Píšící režisér M. Night Shyamalan (Vesnice, Znamení, Vyvolený, Šestý smysl) přináší originálně pojatý příběh svým dětem – Žena ve vodě. Údržbář Cleveland Heep (Paul Giamatti) se straní lidí a tiše žije mezi vyhořelými žárovkami a pokaženými spotřebiči obytného komplexu Cove. Jednou však přijde noc, která navždy změní jeho život - objeví tajemnou mladou ženu Story (Bryce Dallas Howard), která žije v přívodních šachtách pod bazénem obytného komplexu, kde se stejně jako on skrývá před zraky ostatních. Cleveland zjišťuje, že Story je vodní nymfa z pohádek na dobrou noc, které tajemná stvoření brání v tom, aby podnikla náročnou cestu z našeho světa do toho jejího. Story je obdařena schopností předjímat osudy Clevelandových sousedů, jež jsou úzce svázány s tím jejím. Společně pak všichni musí rozluštit sled tajemných kódů, které jí opět otevřou cestu ke svobodě. Čas však běží jako splašený kůň a lhůta, během které se Story může vrátit domů, se chýlí ke konci - ale všichni nájemníci dávají své životy solidárně v sázku, aby jí pomohli. Cleveland je pojednou nucen utkat se s démony, se kterými do Cove přišel a kteří se jej drží, všichni obyvatelé domu pak musí užít zvláštních schopností, jež jim Story pomohla objevit, aby zachránili nejen její svět… ale i ten náš. (oficiální text distributora)

wipeout

Tak toto páni a dámi je jeden z najhorších filmov, ktoré som v poslednej dobe videl. Jedná sa tu o striktne lineárny fanatsy-rozprávkový príbeh pre deti, ktorý vlastne ani pre deti nie je. Viem si predstaviť prečo niektorý ľudia tak vysoko hodnotia ale tak hlúpy fantasy scenár sa proste nevidí a nezachráni to ani rozprávkový look, ktorý sa tu autori snažia navodiť. Hudba? Je tu jedna téma hlavná z niekadiaľ okopírovaná, lebo mi je neuveriteľne povedomá, a tá sa opakuje dokola a dokola... plus ešte záverečná pieseň. A herci? No až na pár vínimiek to určite profesionáli neboli. Najviac som sa pobavil na večne zhúlených The guild. Nakoniec som aj pochopil, že by som to mal vše brať s nadsázkou a prevteliť sa do myslenia dieťaťa, ktoré ešte má zmysel pre bezargumentnú pravdu, no ďakujem neprosím, toto pozvanie by som radšej nebol prijal.. Len škoda premrhanej energie. 1,5* ()

Parlay

Co tím asi jen básník chtěl říci? :-) Nápad by tu byl, avšak zpracování pokulhává... Film zůstal kdesi na půli cesty - pohádce nesluší prostředí obytného komplexu a zajímavý příběh svůj potenciál využil jen v náznacích. Snímek ale stojí za vidění už jen kvůli nádherné hudbě J.N.Howarda a jako vždy vynikajícmu Paulovi Giamattimu. ()

d-fens

rozprávka pre Shyamalanove deti... nie seriózna záležitosť... prirodzenosť s akou obyvatelia prijímali takú absurditu, ako vílu v bazéne, a ochotne, bez podozrievavosti, sa zúčastňovali na "záchrannej operácii" bola porovnateľná snáď iba s naivitou (ale krásnou) detí pri počúvaní rozprávok... som obyčajný pasívny divák, a nie ten, ktorý sa rád zapája do "režisérskych hier"... Douglas, ako veľká autorita csfd, podla mňa veľmi ovplyvnil hodnotenie tohto filmu. Niečo ako Wachovských Speedracer, ale tam som sa zase priklonil na Douglasovu stranu :) ()

maverick10

Mistr "Atmosfery" opet zasahuje za prispeni genia hudby J.N.Howarda. Na spolupraci techto dvou umelcu se tesim vic jak Hanychova na novou kreditku. ()

gumli

Aj keď som neočakával také niečo ako "Šiesty zmysel",tento film bol pre má jedno veľké sklamanie.Vedel som že film bude vlastne"rozprávka na dobrú noc",ale to ja mám rád.Príbeh určite nebol hlúpy a určite mal aj potenciál.Rozprávkoví svet nemusí mať zmysel ale musí to byť aspoň zábava.Myslím si,že nápad bol dobrý,ktorý ale jednoducho nefunguje.Dokonca ani neviem,či to režisér myslel a vážne,pretože mi to niekedy pripomínalo paródiu.Shyamalanov ambiciózny pokus o vytvorenie "rozprávky pre dospelých sa stráca v jeho ctižiadostivosti a skončí utopený vo vlastnej dôležitosti.Jedine Paul Giamatti za niečo stal. ()

honajz2

Hele, asi takhle, jako pohádka to vypadá už od začátku, jako pohádka to končí, pohádka je to celou dobu a na nějaký thriller si to nehraje, takže to taky jako pohádku hodnotím, takže tím pádem nemá smysl kritizovat tu naivitu. A takhle je to velice příjemný film, který je sice delší než by měl být a hodina a půl by mu prospěla víc, ale i tak se mi to líbilo. Sice to není bůhvíjak napínavé a mysteriózní, ale rozhodně se mi to líbilo víc, než Vyvolený, který je napínavý a mysteriózní, ale ve všech zvratech odhadnutelný od prvních 10 minut. 4* ()

balba

Taková pohádka pro dospělé.Musím připustit , že některé scény jsou velice pěkné.Ve filmu mi chybí více tajemna a napětí. ()

Martin741

Tvorbu M. Night Shyamalana som mal kedysi rad, ale kazdym dalsim a dalsim filmom je jeho tvorba taka ....... rozpacitejsia. A dama ve vode nie je ziadna vynimka. Ziadne dejove zvraty, strasidelna atmosfera filmu Signs je davno tatam, pribeh ma dokonca miestami nudil. Aspon ze Bryce Dallas Howard je stale prirodzene krasna. 69 % ()

Rocky88

Už od začátku na vás začne dýchat tejemno, do kterého se přidá zajímavá detektivní linka, která dodává příběhu na spádu. Nicméně po chvíli celé vyšetřování upadne do stereotypu, až vás nakonec začne nudit. Na přehlednosti navíc ubírá přehršle jmen, názvů a příběh o Narf, který Shyamalan předkládá poněkud nešikovně v různých fázích. Konec je ale parádní a nervydrásající. Spíše než k Šestému smyslu by se dal přirovnat ke konci Vyvoleného. Většina uživatelů se zde rozplývá nad hudbou, ale já si jí téměř nevšim (což je Howardovy hudby nezvyk)...Vyzdvyhnout musím výkon Giamattiho, o jehož postavu se celý příběh opírá. A ani Shy nehrál špatně...Suma sumárum, po Vesnici jsem nic moc nečekal, ale přece jenom jsem byl zklamán. Manoj by si měl uvědomit, díky čemu se mu v minulosti dostávalo uznání a vrátit se k tomu. Jinak se propadne pořádně hluboko. Jak u kritiků, tak u diváků. ()

dezorz

najlepsi shyamalan po siestom zmysle. konecne sa vykaslal na obsahovu provplanovost a skusil trocha postmoderneho chaosu a celkom sa mu podarilo vymotat sa z toho zabavnym, vtipnym a stale novatorskym sposobom. este nech sa priuci co to od giliama a mame tu noveho filmoveho genia. zatial maju spolocny aspon osud, cim dalej, tym horsia komercna odozva. :( ()

bogomira

Vrtalo mi hlavou, proč film takovýho mistra vypravěče má nižší hodnocení tady na ČSFD než kdejaká trapárna s Jackie Chanem. Asi jsem na to přišel. Když někdo řekne předem, že vám přečte pohádku, tak si lehněte a poslouchejte pohádku a neptejte se, proč je tamto takhle a proč ten dělá tohle. Tohle je totiž moc pěkná pohádka, víme? ()

cariada

Prazvláštní film. Kdy najde správce jednoho obytného domu v bazénu nahou dívku a vezme si jí domů. Samozřejmě si s ní neví rady a zjištuje že je to jakási vodní panna a on se s pomocí lidí z domu jí snaží pomoct. Je zvláštní jak lidi poměrně ochotně jdou a pomáhají a vůbec je nák zvlášt nepřekvapuje ,že je to bytost z jiného světa. ()

Mefistofelle

Krásná pohádka z dílny Shaymalana. Tohle se mi líbilo od začátku do konce. Po sympatickém úvodu v prosté, zato ale efektní animaci se nám představí pestrá paleta zajímavých postav obývajících bytovku, krásná mořská víla, která potřebuje ochránce (oceňuji výběr herečky, která působí velmi étericky), zlá bestie a la vlk z Karkulky a ústřední postava v podobě hodného údržbáře, který se snaží překonat svůj smutek. Dlouho se mi nestalo, že bych někomu fandila tolik jako téhle směsi sympatických postav. Nechybí komické prvky (postava filmového kritika je skvělá), dojetí (údržbářův příběh) a již zmíněné pohádkové ladění (klasický příběh boje dobra se zlem). Po shlédnutí filmu jsem měla pocit jako kdybych se vrátila do dětských let aniž bych se cítila nějak zvlášť infantilně. Někdy je hezké aspoň na chvilku uvěřit, že dobrým lidem se svět odvděčí a zlo bude potrestáno. Je to celé velmi sympatické a i přes poměrně temný příběh velmi pozitivní. ()

4daPeace

Verdikt: Po Znameni jsem mel obdobi, ze jsem si myslel, ze mam rad vsechny Shyamalanovi filmy, shlednul jsem opravdu vsechny. Na Vesnici jsem utikal do kina, je to prece Shyamalan!!! Vesnicem i vsak otevrela oci...zjisitil jse, ze opravdu na me zapusobilo pouze to Znameni, nic vic. Proto jse mna tento film nebezel do kina, ale shledl ho cestou ve vlaku a aspon muzu rict, ze to nebyl ztraceny cas. Ale Shyamalanovo herectvi opravdu nevadi, to nevim, proc ma proti tomu tolik lidi averzi, to na nem dokonce obdivuji, byt reziser, tak delam to same. ()

Crawler-D

Žena ve vodě se Shymalanovým fanouškům asi nebude příliš líbit, nejspíš se nebude líbit ani ostatním. Patřím tak bohužel k té hrstce lidí, které Shyamalan svou pro jednou překombinovaně přímočarou hrou desítek postav postavených před mýtus promítnutý do reálií dostal. Nevím, jestli jsem měl navíc štěstí na sál, nebo tak reagují všichni, ale při první děsivé scéně celé kino nadskočilo (někteří pak i odcházeli) a při ztichlém závěru nikdo ani nemukl. ()

C0r0ner

Shyamalan odlehčil (v následujících letech až moc) a natočil parádní pohádku, která až tak pro děti není. Celý děj se odehrává v podstatě na jediném místě a díky uvolněné atmosféře, parádnímu scénáři a groteskně skvělým výkonům herců jsem se nenudil ani chvilku a celou dobu se tak nějak spokojeně usmíval. Moc příjemný film pro dobrou náladu. 90% ()

tomtomtoma

Žena ve vodě je ambiciózní pohádkou a pídivé hledání symbolů a jinotajů je čirým bláznovstvím. Pohádkový příběh je naroubován na moderní dobu a jisté fantazijní nadání nelze tvůrci upřít. Upozorňování na logické nedostatky je hnidopišskou snahou o erudovaný nadhled, v pohádce nevede logičnost většinou správným směrem. Tím je boj dobra se zlem a zcela ho nezničí ani režisérova přehnaná ctižádostivost. To, co vzniklo, není úžasným filmovým opusem, ale v žánru pohádky splňuje dané požadavky i funkci. Hlavní postavou příběhu je údržbář bytového komplexu Cleveland Heep (dobrý Paul Giamatti), jemuž nenadálé střetnutí s pohádkovým světem umožní očistu vlastní utrápené duše. Fantazie mu dává druhou šanci, pro kterou se bije ze všech sil. Hlavní ženskou postavou je pohádková narfí královna Story (zajímavá Bryce Dallas Howard), zmatená ve své odevzdanosti a spoléhání na chaotickou pomoc obyčejných lidí. Někdy i zcela rozmanitou společnost lze spojit společným cílem na straně dobra. Z dalších rolí: odměřený filmový kritik Harry Farber (zajímavý Bob Balaban), sebevědomý křížovkář v úzkých Dury (příjemný Jeffrey Wright), jeho hloubavý syn Joey (Noah Gray-Cabey), překvapená a pomáhající Anna Ran (Sarita Choudhury), její bratr a režisérova nadutost Vick Ran (M. Night Shyamalan), mladá a laskavá Soon Choi (šarmantní Cindy Cheung), její ostražitá matka (June Kyoto Lu), extravagantně prostoduchý ochránce Reggie (Freddy Rodríguez), v ústraní žijící autorita Leeds (Bill Irwin), či stále šlechetná paní Bell (příjemná Mary Beth Hurt). Každé jiné prezentování Ženy ve vodě, než je pohádka, snižuje účinnost filmu. I přes nevyrovnanost lze ocenit úseky, smysluplnost není potřebná. ()

Wormboy

Shyamalan je filmovy narcista neskutocnych rozmerov a jeho sebavedomost, ktora ako som myslel, ze po otrasnom The Village uz nemoze stupnut, stale rastie, ziskava neskutocne rozmery a divak len trpi. Lady in the Water je otrasna kravina zaobalena do hollywoodsky pseodoumeleckeho pozlatka, avsak absolutne prazdna. Kazdy nech si hlada vyznamy ake chce, vzdy ich najde...aj ked zacne rozoberat Popolvara, tak ich najde. Je vsak cas, aby ludia prestali pozerat na filmy od istych reziserov, ako na genialne bozstvo, ale ako na normalne filmy, ktore podliehaju rovnakym meritkam ako filmy od inych "menej kultovych" mien. 0,5/5* ()

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

01.06.2007

Blizard ve filmu

Blizard ve filmu

10.05.2006

Resident Evil, Doom, Mortal Kombat, Alien vs. Predator, Street Fighter, Super Mario Bros, Wing Commander a Dvojitý drak mají něco společné s novým projektem v těchto chvílích dorážejícím na pracovní… (více)