Mrs. Doubtfire - Táta v sukni

• Česko Táta v sukni (více)

Skvělý imitátor hlasů Daniel Hillard se nepohodne se svým šéfem kvůli tomu, že nechce ve vyprávění propagovat kouření. Dostává za to okamžitou výpověď. Daniel je ale v zásadě veselý člověk, který si dlouho z ničeho hlavu neláme. A tak hned vzápětí uspořádá doma obrovský narozeninový mejdan pro syna Chrise, kterému je právě dvanáct let. To se ovšem nelíbí jeho manželce Mirandě, která dělá skvělou kariéru a představa, že po práci bude doma hodiny uklízet po dětech, se jí vůbec nezamlouvá. Ostatně má pocit, že jejich manželství už delší dobu nefunguje, a žádá Daniela o rozvod. Protože právě přišel o práci a nemá vlastní byt, zdá se, že se bude moci s dětmi vídat jen jednou týdně, což ho velice bolí. Své děti totiž nadevše miluje. Daniel si najde byt a později i práci, i když zdaleka neodpovídající jeho schopnostem. Je pod dozorem protivné sociální pracovnice a děti nadále vídá jen jednou týdně. A pak zjistí, že si Miranda dala inzerát na pomocnici v domácnosti. Vždy krajně vynalézavý Daniel vše zařídí tak, aby se jako jediná přijatelná adeptka jevila ta, kterou se rozhodne hrát... S pomocí bratra maskéra a jeho přítele se z něj brzy stane roztomilá starší paní. Miranda je spokojená a zdá se, že i děti si na paní Doubtfireovou zvykají, dokonce i starší dcera Lydie, která jí zpočátku nebyla příliš nakloněná. Miranda se mezitím v práci setká se svým bývalým přítelem Stuem Dunmeyerem, který se o ni začne ucházet. Daniel – paní Doubtfireová – vše sleduje s tichým vztekem, ale kromě občasných kousavých poznámek na krasavcovu adresu nemůže nic dělat. Přes počáteční potíže s vařením se do chodu domácnosti skvěle zapojí a všichni jsou spokojení. Pak se ale jednoho dne stane strašlivá věc: Chris přistihne paní Doubtfireovou, jak na záchodě močí jako muž. Děti jsou zděšené, chtějí volat policii, Daniel musí rychle zasáhnout a vše vysvětlit. Tedy jen dvěma starším, nejmenší Natie by to asi jen těžko pochopila. Vysvětluje dětem, že se převléká jen proto, aby jim mohl být denně nablízku. Mezitím si ho v práci při jedné improvizované scénce všimne generální ředitel televize, kde pracuje jako balič, a vytuší v něm obrovský talent. Pozve ho proto na večeři do luxusního podniku Bridges, kde mají dojednat podrobnosti. Na stejný den tam ale rezervoval stůl i Stu, protože Miranda má ten den narozeniny. Na večeři mají jít nejen všechny děti, ale také paní Doubtfireová. Daniel je na rozpacích: schůzka s ředitelem pro něj znamená novou budoucnost, na druhé straně je ale rodina a děti. Jak tuhle zapeklitou situaci vyřeší? (TV Prima)

Mylouch

Rodinně nenáročná, ale příjemná zběsile převlékací komedie s hezkou souhrou a protihrou Robina, Sally a okouzlujícího alergika Pierceho i dětskými výkony, které vyvrcholí ve slimejšové scéně v restauraci. Mixovaného lososa, jambalayu a carpe dentum. Věřím, že ti, kdo mají zkušenosti s rodinnými krizemi a umělým chrupem, si to vychutnají ještě trochu hlouběji. ()

HorrFi

Jedna z nejlepších komedií mýho dětství u který jsem se fakt vždycky zasmál a i po cca 10letech co jsem ji viděl mě rozesmála :)Nemám vážně co vytknout. ()

Radiq

Klasická nudna rodinná komedie 90. let. Už to zní dost strašně a taky to docela strašny je. Řekněme, že nápad to má a Robin Williams se snaží a najde se tam i několik vtipnejch momentů, ale opět to má několik Ale. Asi největší z nich je obsazení pizdy pindy herečky Sally Field, která byla dycky trapná a to už se nikdy nezmění - nejvíc mě dostává, jak se v několika scénách má tvářit vtipně, ale je to jak kdyby jí spadl kus salámu pod kola kamionu. Celkově je to herečka, která by zasloužila celoživotní zákaz natáčení filmů. Jinak dál je tam ta atmosféra 90. let - hadry, styly, hára, prostředí a mentalita postav, to je jak nepovedená hříčka přírody. Dál je to taky hrozně okoukany, protože v TV to dávaj snad každyho čtvrt roku a upoutávky na to mě už hrozně serou, obzvlášť když v nich ukazujou furt to samy... Takže nakonec je to taková komedia, která už pro mě není komická, což je základní mínus pro žánr komedie... ()

SoolenJV

Na první pohled film vystavěný kolem srandiček Robina Williamse a na ten druhý - a méně zjevný - film o hodnotách, které pomalu a jistě mizí do zapomnění. Chytrý rodinný film, který má ve spoustě věcí pravdu. ()

ProfesorLotr

Pro mne je to možná i větší srdcovka než Tootsie. Chytrý příběh plný emocí, originální vtipy, Shoreoův soundtrack, charismatický Pierce, komický Williams, parádní masky a svižné romantické a dojemné dialogy ( což se divých, u většiny komedií takovéto dialogy vypadají jako klišé )=parádní zábava. 88% ()

vesper001

V případě, že tento pán je hospodyně, tak myslím, že Rudolf nepřijel. Z části komediální, z části sentimentální a zčásti moralizující travesti show, která stojí na Robinu Williamsovi, a která občas na šteklích klopýtne. Víc mě rajcuje Tootsie... a asi je to se mnou vážné, když jsem právě prošvihla právo mlčet. :) ()

dan.pacino

Je mi líto, Mrs. Doubtfire mě neoslovil. Místy trapná a nevkusná komedie, kterou nezachrání ani takový herec, jakým Robin Williams je. ()

filmmovier

Další z řady převlekových komedií. Tahle ovšem patří k těm lepším. Vtipy jsou povedené a Robin Williams opět předvedl skvělý výkon. Fakt upřímně a od začátku do konce jsem se bavil. Doporučuji všem milovníkům dobré a kvalitní zábavy. Pro mě 90%, některá místa byla až moc hluchá. A Chris Columbus mi jako režisér vůbec nevadí. ()

Mr.Ripley

Nejsem si plně jist zda-li by tato klasik a má srdcovka fungovala tak dobře bez excelentního Robina Williamse a naprosto geniálního dabingu. ()

Dado

Úžasná rodinná komédia so skvelým Robinom Williamsom, dnes už možno právom nazývaná klasikou žánru. A nejaké výčitky? Takmer žiadne, snáď len toľko, že Otec v sukni spustil nezadržateľnú vlnu prinajlepšom priemerných, no väčšinou trápnych komédií založených práve na prezlečení mužov za ženy. Prvý slovenský dabing na čele so skvelým Štefan Skrúcaným ako hlasom Robina Williamsa je skvelý, druhý, vyrobený pre TV JOJ, už o poznanie horší. Dabingu hlavnej postavy sa tentokrát zhostil Richard Stanke, ktorého hlas sa možno hodil na debilné šaškovanie Martina Lawrenca vo filme Agent v sukni 2 (ani tam však neprekonal Daniela Dangla z prvého dielu), avšak tu bohužiaľ totálne preháňa a znehodnocuje Williamsove komické výstupy. (85%) ()

Samuel7

Tento film jsem viděl mnohokrát útržkovitě v televizi, ale až nyní, kdy jsem ho zhlédnul od začátku do konce, ho můžu plně ocenit. Komedie je to opravdu vydařená, Robina Williamse jsem měl vždy rád, a zde je ve výtečné formě. Postava Mrs. Doubtfire je skvělá a pobaví lidi každého věku. Bohužel se tu úplně nevyvedl překlad (malá Stuartovna alias Stuart Little) a Viktor Preiss je sice dobrý, ale měnit hlasy jako Robin neumí. Oceňuji i dojemný (a překvapivě ne otřepaný) závěr, přinášející radu pro děti (nejen) rozvádějících se rodičů. Chris Columbus opravdu umí točit rodinné filmy. ()

elle

Sice komedie, ale v podstatě smutný příběh muže, který byl skvělým otcem a manželem, ale jen na ty sváteční chvíle. Když přišla řeč na tu nutnou životní prózu a nutnost spolehnout se na něj, bylo zle. Bohužel si to uvědomuje pozdě a tak rozehraje za vlasy přitaženou šarádu, která je ale úžasnou přehlídkou fórků a převleků Robina Willamse. Jeho ex-manželky mi bylo líto. ()

Playman

Tohle je pro mě symfonie srandy!! Excelentní herecký výkon Robina Williamse. Výborné gagy, vtipy, hlášky. Jedna z nejlepších převlekových komedií!! ()

Vrátí se Táta v sukni?

Vrátí se Táta v sukni?

18.04.2014

Ještě jsme ani neviděli Blbý a blbější 2 a už se začíná rýsovat další pokračování devadesátkové komediální klasiky. Tentokrát jde o one man show Robina Williamse Mrs. Doubtfire - Táta v sukni, která… (více)

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006