Seminář

• Švédsko Konferensen (více)

Nesourodá parta úředníků vyrazí na zdánlivě nevinný teambuilding, který jim ale trochu pokazí vzájemné neshody. A taky krvežíznivý zabiják. (Netflix)

Matros

Nechápu proč něco takového nemůže vznikat v Česku aspoň dvakrát do roka. Zábavný slasher, nic víc nic míň. I když tady mě ještě hodně potěšil střih a kamera. ()

tenebrae86

Uf... Tak to byla hodně náročná "oddychovka". Jako komedie mě to úplně minulo, asi dvakrát jsem se lehce pousmál. Extrémně otravné a nesympatické postavy vedou nudné buranské dialogy, fakt zábava 😕. No a jako slasher je to průměrný kousek bez napětí s docela drsnými kills. Celkově slabé. ()

Heero

Klasickej slasher, ale prostě švédové fakt umí a jsou fakt vtipný, důkazem toho je UFO Sweden, doporučuji. ()

Flopik

Opäť som márne dúfal v šialenú hororovú komédiu. Zasmial som sa asi raz. Hororovej stránky bolo však pomerne dosť, tým myslím dosť vrážd a miestami celkom pekne krvavé. Postavy sú svojské začo palec hore, páčil sa mi aj koniec, kde si to s hlavným zabijakom rozdajú dvaja dôchodcovia. A áno, síce to znie vtipne, smiešne to ale skoro vôbec nebolo, čo osobne nechápem. V rámci žánru priemer a ja stále dúfam v poriadnu paľbu do tohto žánru. ()

kluk z Na

V rámci subžánru to byla pecka. Pro většinu lidí nudná blbost plná násilí. Vše to bylo dobře vystavěné, gradující a postavy měly život. Líbilo se mi to dost. ()

petikacka

Taková brutálnovtipná parodie na týmbyldingy firem, které nesnášíte a kde bohužel pracujete! Zažila jsem osobně akorát bez mrtvol...Joo, pobavilo, překvapilo, vlastně ani neznechutilo ovšem donutilo jásat, že jsem už pryyyč z těhle sraček. Za mě dokonale pobavených 85% ()

gulista

Vydarený príspevok rozširujúci počtom skromnú kategóriu život vysávajúcich firemných teambuildingových konferencií, ktorá sa doslova otočí v boj o holý život. A po dlhšej dobe hororová komédia, ktorá idúc v stopách slasheru pobaví svojou jednoduchosťou v priamej konfrontácii zabijaka proti kapitalistickej expanzii zasahujúcej do života bežných ľudí, pričom tí najskorumpovanejší sú zároveň najviac ohrození. 65% ()

Olík

Na Severu umí černé komedie mnohem lépe. A to, že kromě hororu mělo jít i o komedii jsem se dozvěděl, až zde na ČSFD.Při sledování jsem měl za to, že jde jenom o další z nekonečné řady neoriginálních a navíc filmařsky podprůměrných slasherů…..a to myslím jako recenze úplně stačí. ()

AnanAss

Při tomhle teambuildingu budou padat hlavy! A to nejen obrazně řečeno… proto se připravte na poctivou slasherovou jízdu. Dobře no, rozjíždí se to pomaleji, jako černohumorná story o partě kolegů z práce, přijíždějící utužit svůj (už tak dost napjatý) kolektiv. Snížit jejich stav bude mít za úkol maskovaný vandrák s gigantickou plastovou hlavou, který to pojme hezky po svém - morbidně. Popravdě, mít za kolegy některé z těchto idiotů, nejspíš by je člověk pobil mnohem dřív a sám. Z téhle masky se kult, jako v případě Mayerse nebo Vorheese, nejspíš nestane (navíc by se určitě nevešla na poličku)… ale zase nádherně zapadá do konceptu černé komedie. Nic objevného a nového, ale pořád je to lepší než drátem do oka, případně srpem do hlavy. Plusový bodík přidávám za moc hezkou kameru… už příjemně navnadí skoro až fincherovské úvodní titulky s průletem po místnosti. ■ AnanAss‘s Score: 7/10 ■ ()

KiiWi

Jej, říkám si 56%, Švédsko, třeba to bude dobré, protože občas hlas lidu není hlas Boží. No, ale nebylo. Od půlky už jsem to posouval, protože to bylo utrpení. Ani thriller, ani horor, už vůbec ne komedie. Paskvil neurčitého typu. ()

Rockerman

Uznávám, velmi dobře natočený masakr s prvky černého humoru. Ale tato satirická kritika kapitalismu, který jako jediný dokáže vytvořit prostředky k boji se změnou klimatu a chránit životní prostředí. V době, kdy socialismus vítězí na celém světě a socialističtí Švédové naprosto nezvládají migranty a jejich integraci do společnosti (a taky nemohou), je tato obžaloba tržního hospodářství naprosto mimo mísu. ()

kkarx

Podivná žánrová směska, která selhává ve všech uvedenejch žánrech a hlavně je to neskutečná nuda s nesympatickými charaktery. Ani jako slasher to vůbec nefunguje. ()

Lyžař

Hodne naivni a primitivni vykony zacatku filmu jsem pri prvnim krvaku nechal ty tam a zacal se bavit. Strategie vrazd byla skvela, pekne to gradovalo. Celkem ve svem zanru dobry, jen jsem od Svedu cekal vic. Od nich kolikrat dostanu nalozeno jiny pecky. ()

figliar

Keď film beriem ako komédiu, téma firemného teambuldingu s prepnutými kolegami celkom zaujme. No hororových prvkov tu je pomenej. Seminár sa miestami podobá na Vreskot, žiaľ chýba viac originality a aj nejaký moment prekvapenia. Ale aj tak sa jedná o podarenú severskú slasherovku, ktorá sa na rozdiel od Amerických mega rozpočtových hororov na nič nehrá. ()

domirovec

Seminář je docela paradoxně nešablonovitý slasherový počin, který mile překvapí hlavně díky originálnímu pořadí killů a samozřejmě skvělému gore. Děj není nic převratného, ale postavy nejsou úplně pitomé (někdy) a Lina je nej. Švédi tedy ukázali, že v tomhle jsou vcelku zběhlí a že kombinace horor/komediální prvky zde jednoduše fungují. 4/5 ()

Daiker

Příjemné překvapení ze Švédska.... Určitě jeden z těch lepších slasheru. Maska je stupidní, ale vše je to dáno do souvislosti s firemním seminářem. Sice nic nové pod sluncem, ale bavilo to až do konce. Postavy jsou obyčejní lidé, žádné mladé, krásné lidi nečekejte. Retro prostředí je určené k vraždění, hudba sedí, vražd bylo taky dost. Hlavně tajemný zabiják nebyl nesmrtelný a taky dostal pořádnou nakladáčku. A nikdy nepodceňujte sekretářku s kosou.... ()

helraiser

No tak nečekal jsem nic extra a dostal jsem sakra zábavný slasher se slušnou porcí nápaditých vražd okořeněných vtipem. Opravdu velká spokojenost. ()