Demonlover

Francouzský režisér Olivier Assayas opustil svá oblíbená psychologická dramata a natočil kontroverzní politický film o korporacích, hardcore internetových stránkách a o japonských Anime. Henri-Pierre Volf si najímá Dianu de Monx, aby pro něj zajistila nákup akcií firmy TokyoAnime, která vyvíjí 3D Anime pornofilmy. Její předchůdkyně totiž byla unesena, a tak z obchodu sešlo. Diana zároveň pracuje i pro konkurenční společnost, což velmi záhy odhalí její asistentka Elise. Do obchodu se navíc zamíchá americká firma, jejíž cíle jsou morálně sporné. Chladný thriller plný nečekaných zvratů se stále dokola točí v prostředí produkce Anime filmů a ukazuje to nejhorší z mentality francouzských a japonských byznysmanů. (Cinemax)

Jara.Cimrman.jr

"Neviděls nic. Nikdo nic neviděl. Nikdy. Dívají se, ale nic nepochopí." Já jsem se tedy díval a taky jsem to tak úplně nepochopil, ale to bude nejspíš tím, že jsem si k tomu naivně nezapnul převaděč spojitosti. Patrně proto jsem byl v ději trošku ztracený, ale kdybych tvrdil, že jsem se chvílemi nebavil, tak by byla asi stejná pravda, jakože jsem nikdy nevypustil cosi mazlavého při sledování porna. ()

kagemush

To si takhle Olí jednou řekl, že když napíše řádně mudrlantský scénář, který se nějak vyjádří k něčemu aktuálnímu a řádně se to odprezentuje, bude ta šroubovaná blbina možná i mudrlanty slušně přijata. A von bude za umělce. A taky to musí být jakožethriller, aby do kina dostal i jiný blby než mudrlanty. - Což o to, ta trochu přepálená (svou pestrostí) forma vyprávění mi docela seděla. Jenže mi film zabila až zhovadilá snaha ,,překvapovat" nenadálými odhaleními a ,,šokantním" závěrem. ()

honajz2

Takhle, ono to má příběh, myšlenku, dává to smysl, je to skvěle zahrané a úplně špatné to rozhodně není. Nejlepší na tom asi je těch posledních 15 minut. Jen to až moc sází na atmosféru, která je sice zajímavá a má pár světlých momentů, ale jinak moc nefunguje. Navíc vůbec celý ten děj je zbytečně moc rozvleklý a něco se v něm začne dít až v druhé polovině. Mít to hodinu a půl nanejvýš, vynikne to mnohem líp, ale takhle to má řadu nedostatků. Nedostatků, kvůli kterým vyšší hodnocení jak lepší dvě hvězdy fakt dát nemůžu. Tak moc zajímavé a zapamatováníhodné to zase není. Btw, ta přirovnání k Lost Highway nechápu, tam šlo o úplně něco jiného a navíc tady je ta dějová linka víceméně dostatečně jasná - což se u Lost Highway moc říct nedá. Lepší 2* ()

JohnMiller

Nieje to vôbec zlý New French Extremity, ale bol by lepší, keby nebolo medzi parádnymi, kontroverznými a depresívnymi scénkamy toľko zbytočnej a naťahovanej vaty. Téma a nosný stĺp snímky, hentai porno, a celý ten začarovaný marketing okolo toho, bolo neskutočne zaujímavé sledovať. Ešte som v kinematografii nenatrafil na takúto tému. No škoda, že tých bizarných prestrihov bolo pomenej a zvrátenosť ľudskej duše nebola zachytená tak, ako som čakal. Išlo tu skôr o ľudskú chamtivosť, s ktorej sa už na konci vykľula úplná telenovela, zbytočne. ()

lennyd odpad!

Prvních patnáct, dvacet minut začíná velice slibně - japonská firma zabývající se erotickými manga animacemi chce přejít na 3d animace, a k tomu potřebuje (samozřejmě) peníze. Začínají jednání s francouzskou firmou o převzetí podílu, a ... v tomto okamžiku jsem přestal chápat o co šlo. Nejdřív se do toho zapletli američaní, pak někoho zabili, pak jedna holka unesla druhou, pak se daly zas do kupy, pak ji zase unesli, pak najednou byla zase zpátky, pak šla na večeři se svým kolegou, pak se s ním vyspala, pak ho zastřelila, a najednou zase byla kdesi chycená, a pak utekla .... prostě jeden velký chaos. Aneb jak kdosi ve filmu pronesl: "Dívají se, ale nic nepochopí." ... ()