Dvě mladé turistky stanující v národním parku jsou napadeny obrovským medvědem. Zaměstnanci chtějí park uzavřít a medvěda chytit, ale vedení parku o uzavření nechce ani slyšet, jelikož je právě turistická sezóna. A tak varování nikdo nebere vážně, dokud nezačně krvavé řádění. (Chupacabre)

LEATHERFAC

Vlastně by to nebylo úplně špatné, nebýt několika "ale". Námět dobrý (když pominem fakt, že to jsou "Medvědí čelisti"), herci ač béčkové kategorie celkem sympatičtí, medvěd živej... Ale: postavy se chovají občas debilně, lovci nehorázně amatérsky - hlavně tedy dva největší lovci v závěrečné scéně, čtyřmetrovej medvěd byl nejspíš inspirací Petru Novákovi pro vznik písně "Já budu chodit po špičkách" protože jeho funění kurva není slyšet ani když obětem dejchá skoro na záda a taky možná Timu Burtonovi pro Střihorukého Edwarda, bo umí stříhat hlavy koňům jednou ranou :-D No a poslední ale tvoří hudba, která by měla dělat hustou atmošku (viz. Čelisti) ale tady to skladatel posírá tím, že si Grizzlyho spletl s romantickým dobrodružstvím... Škoda. ()

Prochy38

Hrozně dlouho si tento horůrek šel pro jasné 4*, ale konec to totálně zvrtal. Koňskou hlavou počínaje a přestřelkou u helikoptéry konče. V rámi žánru, tedy béčkových zvířecích hororů jde o těžký nadprůměr, a to neberu v potaz rok vzniku. Začátek neměl chybu a dlouho jsem myslel, že medvěda snad ani neuvidíme. Styl jako v Čelistech (1975). Ale postupně se nám více a více ukazoval, až byl ten nádherný medvěd v plné parádě na scéně skoro pořád. Opravdu krásný kousek. Když pominu tunu, ale opravdu tunu nelogičností a nepřesností, opravdu mi místy mrazilo a napětí se dalo krájet. Povedené, i když to ten konec opravdu celé pokazil. A ještě jednou nádherný medvěd! ()

Petulka88

Dnes už možná trochu úsměvný horor, který nijak nevybočuje z řady ostatních ekohororů. Záběry z pohledu vraždícího medvěda za doprovodu dramatické hudby, chamtivec, který odmítá uzavřít národní park z důvodu vlastního obohacení, znalec přírody, který nechce unikátního grizzlyho zabít, ale chytit... Většina scén z medvědem je opravdu spíš komických. ale vzhledem k tomu, že se jedná o film z roku 1976, musí to člověk brát s rezervou. Navíc Grizzly nenudí a po celou dobu dokáže udržet divákovu pozornost, což se leckterým současným filmům nedaří. ()

beso74

Bradatý zvierací horor o takmer 5,5 metra vysokom mackovi, ktorý má však na konci filmu sotva o niečo viac ako 3 metre. Film je to vcelku zábavný a aj keď je vystavaný podľa osvedčenej šablóny - zvieracie monštrum začína napadať ľudí a tak sa skupinka lovcov vyberie v jeho stopách (+ zviera je takmer neviditeľné, nepolapiteľné a neporaniteľné), diváka nenudí a stále udržiava v napätí. v porovnaní s podobne ladenými Claws o triedu lepšie. Normálne sa čudujem, že tento kultový horor zo 70. rokoch sa ešte nedočkal remaku. ()

Knor

Malinko vykrádačka Čelistí, ale mě to neva. Horory se zvířátkama mám rád, tenhle medvěd je skvělej zabiják a na slušnou béčkovou zábavu to bohatě stačí. ()

Themyth

Aj napriek krvavým scénam v ktorých lietali končatiny nešťastníkov ktorý prišli s vyčíňajúcim medveďom v Národnom parku do kontaktu, som sa musel pobavene usmievať. Nie som veľkým fanúšikom potokov krvi vo filmoch. Pobavil som sa na úprimnej detinskej snahe producentov a celkovo tvorcov tohoto béčkového hororu vyťažiť maximum z vlny úspechu Čelustí, ktoré zároveň upriamili pozornosť množstva tvorcov na horory v hlavnej úlohe so zvieraťom - zabijakom. V nasledujúcom období sa po kultových Čelustiach s podobnými filmami roztrhlo vrece. Len pre zmienku... akési pokračovanie Grizzlyho s názvom Claws, alebo útočiace hady v snímke Rattles. Sú to narýchlo zbúchané zlátaniny bez umeleckej hodnoty. Je zaujímavé sledovať spôsob kopírovania a modifikovania Spielbergových filmárskych postupov. V prvej tretine ukážu útok šelmy na ľudí iba z jej pohľadu, v druhej tretine nám už prezentujú jej kožuch a laby a v poslednej tretine sa nám macko ukáže celý. ()

freebob

Film jsme kdysi měli na VHS s rychlodabingem.Po letech jsem si film pracně sehnal a znovu zkoukl a pořád jsem cítil to mrazení co tehdy.Je to za mě velice povedený animal horror s vraždícím medvědem Grizzly, kterého po celou dobu nevidíte, až na závěr v působivé naháněčce s helikoptérou.Vedle Čelistí a Piraní, klenot podžánru. ()