Věrný pes Čiko

• Česko Hačikó (více)

Film pojednává o neskutečném přátelství člověka a jeho čtyřnohého společníka - Čika. O lásce tak čisté, že ostatní členové rodiny ani vesnice nejsou s to pochopit a o starém profesorovi si zkrátka myslí své. Jednoho dne se však profesor nevrátí z práce a Čiko čeká a čeká… (oficiální text distributora)

BloodyJane

Dala bych jakékoliv sračce pět hvězd jenom za to, že tam je roztomilý pejsek, ale tohle škrobené utrpení se fakt nedalo. Jediný přirozený herecký výkon měli Hačikové a podle jejich znuděných výrazů měli na celý filmový projekt celkem jasný názor, se kterým se ztotožňuji. Haf. ()

vaava

Pěkná ukázka Japonské kultury a jejího přístupu k živým bytostem. Leckdo z nás by se měl učit. Co se ale celku týče, bída. Těšil jsem se na Hachika jako na další z hlubokých a oduševnělých skvostů východní kinematografie. Po dvaceti minutách jsem ale s hrůzou zjistil, že koukám na pokus o napodobení amerického modelu romance, která má jen zatahat za srdeční nervy. Dokoukávám s očekáváním, zda opravdu přijde konec stejně patetický, jako začátek a ejhle - je to tu. Ve spojení s "rozvážností" Japonské dlouhé kamery (i když v tomto případě značně poameričtěné) je celkový dojem dost pochroumaný. Celému dílu dodává na trpké komičnosti můj náhled z pohledu pejskaře na člověka, který ze svého vznešeného psa vychovává hloupou panenku. Zklamání. ()

subic

Tento film se v Česku na obrazovkách objevil až v roce 2009 s českým dabingem. Ve filmu se hezky prolínají 2 obrazy, jednak příběh psa a jeho pána věrně podle skutečné události a vedle toho Japonsko ve 20. a 30. letech minulého století, tak jak už se do něj začal naplno proplétat západní svět. Příběh nakonec není tak emotivní, konec by se dal ještě trochu natáhnout, ukázat pomník a tak. 70% V každém případě posloužil jako předloha fenomenálního filmu z dnešní doby Hačikó - příběh psa (2009) s Richardem Gerem v hlavní roli. ()

RigorMortis

Ak to porovnám s americkým remakom (ktorému som musel po vytriezvení jednu hviezdičku stiahnuť), ktorý neskutočne hral na city, tento originál mi prišiel dosť rezervovaný. To mu však na kvalite neuberá. Možno to bude aj povahou Japoncov, ktovie. Dosť ma však prekvapilo, že Čiko bol vo väčšine scén úplne apatický. ()

PATWIST

Týždeň potom čo ma opustil môj pes Hera išiel v TV film Hačikó: Príbeh psa a potom som objavil aj tento originálny film, je trochu dlhší a zobrazuje viac detailov. Dosť dobrý film, ktorý zobrazuje lásku psa k človeku. ()

CZ_Milka

Příběh Hačika je unikátní a dojemný, nicméně filmové zpracování je mizerné. Plusem jsou odpovídající reálie díky japonskému původu filmu, částečně ještě hudba. Nicméně jinak je film odosobněný, skoro bez emocí, herci podprůměrní. Vztah psa k hercům nepropracovaný, pes apatický, většinu času jak zdrogovaný. Mizerný je i český dabing. Přijde mi, jak kdyby byl film natočený v 60. letech a ne na konci let osmdesátých. ()

hyde1987

Daleko lepší, než americký remake. Nejvíc člověka ale dostane, když se dozví, že je to podlůe skutečné události-ten pes opravdu čekal na svého mrtvého pána přes 10 let.... ()

Babu_unni

Být to smyšlené, samozřejmě bych raději orodovala za veselejší atmosféru a šťastný konec (alespoň částečně šťastný) jako někteří. Zatím jsem neviděla americkou "novou" verzi, jen jsem slyšela o kolik je lepší, nicméně i tady dávám originálu plný počet. I když přiznávám, že hvězdičky možná více patří příběhu jako takovému, než filmařům nebo hercům, prostě to tak je a přes dojetí jsem už moc dalších věcí neviděla. A že to dojetí bylo obrovské... ()

DavidAAAA

Bohužel se nemohu ubránit srovnání Hallströmovým remakem. Tento originál kulhá asi ve všem, v čem může. Takřka nepracuje s emocemi, psí herci jsou chladní, lidští prapodivní. Velké téma, mizerné zpracování. Není víc co psát. Kdo viděl Hachiko - příběh psa, bude nejspíš tímto zklamán. A hodně. ()