Splice

• Česko Spletenec (více)

Genetičtí inženýři Elsa a Clive tajně provedou experiment, jehož výsledkem je kříženec člověka a zvířete. Je to úžasné a podivně krásné stvoření, které by mohlo v moderní medicíně způsobit revoluci, pokud ovšem předtím nezničí lidstvo. Clive (Adrien Brody) a Elsa (Sarah Polleyová) se specializují na propojování DNA různých zvířecích druhů a vytvářejí tak fantastické nové hybridy. Nyní se chystají k experimentu, jehož výsledek by mohl způsobit revoluci ve vědě a medicíně, hodlají totiž propojit zvířecí a lidskou DNA. Farmaceutická společnost, která jejich výzkum financuje, jim však experiment zakáže. To ale zvídavé genetické inženýry nemůže zastavit, Clive a Elsa se přesunou do podzemí a kvůli své ctižádostivosti riskují kariéru. Výsledkem experimentu je Dren, úžasné a podivně krásné stvoření, které je neobvykle inteligentní a nečekaně fyzicky vyvinuté. Dren předčí jejich nejdivočejší sny. Ovšem jak roste a v abnormálně zrychleném tempu se učí, hrozí, že se její existence stane nejhorší noční můrou... (HBO Europe)

Zevon

Já nevím, čím je Brody pro současný film tak přitažlivý...že by móda anorexie na pochodu zasáhla i chlapy? No, ale to jen na okraj, předhazovat si kosmetické nedostatky nemá smysl. Otázka je, jestli nebyl jediný, koho dokázali přinutit šukat krtka kříženého s potkanem, mám totiž pocit, že tady jsme již za hranicí, kde prachy nehrají roli, tudíž asi právě proto obsadili toho, kdo to prostě byl schopen dát. Velmi slušně natočený horor - kdybych se v tom měl šťourat, asi bych se musel mohokrát pousmát, ale u tohoto žánru nejspíš logiku nemá smysl přepírat. A také se máme určitě co těšit na druhý díl, který je zjevně závěrem nastartován. Doufám, že ho nebude točit nějaký americký Troška. ()

josieaddms odpad!

Tady ani není potřeba nic dodávat, hodnocení mluví samo za sebe. Pakárna v čele s Adrienem Brodym funguje jako příručka k tomu, co dělat když načapáte manžela inflagranti s mutantem, který je vaše naklonovaná dcerka. Jestli lidi nevědí o čem chytrém natáčet filmy, tak ať raději nenatáčí vůbec. ()

Respex

Dobrý námět a vizuál je naprosto zabit nemožností scénáristů vysvětlit co vlastně chtějí říci. K zhodnocení celého filmu (který mohl být bomba!) použiji krásnou frázi - A pak se to začíná zamotávat. Za mě objektivně 2* a možná i doporučení, protože pokud máte rádi ,,chytrá,, sci-fi, tak budete moc dát o hvězdičku více. ()

AMD.SW

Tři čtvrtě filmu bylo krásné a zajímavé sci-fi drama, pak přišel předvídatelný a neoriginální konec, který pokazil celý film. Ten konec si mohli tvůrci ještě promyslet. Za konec hvězdička dolů. ()

E lan

Vcelku povedený, vkusný a zajímavý komorní sci-fi příběh. Navíc korunovaný velmi dobrými hereckými výkony a sympatickými triky. Jen kousek chyběl k ****. ()

newer_more

Dlouho jsem se rozmýšlela nad hodnocením, ale ani Brody mě nepřinutil dát tomu o hvězdičku víc. Ano, film má potenciál, dokonce obrovský, postava Dren je pěkně graficky zpracována, ale přeci jenom...nevím, něco mi tam chybí. ()

Nocturno culto

Vidím že to spousta lidí setřela ale není to tak tragické, má to slušnou atmosféru, spíše takovou mrazivou a nabízí se několik témat k zamyšlení .. Několik scén fakt stojí za to, například Ginger a Fred, znásilnění Elsy, projevy vzrušení u Dren ..zajímavý sci-fi horor , pobavilo mně to .. ()

Likan7

Na horor to nemá dost děsivých momentů, jestli vůbec nějaké má. Na psychologický film nemá scénář ani herce. Jediný to sci-fi k tomu patří, jenže je to sci-fi z toho nejhoršího ranku. Dva vědci se tu chovají jako naprostý retardi a jejich chování postrádá jakýkoliv smysl nebo logiku. Scénář je děravý jak ementál a jediné dvě scény (asi víte jaký) si budu bohužel pamatovat hodně dlouho. Jsou totiž šíleně wtf. V prvních nástřelech to asi byl celkem zajímavý projekt a myslel si to i Brody, když se do něj upisoval. Výsledný film je ale s prominutím fakt kravina. ()

Franche

Opravdu velká kravina ještě navíc s krajně nesympatickou herečkou v hlavní roli...1* za to, že mám ráda Adriena Brodyho, ikdyž nechápu jak se mohl nechat uvrtat do takového filmu . ()

vojtik

Dva mladí vědci s božským syndromem upekli dort. Recept zněl jasně - spojíme zvířecí geny a navrch to osladíme lidskou DNA. S trouby vylezlo něco co zprvu vypadalo jako slimák, pak se z toho vyklubal vyplašený králík, vyrostlo to do roztomilého miminka co má hlavu ve tvaru penisu, rostlo to a rostlo až se z toho vyklubala kňučící puberťačka. Nebojte se nevyzrazuji základní kontrukci příběhu - ještě váš čeká jedno stádium růstu. I když se to z toho popisu nezdá, tak žánrově to má nejblíže k hororu. Sice ne k takovému typu hororu jaký jsme všichni očekávali, ale umělecká stránka s vyobrazením mutanta zvítězila. Je to stejný pocit fascinace, jako by jste poprvé viděli Vetřelce nebo Predátora. A mám na mysli pouze toho tvora, žádnou rámcovou příběhovou strukturu nebo kvalitativní verdikt. Na tomhle ten film staví a s tím taky v určitých ohledech padá. Jelikož celkový děj je pouze výplní samotného objevování neznámého. To co bylo u dvou výše zmíněných filmů vyplněno drsnou akcí - zde se degraduje pouze na vědecké pozorování subjektu. A kvůli tomuto tento snímek nezíská takovou popularitu jakou by si možná zasloužil. Netvrdím, že je to takové terno, ale stále v sobě dusím pocit, že tento snímek i přes tu kritizovanou jednoduchou interakci s hlavními hrdiny a jejich neprofesionálním a často nelogickým jednáním má něco do sebe. A všechny mé buňky v těle se shodnou na tom, že tohle si ještě rád pustím znova. PS: Pro všechny, kteří jsou znechuceni ztraceným potenciálem doporučuji díl "Jenifer" ze seriálu Masters of Horror - to je zřejmě ten směr, který by byl divácky atraktivnější. ()

Allka

SPOILER: To je hrozná kravina... Z vykřížení bůhvíčeho (a bůhví, proč) se stane mutant postupně se měnící v docela ucházející slečnu s králičíma nohama. Mutant přijatý a milovaný jako vlastní dítě (hlavně dost vykolejenou vědkyní) osouloží nejdřív tatínka, pak po proměně pohlaví a povstání z hrobu taky maminku, která s mutantíkem otěhotní a tím to končí. Krista pána, za co! ()

leftfield

51 procent? nechápu:) pro mě další moc dobrej vincenzo. líbí se mi, že tenhle tejpek pokaždý přijde s něčím jiným. do toho!!!! **** ()

e.Boďo

Relatívne dobrá myšlienka, ktorá je avšak prenesená do nie príliš zaujímavého filmu + v niektorých pasážach ma tak neskutočne dožieralo správanie postáv. ()

RajCZitko

Teda mohu řici, že jsem na tento film byl velice zvědavý a že jsem sám v něm viděl i docela velký potenciál. Co mě ale praštilo do oka úplně hnedka ze začátku byli herci. Vědci/demo-ghotici nic moc rozumu asi taky nepobrali když nechají toto dopustit (ještě se tam pak cucá se svým výtvorem) mno a ženská, u které vidíme že je s prominutím krá** a lečí si svoje mindráky na nesmírně nebezpečné věci. Jako herec rozhodně nezklamal David Hawkett. Nicméně to bylo dosti předpovídavé, a tudíž i místy opravdu nezajímavé. hudba taky nic extra. Mno sečteno a podtrženo MAXIMÁLNÍ jedna * a navíc mám v hlavě pořád tu blbou nánu a tupýho vědce, který tý náně nedokáže říct ne a nechají dopustit něco takovýdleho. ()

dawnie

MY OH MY, to byl nářez. To bylo... divný! Ale líbilo se mi to. Adriene Brody, kde bereš tu nehoráznou sympatičnost, v týhle roli snad ještě větší než kdekoliv jinde? Sarah Polley mě spíš děsila (asi to byl záměr) a... Dren, brrr... to se ani nedá vyjádřit slovama... připadam si trochu narušeně, že mě Splice baví. Ale, what the fuck, že? ()

Zombiepod

Celkom sympaticky spracovaný originálny nápad, ktorý sa veľmi zaujímavo rozbieha, Brody je ako vždy skvelý a posledná tretina filmu je fakticky jedna veľká zvrátená úchylnosť. Zbytok filmu je, bohužial, jedna veľká prihlúpla a zbytočná ťahanica, ktorá silno narušuje celkovú atmosféru a inakosť filmu. Slabší podpriemer. ()

diabolique

Nuz,...na zaciatku som sa usmieval nakolko to vyzeralo na rodinny flimik a la Flubber. Neskor som zacal mierne krutit hlavou nad trosku zvrhlym smerovanim pribehu, co ale musim dodat, ze ma nutilo pokracovat v sledovani s ocakavanim, dalsieho vyvinu deja. Nasledovalo mierne sklamanie, nakolko aj ked som sa dockal krvicky:) nebolo to v dostatocnom mnozstve a spravne naservirovane. Kedze ale tento pocin beriem ako B kategoriu, myslim, ze splna vsetky kriteria na dobre Becko. Takze ak necakate nejake hlboke myslienky ci nedajboze premysleny dej,...hor sa do toho! Je to lepsie ako hrdzavou katanou do brucha:) ()

PB2

Skvělé, konečně nějaký inteligentní a citlivý film o "nepovedeném" experimentu. Ony ty etické hranice mají asi smysl. Možná, že 4,5* by odpovídalo víc, ale vzhledem k dalším filmům na toto téma tomu dám klidně i 6*. Hezky (a dlouze) to napsal Traffic. ()

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra