Krotitelé duchů: Říše ledu (2024)

Průměrný primitivní rodinný snímek, který nemá co nabídnout jen duchy. Upřímně ani hezky to nevypadá, a působí to jako obyčejná netflix břečka. Naštěstí casting je příjemný a udržuje snímku jakou-si kvalitu či komfort, jako dítě bych si film zamiloval, ale takhle čistě jsem jen pouze kritický. Možná je dobře že už se nových dílu v nejbližší době nedočkáme. Afterlife byl mnohonásobně lepší, a kvalitnější. 6.5/10

Abigail (2024)

Bezproblémově natočená slasherová komedie, kterou jsem si naprosto zamiloval na první pohled. Moc příjemný casting je jen špetkou navrch, doopravdy mě mrzí že se takové projekty nepodporují. 8/10

Království Planeta opic (2024)

Našlapaný opičí blockbuster, s opět fenomenálním motion capture které působí zase přirozeně. Wes Ball byl přeci jen dobrá volba, myslím si že projekt ukočíroval takřka bezchybně. Sice příběh nebo celkový projekt nemá na to dosáhnout na to nejsilnější z minulé tří dílné trilogie, tak přeci jen se jedná o poutavý příběh s památnými a zajímavými postavami a se spoustou zvratů. Přeci jen mě to ale mrzí, mé očekávání bylo asi až moc vysoko, ačkoliv jsem na konec s výsledkem spokojen. Tak jsem přeci jen očekával trochu víc, každopádně silný start který může mířit ještě výš. 9,5/10

The Walking Dead: The Ones Who Live (2024) (seriál)

Po průměrném Darylovi a tragickém Dead City, je tohle určitě něco mnohem lepšího. Jistě částmi je to naplněné průměrnými dialogy, ale do toho to kompenzuje v celku dobrá kamera, a neuvěřitelné herecké duo Andrewa a Danai. Díky kterým je tenhle seriál doopravdy kvalitní a dobrý, hezké a zasloužené, sice uspěchané ale zato kvalitní ukončení příběhu Grimesovi rodiny. 9/10

Železní bratři (2023)

Emotivní a komplexní příběh o prokleté rodince Von Erichů, naprosté překvápko. Malý schovaný projekt, který skrývá mnohé. Velice fajn drama/biografický snímek, který zaujme. 8/10

Duna: Část druhá (2024)

Fenomenální a dechberoucí sci-fi odyssea, naprostá dominance všech ostatních projektů ve všech směrech.  Nejvíce pohlcující kinematografický zážitek který kdy byl natočen. Naprosto jiný level ambice a drzosti se v umělecké formě, již nedočkáme. Monumentární úspěch, který se navždy zapíše do historie filmařství. Denis Villeneuve šel do naprostých výšin a trvalosti. 10/10

Duna (2021)

Velkolepá filmová událost s výrazně pomalým tempem, audiovizuální granát s hloubkou. Denis Villeneuve byla ta nejlepší volba na zrealizování této značky, doopravdická naděje pro kinosály. 8.5/10

Zmizení (2013)

Neuveřitelně chladný a emocionální snímek, který zanechá opravdu dopad. Extraordinárně napsaný scénář, a neuvěřitelný kinematografický zážitek. Naprosto ojedinělý projekt, a vrchol svého žánru. 10/10

Zákon gangu (2008) (seriál)

Krvavý drsný a emotivní příběh o motorkářském klubu zahlceném lží. Ve výsledku vysoce kvalitní seriál, který si udržel kvalitu až do poslední jízdy. Neuvěřitelný zážitek pozorovat vývoj Jaxe Tellera, a jeho následné dopracování se k pravdě. 8/10

Trollové 3 (2023)

Myslím si že tvůrci pochopili že druhý díl byl fakt bída, a třetí díl dokazuje že tenhle pestrý a hyperaktivní svět má ledacos nabídnout. Animace má obrovskou paletu barev, a celkově se tu dost experimentuje se samotným animačním stylem. Příběhově nijak originální ani zajímavé, ale částmi dokážou z toho vytěžit maximum. Trollové jsou dost subjektivní značka a prkotina, ale u třetího dílu bych se nebál říct že je kvalitní. 7.5/10