Mount Rose, Minessota. Malé městečko ztracené uprostřed Ameriky je ale něčím vyjímečné. Každý rok se zde pořádá soutěž o nejkrásnější "náctiletou" slečnu. A právě letos to bude obzvlášť napínavé, největší šance mají Amber Atkinsová (Kirsten Dunst) a proti ní, dcera samotné pořadatelky Becky Ann Leemanová (Denise Richards). A to by bylo, aby maminka (Kirstie Alley) své dceři kapku nepomohla.... Film ze zákulisí soutěže krásy, kde intriky, podvody i pokusy o vraždu jsou na denním pořádku. V hlavních rolích 8 krásných dívek, porota a televizní štáb, který celou taškařici filmuje. (oficiální text distributora)

Jordan

keď som v televízii zazrel upútavky na tento film, pomyslel som si "no zbohom, ďalšia trápna americká tínejdžrovská komédia" - zašiel som však pre istotu sem - na čsfd a urobil som dobre, pretože som na moje prekvapenie prečítal celkom priaznivé kritiky a rozhodol som sa, že si to teda overím na vlastnú päsť - a nastalo moje prekvapenie číslo 2 - skoro 100 minút pri sledovaní tohto filmu nebolo vôbec márnením času, pretože som zhliadol nečakane podarenú a vtipnú sebairóniu, paródiu a sarkastickú komédiu na všetky tínedžerské filmy, na americký sen, na americky typické súťaže krásy a na americky typickú malomeštiackosť. účinkovanie krásnych denise richards, kirsten dunst a najmä brittany murphy bolo ďalším plus. jedným slovom - podarená zábava, popri simpsonovcoch asi druhý najväčší sebaironickokritický pohľad američanov na samých seba ()

Anderton

Veľmi vydarená satira na kult krásy a dokonalosti. K takémuto vysokému hodnoteniu mi úplne stačila hromadná tyčková scéna, to bolo niečo, čo by som od hollywoodskych producentov nečakal. Ale keď už satira, tak nech poriadna. Škoda, že tento film nemal väčší ohlas a nedávajú ho ani v televízii. Rád by som ho totiž všetkým doporučil. ()

nash.

Pamatujete pohádku o ševci Číčovi, co měl kouzelné brýle a těmi viděl vše takové jaké to opravdu bylo? Michael Patrick Jann je našel a dovolil nám jimi nahlédnout na jednu typickou volbu královny krásy. Nekorektní, jedovatý černočerný humor, který se nezastaví před ničím a nelítostně smete soutěžící husičky, uslintané porotce, organizátory i diváky. A když se mu připlete do cesty cokoli dalšího, od přistěhovalců přes duševně postižené až po vlastenectví a tradice amerického maloměsta, bez špetky respektu je odstřelí přesně mířeným gagem. Všemu ještě dodává přesně zvolená forma pseudodokumentu plného jízlivostí a dokonalých karikatur s jejichž pomocí krok za krokem a zcela bez respektu k čemukoli rozkládá dané téma. ()

Arsenal83

Už Aristoteles správne hovoril, že len matka je istá svojim výrokom "Matky milujú svoje deti viac ako otcovia, pretože si môžu byť isté, že sú ich vlastné." Avšak tu by aj on svoj zadumaný pohľad zahĺbil do pestovanej brady, pretože tomu, že by Kirstie Alley mohla byť matkou Denise Richards by uveril len málokto. Ja by som neuveril ani po teste dna. Film sa inak snaží byť paródiou, ale veľa vtipu nepriniesol, miestami sa stáva patetickejší než samotné súťaže miss. ()

LaciLC

Jedna z mojich obľúbených čiernych komédií ponúka vynikajúci satirický pohľad na jednu súťaž krásy v jednom americkom zapadákove. Slušný návrat Kirstie Alleyovej a potešia aj vedľajší herci alebo Kirsten Dunst. ()

jojinecko

3,5*/5...Zaujímavá čiernočierna satira, ktorá je miestami doslova geniálna a sem-tam aj príliš popisná a prvoplánová (mohla byť viac "sofistikovaná"). Každopádne ako zábavka a možno aj priestor na zamyslenie to funguje...Škoda, že film nekončí "labuťou scénou", všetko potom je už "len" varenie z vody a opakovanie sa...Odporúčam pozrieť všetkým amerikanofilom a budúcim misskám:))) ()

rikitiki

Americko německá koprodukce sice vzbuzuje většinou celkem oprávněné obavy, tady ale vyšla. Film je drsný, vtipný a sarkasticky komentující posedlost uspět v obskurních soutěžích krásy. Jasně, že po počátečních nezdarech vyhraje Popelka, ale jinak, než divák čeká. Hodně ironická komedie s velkou nadsázkou /21. 2. 2011/ ()

Roman.Ticka odpad!

Tohle trapné balancování na hraně trapnosti a marnosti že je komedie nebo americká satira? Leda tak mistrovství světa v kategorii klišovitý brak, by zaručil korunku úspěchu a vítězství. Takhle tupou snahu o vtip, pod vedením retardované tlupy dementů v čele se stejně unylou Kirsten Dunst jako její zákazníci, jsem vážně nestrávila. Jsou mnohem lepší satiry a není jich málo, ale tohle fiasko nezachránila ani hustá Kirstie Alley. ()

eraserhead666

Ten film má občas tak černý humor, že by se dostal i do letáku Lidlu. Komediální esence hnusu. Možná vás to bude bavit, možná se vám z toho bude zvedat kufr. Ten film je ve své parodičnosti a "sociální kritice" stejně zábavný jako nechutný. Zajímavá ukázka dívčího rozletu dnešních slavnějších jmen (klasická Kirsten Dunst, právem zapomenutá Denise Richards, skvělá Amy Adams, taky někdy zábavná Alexandra Holden a hrozně milá vzpomínka na skvělou Brittany Murphy - v každém komentáři u filmu, kde hraje píšu, že je jí fakt škoda, ale když je to pravda?) doplněná o výborné výkony až nechutné Kirstie Alley a boží Ellen Barkin. Chlapi jsou zde jen bezvýznamní, dementi nebo úchylové. ()

Necrotongue

Tohle je opravdu zvláštní záležitost, která asi každému nesedne, já ale nemám rád jakékoli náboženství, typické americké pokrytectví ani soutěže krásy, takže jsem si film, který právě do těchto témat radostně ryje, až překvapivě užil. Tvůrci mi nabídli pořádnou dávku černého humoru, a i když se místy pohybovali na hranici dobrého vkusu a občas ji i překročili, celek na mě fungoval velmi dobře a spousta známých (i když podstatně mladších) tváří rozhodně nebyla na škodu. Nesmazatelně se mi vrylo do paměti vystoupení loňské vítězky Mary Jo, druhé místo obsadil tanec s Ježíšem a dostalo se mi i poučení do života o tom, že by člověk neměl jíst nic, co si sebou nosí vlastní domek. ()

Handle

Film náhodou běžel v TV a já mu okamžitě začal věnovat pozornost. Jedná se vážně o velmi vtipnou podívanou, která naprosto dokonale zparodovala "americké slepičky" a já jsem se fakt zasmál. Opravdu upřímná satira. Vůbec by mi nevadilo, kdyby se takových filmů točilo víc... :) ()

Khalesi

Brané ako satira úplne sedí, žiaľ. Všetko typicky americké s obrovskou dávkou sebairónie. Kiež by to, že o tom natočili takýto film, niečo zmohlo... ()

BoPo

Ironický pohľad na súťaže krásy. Najsmutnejšie a zároveň najzábavnejšie na celom filme je to, že sa od skutočných súťaží priveľmi nelíši. A tie vzťahy medzi súťažiacimi, ich rodinami, obyvateľmi mesta, organizátormi a porotcami, radosť pozerať. Buranom patrí svet. ()

Terva

CITÁT - Jsem hrdá Američanka.... A já jsem hrdý, že jsem to dokoukal. Vydržel jsem a věřil jsem, že se to zlepší a ....nic. Stupidní komedie, kde sice vystupují krásné ženy, ale způsob natáčení snímku je hrozný. CITÁT - Ježíš má rád vítěze. Ten film se bude líbit těm, co je jim sedmnáct a jsou tak trochu mimo. ()

Gazy

Od filmu jsem díky místnímu hodnocení (které mě po shlédnutí snímku velmi zaráží) příliš neočekával a tím spíš byl můj zážitek z téhle černohumorné satirické podívané větší. Vřele doporučuji. ()

svik

I Love Kirsten Dunst, je všude skvělá. Kirstie Alley nikdy mi nebyla extra sympatická a nyní mi to dokázala :-). Zajímavý příběh se zajímavou kamerou, vlastně jsme se nedočkali plynulého děje v podání klidné kamery, ale útržků ze zákulisí. konec=Happy End ()

katasta

Honba hloupých holek za titulem princezny ameriky je pro mě dost nezáživné téma, a tak bych docela uvítala, kdyby alespoň film o tom byl podaný trošičku záživněji, nicméně to už by asi ani nebylo ono a ta stupidita soutěží krásy a amerických snů by tolik nevynikla...Vcelku bych řekla, že nápad to byl dobrý, stupidita toho všeho je vyjádřená až dost, ale ten film mě ani nepobavil, nechytl za srdce, ani za mysl, a tak ho hodnotím jako průměr. ()

kinderman

Dal bych pětku, ale ve snaze dohrát (předvídatelně) příběh Amber (K.Dunstová), natahují tvůrci film o 20 minut, přičemž neoslabená, vynikající satira měla skončit scénou na hřbitově. ()