Hrdinkou této americko-francouzské fantastické komedie je spisovatelka Lila Juteová (Patricia Arquette), která vypráví svůj neobyčejný příběh. V dospívání zjistila, že vlivem nevyléčitelné hormonální poruchy jí celé tělo porůstá chlupy. Vyřešila to útěkem do přírody, žila ve stanu a začala psát ekologické knihy. Ve třiceti ji však zpět do civilizace přivedla touha po muži. Kvůli tomu Lila podstoupí náročné depilační kůry a když se setká s krátkozrakým vědcem Nathanem Bronfmanem (Tim Robbins), zdá se, že problém je vyřešen. Jenže nic není tak snadné, jak vypadá – zvlášť poté, co se dvojice setká s divokým mladíkem, který vyrůstal od dětství v lese a myslí si, že není člověk ale opice. Nathan s Lily mu dají jméno Puflík a vědec se rozhodne necivilizovaného tvora polidštit… (HBO Europe)

klokyn

Bolo to originálne a uletené, to nemôžeme poprieť. Komédiou by som to až tak nenazval, ale pri filme som sa cítil veselo. Asi to bolo tými absurdnosťami. Pre mňa najslabší Kaufmanov scenár. ()

hakon

Film, ktery se mi nepodaril dostat pod kuzi a proto ho musim radit mezi podprumer, nechava me chladnym po celou dobu stopaze a vtipy mi neprijdou srandovni ale smutne. ()

Czernozub

Vím že dneska je ohromně módní to říkat o kdejakém šmejdu, ale tenhle film je zkrátka nepochopený, ač to z mých úst zní absurdně. ()

Fifer

70%. Hodnotím schválně víc, protože si myslím,že film stojí za to zhlédnout. Snímek je bohužel opravdu nedotažený, nevadilo by mi ani, že neříká nic nového, krom návratu k přírodě. Ale myslím si, že se nepovedl zejména konec. Zbytečná postava trpaslíka a hlavně finální scéna šustí papírem, je špatně zahraná, průměrně napsaná a velmi špatně zrežírovaná. A to je veliká škoda, protože v průběhu celého filmu jsem se dobře bavil. I přes výhrady ke konci tedy za mě: inteligentní komedie, jakých je v Hollywoodu jako šafránu. ()

TerushkaJ

Hodně ojedinělé téma. Chtěla jsem vidět něco Jiného a dostalo se mi odplaty. Tento film je opravdu Jiný! Ani ne komedie, protože scény jsou tam tak jedinečné, že se jim zasmát ani nelze. A drama? Tematika je to jistě dramatická, ale nebrána dramaticky vážně. No je to pohled na nás, na lidi s určitým nadhledem, ale tedy hodně zvláštním způsobem:) ()

Redbee

Vzhledem k hereckému obsazení jsem očekával, že toto poněkud zvláštní téma filmu bude mít třeba nějaké poslání, nebo to bude podáno vtipnou formou, nenašel jsem vůbec nic. ()

Vabr

Hádám, že asi ne každý film Charlieho Kaufmana je povedený. Tady to trochu drhlo. Komedie byla taková, že se člověk ani nezasmál, spíše taková doplňující. Ale jako drama to také moc nefungovalo a myšlenka se rozhodně nějak moc netyčí. Takže takové meh. Herci hráli v pohodě, scénář taky šel, myšlenka originální a dobrá, ale to provedení si to zasloužilo rozhodně jiné...takhle to moc nefungovalo a trochu nudilo. Vyhodnocení: Možná i ten díl ve Simpsonech je lepší 😬 ()

Shaleman

Dle mého Kaufman+Gondry opět bodují. Třeskutě vtipná komedie založená na absurdních situacích, bizardních postavičkách a ještě bizardnějších přání, jemně si pohrává s klasickým Tarzanem a manipuluje s ním jak se mu to zrovna zachce, jakoby byla dvojice tvůrců pod vlivem podivných drog z jiné planety. Na druhou stranu však ve své dokonalé absurditě zakódovali "lidství" a jeho zvrácenou touhu, takže celý film dostává i vážnější tvář připomínající ódu na takové smysly, jako je chtíč, sobectví, pýchu a závist, chuť měnit vše "přirozené" v lidštější formu zvrácenosti ukrytou pod hávem lásky a gantlemanského chování. Patricia Arquette je sexy i když přes chlup nevidíte kůže (když pak bude běhat po lese bez ní, ne jeden gentleman si "poposedne") a musíte soucítit i se smát její touze někam zapadnout a Tim Robbins je tak vtipně vážný, zmatený a flustrovaný, že nemohu jinak než zatleskat. O čem, že to bylo? Ach, ano, byli tam dvě myši... ()

mistvan

Nemám toto slovo rád, ale musím ho použít, tenhle film je naprosto GENIÁLNÍ! Po shlédnutí filmu první, co mě napadlo, bylo: TAK TO JE PŘESNĚ ONO! Tenhle film mi prostě mluví z duše, nemám, co bych mu vytkl, pro mě je to za 100%. Opravdu nechápu, odkud Kaufman ty úžasné nápady bere! ()

Rodin

Nebyla to komedie, spíš takový sled absurdit, který jnebyl snad špatně napsán, ale režijně se s tím měl asi popasovat někdo jiný. A kromě toho si myslím, že tohle byl zřejmě nejslabší Kaufmanův zfilmovaný scénář. Ne že bych se nebavil vůbec, ale přes 50% mně ta zábava nevynesla. Když to srovnám s tím výletem na Kokořín... ()

Tanmut

Plný originálních postřehů, myšlenek i vtipu... tak bych hodnotil Kaufmanův scénář, kdyby nepůsobil jen jako skicák nápadů; vtipy jedou na půl plynu, myšlenky zůstanou naznačeny, nedotaženy k pointě, charaktery naprosto nepřesvědčivé (nedokázat se vcítit do postavy Tima Robbinse, no je toto možné?!). Scénář je dobrý, ale má na hony daleko k vytříbenosti. Nebo ho Gondry nedokázal ukočírovat (nejen zčásti ale úplně)? To by pak dávalo jejich dalšímu společnému dílu ještě větší glanc neskutečnosti.Největším zážitkem z filmu pro mě zůstávají dvě stopující myšky. ()

Ewík

Trochu fantasmagorické, ale výstižné. Být člověkem není nic extra, pokud se chováme hůř než zvířata. ()

pepino

Hodně zvláštní a ulítlá komedie z pera slavného scenaristy Kaufmana. Abych pravdu řekl tak tohle bych od něj v životě nečekal. Trojice lidí (z nichž jeden je mrtvý) vyprávý svůj příběh plný chlupů, nechutností a "lidských" opic. Občas vtipné, občas nepochopitelné, obšas trapné. Celkově průměrná komedie, ale co do vyjímečnosti a originality je docela na výši.... Skvělý herecký výkon ale předvádí Rhys Ifans kterého všichni dobře známe jako praštěného spolubydlícího z filmu Notting hill ()

riza-do odpad!

Odpad, jinak to nazvat nejde. Francouzi se zase předvedli ve svíém pravém já a to jako sexuální pchyláci. A je známo, že francouzské ženy jsou jedny z nejchlupatějších. Tyto dvě bezprostředně vlastní francouzské pojmy byli v tomhle filmu spojeny dohromady a bohužel tato "komedie" je spíš tragický pokus udělat vtip, který se ne a ne dobrat k pointě. Jestliže sjem dal komediím které mne pobavili právě za to jednu hvězdičku, musím tomuto dát odpad.Od začátku mi to trochu připomíná tarzana, což i umělost samotného skákání na stromech je pobuřující.. ()

nula87

Zatím asi nejslabší "Kaufmannův" film, ale i tak, a to převážně v druhé polovině, je film tak absurdně vtipný, že se nelze nebavit... ()

jprmusic

No já nevím - jak to ten Andy dělá, že se točí každá zhovadilost, která ho napadne? A co je na tom proboha geniálního, když je někdo magor ???? ()

Hank

Tak zvláštní, tak divné, až mě to docela bavilo. Lesní muž s lesní ženou, myši co jedí salát vidličkou na salát, vědec s malým penisem, žena co má moc chlupů, pralesní muž, myši, pokusy, láska, nenávist, příroda, osvobození, útěk, návrat, smrt....a nakonec vše dobře dopadne a ty myši snad do toho New Yorku nakonec taky dojedou...:) Michael Gondry hodně experimentoval a hledal, mno a Charlie Kaufman už nyní předvědl něco ze svého ujetého a notně komplikovaného rukopisu. ()

Brano

Absolútne nevtipná komédia, ktorá sa od začiatku tiahne pomalým a nudným tempom. Príbeh o tom, ako jeden vedec bude chcieť civilizovať človeka, ktorý bol vychovaný v divočine a doteraz si myslel, že je opica. Je to síce originálne, ale nie príliš zaujímavo natočené. Herecké výkony ma tiež veľmi nezaujali. Po väčšinu filmu som sa iba nudil. ()

Jonatthan

Zajímavé co si už někdo dokáže vymyslet... No námětů, které tu ještě nebyly, už asi moc neexistuje, tak proč nevymyslet nějakou úplnou ptákovinu... ()