Rebelové se připravují na bitvu proti nemilosrdné armádě Mateřského světa a přitom mezi nimi vznikají pevná pouta a rodí se noví hrdinové i budoucí legendy. (Netflix)

M.i.k.e

I po ne úplně dobrém prvním díle sem zůstal jedním z asi pěti Snyderových fanoušků a velmi opatrně sem doufal že si dvojkou napraví pošramocenou reputaci. A nenapravil. Dvojka je totiž podstatně slabší a ještě prázdnější než jednička. První půlku se tam prakticky vůbec nic neděje a na akci si divák musí počkat do druhé hodiny. A jakkoliv je ta akce nezastavující a chvílemi i celkem efektní, velmi rychle se okouká a po asi 15 minutách nepřetržitého stříelní, máchání meči a zpomalených záběrů zjistíte že vás to baví snad ještě méně než zoufale placatá první polovina. O nějaké logice děje nemá smysl diskutovat, protože tu žádná není, ale já sem se ani nesnažil o to jí hledat. Nejslabší Snyder a pomalu ale jistě přestávám vidět světlo na konci jeho kariérního tunelu…30% ()

ZoltanCZ

Kora přivedla k farmářům nejlepší bojovníky v galaxii, kteří pak ve zpomalených záběrech sklidili obilí. Veškeré rozhovory jsou příšerné, k postavám si divák stále nemá šanci vytvořit nějaký vztah. Přitom zdejší herce mám dokonce rád, ale tu mi byla každá postava úplně volná. Druhá polovina, kde se jen válčí, byla logicky záživnější než k uzoufání nudný Farming Simulator z první poloviny, ale že by se objevilo něco když už ne originálního, tak aspoň nějaký WOW moment, tak to vůbec. Nejhorší je, že mě to fakt mrzí, protože tenhle žánr mám rád a ještě horší je, že když už někdo na něj dostane peníze, stvoří tohle. ()

bourec

Nakonec tady tomu trochu zvednu hodnocení. Z důvodu, kde se většina filmu odehrává, to není tak papundeklový jako v jedničce. Ale jinak ta zábavnost je na dost nízký úrovni. 50%. ()

C0r0ner

Budu moc hodný a dám ještě druhou hvězdičku, protože vizuálně to místy byla paráda, nicméně obsahově je to fakt šrot. Je to podobně hloupá, zbytečná a nesmyslná sračka jako nová trilogie Star Wars plná blbostí od začátku do konce (vesmírné lodě na uhlí over the top!). 30% ()

Martrix

Je to zvláštní, sledovat takhle brutálně fádní příběh navlečený v kabátku, který by slušel většině kvalitních sci-fi filmů. Poslouchat ty hloupé fráze...a to už od prvních vteřin... prolog z úst P. Štěpánka zněl, jako kdyby vnoučkům předčítal kosmopohádku. Ale jen u toho nezůstane. Snyderovi hráblo, takže doručí scénu vyvraždění královské rodiny u které fidlají na housle divní hudebníci, kteří tam byli....asi jen aby to neprobíhalo v tichu. A hned poté budete sledovat sklizeň obilí, kterou provází budovatelsko-heroický chorál. Tohle nejsou spoilery...tohle je varování. I když se na to stejně podíváte...zahoďte očekávaní, pusťte z hlavy sliby Snydera, že dvojka už má vše, co divák nenašel v prvním filmu. Nevím sice co přesně hledá průměrně přitroublý Američan, ale dost bych se divil, že to budou patosem oslizlé scény, kterými byl zvlášť úvod řádně proplísněn. A nejspíš neprahne ani ukrutně nezáživném laserovém střílečkování. Samozřejmě je mi jasné, že to byl "rafinovaný" filmařský Zackumak...to aby vytvořil kontrast mezi vesnickou selankou a brrrutální bitvou...která byla nakonec brutální především tím, že tak dlouho trvala. Dětský mozek v hlavě Snydera vyprodukoval nehorázně naivní scénář...spíše leporelo u jehož dabování se snad museli stydět i naši herci. Jenže i když to většina diváků čeká.... stejně se na to (tak jako já) podívá....přestože tím dává signál Netflixu...hrňte to do nás, po tomhle my toužíme. Mohlo by se zdát, že z toho mám radost, že se vyžívám v poplivávání Snyderova díla, ale opak je pravdou. Já dokonce uznám, že dvojka je o ždibec méně bezduchá a trapná než jednička, ale to z ní pořád nedělá víc, než místy pěkně udělanou pitomost...drahou pitomost, místo které mohlo vzniknout několik kvalitních projektů. Je potřeba dát něčím najevo, že i v tomto žánru očekáváme aspoň trochu potravy pro mozek. Možná, že kdybych včera neviděl Druhou Dunu, ale třeba Shark Zombie vs Monsters from Mars, byl bych milosrdnější, ale ... spíš ne. Snyder definitivně zAndersovatěl. ()

Juto

Technický aspekt filmu je v poriadku – skvelé CGI a kinematografia, aj keď spôsob, akým Snyder používa zaostrenie a rozostrenie, je dosť zvláštny. Všetko, čo nie je v strede obrazovky, je často zvláštne rozmazané, asi je to umelecký smer. Akčná stránka filmu je rozporuplná, spomalené zábery ma vôbec nebavili, ale posledných pätnásť minút ich Zack Snyder toľko nepoužíva a hneď sa film zlepší, ale to nestačilo. Príbehovo je to veľmi predvídateľný film bez akýchkoľvek prekvapení. Je to tiež pomerne nudný príbeh, aby som bol úprimný. Ako veľký fanúšik Snydera môžem ľahko povedať, že tieto rebelské filmy boli na hovno. 4,5/10 ()

sir-dave

Tam kde měla skončit natahovaná jednička, skončilo pokračování. V porovnání s první části se mi to líbilo malinko více. Za prvé, ta "epická" bitva se závěrečným soubojem, přišla až nyní. Za druhé, konečně využitá nejlepší vedlejší postava v podání robota. I těch pár minut stačilo na pěknou parádu. ()

Sabrewulf odpad!

První díl byl pro mě pouze nudná prázdnota, druhý už je ale totální průser. Hned na začátku mě neskutečně iritovala věc, kterou sice lidi kritizovali už u RM1 a já tam k tomu byl shovívavý, tady mě to ale už bilo do očí fest a tím mám na mysli humusácké rozostření obrazu, které bylo už v Army of Dead. Zas naprosto nepochopená hloubka ostrosti, kdy je hlavní postava ostrá a všechno kolem ní odporně zamlžené. V jedné scéně je dokonce pozadí rosostřeno ve tvaru rybího oka (proč, proboha?!!!) a během dialogu dvou postav se při každém střihu objevuje a mizí!! Těžká profesionalita. Když přišla scéna se zpomaleným sklízením obilí, kysele jsem se usmíval. Když se po scéně na vesmírné lodi přeplo na další zpomalené sklízení obilí (a mlácení cepem), řehtal jsem se s hlavou v dlaních a když pak po další scéně na vesmírné lodi přišla scéna se zpomaleným zpracováváním obilí, veškerá sranda mě přešla a já si uvědomil, že Snyder je nadobro v hajzlu. On se prostě snaží divákovi vnutit ultradůležitost daných scén, které ale k důležitosti nemají žádný pevný základ. To jsem ale ještě netušil, že přijde scéna, ve které vesničanka našim sedmi statečným rozdává vyšívané dečky a ke každému hrdinovi má proslov jako např: "Taraku, tvůj duch je nezkrotný" nebo "Nemesis, divoká jako bouře"... Ty vole, odkud tohle vzala, když je znala sotva dva dny a zatím jen zpomaleně sklízeli obilí? To jako Tarak nezkrotně odháněl křečky z obilí? Nemesis je divoká jako bouře proto, že divoce mlátila obilí cepem? Co hulí ten degeš? K pobavení bylo i představování minulosti hrdinů, kdy každý odvyprávěl ve flashbacích svůj důvod k boji. Prvnímu Impérium zničilo domovinu, druhému Impérium zničilo domovinu, třetímu... no zkrátka zjistíte, že všem sedmi statečným zničilo Impérium domovinu, nebo zabilo blízké. Takhle rozmanitý scénář by mi trvalo napsat dlouho. Asi 10 sekund. Bravurní jsou i kaskadéři. V 75. minutě voják skáče salto dozadu dřív, než ho Djimou praští. No a přikládání uhlí lopatami do kotlů ve vesmírné lodi, už je regulérně na sebrání občanky tomu kokotovi. Ten film má 2 hodiny a přitom se tam jen zpomaleně sklízí obilí a chvilku bojuje a je konec filmu. Jó ten boj je taky sranda. Vesani ve stodole skrytí za dřevěnými stoly a borci s plazmovými zbraněmi nejsou schopni celou stodolu rozstřílet na prach? A doteď jsem nepochopil ten koncept celé ságy, že v takhle futuristické době někdo potřebuje obilí, když už by dávno existovala nějaká umělá strava a ve vesmírných lodích přítroje na její výrobu. Ten typ braku, u kterého když někdo řekne, že se mu to líbilo (a nebude to myslet jako guilty pleasure), tak budu vědět, že s dotyčným nemám kamarádit. ()

majo0007

Ano, druhá polovica 2 časti je jedna monumentálna bitka, ale čo mala preboha znamenať tá prvá. Pripomínalo mi to čiernobiele normalizačné filmy z 50tich rokov, kde si všetci bratia-sestry svorne vyhrnuli rukávy a vybrali sa na polia... Alebo ako Zack Snyder dáva v slowmotion návod na spracovanie pšenice. ()

Motinski

Snyder mi definitívne dokázal že by nemal písať scenáre. Prvá hodina, nič, druhá hodina bitka. Príbeh z vypredaja. Najväčšou slabinou ale stále ostávajú postavy. Po minulom diely sa podarilo naverbovať partičku hrdinov ktorý by mali byť schopný ochrániť menšiu komunitu osadníkov pred impériom. Divak prirodzene očakáva interakcie a budovanie pevných vzťahov pred finálnym stretom ale nie. Nič také tu nebolo a ja som doteraz nepochopil ako sa mohli spojiť za spoločnú vec ľudia ktorý o sebe poriadne nič nevedia ale idú oddane riskovať životy za cudziu vec. Jediná pasáž kde medzi sebou vedú hlbší rozhovor je približne v strede filmu a spočíva v tom že o sebe každý povie pár viet ako predstavenie a do toho sledujeme flashbacky. Tu som myslel že končím a fakt som sa premáhal ísť ďalej. Celá kompozícia tejto scény bola tak odfláknuta že by ju dokázal napísať hocijaký amatér bez skúseností z filmovej brandže. Aspoň efekty sú nadštandardné, no to len hľadám niečo čo môžem pochváliť aby som sa neopakoval v kritike. Skúsim to skrátiť. Záporak ako z každého druhého béčka, Sofia málo charizmatická na hlavnú ťahačku, akcia ujde ale spomalovačky sú (opäť) na smiech a k ostatným postavám už radšej nepoviem nič. Na konci jasný teasing na pokračovanie ktoré už si určite nepozriem. ()

SniperG1

Já si nemůžu pomoct, ale za mě je to lepší než jednička. Jasně, že od Zacka se očekává mnohem více, ale jeho poslední zatím dvou dílná tvorba ukazuje spíše béčkovou kvalitu. A tohle je dobré béčko...55% ()

BROKEN_

Jako fanoušek starého dobrého Zacka Snydera, jsem po jeho Armádě mrtvých doufal, že nám předvede pecku a zavře haterům huby. Jeho Rebel Moon je bohužel po dvou částech úplně mimo. První část byla nezvládnutá po všech stránkách a byl to ten nejhorší film, jaký Snyder doposud natočil. Druhá část je celosvětově ještě hůře hodnocená. Já se, ale překvapivě bavil víc než u první části (dal jsem ji před 4 měsíci hodnocení 2/10). Pořád, ale nejde o dobrý a už vůbec ne průměrný film. Je to místo skoro odpadového snímku podprůměr. Aspoň v mých očích. Druhá část má hloupoučký příběh u kterého se Snyder v první polovině snaží představit background každé postavy a vysvětlit, proč chtějí bojovat (něco, co se mělo řešit v první části). Postavy mezi sebou konečně interagují, ale není toho zde úplně mnoho. Snyder se zde snaží hrát na vážnou notu a vyvolat v divácích empatie k hlavním hrdinům. Hlavní postavy jsou plochý, nezajímavý. Herecky se zde celkem snaží Djimon Hounsou, ale scénář mu v tom moc nepomáhá. Ostatní herecky taky nemůžou tolik vyniknout. Co se týče akční stránky, kterou Snyder ve svých filmech vždy uměl, tak Rebel Moon je již od první části nudný. Ve druhé části si akce určitě polepšila a jakmile se rozjede bitva, tak to není nejhorší. Pořád to má, ale daleko k těm úžasným akčním sekvencím, jakých jsme od Snydera zvyklí (rubačka Superman vs Faora v Man of Steel je nezapomenutelná). CGI není nejhorší a jsme od Netflixu zvyklí na horší věci. Přesto si musím do něčeho píchnout. Snyder by si mohl odpustit neustálí digitální finále. Tady to nevypadalo dobře. V jednoduchosti je vždycky síla. Každopádně, kdo si rozhodně polepšil oproti první části je hudební stránka. Skladatel Tom Holkenborg (taktéž znám jako Junkie XL) složil v několika momentech pěknou hudbu a ačkoliv se to pořád nechytá na jeho nejlepší tvorbu (Mad Max nebo Snyderova Justice League) jde o fajn věc, která k daným scénám seděla. Občas se zde objeví pěkný záběr a oproti minule i ty zpomalovačky mi tolik nevadily. Rebel Moon a jeho druhá část je za mě o kousek lepší než první část, ale pořád je to pitomost, která svojí jednoduchostí, neoriginalitou, předvídatelností naštve většinu diváků. Já už k tomu přistupoval s tím, že dostanu možná ještě větší blbost než předtím a překvapivě jsem se u toho dokázal bavit. Pokud, ale nemáte rádi Zacka Snydera a nelíbila se vám první část, pak nevidím jediný důvod, proč si pustit tohle pokračování. Snyder na konci nastínil o čem bude třetí díl a já doufám, že to nevznikne. Raději by se měl Snyder, co nejrychleji vrátit k filmovým studiím a posílat svoje filmy do kin a starat se jen o režii, protože scénář a hlavně od kamery by se měl držet, co nejdál. Pořád totiž věřím, že uvnitř tam je pořád ten starý dobrý Zack Snyder, ale momentálně se svojí volností jakou má u Netflixu se zbláznil a myslí si, že cokoliv dělá je mistrovské dílo. Ne Zacku, není tomu tak. Prober se, prosím! P.S. Řekl jsem si, že se nebudu moc rozepisovat podobně, jako u první části, ale nakonec mi to nedalo a rozepsal jsem se. Tolik prostoru si tenhle film nezaslouží a já svým volnem tady mrhám čas. No nic. 4/10 () (méně) (více)

Mrkvič

Dovolím si použít svou větu z recenze 300 "Z toho mála, co nám Zack Snyder předvedl, dokázal vykouzlit neuvěřitelné takřka dvě hodiny. Aby také ne, když každá druhá scéna je zpomalená." jak jsem Zacka Snydera posledních 10 let bránil, tak tady se naplno vrátil ke všem těm svým sračkám. Když má párkrát za film vyvolat wow efekt (jako třeba u Supermana), tak jsou zpomalovačky fajn a umí je jako málo kdo. Jenže když je celý film zpomalený, je to k smíchu. Nebýt těch zpomalovaček, tak si možná divák nevšimne tuny kokotin, kterými je druhý díl Rebel Moon prošpikovaný. Sice byli i v prvním díle, ale děj odsejpal a nebylo tolik prostoru ty hovadiny řešit. Tohle bylo fakt něco otřesnýho. ()

Johnny.ARN

Ja už pri jednotke som vravel, že dvojku nepotrebujeme, ale prišla. Sedem statočných v Star Wars šate znovu zasahuje. Prvá polka je na samozavraždenie sa, druhá je full ničiteľská a akčná. Stačí to však? Rozhodne nie. Najsmutnejšie na tom je, že záver odhalí zvrat, ktorý naznačuje trojku, a to už fakt nezvládnem. 1 z 5 ()

oveckaoa

Tak já si to teda ujasním v jedničce měly problém sklidit obilí za 5 dní říkaly, že to nedokážou tady ho sklidí za jeden den v menším počtu lidí než  tehdy ten samý den si ještě zatančí,  povykládají si své příběhy jak se tam dostaly (vše zhruba ve stylu oni mě zabili rodiče)   a dostanou posrané ručníky  ,  druhý den se dokážou vycvičit a připravit a třetí den doletí ta loď. Prvních zhruba 20 minut máme ukázky jak se sklízí obilí jak se cepuje a  jak si černoušek nabírá vodu  a ,aby jsme si to pěkně  užili tak nám to Snyder  zpomalí v zpomalovačkách   pak dostaneme backstory jak se Jizvonoška stala rebelkou , která je zhruba taková , že zabila s Balisariem královskou rodinu on ji obvinil z vraždy následnice trůnu ačkoliv ji k tomu přinutil a všichni to viděli a šel po ní a ona se prostřílela ven přistála v té vesnici a začala tam žít . Tohle je jeden z největších failů filmu střílí zde vojáky a oni na ni čumí. Následně až dojde k tomu boji kde ze 4 lodí dokáže jeden člověk raketometem zničit jednu a druhý ji zničí granátem Jizvonoška s tím jedním maníkem nasednou do té lodi s , kterou tehdy přistála  světe div se pořád funguje   a přistanou na mateřské lodi. Mateřská loď a i ty malé mají  termoskener podle kterého zjistí  kde jsou lidi a co je pod zemí přesto tu loď Jizvonošky nedokážou najít a navíc jsou tam tak blbí , že si nedokážou spočítat , že na Zemi leží dvě zničení lodě ze 4 a k mateřské lodi se vrací 3 mají i přístroj měřící lidský tep a tak a nepoznají, že dotyční jsou živí tuhle loď i s vojáky dokáže ona sama zničit . Ta Asiatka se světelnýma mečma  tam má nějaké vazby na malého kluka co ho viděla poprvé v životě a za celý film s ním má jen 2 společné scény v jedné jí strká do huby obilí a v druhé jí dává ten posraný ručník černoušek nemá vazby na nikoho jelikož tam nikoho nezná a káže tam o tom, že chce za tu vesnici položit život další tam pro změnu bojuje proti palným zbraním se sekyrkou a světe div se přežije . Ten robot má za celý film jednu bojovou scénu kdy zničí tank jinak tam jen čumí a stojí . Na konci se tam kdesi z úplné prdele objeví ty stíhačky odboje a vše vyřeší proč nepřiletěly dříve? Jinak pokud čekáte nějaký epický boj se záporákem jak v jedničce tak Vás zklamu probodne ho zezadu ten maník jak nějakého sráče a pak ho společně dorazí . Na konci zjistíme že ta následnice trůnu žije a o tom bude asi další díl. P.s Proč jim vůbec ty ručníky dávaly , když je na konci spálily? Pochopil bych kdyby spálily těch co zemřely, ale proč všech to nedává smysl ani.   P.s. 2 proč vůbec sháněla ten tým, když sama Jizvonoška s tím chlápkem dokáže vše vyřešit? 40 procent ()

Trustme

Chápu Zacka Snydera a rozumím mu, že jako režisér a tvůrce má neustálou ambici prezentovat filmy, které se líbí hlavně jemu a které zosobňují jisté prvky, které by měly být směřovány k podobně naladěným divákům - zejména geekům, hráčům počítačových her, velkým klukům, fanouškům komiksu, sci-fi, fantasy a military. Jeho posedlost je hnána natolik, že si i začal takové žánrové mixy stvářet. Tedy pod heslem: nedá se to sehnat - vyrobím si to. Dokud točil filmy, kde byl ještě odkázán na nějaká pravidla, osnovu, zadání, tak byl nedostižný. Bohužel v posledních letech u něho vyhrává forma nad obsahem a jak říkáme my fotografové: "50mm objektiv s clonou f/0.95 ti ještě nezaručí, že jsi bravurní fotograf". No, ale aspoň má nějaký rukopis... Pokračování Rebel Moon II je o bitvě. Ten kdo chce přejít přímo na bitevní akční část, tak ať si klikne na čas 1:00:00hod. Protože i ten druhý díl je rozdělený ještě na půl - půlka je snaha dát postavám minulost, příběh, charakteristiku (marně) a v druhé půli se strhne bitva. Ta je snyderovská a řekněme, že na plátně velkého a skvěle ozvučeného kina by to mělo sílu a nějakou tu epičnost. Ale je to Netflix, takže to bude jen o velikosti vaší televize, monitoru nebo mobilu (u extrémistů). Zacka Snydera je mi líto, dal si velkou práci s tímhle filmem a i veškeré vizuální efekty, dekorace, kostýmy, zbraně byly vytvářeny s velkou péčí. Sám si dělal kameramana i producenta. Nechal postavit celou vesnici a velký lán pole, aby opravdu vznikly záběry sklizně. Jenže... jenže je to celý takový bez divákova zaujetí, ve špatným slova smyslu s klukovskými nápady, co všechno nacpat do epické sci-fi, aby tam byli válečníci v armorech, hodně se střílelo, roboti, tanky, hrdinové ochránci, prostě to co je na Playstation. Ale bude chybět dobrý, originální příběh a postavy se jen tak ukáží v CHARACTER MENU a mají osobnostní popisek zúžený na Strength-Dexterity-Vitality-Energy, takže jsou vám u prdele. Rebel Moon I & II rozhodně není film, co by měl mít ohodnocení jednou hvězdičkou nebo odpadem, pokud jste dali novým Star Wars nebo Marvelovkám víc jak 3 hvězdy. Snyder to měl ze 4 hodin sestřihat na 100 minut a byl by to nadupaný akční videoklip a pouštět ho jen divákům, co mají notářem ověřený kladný vztah k jeho tvorbě. ()

hroubek

Je to blbost a jasná ukázka toho, že Zack Snyder potřebuje producentský dohled jako sůl. Mrzí mě to, protože mám rád Snyderovy filmy - všechny až na ty poslední, co dělal pro Netflix. Myslím si, že Snyder jako režisér na to stále má, ale je nutné, aby měl producenta, scénáristu, a zakázal si hrát si s kamerou. Samotný film je z velké části směšný, první půlka je nudná, ale ve druhé se naštěstí začne alespoň něco dít, a má to slušné tempo, pár dobrých akčních scén a parádní hudbu. Pokud nemusíte, tak na to nekoukejte. ()

VanTom

Oproti ploché, avšak rozmáchlé jedničce jde o propad dolů; to opravdu Snyder neviděl, jak absurdně celá zápletka vypadá?! Během tragicky nemotorně vyprávěné první hodiny má šestice rebelů pět dní na to, aby ručně sklidila a vymlátila obilí (z těch pár políček, co galaktické říši nevystačí na dva chody?), vycvičila farmáře k boji proti armádě a opevnila vesnici, kterou již nazývá domovem, pro nějž stojí za to zemřít. Samozřejmě si najdou čas na oslavy i jalové vyzpovídání z minulosti, jakože backstory. Dobře, tak oproti nule posledně jsou už půlrozměrní; BTW, od prvního klučičího zvídavého pohledu přesně víte, kdo z nich zařve. Poté začne fádní válečná akce, kvůli zpomalovačkám totálně bez rytmu a omezeně lokální (dvě stodoly, dva plácky u mostu). Nudil jsem se, protáčel oči v sloup, ale zvažoval, zda si kvalitní CGI (velkolepé výbuchy) či slušný závěrečný souboj v padajícím křižníku přece jen nezaslouží aspoň slabou druhou hvězdičku. ()

JohnSmith

Druhá část Snydrova paskvilu je opět hrůza. Nebýt druhé poloviny, která je jedna velká bitva, byť hrozná, tak bych dal odpad. Herci děsní, scénář extra děs a alespoň výprava byla fajn, byť scény se zpomalenými záběry, jak černoch kosou seče na poli, jsou jak z budovatelských filmů minulého století. ()

fabecc1222

Kdyby se z těch dvou filmů udělala jedna dvouhodinová akční rubačka, tak by to možná jako celek bylo fajn. Ale všechno to rádoby chytračení, filozování a snaha udělat z toho něco víc prostě působí až komicky. No a ještě ke všemu otevřenej konec, a kdo ví, jestli vůbec bude nějakej třetí díl, když už teď se tomu všichni akorát tak smějou. Co bylo v jedničce už si stejně moc nepamatuju, ale nepřišlo mi, že by to nějak vadilo. Tady stejně vesměs žádný příběh není. První hodinu se sklízí nějaké obilí, druhou hodinu se o něj bojuje. Boj je fajn, pár akčních sekvencí určitě slušně zabaví, audiovizuál je takový příjemný standard, ale to je tak vše. Ani si nechci představit, jak by to dopadlo, kdyby tohle byli vážně ty nové Star Wars. ()