Po devatenácti letech bojů mezi Autoboty a Decepticony na Zemi se tato válka opět přesouvá na jejich domovskou planetu Cybertron. Tu se Decepticonům podářilo dobít a tak se Autoboti ukrývají na jednom ze Cybertronských měsíců a plánují útok. To však ale ještě netuší, že zanedlouho budou mít co dočinění s mnohem silnějším nepřítelem, než jsou všichni Decepticoni dohromady. K Cybertronu se totiž blíží Unicron (Orson Welles), zlé dvojče stvořitele všech Transformerů Primuse a chce zničit a pohltit celý Cybertron. Autoboti a Decepticoni, odvjevěcí nepřátelé na život a na smrt, se tak musí spojit, aby ochránili svou domovskou planetu i svoje vlastní životy.

Transformers: The Movie navazuje na animovaný seriál Transformers z roku 1984, který vychází z populární série stejnojmených hraček. (Hurley)

Joe321

Kdyby Bay natočil tohle, jeho první Transformeři by vedle toho vypadali jako vozový park Bořka Stavitele. Je tu spoustu akce, vlastě skoro pořád. Likvidují se transformeři, vesmírné lodě, měsíce a planety. Celé tohle peklo je podpořeno našláplym rockovym soundtrackem (Stan Bush) a velmi povedeným namluvením postav (Prime, Megatron, Unicron... až na nějaké pisklavé úlety jako Starscream). Jenže na druhou stranu je to přece jenom hodně naivní, podobně jako TOSka. S podobným scénářem. Je tu i spoustu velmi zvrhlých věcí jako velká mechaoliheň, Dinoboti nebo samurajští Junkboti. Jsem až příliž rozmazlený moderním zfilmováním. Doba vzniku tomu holt hodně ubrala, takže ve výsledku takový lepší zábavný průměr. -"Megatron must be stopped... no matter the cost." a další od Optimuse -"One shall stand, one shall fall." ()

MrPierc

V dětství jsem animovaný seriál sledoval se slinou v koutku úst a dokonce i dnes se mi seriál moc líbí. Film je v detailech a animaci ještě o kousek dál než seriál. Nádherně barevné, výborný soundtrack tvořený melodickým rockem - stále mi zní v uších "Stan Bush - Touch". Záporáci jsou pekelně podlí a gigantické zlo jménem Unicron, se snaží zničit celý robovesmír. Příběh se ani na chvíli nezastaví, je naplněný až po okraj nevinností a odhodlaností, kterou chce předat mladým dětem, že zlo je špatné a má se proti němu vždy bojovat. Dobro vždy zvítězí, ale musí se bojovat až do konce. Je to naivní, ale tak krásné a bez ironie. Dnešní animáky jsou plné úšklebků a trivializace základních lidských (robotích) hodnot. Moc se mi líbilo, že roboti se vlastně chovají ve všem jako lidé. Mají city, humor, odpovědnost atd. Je to nadčasová robopohádka, krásné vzpomínání. ()

emo

Pre mňa klasika a krásna spomienka na detstvo so skvelým soundtrackom. Dnes to už síce nie je to, čo to bývalo, ale nemám to srdce dať tomu 60ku... ()

Šimpy

Škoda, přeškoda, původní seriál (čili generation one) považuji za skoro dokonalý a bezchybný. Tady už by se pár chybiček našlo. Je tu sice více soubojů, více robotů a napínavý příběh, ale bohužel mnoho neobjasněných skoků v ději, hodně zkratkovitosti a hodně přemrštěnosti (sharkticoni). A muzika, tak ta mě dostávala. Ještě, že je v původním znění spousta známých jmen.... ()

t_gon

20let je fuč a s nimi i nenávratně kouzlo, jež kdysi kolovalo kolem tohoto filmu. Dnešnímu divákovi po příchodu Bayova opusu nemá v podstatě nic moc nabídnout, ale jelikož se jedná o akci od první do poslední minuty podbarvenou dynamickým soundtrackem a příjemně to rozšíří celou mytologii kolem Transformerů, tak není zas tak těžké se transformovat do dob, kdy naším vitrínám vládli „živí angličáci…“ ()

Akira777

Tenhle Transformers je hodně akční a to se ne každému může líbit. Má však svoji temnou atmosféru, což je fajn. Mezi fanoušky světa Transformers je právě tenhle film považován za nejlepší. Musím říct, že to nejlepší na filmu je určitě Unicron, který požírá živé světy, hlas Orsona Wellese mu dálo velké charisma. Dobrý též byl Leonard Nimoy jako Galvatron. No a Optimus Prime jako Peter Cullen je vždy dobrý. ()

tnp101

Značný bordel a chaos. Nevím, zda je to způsobeno mou neznalostí seriálu, či už jsem na tyhle věci moc velký (což bych ani neřekl), ale i přes zcela jednoduchou hlavní dějovou linku jsem měl často problém vůbec vnímat, co všechno se na obrazovce přede mnou vlastně děje. Animace a hudba jsou však nářezové a tak se přikláním ke třem hvězdám. Je to sice v mnoha směrech nehorázně absurdní a nepřehledné, ale vyloženě jsem se nenudil. 50% ... Spike: "It isn't even dented? Oh shit, what are we going to do now?" ()

farfalla

Jednoduchá animace, spousta robotů a nekonečné různobarevné výbuchy. Spíš pro ty, co mají rádi transformery a vyznají se v jejich jménech. ()

Lovely.Bones

Nechci mít předsudky, ale myslím, že v žádném jiném Transformers filmu není a ani nikdy nebude nic tak cool jako mega-robotická vraždící planeta, co se dá ještě proměnit na dvakrát tak velkého robota, kterou dabuje TEN Orson Welles. A jeho poskoka dabuje Leonard Nimoy. Já myslím, že lepší už to být nemůže. Přidej te si k tomu psychedelické barvy, ne-zastavující akci, kde vlastně vůbec netušíte, co se na tý obrazovce odehrává a soundtrack nadupanej k prasknutí. Z toho ty cartoons z 80. let úplně dýchaj. Radost sledovat a poslouchat. ()

Tomislav

V USA bezpochyby kultovní snímek, který však odrostlému Evropanovi příliš kouzla nenabízí. Jak by na něj reagovaly české děti, to si netroufám tvrdit :-). ()

Grizzly

Mazec...super soundtrack a nepretrzita neprerusena akce! Zvlast druha pulka je promakana jako prase, jen trosku rozkouskovane na mensi pribehy a zaver nevyzni tak bombasticky po tolika bitvach a explozich. Ale porad je to narez. 80% ()

Boomstick

Tento film ma vsetko co mam ja osobne velmi rad.Hair-metal,explozie,tradicna animacia,temny nadych,umieranie hlavnych postav,roboti a Leonard Nimoy......ale na film pre deti sa mi to zdalo trochu moc drasticke ()

Barak

Stejně tak zmatené jako akční - pro neznalce totálni mela. Ale i tak si aspoň užijete neskutečné množství akčních scén a nebo našlapanou hudbu. Dejte si tohle, já si dám Baye.... :) (5/10) ()

Asdas odpad!

A potom kde sa Bay inšpiroval pri natáčaní Pomsty porazených.. toľko robotov a nič nehovoriaca zmes scén , ktoré majú vytvárať dojem filmu. ()

Hyperbolic

Spoilery... Když jsem tenhle film poprvé uviděl jako malej prcek tak jsem ho snad půlku probrečel, vážně bych nikdy nečekal že v animovaném filmu, který je určen hlavně pro děti co mají rády roboty měnící se do autíček umře půlka hlavních postav v prvních pár desítkách minut. Pokud jste předtím viděli první dvě série G1 tak Vás to zasáhne i jako dospělého. Unicron je opravdu super záporák, moc toho sice nenamluví ale jeho činy mluví za vše, a když konečně něco řekne tak v originále uslyšíte úžasného pana Orsona Wellese (radiová Válka světů). Stvoření Galvatrona signalizuje počátek jedné z nejšílenějších postav v celém univerzu TF a je super, že je v dalších sériích hodně využitý (a ještě šílenější). Když se na film podívám s odstupem, příběh je opravdu dobrý, animace na svou dobu také a akce je skoro v každé scéně, fanoušky film nadchne, neznalé zabaví. ()

cubiczech

je videt vyssi rozpocet, animace je lepsi, alespon je ve filmu nejaky dej.. ovsem chaoticky strih a nevysvetlitelne veci.. co to resim.. kdo je rad porad ditetem.. je miloval a miluje... ()

morbn

Som nekritický fanúšik tohto animáku, nadupané od akcie po hudbu... Takže jednu hviezdu si môžete odškrtnúť, aj tak to ostáva špičkou. ()

goelr

Ty *** asi jen z nostalgie nad nedělními dopoledny, týden co týden u velmi oblíbených Transformers, jéé to byly časy! :) Tento snímek nemůže vůbec konkurovat seriálu, aspoň co si já pamatuji...mnó...:) Jinak by film jistě vyhrál soutěž o nejhorší OST - tedy jedině, že tu nikdo není obdivovatelem gay metalových samowarů, rychlowarů a podobných kapel. ()