Tango

všechny plakáty
Krátkometrážní / Animovaný
Polsko, 1981, 8 min

V rytmu tanga odehrávající se příběh kuchyně a jejich hostů za celou dobu jejího života... aneb jak to vypadá, když se lidé všech generací spojí do jediného záběru. (ČSFD)

MrPierc

Začíná to zakutáleným míčem v jedné malé místnosti a to se začnou dít věci! U jednoho stolu se sejde tolik postav, že je nestačíte spočítat. Nikdo do sebe nenarazí a v tom guláši je to obdivuhodný výkon. Geniální škatulata, která jsou dobře promyšlená a opisují stále stejnou trajektorii. Lahůdka na mozek i oči. ()

tomeek

Krapet starší a delší sestra klipu od Michela Gondryho Come Into My World pro Kylie Minogue. Je to ale hrozně dlouhé a ke konci už to fakt nepobíráte. ()

mr.filo

Neuvěřitelné! Takový chaos na malém jevišti ... a pak si najednou všimnete, že někdo doma chybí. Oskar zaslouženě! ()

noctambule

Někdo si s tím pěkně vyhrál, všechno to do sebe zapadá, rytmicky i vizuálně. Ale bylo celkem náročné s přibývajícími postavami to všechno stíhat. ()

Olík

V 2/4 taktu matematicky přesně ukočírovaný chaos osudů jedné obyčejné kuchyně. Symboliku tohoto Oskarem oceněného polského krátkého filmu nechť si každý najde sám, ale já si myslím, že je víc než zjevná. ()

Iwiiik

Nářez! Je to jako když Bobby McFerrin nazpívává stopy do svých improvizací. Každá jednotlivost dává smysl a i když celek vypadá explicitně jako chaos, všechno do sebe hezky zapadá. Jediné co bych autorům vytkl, je přítomnost oblékající se nahé krásky, která úspěšně odpoutávala mou pozornost a nemohl jsem si plně vychutnat všechny ostatní děje. Jinak skvělé. Děkuji Jezince.Jezince za tuto libůstku. ()

mi-ib

Tomu říkám zmatek. Tohle je skoro geniální dílo. Tohle nakombinovat, aby to v rámci možností vypadalo celou dobu plynule a všechno sedělo, nikdo nikomu nepřekážel, může snad jen geniální matematik, či animátor a řežisér. ()