Neapolský policista Rizzo přezdívaný Velká noha právě úspěšně dořešil případ v Johannesburgu, kde poněkud razantnějším způsobem převychoval překupníky a pašeráky narkotik. Po dobře odvedené práci si chtěl trochu odpočinout, ale místo toho se musí okamžitě pustit do dalšího případu. Tentokrát se vydává po stopách vrahů mladého Araba Omara Hakima a současně únosců, kteří se zmocnili botanika Cerulla. Ten se nechal jen pár dní před únosem slyšet, že objevil brouka, s jehož pomocí bude možno odhalit dosud skryté prameny nafty. Během vyšetřování Rizzo zjistí, že v únosu má prsty známý podvodník přezdívaný Švéd, který se právě chystá do Káhiry. Na takovém výletě Rizzo samozřejmě nesmí chybět _ k velké radosti Švéda, jenž o hromotlukovu přítomnost ani trochu nestojí. Ale ani policista to nemá jednoduché. Cestou se musí vyrovnat nejen s přítomností horlivého kolegy Caputa a černouška Boda, ale také s řadou vražedných útoků, které proti němu a jeho přátelům podnikají muži v hnědých burnusech a červených turbanech. Rizzova cesta plná rvaček, honiček a pěstních soubojů vede až k původci všeho zla, zrádnému Zakarovi, jenž se chce zmocnit profesorova tajemství a pak se zbavit všech svědků... (oficiální text distributora)

Lacike

Posledny diel serie s komisarom Rizzom, ktory uz za vela nestoji. V Neapoli stravime znova len chvilu a potom sa presunieme do Kahiry, kde sa riesi tak nudny pripad, ze som v polovici prestal vnimat o co tam vlastne islo. Z letargie ma vytrhla len obcasna bitka. Ale je ich tak malo, ze som sa väcsinu filmu strasne nudil. Bohuzial sa z minula vratil aj otravny cernosko. Z bitiek za nieco stoji len obstojne finale. Humor vo filme tiez prilis nefunguje. Caputo je skoro rovnako otravny ako cernosko a Bud to sam nevytiahne. Celkovo je vysledok po kazdej stranke podpriemerny. Po skvelom prvom diely sa seria kvalitativne dost prepadla. 4/10. ()

corpsy

Komisár Rizzo patrí asi medzi najlepšie postavy Buda Spencera. A to po zásluhe. Vynikajúce päsťovky vo vtipnom príbehu. ()

Padme_Anakin

Vrátila jsem se k tomuto snímku po mnoha letech a musím napsat, že už to na mě tak dobře nefunguje.. Bud Spencer je samozřejmě sympaťák a má ohromné charisma, nicméně ono to samo o sobě jaksi nestačí.. V rámci žánru krimi-komedie-oddechovka hodnotím třemi pěknými hvězdami, příběh o vyšetřování v Egyptě je místy zábavný, některé bitky povedené, no a víc mě to holt nechytlo.. ()

Historik

Když jsem byl ještě dítě, vím, že to často dávali v televizi, a dávají to pořád a já se na to pořád občas rád kouknu. Ohraná, ale pořád solidní zábava. ()

Pierre

Tempo možná od minula trochu upadlo, ale exotické prostředí je tady nejsilnější ze všech dílů a konečně se přestali řešit drogy. Naopak, brouk, co dokáže najít naftu mi přijde celkem originální. Krom Buda mě opět bavil Caputo, celkem i Bodo (akorát by nemusel bejt tak namachrovej) a taky ten skřet s koberci (škoda, že neměl víc prostoru.) Je mi celkem líto, že už nevznikl nějaký další díl. P.S. Nechápu distribuční název. Mnohem lepší by bylo ,,Policajt v Egyptě´´ ()

PogoJoe

U mě jednoznačně jeden z nejlepších filmů s Budem Spencerem, i po letech (jako malý jsem ho viděl hodněkrát a bavil jsem se u něj i teď. Skvělá hudba, výborné postavy, gagy, hlášky. Má to takovou bezva atmosféru, kterou podtrhuje povedený dabing. ()

Colonist

Nevím, proč je předchozí díl "Policajt v Africe" oproti tomuto tak kritizován. Podle mě jsou oba tyto díly zhruba na stejné úrovni. Rizzo tu zase chrlí jednu hlášku za druhou, Caputo je stále stejný trouba a Bodo ve filmu nepřekáží. Velkým plusem je samozřejmě také ten geniální dabing Rudolfa Hrušínského. Bitky jsou vyvedené a jako vždy okořeněny humorem. Tenhle film možná dnes už není na úplných 5 hvězdiček, ale provázel mě mým dětstvím, takže je dát musím. I dneska se na něj rád podívám. A nestydím se za to! ()

dyfur

filmová klasika s B.Spencerom - videl som i v kine a na DVD našťastie dabing ostal pôvodný p.R.Hrušinský st i najmladší - vyborná komédia na poobedie ()

lekr

Bud Spencer rozdává vtipy a rány přesně tak jak je u něj zvykem..k tomu trocha jeho ironického humoru, logický a odlehčený příběh a máme tu Spencerovku jak vyšitou..přesně takhle to Bude má vypadat..... ()

Martin741

Milionovy Brouk uz nebola kvalita typu Policajt drabem. Scenar je sice jednoduchy, a je tu aj kopa fackovaciek. Spencerovi vsak chyba partak Hill a je tu kopa hlucheho miesta a dementnych scen. 69 % ()

tomtomtoma

Asi nejvtipnější z filmů o policejním inspektorovi Rizzovi (Bud Spencer), kterého únos vědce a vražda tlumočníka zavede do Egypta. A opět jsou krásně ukázány tamnější reálie. Na cestě ho doprovází znovu už policejní inspektor Caputo (Enzo Cannavale), který se zde rád převléká do nejrůznějších převleků, aby zmátl protivníky. A malý černoušek Bodo (Baldwyn Dakile), který přece nemůže Rizza nechat samotného s Caputem. Nakonec se mu podaří zachránit nejen bláznivého vědce Cerulla (Leopoldo Trieste), který uděla významný objev cenný v ropném průmyslu. Ale také ropného magnáta Barnse (Robert Loggia) s jeho půvabnou mladičkou neteří Connie (Cinzia Monreale). Protivníkem mu je místní bohatý člověk Elver Zakar (Adel Adham), kterému slouží prohnaný Švéd (Karl-Otto Alberty). Vtipná zábava plná rvaček (nejpůsobivější je opět ta závěrečná v Zakarově paláci) s krásnýma záběrama z Egypta. ()

Pajky3

Nikdy mě nijak nebavila souhra Buda a Terrence, takže samotný Bud určitě nebyl mym cílem. Ale když to běželo v televizi, tak se to dalo. Tenhle film prostě těží z toho lepšího co spolu slavná dvojka udělala a je k tomu přidáno trochu exotična v podobě Egypta. ()

mortak

Už mi není dvanáct let - dnes už vidím, že jde o průměrný díl stále stejné Spencerovy filmografie. Je vlastně jedno, co si z ní pustíte. ()

otík

Jedno z nejpovedenějších dobrodružství tentokrát osamoceného Buda Spencera. Dobrá hudba podmalovává zajímavý děj a bláznivé fackovací scény, kterých je dostatek a jsou i dobře natočené. Enzo Cannavale v roli Caputa není nijak trapný, ale skutečně vtipný a společně s Clouseaovský hlasem a převleky bájného komisaře i trochu připomíná. Ale hlavní pozornost na sebe strhává ohromitý Bud Spencer, který byl v těchto létech asi v nejlepší formě a kraluje každému záběru s ním. Svižná, vtipná a příjemná komedie. Co více si přát? ()

lennyd

Velká noha, jak je přezdívaný neapolský detektiv Rizzo (Bud Spencer) dostává od mladého Araba Omara Hakina informace k novému případu. Profesor Cerullo, který je na stopě největšího objevu dvacátého století je unesen, a je jen na Rizzovi (a samozřejmě jeho věrnému Caputovi (Enzo Cannavale) a malém Bodovi (Baldwyn Dakile)) aby profesora před nenasytností naftových magnátů zachránili, i když je jejich pátrání dovede opět do Afriky ... Já tak nějak nevím - prostě mám Buda Spencera zafixovaného ve dvojce s Terencem Hillem jako ústřední dvojici nejedné komedie, a tyto detektivky mi moc nesedí. Enzo Cannavale jako komediální vložka nesahá Hillovi ani po kotníky, a sám malý Bodo to nezachrání. Jo a ještě jsem si říkal, jak to ten Spencer dělá, že po jakémkoliv souboji (v poušti, při skoku do studny, a tak) má vždy krásnou bílou vyžehlenou košili :) ()