Jack Stanfield má vše, po čem může muž jako on toužit. Jako specialista na ochranu bankovních kont má dobrou práci v bance v Seattlu a šťastnou rodinu. Jednoho dne se v jeho voze objeví Billy Cox a oznámí mu, že jeho rodina byla právě unesena. Zpět ji získá pouze tehdy, pokud podle přesných pokynů převede z účtů nejbohatších klientů banky po deseti tisících dolarů na jeho účet, celkem sto milionů. Což se však zdá nemožné, protože potřebný terminál byl v rámci probíhající fůze převeden na ústředí ve Wichitě. Jack se proto pokusí uplatit Williho - jednoho z únosců. Cox je odposlouchává a Williho před Jackem a jeho ženou Beth chladnokrevně zavraždí. Zatímco Jack se další den v práci snaží najít způsob, jak Coxovi vyhovět a provést požadovanou transakci, Beth doma přesvědčuje jeho komplice, že se jich bezohledný šéf po akci chladnokrevně zbaví. Má zoufalý muž, improvizující v téměř beznadějné situaci, šanci porazit chladnokrevného zločince s dokonale promyšleným plánem? (TV Nova)

matt6

Mierne nadpriemerný thriller s okukanou zápletkou, dobrým Harrisonom Fordom a predvídatelným dejom. Ničím neprekvapí, ničím nezarmúti, proste sa všetko deje tak, ako očakávate. Je trochu divné, že 60-ročný dedo Ford sa najlepšie rozumie počítačom a znesie kopec rán od únoscov(Indiana Jones predsa nie je z cukru :D). Paul Bettany má v sebe veľký potenciál, ale vo filme ho málo využíva. Niektoré scény mierne nudili, ale dívať sa nato dá. Taký pekný rodinný thriller na jedno pozretie. 60% ()

emo

Klasický, rutinérsky natočený thriller pre celú rodinu... Koniec balancuje medzi fantasy a komédiou, ale inak sa to dá. Keď si predstavím,že tento starý ujo Harrison si ešte trúfa na Indyho,normálne mi je do plaču... ()

Maty85

Tendle filmek se ve své podstatě blíží ke stylu Fordova "Uprchlíka", na kterej ale zdaleka nemá. Ford má sice tydle role šitý na míru, ale tady lze jen těžko věřit, že tendle chlapík rozumý tak dokonale počítačům a stejně tak lze těžko uvěřit, že pokulhávájící stařík zvládne bandu "profíků".... prostě už to není ono, ale jinak hezká rodinná podívaná. ()

otík

Standartní thriller s dosluhujícím Harrisonem Fordem v docela solidní kondici jako odborníkem na zabezpečení bankovní korporace, kterého si vybere vychytralý zloděj a donutí jej pod výhružkami zabití jeho rodiny ukrást 100 milionů dolarů. Jenže to by nesměl být Ford pořádný táta, aby kromě peněz nezachránil i svou rodinu. Na Fordovi už je znát, že je přeci jen staršího věku a filmaři to nezakrývají. Hrdina zakopává, zadýchává se, dostává pořádně do těla, přesto je celkem uvěřitelné, když dokáže pořádně bojovat za svou rodinu. Horší to je s tempem filmu, které ke konci už přeci jen ztrácí na šťávě. Úprava stopáže by jistě filmu dala větší spád a prospěla mu. Bohužel i triky jsou velmi zlé, jízda autem je umělá až běda. Ale zase potěší Paul Bettany, kterému se evidentně v záporných rolích zalíbilo či Robert Patrick, který ale dostal málo prostoru. Shrnuto a podtrženo, solidní thriller pro ty, kdo mají rádi Forda či Bettanyho, pro ostatní o hvězdičku míň. ()

Radiq

Trochu nadprůměr, protože převody peněz sice fakt probíhají neuvěřitelně rychle, ale zas na druhou stranu celej plán by mohl být technicky zvládnutelnej a nenajdou se tam přetechnizovaný pičovinky. Dokonce to je myslím poprvé, co jsem ve filmu viděl Windows a myslím i Linux a ne MacOS nebo nějakej úplně odlišnej OS. Neurazí, nezaujme, nechcu to vidět ještě jednou. ()

Medwídek

No neviděl jsem to sice celé, tedy viděl, ale útržkově protože mě to opravdu nebralo. Je to až moc klasický thriller, kdy Vám vyhrožují smrtí Vaši rodiny, když neuděláte to a to, ale během toho se hlavní postava zmocní něčeho, co je pro padoucha až moc cené a vlastně vydírá on jeho. Ne, je to až moc klišé. ()

tom88

Klasický americký tuctový thrillerík so stárnucím Harrisonom Fordom. Opozeraná téma mi ani príliš nevadila. Priemerný dej ako tak odsýpal, no film mohol byť o pár minutiek kratší. Na jedno večerné pozretie je tento film ako stvorený. Herci nezahrali priveľa ani režisér sa moc nepretŕhal, ale určite sa na to dá pozerať, aj keď bolo dopredu jasné ako sa to skončí. Akcie mohlo byť o trocha viac aj scény mohli byť mierne dynamickejšie. Je to taká priemerná oddychová americká tuctovka na večer. 60% ()

hans500

Mírně nadprůměrný béčkový thriller. Klady jsou: Harrison Ford; Mary Lynn Rajskub; svižné tempo; závěrečných 15 minut. Zápory: málo napětí; ostatní herci hrají spíš průměrně; příběh. Celkem: 3,5*. ()

eJacques

Příjemné překvapení, čekal jsem sice další z mnoha akčních blbin jako přes kopírák a nespletl se, ale vyložený propadák to nebyl, nenudil jsem se... ()

Magneto

Staromódny thriller s ktorými má H.Ford bohaté skúsenosti...Takže strúha vkuse tie isté neindianajonesovské xichty a nám to pripadá zaujímavé a nevadia nelogičnosti v konaní postáv.Ináč pohodička,oddychovka...Na konci krompáč v chrbte a Ford so skrvavenou tvárou...Poteší ;-) ()

Beky

Nejvíc ve filmovým světě nesnášim průměrné filmy!!! Mají slušné obsazení, možná na papíře zajímavou zápletku, slušný rozpočet a velmi dobré zázemí!!!!..posledním takovým příkladem jsou dva filmy, které jsem viděl a jsou to The Sentinel ( 40%) a právě komentovaný Firewall!!! Po technické stránce vždycky dopadnou na výbornou, s hereckou už je to horší ( v tomhle případě mě sklamal Ford, je to dědula, ani jednu bitku jsem mu nevěřil ), vždycky někomu role nesedne, a nakonec se příběh, atmosféra rozpadne pouze do několika scén.....ale tady si nevzpomínám ani na jednu!!!..opravdu by mě zajímalo, jak by scénárista vyřešil film, pokud by jejich pes ( proč ho vůbec brali???) neměl GPS!!!!????..slabých ,,obligátních,, 40%!!!! Jednou větou: Je Ford starý na Indiána Jonese nebo neni starý....jednoznačně je starý..ale filmová kouzla nemaji meze, držme palce!!!! ()

lennyd

Bezpečnost počítačové sítě v jedné bankovní síti má na starosti Jack Stanfield (Harrison Ford). On je jediný, který má možnost se skrz ohnivou zeď (viz název filmu) dostat, čehož využije skupina zločinců, a unesou jeho rodinu a jeho vydírají. Jack potom musí, kromě své rodiny, zachránit i miliony dolarů nevinných klientů banky a také svoji práci ... Filmy s počítačovou tématikou mám docela rád - většinou jsou principy a technologie použité ve filmech relativně úsměvné, a nejinak je to i tady. Nu což, filmy jsou natáčeny pro všechny, a nejen pro odbornou veřejnost, že ano. Nicméně, Harrison Ford hraje svůj standard, stárnoucí otcové od rodiny + odborníci na něco + akční hrdinové mu docela jdou. Ale tady ho s přehledem přehrál Paul Bettany, jako šéf zločinecké bandy - jeho kamenná tvář potom, co naservíroval klukovi alergickému na arašídy oříškovou tyčinku je k nezapomenutí... ()

Akumulátor

Průměrný film s unaveným Harrisonem Fordem. Nízký rozpočet je znát z každého záběru, stejně jako neoriginalita příběhu. Ničím mě film nepřekvapil, vše se dalo dopředu předvídat. ()