Jeden z prvních filmů detektivního cyklu Stopy zločinu, který od roku 1983 vznikal v brněnském televizním studiu. Tým detektivů řeší typické kriminální případy té doby. V Alibi jako řemen jde o precizně naplánovanou krádež klenotů a následně o vraždu nepohodlného komplice. Pachatelem je muž s pověstí pracovitého a seriózního člověka. Hlavní role vyšetřovatele byla svěřena Jiřímu Bartoškovi. (Česká televize)

klúčik

Bol som pri natáčaní tohto Tv filmu. Slúžil som v Rebešoviciach a keď natáčali scénu pri lekárni tak sme sa práve vracali z vychádzky. Vtedy som celý film nevidel , to bolo až neskôr. 60%. ()

Kovaja

Tým kriminalistů ve složení: Bartoška,Navrátil,Hašek se pouští do zamotaného případu krádeže šperků ke které se přidává i vražda.Chlapci sou ale šikovní a pod dohledem náčelníka: O.Brousek st. se jim vraha a zloděje podaří dopadnout i za pomoci jeho milenky.Supr detektivka z doby soudruha. ()

mira007

Loupež klenotů, vraždy, pokus o vraždu krásné Hudečkové - člověk by řekl, že to musí být akční jízda, ale pravda je taková, že Bartoška a spol. jen chodí a někoho se na něco ptají a celé to je tak nudné, že jsem u toho málem usnul. Probral mne pouze moment, kdy se objevila na scéně učitelka Líbalová ( Marcela Chlupová), která jako víla v košilce věšela prádlo. Akční závěr, kdy detektivové naskákali na vraha byla klasická česká parodie. ()

ArthasKarfa

Někdo vládne po mapě a přepadá. Jediná spojitost se světem je dědek, co furt někam volal. Občas máte pocit, že se v Brně nic jiného neřeší než šperky a že někoho zabili. Dobře natočeno a akční scény. ()

mh.mail

40% - Pro mě prakticky neznámý detektivní příběh. Při prvním shlédnutí jsem u něj usnul, při druhém jsem to už dokoukal do konce. Pokus o civilní pojetí. Příběh samotný je takový socialisticko realistický, ale viděl jsem už větší kraviny. Pachatele jsem poznal podle hlasu hned na začátku, takže jakmile se tento herec objevil i v obraze, byl jsem doma. Kriminalistům to samozřejmě trvalo ještě o nějakou chvíli déle. Dá se vidět bez nějakého velkého přemáhání, ale na DVD bych si ho určitě nevypálil. ()

Godhaj

,,Tak jsme byli na návštěvě v klenotech!“ Tohle Alibi mi přišlo děravé a nikoli jako řemen. Je to taková podprůměrná detektivka s mizerně hrajícím Bartoškou i Navrátilem. Hašek, který exceloval v Malém pitavalovi, zde hraje vlastně totožnou postavu Rudly Pekaře, jen s jiným jménem, ale bohužel zde dostává jen minimum prostoru na úkor Bartošky s Navrátilem. Příběh je zpočátku příliš překombinovaný, od druhé půlky je už zase zločinec jistý a tak mě trochu nudilo to přešlapování okolo, než jsem se dostal k vytouženému finále. ()

Pitryx

Dobří herci, zbytečně moc postav.+++++++ Absolutně nikdo tu nevysvětluje souvislosti, nebo jsem to prospal. Dá se na to dívat, kvůli hercům. Kvůli obsahu již méně. ()

silak_xup

Stopy zločinu jsou průměrný komoušský detektivky, na který se dá dívat a pěkně odsejpají. Alibi jako řemen je z prostředí zlodějů šperků, co musím ovšem vyzvednout, jsou hlasité šílené úderné zvuky u některých scén, které asi mají filmu dodat ,,vážnost´´, dost vtipný :) ()

blekekeke

Není tak dávno co jsem to někde viděl a už si nepamatuji o čem to bylo. U detektivy by se to stávat nemělo, ta se musí zaříznout do paměti a zůstat. Něco mi ale malinko zůstalo. Taková ta socialistická patina, takový ten šedý přeliv. Takový ten kaz ... ()

quokam

Ale jo, vcelku dobré, jen ty psotsynchrony, clovek ma pocit, ze predabovali naprosto vsechno na ukor atmosfery. Von ten Hašek vodehrál více poldů, než jsem si myslel, objel vsechna velká města. Po Ostravě a Praze ho tedy máme i v Brně. Zde hraje stejně jako Rudlu Pekaře, jen ten colombovsky balonak chybi. V Ostravě byla jeho psotava trosku jina, az vtirave ukecana, z tech tri nejoriginalnejsi, ale naopak cele to dlo bylo naopak nejhrosi. Zde zaciname na 5/10. ()

Maidenhead

Strasne zmesany pocit som mal z toho, na jednej strane som si myslel ze to bude zlozitejsie, napinavejsie ale nakoniec to bola priehladna zapletka, ktora ma nicim neprekvapila. ()