Trollové 3 (2023)

Myslím si že tvůrci pochopili že druhý díl byl fakt bída, a třetí díl dokazuje že tenhle pestrý a hyperaktivní svět má ledacos nabídnout. Animace má obrovskou paletu barev, a celkově se tu dost experimentuje se samotným animačním stylem. Příběhově nijak originální ani zajímavé, ale částmi dokážou z toho vytěžit maximum. Trollové jsou dost subjektivní značka a prkotina, ale u třetího dílu bych se nebál říct že je kvalitní. 7.5/10

Hunger Games: Balada o ptácích a hadech (2023)

Předlohu jsem nikdy nečetl, a ani se k tomu nechystám. Však jsem se netajil tím že se na nové Hunger Games těším, samotné lovestory mě zaujalo na první dobrou. A stále si myslím že to je nejsilnější stránkou tohoto snímku, kinematograficky je snímek podařen a vlastně i samotný příběh vcelku. Herectví je vlastně moc fajn, jen u hlavních postav (bohužel) Peter Dinklage působí jako unavený stařec bez charakteru. Za to Rachel Zegler se předvedla dost slušně. Snow je... vpohodě? příjde mi že se tvůrci dost hledali v každé scéně, co vlastně s danou postavou chtěli dělat, ale že by to byla nějaké tragédie se říct nedá. Také se nebudu tajit tím že některé scény jsou tupě zdlouhavé a nepotřebné, ale je to lehce solidní rádoby comeback. Snímek se nemusí tajit ani svou obrovskou fanbase na tiktoku, je to fajn nadprůměr. Nic revolučního, ale jako fajn hladové hry to postačí. 8/10

Bojovník (2015)

Film jsem měl na watchlistu sakra dlouho, a dnes jsem se k tomu konečně dokopal. A musím říct že nelituju, Jake Gyllenhaal je absolutní zabiják a v tomhle snímku jsem si ho jel každou jednu scénu. Příběh a samotná rádoby zápletka je dost generická a ne-originální, každopádně je to silný. Je to hodně silný, po dlouhé době jsem měl slzy v očích. Jak jsem už zmínil herectví je vážně skvělý, a to je nejsilnější strukturou snímku. Samotný box tu není moc, a když už tu je tak je to dost jiný box než v ostatních projektech. Příběh spoléhá na herectví a výborně napsaný scénář, jinak film je dost generický a ne nijak orginální či revoluční. Každopádně mě snímek absolutně vtáhl do děje, a nemohl jsem se nabažit. Nečekal jsem že mě vcelku obyč projekt tak moc zaujme a změní. 9/10

Válka o planetu opic (2017)

Pokračování takřka bezchybné trilogie dokazuje, že to je ta nejlepší trilogie. Z dramatičnosti se přesouváme na velkolepost, a příběh graduje jak nikdy dřív, lidé tu jsou krutí a bezohlední. Zato tady můžeme vidět kontakt s lidským dítětem které ještě není poskvrněno ohavností lidstva, a ten samotný kontakt mezi ní a opicemi, je kouzelný a nádherný. Zakončení hlavního hrdiny Caesara a jeho samotného odkazu, který zanechal v průběhu trilogie, je nejdůstojnější rozloučení vůbec! Audiovizuál je neuvěřitelný, a motion capture tu je nablýskané jak nikdy předtím. Jsem vděčný, a království planety opic bude ještě velkolepější! 10/10

Úsvit planety opic (2014)

Pokračování se přemění spíše k dramatičnosti, a opustí samotnou ideu o vetší filozofii. Opice se tu znovu ukazují jako upřímnější stvoření než samotní lidé, řekl bych že tu lidé funguje už čistě jako křoví. Čemuž se jednička za mě vyvarovala z části. Caesar je extraordinární postava na kterou se dokáže napojit takřka každý. Můžeme vidět jak dochází na samotnou evoluci opic, které se převtělují do lidí jako Koba (brutální záporák) Samotná mimika opic je silnější, a má větší dopad než jakákoliv lidská postava, miluju když tato trilogie při každé scéně dokazuje jak je lidstvo neupřímné. Kvalitu si to samo o sobě stále udržuje. 8/10

Zrození Planety opic (2011)

Jednička je spíš filozofické dílo, které rozběhlo novodobou klasiku. Sledujeme jak se z opic stávají upřímnější a živelnější bytosti než samotní lidé, a to samozřejmě bylo úmyslné. Caesar je upřímnější už jen v samotném výraze než jakákoliv lidská postava za celý snímek. To celkově vyzobrazuje jednu z nejlépe napsaných postav. Nebál bych se říct že tu sledujeme jedno z nejlepších motion capture. Které tu je osobitější než kdekoliv jinde, příběh je perfektní. Jsem naprosto vděčný že tu takhle dobrou trilogii můžeme mít. 9/10

Aquaman a ztracené království (2023)

Nepotřebné pokračování s větší paletou barev, a méně prostoru pro postavy. Ačkoliv si choreografii James Wan zachoval, tak ale scénárista dost tratil. U samotné jedničky byl příběh tupě jednoduchý ale ve výsledku účinný, tady nikoliv. Příběh a zápletka je čistě hloupá, co projekt pozdvihuje  je samotné bratrské duo. Black Manta je tu takřka k ničemu, kde v prvním díle působil velice dobře, tak tady působí dobře jen nový oblek. Postava Black Manty je změněna pouze na jakou-si loutku bez duše a jediné kapky charisma. Zklamání? ani ne, je to výrazně slabší jednička. Výsledek? vznikla nám další superhrdinská blbina, se solidní choreografií. 6.5/10

Echo (2024) (seriál)

Nebylo to tak hrozné, ale ve výsledku bylo. Další průměrný a nezajímavý příběh, kde jedinou dobrou část tvoří postava o které to ani není.. Ze začátku fajn start, alespoň choreografie je vpořádku. Zase si to MARVEL nepohlídal, a jde to vidět... 4.5/10

Chudáčci (2023)

No vida, tohle bylo něco netypické. Projekt je extraordinární a barevný, má to obrovskou paletu barev a zajímavých triků s kamerou, celkově je to natočeno krásně. Výkony herců jsou též dost nadstandartní, ale musím vyzdvihnout dva výkony a to Emmu Stone a Willema Dafoea. Ti předvedli dost netypické výkony a posouvá to projekt mnohem výš. Celková myšlenka a rádoby zápletka je zvláštní? řekl bych, ale.. ono to funguje a ve výsledku dost dobře. Nečekal bych že u něčeho takového bych dokázal vydržet dvě hodiny a půl se stoprocentním focusem. Je to fakt skvělý, a myslím si že si to zaslouží větší spotlight. Je to originální, a umí to vyprávět svůj silný příběh přeměny člověka, v obale humoru, bizarnosti, a dávkou sexu. 9/10

Slepičí úlet: Zrození nuget (2023)

Tohle jsem nečekal, navázat skvělým způsobem na jedničku která je přes 20 let stará, se nepovede jen tak někomu. Animační styl je pořád senzační. Snímek je pořád hravý, a nemá problém vytvořit úsměv. Jistě příběh neni nijak revoluční ale je dost hravý a nebojí se experimentovat. Za mě dost nečekaný comeback! 7.5/10