Demonlover

Francouzský režisér Olivier Assayas opustil svá oblíbená psychologická dramata a natočil kontroverzní politický film o korporacích, hardcore internetových stránkách a o japonských Anime. Henri-Pierre Volf si najímá Dianu de Monx, aby pro něj zajistila nákup akcií firmy TokyoAnime, která vyvíjí 3D Anime pornofilmy. Její předchůdkyně totiž byla unesena, a tak z obchodu sešlo. Diana zároveň pracuje i pro konkurenční společnost, což velmi záhy odhalí její asistentka Elise. Do obchodu se navíc zamíchá americká firma, jejíž cíle jsou morálně sporné. Chladný thriller plný nečekaných zvratů se stále dokola točí v prostředí produkce Anime filmů a ukazuje to nejhorší z mentality francouzských a japonských byznysmanů. (Cinemax)

honajz2

Takhle, ono to má příběh, myšlenku, dává to smysl, je to skvěle zahrané a úplně špatné to rozhodně není. Nejlepší na tom asi je těch posledních 15 minut. Jen to až moc sází na atmosféru, která je sice zajímavá a má pár světlých momentů, ale jinak moc nefunguje. Navíc vůbec celý ten děj je zbytečně moc rozvleklý a něco se v něm začne dít až v druhé polovině. Mít to hodinu a půl nanejvýš, vynikne to mnohem líp, ale takhle to má řadu nedostatků. Nedostatků, kvůli kterým vyšší hodnocení jak lepší dvě hvězdy fakt dát nemůžu. Tak moc zajímavé a zapamatováníhodné to zase není. Btw, ta přirovnání k Lost Highway nechápu, tam šlo o úplně něco jiného a navíc tady je ta dějová linka víceméně dostatečně jasná - což se u Lost Highway moc říct nedá. Lepší 2* ()

kagemush

To si takhle Olí jednou řekl, že když napíše řádně mudrlantský scénář, který se nějak vyjádří k něčemu aktuálnímu a řádně se to odprezentuje, bude ta šroubovaná blbina možná i mudrlanty slušně přijata. A von bude za umělce. A taky to musí být jakožethriller, aby do kina dostal i jiný blby než mudrlanty. - Což o to, ta trochu přepálená (svou pestrostí) forma vyprávění mi docela seděla. Jenže mi film zabila až zhovadilá snaha ,,překvapovat" nenadálými odhaleními a ,,šokantním" závěrem. ()

Juto

Nielsen krásne stelesňuje smútok a zmätený pocit nereálnosti, ktoré sprevádzajú našu chuť po lacnejších vzrušeniach z internetu. 6/10 ()

dr.fish

Na jednu stranu je to úplná blbost, ovšem to, že jsem snímek zvědavě dokoukal do konce, svědčí zase na druhou stranu o určitých jeho kvalitách. Myslím, že řemeslně je to slušně udělané, ale v ději, pokud se to dějem dá nazvat, jsem se tvrdě ztrácel. Na to jsme u mnoha režisérů zvyklí, od začátku ovšem víme, že to je záměr. Tady si nejsem jistý, jestli to tak mělo nebo nemělo být. Zpočátku nudný film o ambiciózní sekretářce se mění v thriller, pak chvíle špionáže, sexuální podivnosti, gangsteři...no jsem z toho úplně jelen. A ten závěr úplně mimo...50% ()

Radiq

Hodně divnej film. Nejdřív to zavání průmyslovou špionáží, pak to má nádech erotična a pak osmi milimetrů. Asi mi nedošlo úplně všechno, jak to bylo zamýšlený. Nebo mě logika přepadla v okamžiku, kdy jsem to nečekal. No, dobře, možná moje chyba, fakt jsem chvílema nedával pozor... ()

SeanLSD

Spomínam si dobre, ako nám bol DEMONLOVER počas štúdia filmovej teórie častým zdrojom ani nie tak učených diskusií a analytických rozborov, ako skôr náramnej zábavy z ich parodizovaného uplatňovania na takéto ťažké klenoty artovej kinematografie. ()

lennyd odpad!

Prvních patnáct, dvacet minut začíná velice slibně - japonská firma zabývající se erotickými manga animacemi chce přejít na 3d animace, a k tomu potřebuje (samozřejmě) peníze. Začínají jednání s francouzskou firmou o převzetí podílu, a ... v tomto okamžiku jsem přestal chápat o co šlo. Nejdřív se do toho zapletli američaní, pak někoho zabili, pak jedna holka unesla druhou, pak se daly zas do kupy, pak ji zase unesli, pak najednou byla zase zpátky, pak šla na večeři se svým kolegou, pak se s ním vyspala, pak ho zastřelila, a najednou zase byla kdesi chycená, a pak utekla .... prostě jeden velký chaos. Aneb jak kdosi ve filmu pronesl: "Dívají se, ale nic nepochopí." ... ()

MI-380

Podivné a zmatené - to je úvod většiny komentářů. Ano, ale bavilo mě sledovat Connie Nielsen a její cestu do pekla. 50%. ()

vitekpe

Me tahle filmova podivnost s krasnou Connie Nielsen pobavila natolik, ze jsem si ji kdysi koupil i na DVD. A tenkrat taky ohodnotil zde na csfd...coz me prekvapilo dnes, kdyz jsem zjistil, ze na profilu me hodnoceni neni...takze toto je jen opakovani. ()

klukluka

Totální blázinec, jedna hvězda za zvláštní, vychytanou kameru. Zbytek blábol, kterýmu se tvůrci snažili vehementně, leč v mém případě marně dát punc něčeho mimořádného. ()

kolemjdouc

Film je natočen před 21 lety.Ale téma je aktuální stále.Dnes je boj o moc někde jinde.Agresivnější,záludnější.Ve jménu peněz.Nechá se klidně vyhubit půlka světa.Tu dobu žijeme. ()

Disease

Expozice sice trochu moc dlouhá, ale když se "začnou dít podivuhodné věci", stojí to za to. Na starý dobrý Videodrome to sice nemá, ale v rámci současné kinematografie (většinou scénáristická bída s nouzí) je to jasný nadprůměr. K tomu ještě půl hvězdičky za hudbu. Určitě dám ještě jednou (minimálně). EDIT Po druhém zkouknutí mi to dává větší smysl, i když o Lynchovské a Cronenbergovské pasáže není nouze. ()

Renfield

Mimo jiného je to především korporátní hra, jenže právě nekonečné scény jednání vtažení do děje neusnadní. Přesto jsou podstatné pro rozdání karet a počátečního formování postav, jenž si projdou výborným vývojem, v nejednom případě doslova otočkou. Těžko říct, dávalo by smysl, kdyby utahání diváka firemními jednáními a zákulisními hrami, bylo záměrem. To tokijské má jednu zajímavost, lehce komediální atmosféru, která není příliš vzdálená od Lost in Translation a to rok před ním. Tady se tedy vlivy nekonaly, za to Lynch a v jednom případě i Schumacher (abych tolik nespoileroval), jsou z toho právě v těch lepších momentech cítit. S atmosférou se pracuje podobně jako s postavami, zprvu chladná, odosobněná, aby se postupně přidávala mysterióznost, ale také syrovost. Scény potom dokáží být dokonalé a Connie Nielsen se v nich předvede v tom nejlepším světle. ()

bolan

Z obsahu filmu jsem čuchal lehčí ujetost, ale dostalo se mi spíš komplikovaného karieristického dramatu. Film obsahuje příliš neprůhledných a nevyřčených informací, které se na nás nepřehledně valí přes 2 hodiny. Všechno zachraňuje ledová Connie Nielsen, na kterou se prostě hezky kouká. ()

Grafito

Další film s tématikou pozadí výroby "snuff" filmů.. po shlédnutí jsem šel spát poměrně slušně poděšen.. ()

pend

Pro mě tak 70 procent, ale zaokrouhluju dolů už jenom kvůli délce. Začíná to animovanou pornografií, od které se přesunete až k problematice snuffu. Zajímavé herecké obsazení, ovšem Gina Gershon se na plátně mihne na (zásadních) 5 minut. ()

Puol

Zaujímavý námet v nie zrovna divácky strávitelnom balení.I keď sa poukazuje sa na značne aktuálne a nepopulárne témy, film je značne nejednoznačný. Connie Nielsen je ako chladná vypočítavá/zneužiitá mrcha celkom vierohodná. ()

elimS

10% - komentář 20ti slovy: Něco jako když máte čtyřicítky horečky a zdají se vám divoké a zmatené sny. Nejlíp, "mými slovy" to vystihl "lennyd" a "moore". ()