Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023)

Netuším vážně ne, ale mně to sedlo? Ačkoliv Snyderův styl moc necením tak tady mi to vlastně nevadí. Myslím že veliká většina obecenstva velice přehání, páč ano částmi je to mdlé ale no tak. Nesnaží se to být jakkoliv revoluční a originální, Snyder si je vědom že vykrádá dvacet různých příběhových linek a dalších xx věcí, ale dělá to po svém a mně to prostě nevadí. Akční scény jsou průměrné, ale za to kinematograficky je to dost solidní. Snyder je dost abstraktní člověk, a tady se to projevuje. Jednou za čas tam je fajn dialog, a pak do toho skočí nejvíc generická srajda. Každá postava obdrží svojí příběhovou rekapitulaci, a to vlastně cením. Dost jsem se bavil, a zajímalo mě to, je to generický a hloupý a nijak originální. Ale jako fajn výplach to slouží dobře, a na dvojku se i vlastně dost těším. Prostě proč ne? 7/10

Stvořitel (2023)

Stvořitel je fajn námět na pohodové scífko které vše co dělá v následující scéně zahodí, režisér měl obrovský problém se distancovat od svého povedeného díla Rogue One, a je to vidět. Audiovizuální porno bez jakékoliv pestrosti v příběhu, tak bych popsal stvořitele, je to mdlé a částmi nudné. Jsem rád že se do kin posílají jednou za čas originální scífka, ale často to skončí takto. 6.5/10

Blue Beetle (2023)

Konstrukce filmu je takřka totožná s každým jiným, ale u Blue Beetla je něco jinak. Vše má svůj build-up a své rádoby poslání. A zbytečně se nespěchá, ano jasně příběh se hýbe tak jak příběh potřebuje ale zrovna tady je to zakryté v takové kuličce že  to divákovi vlastně nemůže vadit. Xolo Maridueña odvedl skvělou práci za tuto postavu, i zbytek jeho poúsměvné rodinky která tu má actually o dost víc prostoru než jsem čekal. Záporáky jsem čekal generické a bez žádné duše, ale to se tu prostě neděje. Ano jasně nějakým smyslem jsou generičtí ale ne tak moc, a doopravdy mají duši. Ve filmu se uskuteční zvrat, který jsem absolutně nečekal, a to se mi kurde líbí! Jediné co filmu škodí je délka protože v první půlce, se s ničím nespěchá a vše má svůj čas. Za to druhá půlka to schytává a přijde mi, jak kdyby si tvůrčí tým uvědomil že už nemají rozpočet na to dělat další půl hodinu, a je to znát. Přeju si aby to vydělalo, chtěl bych vidět Modrého Brouka po boku nových tváří DCEU. Solidních 7.5/10

Želvy Ninja: Mutantí chaos (2023)

Tvůrci se doopravdy nebáli experimentovat, a ono se jim to povedlo! Poprvé na plátně můžeme vidět provedení želváků jako skutečných teenagerů s touhou prozkoumat svět nad kanálem. Příběh je doopravdy odlišný od předlohy, a to snímku dost pomáhá. Extraordinární provedení animačního stylu, je velice silnou stránkou samotného projektu. Neuvěřitelně zábavná podívána která má ledacos nabídnout. Dejte mi víc! 9/10

Živí mrtví (2010) (seriál)

Projekt co mi změnil pohled a přístup k životu, silný revoluční příběh o evoluci hodného poldy, je naprostá krutá realita. Seriál častokrát chybuje, a nedokáže navázat kvalitami na první řady, ale já jsem jim to schopen odpustit. Silný emoční granát, za který by se nemusel ledakdo stydět. 10/10

Barbie (2023)

Je to kurde nápaditý ale vlastně není, film je na lepší notě první hodinku filmu. Reálný svět je takřka nevyužitý a je to fakt smutný protože ten jsem si užíval nejvíc :(. Ryan a Margot si dávají role s přehledem (viz. Ryanovo I'm just Ken vystoupení), to samé i casting sex education nebo i skvělý Simu Liu. Celkový production design je nádherný, ale ta druhá část filmu ztrácí na originalitě a jede do klasické klišé linky. A nebýt té hloubky tak se z toho pro mě stává malinký průměr ale, díky příběhu a psaní je to dobrý nadprůměr. Je to fakt dobrý, ale není to pro všechny.  8.5/10

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Celou tuhle franšízu nijak nesleduju. Ale tohle se mi v trailerech zalíbilo až až tak jsem to risknul. A... vyplatilo se, bylo to kurde dobrý! Špičková akce, prohloubená příběhová linka ve které se vyznají i neznalci jako já. A herecké obsazení je skvělý, Tom byl v topu a Hayley Atwell byla skvělá! Zbytek samozřejmě též ale tyhle dva mě bavili nejvíce. Těším se na druhou část moc! Solidních 9.5/10

Nimona (2023)

Předlohu neznám vůbec, a dokud film nevyšel neznal jsem nic. Ale musím říct že tohle bylo něco, ta animace je krásna nebo celkově tvůrčí styl je krásný. Jasně není to žádná revoluce, jasně je to předvídatelný, jasně je to hloupý. Ale... je mi to absolutně fuk, zabírá se to několika dost osobníma tématama. Humor mi docela sedl, postavy též, převážně jen Nimona a Ambrosius. Zbytek postav je MEH, ve svém žánru  je to za mě pecka a jsem rád že se něco takového natočilo. 8/10

The Walking Dead: Dead City - Who's There? (2023) (epizoda)

,, Knock, knock. Who's there? " Zase opět tomu budu nadržovat ale to se jinak nedá kurde! Negan je brutální zmrd s top tier hlášky. Maggie je stále Maggie, a příběh je stále takový meh. Ale upřímně pokud seriál půjde dál touto cestou nemám problém. Jen tak dále!

Nic ve zlým (2023)

Ve svém žánru takřka špička, je to vtipný. Humor neni zaseklý tak jak už to v dnešní době bývá, a je to humor který sedne bych řekl. Jennifer je fakt dobrá a i Andrew ušel. Příběh neni plochý jak to u těchto projektů bývá ale má i lowkey hloubku. Je to fakt povedená komedie! 80%