Přestože je Laurel Ayresová výtečná finanční analytička u prestižní makléřské firmy na Wall Street, je přehlížena vedením i kolegy. Marně se snaží dosáhnout zaslouženého povýšení. Nakonec se odhodlá k radikálnímu řešení a se svou věrnou asistentkou Sally se rozhodne založit vlastní firmu. Záhy však zjistí, že muži ve světě velkého podnikání neradi vidí ženy, natož pak ženy černé pleti. Vymyslí si proto finančního poradce, staršího bělocha Roberta S. Cuttyho, jehož rady v zastoupení předává klientům. Rázem je její firma úspěšná. S rostoucími úspěchy však sílí tlak klientů setkat se osobně s báječným Cuttym. Zpočátku není obtížné vysvětlit, že pan Cutty je zrovna mimo kancelář. Jenže spokojených klientů, kteří se s Cuttym chtějí setkat osobně, přibývá. Laurel musí vymýšlet stále složitější kličky, jak utajit jeho neexistenci. A tak nakonec přijde den, kdy bude muset klientům Cuttyho ukázat. Jenže jak, když žádný Cutty neexistuje? (TV Nova)

filipvrbik

Je to sice fajn komedie s docela současným tématem, ale bohužel je strašně předvídatelná a to jí hrozně ubírá. Takže odě mě silné tři hvězdy...60% ()

merigieren

Já nevím, vzpomínám si na dva skutečně vtipné okamžiky (což mi připadá na +-2h málo), pak jde spíše o propracovávání děje a tvorbu iluze, která mi moc úžasná nepřipadá. Prostě relativně vtipně ukázaný boj za rovnoprávnost žen. Docela se mi začíná líbit slovenština :-) ()

helloween93

Femdom komedie z Wall Street, o tom, že ženy jsou ve světě byznysu přehlížené. Kdo se na film podívá, uvidí Whoopi v masce bělocha s vizáží Marlona Branda, cameo Donalda Trumpa (jak jinak, když jde o film z Mannhattanu:D), a především průhlednou komedii z prostředí velkého byznysu. Filmu trochu škodí přepálená závěrečná třetina a konec. V kinech film propadl a pouze potvrdil komerční sešup Whoopi v druhé polovině devadesátých let. Shlédnuto na AMC HD. 3* ()

PedroPo

Ač z let devadesátých, tenhle film na mě dýchl "poetikou" osmdesátek. V tom dobrém, samozřejmě. Bylo to hezky vymyšlené, pěkně zahrané a i tu feministicko-antirasistickou pointu sem bez problémů zkousnul. A cameo Donalda Trumpa s jeho strašným účesem byla jen třešinka na poháru. ()

mira.l

Teda z toho se vyklubala pěkná hovadina. Zpočátku to dost dlouho bylo nudné a nezáživné, pořád nějaký obchodní "walstreetovský" kecy, a někde v poslední třetině už to bylo jenom blbé. Z neexistujícího pana Cuttyho už mi šla tak trochu hlava kolem. ()

Davisek

Film u kterého se ani jednu minutu nenudím. Nejraději se na něho dívám o víkendu, člověk si při něm odpočine. ()

tee

Spiklenci jsou jednou z lehkých komedií Whoopi Goldberg. Nepotrháte se sice smíchy, ale jemný úsměv se vám na rtech udrží téměř po celou dobu sledování kroků, které musí podniknout výborná finanční analytička černé pleti, aby se prosadila v konzervativním finančním světě doposud patřícímu bílým mužům. To vše s trochou nadsázky vtipné svérázné a opět výtečné Whoopi Goldberg a neméně dobrou asistencí Dianne Wiest. ()

Svadbos

Mala to byť komédia, ale obsahuje málo miest k zasmiatiu. Avšak je to zaujímavý pohľad na Ameriku a prekážky, aké v nej musia znášať žena a minority. Dianne Wiest je perfektná. Film je remakom francúzskeho filmu "L´Associe". Film bol natočený podľa románu "El Socio". ()