One Piece

• Japonsko ワンピース (více)
TV spot
Japonsko, (1999–2024), 459 h 35 min (Minutáž: 25 min)

Předloha:

Eiičiró Oda (komiks)

Majumi Tanaka, Ikue Ótani, Kazuja Nakai, Akio Ócuka, Bin Šimada, Daisuke Namikawa, Fumiko Orikasa, Hidejuki Tanaka, Hóko Kuwašima, Hiroši Kamija (více)

Epizody(1103)

Moře, bílý písek, koráby, ale hlavně piráti. Mladý Luffy se vydává na moře, aby si splnil velký sen, stát se králem všech pirátů. Na své cestě musí překonat nejen řadu překážek, ale hlavně sehnat vhodnou posádku. Má však na své straně velkou výhodu, snědením Ďábelského ovoce získal zvláštní schopnost. Jeho tělo je z gumy, se všemi výhodami a nevýhodami, které to přináší. (Sidmar)

TV spot

Kwaichi

Anime patrí medzi moje najobľúbenejšie filmové žánre. One Piece radím na vrchol v ketórii anime. Keď sa nad tým zamyslím, tento seriál si dokázal získať moju pozornosť a stále juu má, už vyše 8 rokov, od chvíle ako ho v roku 2003 začali nemci vysielať. Bežal pravidelne o 15:40, vždy som si popri anime na RTL2 písal úlohy do školy, pričom sa na naučil perfektne nemčinu. Prvé časti ma síce moc neoslovili. Keď som videl v mori plávať nejaké čudné kreatúry, deti plaviace sa na mori hrajúce sa na pirátov a kráľa pirátov umierať na popravisku v každej zvučke, zdalo sa mi to dosť čudné. Neskôr, keď si Luffy zregruitoval prvého člena svojej posádky som si seriál doslova zamiloval. Postupne sa jeho partia rozrastala a s každým novým príbehom som ich mal viac a viac rád. Síce ciele každého z nich sú odlišné idú za nimi spoločne, však v dobrej partii ide všetko ľahšie. Nové časti si ešte stále s radosťou pozriem ak sa nájde trochu voľného času, ak nie siahnem po mange. Najviac ma šokovalo, keď som minulý týždeň pozeral opäť verziu s nemeckým dabingom a aj po piatich rokoch som vedel naspamäť všetky slová soundtracku: "Ihr wollt meinen Schatz? Den könnt ihr haben! Sucht ihn doch, irgendwo habe ich den größten Schatz der Welt versteckt!"... Skláňam poklonu tvorcovi tohto skvostu Eiichirovi Odovi. ()

Stefi.

Pro mně absolutně nejlepší Shonen co se na televizních obrazovkách objevil. Je vtipný, napínávy, s úžasné prokreslenými postavami a světem do kterého by se chtěl určitě podívat každý kdo se prokouše k aktuálnímu dílu. Seriál je tu s námi už neuvěřitelných 14 let a podle autora původní mangy je momentálně v polovině příběhu. Jsem zvědavý jestli se někdy dožiju konce ale rozhodně se na to těším. Ne proto, že bych chtěl aby už to konečně skončilo ale proto abych se dozvěděl, jestli se Luffy nakonec pirátským králem stane nebo ne :) ()

Torako.chan

Při prvních dílech jsem se dost cukala, jelikož animace tohohle seriálu byla vcelku děsivá. Netradiční zjev některých postav mě taky trochu strašil, ale když člověk vytrvá a přehoupne se k zhruba 150tému dílu dostane se mu odměna za trpělivost, rapidní zlepšování animace a celkově graduje i příběh. Velice zábavné, napínavé, překvapivé. Prostředí zdá se je bez hranic stejně jako autorova fantazie, což potvrzují postavy jako Emporio Ivankov a spol. Zatímco ostatní přední anime zdá se upadají, One piece nabírá na síle. Já jen doufám, že autor ve svém úsilí vytrvá, protože mě to moc baví. :) Přidáno do mých anime srdcovek. ()

John8

Je to dobré anime, a naprosto rozumím té oblíbenosti, zajímavý příběh, velmi dobře pojaté souboje, neuvěřitelná trhlost. Ale i přes to jsemho přestal sledovat a kvůli jedné jediné věci... Tou je roztahanost celého anime, ne že by se tam nic nedělo, ale příběh vždy uvázne na jednom bodě a místo aby se posouval dopředu, rozbředává do všech stran. Po asi 25 dílech (nepamatuju si přesně) jsem se tak dostal k rekrutování 3 členů posádky... když už to vypadalo že se příběh posune, 2. člena unesli a zde jsem skončil. Bohužel hodnocení je podle líbení se... a tohle se mi nelíbí. btw dlouhá anime nejsou problém, naruto vyprodukoval již téměř 500 dílů a stále aktivně sleduji. ()

Subjektiv

Obludné, odrazující, děsivé je to množství dílů a stále bobtná a roste. Zatímco píšu tento komentář, v Japonsku již pilně pracují na 584. díle a kdo ví, kde se to zastaví. V epickém anime, které z Odysea dělá kluka, jenž si hraje ve vaně, bych čekal komplexní svět s bohatou historií, provázanými společenskými vztahy, logickými vazbami, svět dynamický, který se sám proměňuje, který by dokázal ožít i bez svých hrdinů. Tolkienovu Středozem, Zelazneho Amber, Asimovovu Nadaci, Aldissovu Helikonii, Simmonsův Hyperion či, ať zůstaneme u anime, Legend of Galactic Heroes nebo Full Metal Alchemist. I ten Naruto a Bleach se světy narušenými fillery jdou dále než One Piece. +++++ Svět One Piece působí dojmem vytváření za pochodu a bojím se, že právě tak vzniká. Kousíčky jeviště seriálu spolu jen mělce komunikují a spí jen proto, aby byly oživeny hlavními hrdiny. Pokud existuje někde v útrobách Grand line temný proud, který se teprve tam, kde mně došla trpělivost, vynořuje, dává si příliš na čas. Když hrdinové dorazí na určité místo, svět náhle získá ostřejší, ale nikdy ostré obrysy. Když začíná vyprávění Pána prstenů, postavy plánují, kudy se vydat, jsou seznámeni s nebezpečnými místy na cestě, cílem výpravy, charakterem protivníka, dějinami... Ten svět má vlastní a plné bytí. Ve One Piece vidíte pouze cíle příliš vzdálené (setkání s členy Shichibukai, One Piece, All Blue) nebo příliš blízké. Ty blízké se vynořují náhle, tudíž se na ně těšit moc nelze a ty vzdálené se pořád odsouvají tak daleko, až vás pocit těšení se na ně přejde. One Piece je jen sada falešně propojených fragmentů. Guliverovy cesty s vysypaným sdělením. +++++ Postavy slouží ději, v němž budoucnost leží v naprosté mlze a události minulé se z větší části zapomínají. Zdá se, že nepodstupují žádný vývoj, ale pouze trénink. Všechny jejich motivace spadají pod zažehnutý dětský sen, který je nutí plout stále dál a dál, jako jakési idioty, kterýmiž nezřídka jsou. Stát se králem pirátů, objevit All Blue, stát se nejlepším šermířem světa, zmapovat svět, stát se kapitánem, stát se pirátem a zažít dobrodružství. Snad jen nejzodpovědnější Nico Robin skrývá z pro mě dosavadních sedmi v rukávu něco zajímavějšího. +++++ Jejich povahy nabízejí jen málo rysů, které se neustále dožadují pozornosti, ať už jde o Luffyho přímočarou idiocii, Zorovu nabručenost, Sanjiho nadrženost, Naminu lakotu, Usoppovu "fantazii" atd. Jen ve zvláštních chvílích krize či dojetí ukážou i svou citlivější, ale neméně plochou tvář. Přesto se dají oblíbit, snad díky jejich živelnému "střetávání". +++++ Přece však One Piece kvality má. Soudržnost a komplexnost zvládá jakžtakž kompenzovat pestrostí. Těch zvláštních schopností, co tu je k vidění, těch zjevů a záporáků, kteří sice mají jen mělké pozadí a chudičkou historii, přesto jim v řadě případů nechybí charisma. Monstrózními souboji díky těmto prvkům dobře vrcholí jednotlivé sezóny. +++++ Mohu také přísahat, že ze všech nekonečných šónenů mi One Piece přišel nejvtipnější. Jistě, řada gagů se opakuje, např. Luffyho "Sugoi" vykřikované v obdivu k moci záporáků namísto strachu či protiakce. Je tam pořád, ale pořád má své kouzlo. Jen díky bojům a legraci jsem zvládl vidět 145 dílů. Teď mi již ale energie došla. () (méně) (více)

• Fanoušek se Eiichiro Ody jednou zeptal, na jakém místě by se jednotliví Slamáci umístili v běhu na 50 metrů. Výsledky byly následující: 1. místo: Brook (protože je nejlehčí), 2. místo: Sandži, 3. místo: Luffy, 4. místo: Chopper (při použití rumble ballu, který by mu posílil nohy), 5. místo: Zoro (umístil by se výše, ale cestou ze ztratil), 6. místo: Usoppu, 7. místo: Nami, 8. místo: Robin, 9. místo: Franky, 10. místo: Džinbé. (spacemaster)
  • V srpnu 2021 vyšla studie, která popisovala nově objevený gen nalezený v ovocné mušce octomilce obecné. Ten vytváří bílkovinu, která má schopnost rozdělit se na více částí. Vědci ji pojmenovali baramicin A, po Buggyho ďáblově ovoci bara bara no mi, které mu dává stejné schopnosti. (spacemaster)