henrycruel

Celkem pohodová komedie. Nejvtipnější z celého filmu je asi okamžik, když přijedou do "jakože" Bratislavy, i když se ta scéna natáčela v Česku. Je to ten druh komedie, při které člověk nesmí moc přemýšlet, ale jen se bavit! ()

J.Cobra

Docela sranda při putování po Evropě. Pár českých herců a Američani z nás dělají debily. Ale stejně jsem se zasmál ;oD (Komentář z října 2009). ()

me_george

Jednodušší (nečekaně) a levněji zpracované, než jsem čekal, ale dávám plusové body za absenci fekálií, trapného souložení, za to, že se jedná skoro spíš o parodii na teen komedie než o ní samotnou, a za "cameos" :-) ()

RigorMortis

Guilty pleasure na sobotný večer. Super obsadenie vo vedľajších rolách (Vinnie Jones toho prekvapivo nakecal ažaž), výsmech Bratislavy, nejaký ten nekorektný humor a fakt, že mnohé "európske metropoly" boli vlastne točené v Prahe. Aj tie vlaky mi pripadali nejaké povedomé. ()

AndyMars

Veľmi osviežujúce (alebo nostalgické?) vidieť starší film, kde nie sú feministické narážky ani súčasný hnoj. Aj keď vidno americkú náturu a veľa klišé, bolo to veľmi fajn. Na mnoho vtipov človek hneď zabudne, napriek tomu boli scény dosť kreatívne a dej šľapal skvelým tempom. ()

Kacer

Hansi, Grubere. Parodie na Matrix , volba papeže, americké představy o síle dolaru, montáže evropských dominant do pražských ulic ... sada vtípků co do sebe pasuje. ()

Hyperbolic

Co to je? Přece absint, podle Frommera je ve státech nelegální protože máš po něm halucinace. Říká se mu zelená víla... Jedna z těch lepších amerických teen komedií, u většiny scén a hlášek jsem se mohl potrhat smíchy. Oooo Mi Scusi! Mi Scusi! ()

Rayen1

Relativně povedená teen-komedie ve stylu "jak amici, co nikdy nebyli v Evropě, videj Evropu". Je vtipný, že 90% filmu je toceny v Praze, takže Berlín, Amsterdam, Blavu, Řím i Paříž najdete u nás v centru.. :D ()

Olafson

Opravdu velmi povedená taškařice. Slováci se proti filmu trochu bouří, ale úplně zbytečně, protože část na Slovensku je pro našince i pro Slováky asi vrcholem (trochu nadhledu, bratia!). Zábavné je zejména hledat a nacházet české herce - odbarvený student Jákl, Jakub Kohák, co fandí Francii ve fotbale, eskadra českých fešand v salónu u Xeny, Táborský, co si otevře sám hotel a podobně. Nejvíce mě pobavila potitulková scéna Vinnieho Jonese a řidiče autobusu a pecka od skupiny Lustra s Mattem Damonem https://www.youtube.com/watch?v=0Vyj1C8ogtE ()

Hatred

Naprostý kult! Jedna z mých nejoblíbenějších komedií, úroveň vtipů je samozřejmě různá, ale je jich tady taková kadence, že i těch dobrých je požehnaně (což by jistě potvrdil i svatý otec, který se ve filmu vyskytne). Několik slavných jmen v malých, ale o to prožitějších rolích (jak Matt Damon tak Vinnie Jones si ty své očividně užívají). Samozřejmě je ten film pro jistou cílovou skupinu, bude i dost těch kteří mají rádi humor v ohrádce a pro jistotu i zamčený, ale to se nedá nic dělat, i Scotty ze začátku nevěděl. Skvělý soundtrack! P. S.: Pokud jste Slováci narození ve znamení Ublížence, automaticky si tři hvězdičky odečtěte. ()

PlayEasy

Vydávání hlaváku za pařížské nádraží a Čertovky za amsterdamské kanály ještě s oběma očima přimhouřenýma přežijeme. Přes takovou porci nechutného zámořského humoru s ještě nechutnějším "vatikánským závěrem" se ale asi nikdy nepřeneseme... Za nás tak 45%, ovšem narodit se o kousek východněji, hodnocení by vypadalo trošku jinak :) ()

Deadmann

Americká teenagerská komedieto by mělo hovořit za vše. Parta kamarádů jede na výlet do Evropy, kde se stávají účastníky více či méně vtipných situací Nejedná se však o úplnou hovadinu, jak by se mohlo zdát. U některých scén jsem se opravdu dobře pobavil, především vyobrazení Slovenska bylo veselé (i když je mi jasné, že naši východní bratia nebudou souhlasit). Podobné filmy však mají jednu nevýhodu – trvanlivost. Podruhé už film vidět nemusím, a jestli ano, tak až za dlouhou dobu. PS: Ve filmu se mihne i několik českých herců. ()

booom

Je škoda, že kolegové ze Slovenska film hodnotí jako odpad jenom kvůli té Bratislavě. Je to samozřemě přehnané, ale co byste od američanů čekali. Jinak to je vysoký nadprůměr co se teen komedií týče. ()

Chladek

Hodně dlouho jsem se takhle nepobavil. Vandersexxx, 5-ti letý nácek, robotí souboj, nebo holandské pekařství......všechno má něco do sebe. V malých štěcích se zde objevují hvězdy jak hollywoodské, tak i české, což filmu jenom prospívá. A kdyby se někomu film stejně nelíbil, určitě ho aspoň potěší song Scotty doesn't know od Matta Damona. ()

Klemi

Skvělá teen-komedie. Překvapuje mě spousta horlivých vlastenců v komentářích, kteří zřejmě zapomněli na to, že se jedná o komedii, a nikoliv dokumentární film. ()

ratje

Cely film balancoval na hranici trapnosti, i kdyz nektere momenty se docela povedly. Treba souboj robotu v Parizi. A sladky ‘ohrebovany’ Matt Damon s chytlavou pisnickou. Podruhe uz si to ale dobrovolne nepustim. ()

DooFooS

Nadprůměrná zábava skrytá v nenápadné komedii. Některé scený byly sice zbytečně zdlouhavé a místy máte pocit, že se film správným směrem snad nepohl ani o píď, ale to vše je vykoupeno spoustou smíchu. ()

fist0r

Tak jak byl Scotty podle Fiony předvídatelný, tak hned od začátku sem věděl, co se stane. Prostě taková ta typická americká komedie u kterejch si ale rád odpočinu. Když jsem viděl titulek v televizním programu, tak sem si řekl, že by dvojka Roadtripu? No dá se říct, že i jo. Sice tu jsou dva kamarádi, co se vydávaj napříč Evropou, místo 4 co jedou přes půlku Ameriky, ale i tak to je krásně střeštěný. Líbil se mi Matt Damon prošpichovaný jako pečeně, nebo Lucy Lawless jako holandská domina. A Slovensko?Z jedný části se mi to nelíbilo, pak sem se zase zasmál za výměnný kurz. Dávám 2 hvězdy za obsazení, Michelle Trachtenbergové fandim už když byla malá a hlavně můj oblíbený Vinnie Jones. Hvězdu za kulturní zážítek, Bon Giorno :)) a hvězdu za robotí souboj :D ()