Silent Night

• USA Silent Night (více)

Příběh je o tajemné a maskované osobě, oblečené jako Santa Claus, která řádí a zabíjí v malém městečku během vánočních svátků. Na místních policejních sílách je, aby ukončily toto vražedné běsnění. (spitr)

Marsik

Sice jsem na horory jiného typu (duchařiny, paranormální jevy, atd.), ale čas od času takováto vyvražďovačka jde skousnout. Silent Night, co se týče způsobu vražd, nepřináší nic nového, ale chápu, že přijít s něčím novým, není lehké. Horor díky rozumné stopáži rychle uteče, škoda jen toho závěru (žena hrdinka, jak americké). 65% ()

verbal

Pokud vás Otylý Sobomrd zahřeje o svátcích na duši plamenem hořícího benzínu místo dárkem, nepatrně vám to asi zkurví Štědrý den a pach škvařící se člověčiny nevyvětráte ani do Silvestra. Tento Vánoční speciál Míši Majera, který se ohákl do červeného a nalepil si bíbra z buničité vaty, vám docela zkurví i kterýkoliv z neštědrých dnů, protože pouze levně páběrkuje a parazituje na zašlé slávě osmdesátkových klasik. A tak jen nějaký otylý, psychopatický zmrd chodí devadesát minut po americkém či kanadském maloměstě a porcuje obyvatele tak, aby se vešli do fusekle nad krbem. Tisíckrát omleté, miliónkrát natočené téma, které v tomto podání těžce nudí a může zaujmout snad jen opravdu skalní funošky, co doma masturbují nad obrázky vyhřezlých střev a hrají si s myšlenkou, že by si někdy konečně vyšli mezi lidi. Třeba s hasičskou sekyrou a maskou Dominika Haška. Musím však připustit, že to pár zabijáckými inovacemi disponuje. Nevím, na které lékařské fuckultě studoval scénárista anatomii, a tak si jen mohu klást otázku, jakým Vánočním zázrakem se chlapovi vyvalí z huby hektolitry husté krve poté, co mu vrazíte do koulí deseticentimetrový srp. Je to snad opravdu Magická noc nebo mu vinou genetické anomálie narostl žaludek u stydké kosti či se snad u té vasektomie kousl do jazyka? Citoslovce úderu odpad z demolice!*)) Docela se divím, že se podobného prznění Vánoční atmosféry ještě nechytl nějaký vyspělý filmař ve zdejších luzích a hájích! On by takový bejby Chesus, podřezávající na Štědrý den obyvatele Nového Boru tupou maketou Betlémské hvězdy, mohl být totální hit. Ale musel by ho hrát Vojta Kotek a toho by asi Kučera nezaplatil. Takže suma sumců, pořád to byl daleko lepší horor než třeba taková Černá labuť, a tak jdu na totální, milosrdné maximum - jeden a půl zaokrouhleno nahoru. *)) Oživení komentáře pro zaryté křížovkáře. Náramně fickaná, lingvistická hříčka - Buch suť. ()

tron

Blbý vianočný horor. Poteší fajn kasting v čele s McDowellom a Jaime King, gore a originálny zabijak. Mínusom je podpriemerný scenár a nezaujímavé postavy. Absurdne ma zarazila i slabučká snežná/vianočná atmosféra. Asi nezostali prachy na umelý sneh. Nechýbajú kuriozity, napr. šerifovi do vysielačky oznámia, že našli dve brutálne zmasakrované ľudské telá. Keď mu povedia, že sú to majiteľ pornostránky a jedna z jeho herečiek, spýta sa, kedy sa toto mesto tak zvrhlo. Nemá ale na mysli vraždy, ale to, že je niekto morálne tak nízky, že si je schopný založiť PORNOSTRÁNKU. No povedzte! A taký je celý film. ()

korbitch22

Už mě unavují tvůrci, jenž nemají ani ždibec talentu ale přesto mají prostředky točit filmy.Není nic primitivnějšího než žánr Slasher, proboha co je na tom natočit vraždící monstrum v masce a dodat tomu trochu švih!Silent Night má ještě horší atmosféru než Krvavý Valentýn a to už je vážně bída.Vedení herců otřesné, scénář opět ukázkově nechává všechny chovat se naprosto nelogicky, vraždy nejdřív nejsou vůbec vidět, když už nějaké jsou tak stojí za hovno a zabiják atmosféry je hlavně den, během kterého se odehrává téměř celá stopáž.S příchodem noci se daří tomu patlalovi Millerovi navodit nádech atmosféry s vydatnou pomocí kvalitního soundtracku jenž ovšem nehorázně vykrádá otce všech Slasherů a to Halloween, občas se tomu debilovi dokonce povede natočit pár zajímavých záběrů, ovšem celek je jen nudná a rutinní ukázka člověka, jenž o filmu neví vůbec nic a jeho osobitý pohled a talent prostě neexistuje.Typický čurák co dostane prachy, kameru, herce a řekne akce! Aniž by se snažil i z toho béčkového bláta vymlátit nějakou svižnou a poctivou práci a všechno si jen rutinně vodmrdá a pak se nechá vykouřit v karavanu od čím dál hnusnější Jaime Kingové a do toho všeho strká dva prstíky do zadečku Malcolma McDowella, který bude nejspíš gay a to dost chudý gay, jinak by snad herec jeho formátu nemohl hrát v těhle laciných sračkách.Účast Donala Logue už je i nad hranici mého chápání či mé vulgární představivosti.I Z Pekla Štěstí má větší koule.35%. ()

honajz2

Prvních 10 minut vypadá relativně dobře, ale pak to jde celé pomalu, ale jistě do háje. Ze Silent Night vypadne naprosto obyčejný slasher, kterému ale nestačí jen vraždící maniak v oblek Santy a tak zde máme pár tupých dramatických scén, nefunkční pokus o humor a přehršel postav, z nichž skoro všechny tu jsou jen proto, aby je Santa všemožně zabil. A končí to tak, jak všichni čekáme, když teda pominu, že přežije jedna z vedlejších postav. Navíc jsem celou dobu čekal, že z toho vypadne něco víc, od určité chvíle mě zajímaly Santovy motivy - proč vraždí všechny, jen starou ženu a malou holčičku nechá na živu? Kdyby třeba vraždil jen bohaté a chudé nechal žít, hned by to bylo o něco inteligentnější, ale ne, proč se snažit o něco víc, když vyděláš i z tupého průměru... Hodně mě to zklamalo a to jsem čekal fakt málo. Slabé 2* ()

• Napriek tomu, že sa dej filmu odohrával v USA, tak jeho filmovanie prebiehalo v kanadskom meste Winnipeg. Natáčanie sa uskutočnilo v máji 2012. (MikaelSVK)
  • Z kostýmu Santu, ktorý má na sebe vrah, niekoľkokrát miznú stopy krvi. (Arsenal83)