Carol Anne bydlí u strýce Bruce a u tety Pat. Její jedinou kamarádkou je její nevlastní sestřenice Donna. Carol Anne chodí do školy pro nadané děti, kterou vede Dr. Seaton. Seaton nevěří, že se Carol Anne někdy setkala s duchy, myslí si, že Carol Anne je jen velmi nadaná manipulátorka. Seaton Carol Anne donutí, aby v hypnóze mluvila o Kaneovi, ale to ho přivede zpět do jejího života... Jednoho večera zůstanou Donna a Carol Anne samy doma, Pat má slavnostní otevření vernisáže, kam ji doprovází i Bruce. Donna touží jít na jeden večírek a Carol Anne slíbí, že to na ni neřekne, takže Donna odejde. Carol Anne ale ten večer začne pronásledovat Kane... Donna se během večera přesune s kamarády z večírku do mrakodrapu, kde s rodinou bydlí a který patří Bruceovi. Donna se dobře baví, ale pak si na bezpečnostní kameře všimne, že Carol Anne před něčím utíká v garážích. Vydá se za ní se svým přítele Scottem a nakonec jsou všichni tři Kanem uneseni na druhou stranu. Bruce se nejprve dozví o nelegálním večírku Donniných kamarádů v bazénu, ale pak mu dojde, že Donna a Carol Anne se pohřešují. Bruce a Pat se vydají do svého bytu, ale ten už ovládá Kane. V tu chvíli dorazí na místo Tangina, která páru pomůže děti opět nalézt. Kane je ale velmi silný a podaří se mu unést i Tanginu. Pak se Donna a Scott vrátí zpět. Nikdo ale netuší, že jsou to jen zlí duchové vydávající se za Donnu a Scotta... (TV Prima)

nash.

Do třetice to zkrátka nevyšlo. Přenesení děje do nového prostředí moderní výškové budovy a obměna většiny postav slibovaly osvěžení, ale místo toho spíš ukázaly, že se téma vyčerpalo a příběh skončil ve slepé uličce. Nechybí tu sice několik působivých scén a děsivých okamžiků a zrcadla jako styčný bod mezi světy jsou výborná i když nijak nová, celkově však je trojka zklamáním. Nejděsivější tak zůstává fakt, že i když filmová Carol Anne duchům i potřetí unikla, její představitelka, tolik štěstí neměla a zemřela krátce po natáčení ve věku pouhých dvanácti let. ()

silentname

Chápem nižšie hodnotenia pre druhé pokračovanie Poltergeista, no pri tomto filme mi to trošku uniká. Ja som si osobne tretí diel užil a hoci to nie je úplne presne to, čo zo mňa dostal originál, stále mám pocit, že ide o dobrý film a vie na správnych miestach správne vydesiť. Páči sa mi, že je dej zasadený do obrovského mrakodrapu, Tom Skerrit a Nancy Allen sa mi v roli príbuzných páčia rovnako. Najmä keď cítite, že teta Pat nie je z prítomnosti Carol Anne úplne nadšená. Okrem toho sa tu objaví aj ešte mladá Lara Flynn Boyle ako Donna (sesternica Carol Anne). A okrem toho sa vracia aj Henry Kane (len už nie v podaní Juliana Becka). Povieme si teda najprv niečo o negatívach filmu, pre ktoré podľa mňa drvivá väčšina ľudí prehliada jeho silné momentky. V prvom rade je to fakt, že postavy tak často opakujú a kričia mená niektorých postáv (najmä Carol Anne), že to vie film posúvať celkom nesprávnym smerom. A pokiaľ vám to prekážalo, viem to pochopiť. Občas to vedelo štvať aj mňa, ale nie do levelu, že by som si nedokázal užiť iné aspekty filmu. V prvom rade sa mi páči idea, že druhá strana je tu umiestnená za zrkadlami. A keďže celý mrakodrap má veľké množstvo zrkadiel, vznikajú tu skvelé triky. A najmä je tu aj pár vskutku prekvapivých momentov, kde musíte sledovať detaily, aby ste si ich uvedomili. Ale v momente ako ich zbadáte, budete prekvapení. Okrem toho, Zelda Rubinstein je stále skvelá, Tom Skerrit ako strýko Bruce je podľa mňa vynikajúci, Donna so Scottom sú fajn, no miestami nemusia robiť film pre tínedžerov a ukázať, že sa chcú baviť... priznávam... toto vie naťahovať film a robí ho menej zaujímavým. Páči sa mi ale aj záver, kde teta Pat musí prejsť vlastnou skúškou odvahy a dôvery. To sú veci, ktoré som si ja vo filme našiel a užil. Môžete ma teda hodiť medzi jeho fanúšikov. Myslím si, že tie dobré momenty prevažujú nad tými zlými. ()

Yoshitsune

Hnusnej dědek z dvojky se vrátil aby konečně získal Carolin, ta je totiž pryč od svých rodičů (což je prostě škoda Craig T. Nelson v roli tatíka byl prostě skvělý) a hlídá ji příbuzní, kteří ji ještě vodí k plešatému psychiatrovi, jo k plešatému !!!!! Kdo tady je totálně a nekompromisně odpudivý je teta v podání Nancy Allen, která je buď hysterická, nebo arogantní a ke konci se furt lepila na Toma Skerritta (ten byl však výborný, což mně překvapilo) a pak jako tedy že se zachová morálně správně, hm dědek byl sice hajzl a chtěl ke světlu (měl si rozsvítit) ale ona mně působila docela jako mrcha. Ale co se týče atmosféry, tak tady je taková zvláštní, ze začátku klasické bu bu, rozbijeme zrcadlo schválně kdo se vyděsí, ale v polovině se to změní v jedno velké halucinogenní šílenství, kde sem prostě nevěděl, co je skutečnost a co ne, realita se tříštila s tou snovou realitou a já až do konce sem si nebyl ničím jistý a to je teda velké plus. Další plus je opět v maskách a efektech, ten umělý kouř působil trochu lacině, ale však masky a další efekty (omrzliny, hra se zrcadly, útok automobilů) ty sou prostě parádní a hlavně sou to neotřelé nápady, viděl sem docela dost hororů, ale něco takového bylo snad jenom v Nine Miles Down a to se mi prostě líbí. Místy film na mně působil, jako Věž smrti nebo filmy s podobnými názvy Tower of Terror/Dark Tower atd, velká budova která je prostě top a najednou jako by se proměnila v jednu velkou past nebo žila vlastním životem a prostě se rozhodla zabít všechny lidi v ní. Škoda je že hudba je zde nevýrazná a zatímco v jedničce a ve dvojce je zapamatovatelná, tady sem to nějak přešel a nevnímal. i přes to že tenhle film, má hodně negativních stránek, tak budu hodnotit kladně, hlavní důvod je celkové divné pojetí filmu, které mi prostě sedlo. ()

iamek

Naprosto zbytečný třetí díl. Ono už původní dva díly nejsou žádný zázrak, ale tohle byla totální pakárna. Lekačky nuda, atmosféra žádná, akorát vizuální efekty opět skvělé a nejlepší ze všech dílu. ()

honajz

No jo, tohle je hodně nepovedené - vše tajuplné je přeneseno do moderního věžáku, jenže v 80. letech hororů na téma zlý a vraždící věžák vzniklo povícero, takže chybí originalita prvního dílu. Na druhou stranu je fakt, že prokletí této trilogie zasáhlo hlavní hrdinku a hodně se spěchalo, aby se film dotočil, než se choroba hlavní představitelky zhorší. Že to bude smrtelné, to tehdy asi nečekal nikdo. ()

eraserhead666

Po více než půlku filmu je to nejlepší díl série. Ty triky se zrcadly vytváří opravdu skvělou strašidelnou atmosféru. Povedená béčková záležitost, která se ale ve druhé půlce trochu zmatečně a jaksi bezvýsledně začne motat ode zdi ke zdi, tvůrci jako by nevěděli, jak to ukončit a konečný závěr není zrovna dvakrát působivý. Ale ten začátek je fakt dobrý. Zřejmě neexistuje jiná horrorová série, jejíž všechny části by mě v konečném výsledku bavily všechny stejně, sice jen šedesátiprocentně, ale žádná z nich z nich nijak výrazně nevybočuje. Heather O'Rourke podává nejlepší výkon série. ()

hansel97

Už dost nudné a otřepané oproti předchozím dílům, film nemá čím nadchnout ani zaujmout. Sice má pár dobrých nápadů, ty zrcadla, která ukazují věci jinak, byly super, ale jinak je to fakt docela strašná kopie předchozích dílů, která působí chaoticky, nevěrohodně (absence celé rodiny Carol Anne) a hloupě. Navíc finále, kdy konečně porazí to zlo, je opravdu o ničem. ()

SOLOM.

Gary Sherman se sice pokusil navázat na úspěch svých dvou předchůdců, ale největší klacek do cesty za úspěchem si hodil hlavně on sám. Nejenom že usedl do režisérského křesla, ale i on sám se podílel na napsání scénáře, který prostě moc kvality nepobral. Nechci trojku v žádném případě moc hanit (protože v mých očích jde pořád o průměrnou záležitost), ale divák se tu dočká spíše jen několika kvalitních momentů, než aby vše fungovalo jako celek. Navíc si nejsem jistý, zda změna prostředí dům/mrakodrap byla zrovna tou nejšťastnější. Filmu paradoxně asi nejvíce ublížila doslova chaotická druhá polovina, kdy jednotlivé postavy pořád před něčím (zlem) utíkají, přestože se zde dočkáme několika velice zdařilých scén a speciálních efektů. Přestože triky se tentokrát nedočkali žádné nominace, nebo ocenění – tak mě osobně se to „ledové peklo“ líbilo. Stejně jako zrcadlové hrátky. Jenže horší už to bylo se samotnou atmosférou. Občas na nás zpoza rohu kromě reverenda Kanea vykouklo i ono toužebně očekávané napětí, ale vždy jen na velmi kratičkou chvíli. Jinak jsem se totiž dost často nudil.Takže ač mě trojka svým způsobem zklamala, pořád ji považuji za průměrnou záležitost, kterou nechci zbytečně zatracovat. Dá se zde narazit na několik slušných scén i vizuálních efektů, bohužel však jsou zde i značné nedostatky. RIP Heather O'Rourke. 50% ()

ARI50

Trojka je další pokračování slabého hororového filmu kde duchové se snažit udělat maximum které je dost těžko reálné. ()

oLí

Toto druhe pokracovani jsem videl po patnacti letech az dnes a jsem docela zklamanej. Prostredi mrakodrapu spolu s hudbou na me pusobilo napinave hlavne diky nostalgii a vzpominkam. Atmosferu to nema spatnou, ale z predchozich dilu opakujici se veci ( napr. dedek, Tangina, "svetlo" ) tu uz nudej. Sceny se zasnezenou garazi, buclata Carol Anne a ma oblibena Lara Boyle jsou ale skvely. Prvnimu pokracovani se to nevyrovnalo. Bat se u toho nejspis fakt nebudete. [5/10 červenec 2009] ()

5150

Oproti předchozímu dílu je tenhle mnohem akčnější a napínavější, takže vcelku nevadí ani ten ryze béčkový scénář. Rovněž prostředí mrakodrapu přidalo snímku na působivosti. Kolem a kolem je tohle docela povedené zakončení horrorové trilogie POLTERGEIST. ()

malylada

První půl hodinka umí vtáhnout, ale místo čekání na vzestupnou tendenci přichází velký sešup dolů. Tvůrci absolutně netušili, co chtějí vyplodit a finále je hodně tragické......3/10 ()

Terva

Oni si jí opět našli....... Ocenění - Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films - Saturn ´90 ( USA ) - Nominace na cenu pro nejlepší herečku ve vedlejší roli ( Zelda Rubinstein ). Scénář : Brian Taggert a Gary Sherman. Kamera : Alex Nepomniaschy. Hudba : Joe Renzetti ()

corpsy

O chlp vydarenejšie ako pre mňa dosť nevydarená druhá časť. Zmena prostredia je fajn, dáva to filmu taký paradoxne skliesnený dojem, aj napriek tomu, že film sa odohráva v obrovskom činžiaku. Obstojné. ()

Astaroth12

Prvá vec ktorú som si všimol a to tie debilne sa chovajú postavy. Tie staršie dve časti boli priemerné a tato ťažko podpriemerna. Tu nič nefungovalo, scenár nedomysleny, spracovanie srsalo trapnostou a gicovostou, príbeh nemal žiadne predpoklady zaujať, lebo bol neskutočne fádny. Herci boli zlý, zlý,zlý. Žiadne napätie, atmosféra vôbec nič. Vyzeralo to ako keby som pozeral krvavú Mary .Jedine masky boli slušne a len za ne 1* viac si tento film nezaslúži. Veľmi zle ukončenie priemernej série. ()

hous.enka

Neviděla jsem jedničku ani dvojku, ale musím říct, že tenhle Poltergesist se mi docela líbil. Jasně, triky jsou poněkud zvláštní (ze všech se stávají mumie), pak je tam celá řada zvratů (já nejsem já, já jsem zlý duch, bububu), ale i tak mě ta myšlenka s odrazem duchů v zrcadlech naprosto nadchla. Stejně tak se mi líbilo prostředí mrakodrapu, kde se to prosklenými okny a zrcadly jen hemží a duchové (oukej, Kane) jsou pak úplně všude. Poltergeist vůbec není špatný film. Hodnotím třemi hvězdičkami, protože si chci nechat rezervu na jedničku a dvojku. ()

fcreading

"Carol zaveď nás na svetlo, mi ti nechceme ublížiť." Poltergeist 3 nemá absolútne nič spoločné s predchádzajúcim dielom, s výnimkou prítomnosti ducha s trochou napätia, obsiahnutí vrážd a najlepším výkonom od Heather O Rourke. Smutné zavŕšenie slávnej hororovej série 60 percent. ()

Rakosnicek77

I tady platilo pravidlo, že čím víc pokračování se natočí, tak tím horší to bude mít vliv na kvalitu a snižující se tendenci snímků. Už to prostě není ono... ()

maverick10

Jen zasly stin predchozich dilu. Vsichni herci mi byli nesympaticti a naprosto ukradeni!!! Nebyly zde videt ani zahrobni bytosti ani jakekoliv efekty. To alespon nejake efekty poskytuje i muj powerpoint! Jedine co se zde do zblbnuti opakovalo, bylo svetlo snazice se prosvitit hustou mlhu v pokoji. To si muzu rovnou koupit silnou zarivku do páry u nas v saune. ()