Kaleb a jeho otec spolu tráví pár dní v horách, kde rybaří. Společně si užívají až do okamžiku, kdy dojde k autonehodě, při níž otec umírá. Kaleb se po otcově smrti poněkud změnil. Těžko ovládá své emoce, a když napadne učitele, soudce, který chápe jeho situaci, mu udělí domácí vězení v délce trvání tří měsíců. Aby bylo zaručeno, že si Kaleb trest odpyká, dostane na nohu náramek, který přivolá policii v okamžiku, kdy se Kaleb vzdálí na 30 metrů od vysílače. Policistka mu vřele doporučuje, aby si našel nějakou zábavu, jinak se bude hrozně nudit. Kaleb se doma jen válí a matce s ním pomalu dochází trpělivost, a zruší mu přístup na online hry a hudbu. Doufá, že pak si Kaleb třeba alespoň uklidí a nebude nechávat úplně všechno na ní. Do uklízení se Kaleb i přes snahu matky moc nepouští, ale nudí se opravdu hodně. Aby vyplnil volný čas, rozhodne se sledovat dalekohledem své okolí a to se stává jeho celodenní zábavou. Zejména ho baví sledovat dívku Ashley, která je v jeho věku. Ashley si jeho pozorování brzy všimne a s Kalebem se seznámí. I s jeho kamarádem Ronniem, který se vrátil z prázdnin, a může tak Kalebovi vyplnit nějakou tu volnou chvilku. Kaleb se v televizi dozvídá o sériovém vrahovi z Texasu, který zřejmě jezdí fordem Mustang, veteránem s poškozeným blatníkem. Kaleb pozoruje okolí a jeden ze sousedů, pan Turner, mu je podezřelý. Má forda Mustang s poškozeným blatníkem, ale když ho vidí znovu, je auto opravené. Jednoho večera s Ashley sledují jeho dům a vidí, jak se vrací domů i s mladou ženou. Zdá se, že se v Turnerově domě děje něco nekalého, že má mladá žena strach a honí se s Turnerem po domě. Později spatří, jak nastupuje do svého auta a odjíždí. Ashley z toho usoudí, že lidé mají různé potřeby. Někomu zkrátka vyhovuje, když ho jeho partner honí po domě. Přesto všichni tři pokračují ve sledování Turnera. Jednoho večera Turner vleče zakrvácený pytel do garáže. Ronnie i s kamerou vleze do jeho garáže a natáčí, zatímco Turner nakupuje. Ashley má za úkol ho sledovat a dát vědět, kdyby se vracel. Kaleb pak na videu spatří obličej mrtvé ženy. Rozhodne se přivolat policii tak, že opustí vytýčený prostor. To je záruka, že policie dorazí hned. A také ano. Policie prohledá Turnerův dům i garáž a v pytli najdou mrtvého jelena... (TV Prima)

sammikk_

Moje klasika z dětství, absolutní láska pro mě. Thrillery pro teenagery jsou často dost špatné, ale tohle je vyjímka. Příběh je velmi dobře napsán, postavy zajímavé a kamera solidní. V topu! 7.5/10 ()

Nikopol

Dávám sice jen tři hvězdičky, protože nadprůměr to opravdu není, ale Disturbia si na něj ani moc nehraje. Film pěkně odsýpá, na správných místech je vtipný i napínavý a dohromady je to pěkná letní oddychovka pro teenagery, která se k nám bohužel dostane až na podzim. ()

JohnyPine

Dost jsem si od filmu sliboval.Upoutávky v kině slibovaly strašidelnou podívanou.Konečný dojem však nebyl takový, jaký bych čekal.Režisér mohl do filmu "napěchovat" více napětí a strašidelných momentů.Nakonec z toho ale byl uvěřitelný horor s dobrou zápletkou. ()

D_Cooper

Dle mého názoru po celou dobu velmi dobrý film, ale ten konec byl jak z pokračování nějakého blbého hororu. Prostě mě tam neseděl. Herecké výkony dost dobré...a ta sousedka taky dobré (o: ()

Bobeš14

Shia je borec!Nenudil sem se ani minutu a je to jeho zásluha.Sledovat Kala jak "bojuje" s domácím vězením pomocí všech hračiček(X-Box,i-Pod,kamery atd.) a hawaiskýho kámoše je výborný.K tomu si přidejte malý smrady,krásnou sousedku,podivnýho souseda a máte 5*. ()

marocco

Shia LaBeouf je stále lepší a lepší. Inak taký jemný thriller pre tínedžerov, až posledná polhodinka sa začína vyhrocovať (a to vcelku slušne). Pre mňa príjemné prekvapenie, Caruso to remeselne zvládol dobre, 75 percent. ()

Igwar

Velmi by som autorov Disturbie neobvinoval, ze kopiruju, ci vykradaju Okno do dvora. Tymto filmom sa inspirovali iba velmi zlahka. Inac je Disturbia velmi originalny kusok, ktory privadza takmer do dokonalosti excelentny vykon Shiu LeBeoufa. Zo zaciatku som mal podozrenie, ze sa divam skor na vydarenu komediu, ako thriller, pretoze v prvej polovici som sa nie raz schuti zasmial na Kaleovom vycinani. Autori proste vyuzili situaciu s Kaleovi "profesionalnym" domacim vezenim dokonale po vsetkych strankach a nezabudli ani na siroku skalu komedialnych prvkov, ktore tato vec priam nuka. Napatia prichadza az v druhej polovici filmu a tiez jej nieje prilis co vycitat. Na druhej strane horrom by som Disturbiu nemal odvahu nazvat, pretoze od tohto zanru ma este daleko. Ale aj tak som sa pri jej sledovani skvele bavil. Davam plny pocet hviezdiciek. P.S. taktiez velmi ocenujem, ze hlavny zaporak isiel zlozit hned na prvy raz a nevstaval tri krat z mrtvych, ako to uz v ramci klasickeho klise byva. ()

Boris18

Jeden z těch lepších thrillerů co se může vidět. I když tušítě (ono se to stejně stane) co se stane, tak furt jste v takové napětí a pořád čekáte co bude. Skvělý herecký výkon Shii LaBeouf, ale podle mě je slaboučký scénář. ()

josefina

Napínavý film ozvláštněn obsazením nedorostlých hlavních hrdinů, jejichž hlášky jsou skvělé a autentické. V některých chvílích jsem se do filmu tak vžila, že jsem měla pocit, že jde o home video. To už se mi dlouho nestalo, takže 4*. ()

Iron_Man

Docela dobré, ale bohužel jen docela... Škoda nevyužitého nápadu a scénáře, film by dostal s některými skutečnostmi rozhodně lepší rozměr... 70 % ()

Aleššek

Jediný důvod proč nedám 5 hvězd je poněkud nudný ůvod ( skoro hodinu trvající), ale zbylý čas vynahradí tu nudu. Takovou jízdu jsem opravdu nečekal - málem mi u toho spadli brejle z nosu. Skvělí Shia mě utvrzuje v tom, že to bude ( a už trošku je) skvělí herec. Dávám 80%, sakra, trochu lepší začátek a byla to stovka :)) ()

Pattrick

Ou, povedené. Strhující začátek, pomalé vtipné rozjíždění. Ohromující konec. Shia film drží hodně ve vysoké kvalitě. David Morse jakož to tajemný soused od edle je úžasný. Já jsem spokojený ()

Shtinky

Má to ten správny nádych a slušný dej. Možno to bolo občas zbyočne zdĺhavé, chýbal tomu trochu švih XD, ale rozhodne napatie fungovalo a Shila LeBeouf je čoraz lepší. Zaslúžené štyri. Kriminálok asi nikdy nebude dosť... ()

Zacho89

To je první film tohoto druhu co jem viděl. Nejdříve jsem myslel, že to bude jen průměrný filmek na sobotní odpoledne, ale opak byl pravdou a já byl rád. Začal jsem se dívat za světla a film končil za tmy ,to tomu dodalo ještě super porci napětí navíc. Prostor Domu a jeho okolí je využit maximálně a Shia táhne celý film jako zapřáhnutý plnokrevník.(oblíbená scénka: zkuste hádat :-`)) ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007