Drsný špión zvaný Žralok se vrací do Francie splnit další tajné poslání a netuší, že jeho nastávající, také „státní zaměstnankyně“, právě hájí zájmy Francie vlastním tělem. Ve hře je supertajná zbraň, ale zároveň superblbec, jehož manželka, pracující na ambasádě, je nechtěným svědkem nezákonného obchodu. A o to jde, svůdná Isabella má Jeana-Jacquese na chvíli odklidit z cesty, aby tajné služby získaly informace přes jeho nic netušící manželku. Právě na něj narazí Žralok, před kterým jeho kolegové i nadřízení tají, že tenhle blb s dýmkou, patkou a kabelkou je tím úkolem, na kterém v utajení „pracuje“ jeho krásná snoubenka Isabella. Začíná excelentní honička plná omylů, nedorozumění a mužné síly Jeana Rena, věčně nedovtipného Christiana Claviera a komediálního talentu Valérie Lemercierové. (Česká televize)

mirec88

Šialená francúzska komédia so skvelým duom Clavier-Reno, ale tu sa asi ešte len oťukávali, kým to naplno rozbalili v Návštevníkoch. Na odreagovanie výborný recept táto operácia "biftek" :D ()

Krosmen

Jo, tak tohle byla opravdová oddechovka. Kvalitně vyšinutý Reno na své cestě k Leonovi. Dostaly mě hlavně obě postavy aspirantek (nemyslím charakter, ale vzezření). Hlavně zde ale působí český dabing v nejlepší formě - ke jménu Boris Rösner netřeba nic dodávat. ()

Autogram

Je to síce komédia, ale celá špionážna časť je nezaujímavá a užil som si len niektoré jednotlivé scénky, aj to nie všetky. Omáčka medzi vtipnými scénami sa nevydarila. ()

Pecival

Genialně sehraná dvojka s naprosto neodolatelně cholerickým Renem, kterému starou brousí užvaněný Clavier. Takto má vypadat chemie v podobných filmech. Škoda, že film neudží monstrózní tempo, které točí v šílené půhodce někde okolo poloviny filmu . To by bylo za jasných pět, ale protože ke konci trochu dojde šťáva dávám za 4. I tak stojí vydět, hodně jsem se nasmál. ()

Georgex

První setkání Jeana Rena a Christiana Claviera na filmovém plátně a hned po první společné scéně je jasné, že tihle dva jsou parádní komická dvojka. Jeden jako drsný elegán a druhý jako naprosté pako. Tuto kombinaci jsem si v jejich podání tak oblíbil, že jsem se na tento film hrozně těšil. Zklamán jsem rozhodně nebyl, nicméně Návštěvníky to nepřekonalo. Jedná se o typickou francouzskou komedii, ve které je spousty typicky franouzských prvků. Zběsilé tempo, bohužel v tomto filmu občas klopítne. FIlm obsahuje spousty vtipných situací a dialogy, zejména mezi dvěmi hlavními představiteli jsou výborné. Začátek filmu nás okouzlí svojí akčností, za kterou by se nestyděly ani americké filmy. Následný sled událostí ohledně špiónské prace nenechá napokoji leckterou bránici. Romantická zápletka, kdy agent nevědomě vrhne do postele svojí přítelkyni osobě, které se chce zbavit, můžou vymyslet jenom francouzi. Ve filmu se objeví spousty velkých herců francouzské kinematografie, takže herecké výkony jsou na vysoké úrovni. Celkově hodnotím film jako výbornou francouzskou komedii, která bohužel chvílemi ztrácí na tempu. Nicméně hlavní dvojce to při každé scéně vynahrazuje. "Manželství je pro ní přednější, tak jí ho nabouráme, sežeňte mi hezkou holku a dejte jí rozkaz ať tý káče svede manžela" Moje hodnocení 75% ()

Merkin

Výborný Clavier, překvapivě podprůměrný Reno, místy trapné a místy geniální scény...Něco mezi francouzskou KOMEDIÍ a americkou ,,komedií". ()

kolemjdouc

když to nebudete brát vážně i se pobavíte.Děj vás nenechá ani chvíli nadechnout a podívat se někam vedle.Akce stíhá akci a tak by se mohlo stát že ztratíte přehled... ()

Savel

Francouzské komedie 80. a 90. let zbožňuji stejně jako komediální dvojice založené na kontrastu (Richard a Depardieu, Depardieu a Clavier, Clavier a Reno...). OCB je drsná, ultra sprostá a zároveň neskutečně milá špionážní komedie, okořeněná velice nevšedním způsobem o romantickou zápletku. Miluji český dabing, kdy Pavla Soukupa vystřídal v roli Rena Boris Rozner, aby Soukup netypicky propůjčil hlas Clavierovi. A dopadlo to skvěle. ()

mira007

Reno a Clavier v excelentní špionážní komedii. U scény, kdy žán Reno tůruje auto poté co zjistil jaká agentka má za úkol postavu Claviera svést ... u této scénky jsem asi potřetí v životě brečel smíchy. Dějově svižné, vtipné, nápadit a akční. Hodně pozitiva mám i pro tu hudbu. ()

RomanHyde

Prvních pár minut mne příliš nebavilo, ale pak jsem na tu hru přistoupil a nakonec se z toho byl velmi příjemně strávený večer, kdy jsem se párkrát velmi dobře zasmál. Dvojice Clavier a Reno je fakt zábavná, a opět se potvrdilo, že tohle prostě Francouzi umí. Postavit k sobě dva zcela odlišné typy lidí, vyhrotit jejich charaktery a poslat je na společnou cestu. Třeba se snímek dočká i svého amerického remaku, jak již to tak bývá zvykem, když hollywood neví kudy kam. ()

Lukoye

Film je předzvěstí pozdější veleúspěšné spolupráce Rena s Clavierem ve filmech o návštěvnících. Jedná se o takovou příhlouplou francouzskou frašku o špionech, plnou erotických narážek, poblázněného křiku a honičkama s bolivijskými gangy. Jeden nic nechápe a druhý by ho nejradši zastřelil ale nemůže, pač ho potřebuje. Na tomto podkladu rozjíždí zuřivou komiku, plnou nadávek a strkání. ()