknúť, že je to film velice zaujímavý z hľadiska sebereflexie filmu. Každému sa predsa stane, že po pozretí si hovoru čaká, že spoza dverí naňho vyskočí príšera, že sa mu sníva o tom, že votrelci ovládli celý svet a pod... Tož odporúčam všetkým, ktorí sa na filmy radi nielen dívajú a užívajú si ich, ale aj sa zamýšľajú nad filmom ako médiom. Aký vzťah je podľa vás medzi telom na plátne a telom diváka? ()

foundation

Španielsky pokus o originálny film, ktorý sa ale nakoniec ukáže iba ako velice obyčajná a priemerná krimi ,,podívaná,, zúfalo sa tváriaca že je niečo viac.Takisto si mohol režisér odpusťiť niektoré zbytočne pridlhé scény ktoré vyvovali nutkanie pokukávať po hodinách až nezdravo často. To je na 80 minutový film nepríjemná vizitka. Je to niekde medzi 2 a 3. ()

JimiH

Silný zážitek se surrealistickými a meta prvky v době, kdy to ještě nebylo tolik v módě. Masterclass v budování napětí. ()

ŠpetaMarek

Mily mix uchylarny a experimentalniho filmu. Bohuzel je tam jedna zbytecne dlouha scena, kterou clovek musi fakt protrpet a za me to dost ublizilo celku. Naopak divno-zena Zelda z Poltergeist tomu dava ten spravny punc kultovnosti. ()

Pokryvac

Filmové hrátky s divákom. Už na začiatku počuť hlas uvádzača, ktorý upozorňuje, že neručí za nič, čo sa vám môže stať počas premietania (toto by malo asi najväčší účinok priamo v kine, bohužiaľ neviem, či sa film niekedy u nás uvádzal). Nasleduje horrorový príbeh o sadistickom chirurgovi, no odrazu to, čo vyzeralo ako hlavná dejová línia ustupuje do úzadia. Ocitáme sa v kine, v ktorom sa premieta film a dve tínedžerky komentujú to, čo vidia na filmovom plátne. ide o vskutku orignálny a zaujímavý film, ktorého sledovanie v kine musí byť priam potechou (čo takto obnovená premiéra?!) a je škoda, že španielskym horrorom/thrillerom sa nevenuje väčšia pozornosť, tak ako napríklad talianským. Odporúčam najmä priaznivcom nekonvenčného horroru, ktorý majú plné zuby šablónovosti a túžia vidieť niečo nové (aj z filmárskeho hľadiska). ()

sibskyn

Film, který bych se určitě vyplatil vidět v kině. To by naprosto umocňovalo zážitek na 5 hvězd.Ale i tak pocit nejistoty a napětí jsem si užil i sám doma. ()

Svadbos

Imaginatívny, ale drsný horror, ktorý sa sám vrhá do akcie, keď sa v kine premieta film o šialenom vrahovi, zatiaľčo iný šialený vrah je medzi divákmi. Verzia pre kiná začínala upozornením, že v soundtracku sú použité podprahové efekty. ()