Disturbia (2007)

Moje klasika z dětství, absolutní láska pro mě. Thrillery pro teenagery jsou často dost špatné, ale tohle je vyjímka. Příběh je velmi dobře napsán, postavy zajímavé a kamera solidní. V topu! 7.5/10

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

První filmové uvedení Milese Moralese, které započalo revoluci animace a evoluci superhrdinských bijáků. Audiovizuální porno s obrovskou kapkou artu! Vcelku silný příběh, a skvělý dabing. 9.5/10

Logan: Wolverine (2017)

Starý páprda na staré kolena dělá vše co může. Wolverine je back baby! Struktura filmu je silná a řekl bych i chytrá. Kamera je skvělá a digitální efekty takřka bez chyby. Postavy jsou skvělé a dynamika mezi Loganem a X-23 je absolutním vrcholem celého snímku. Dojemné zakončení jedné velké trilogie. 9.5/10

Avatar: The Way of Water (2022)

Vrchol samotného motion capture, Cameron si to opět pohlídal, a já jen slintám. Neuvěřitelně nadupané komplexní pokračování revolučního prvního dílu, ukazuje jakou má značka potencionální životnost, bez ubírání jakékoliv kvality. 9.5/10

Kick-Ass (2010)

Bizarní barevný a komický snímek, který nemá problém se vyrovnat cokoliv jinému. Nadupaná akční komedie v podobě hloupých narážek na superhrdiny, je zlatý klenot dnešní doby. 8.5/10

Mezi živly (2023)

Věřím tomu že to nesedne mnoha lidem/dětem. Ale mně to sedlo na první dobrou, je to kouzelný, komplexní a pousměvný. Animace je špičková jako vždy, ale především ten příběh o lásce je komorní a točí se o protikladech nebo-li protiklady se přitahují. Elementarní svět je nápaditý a každý živel nese zajímavou a nápaditou vlastnost, Vlhoš a Jiskra jsou neskutečnými a komplexními charaktery, a do jejich vývoje se nikam nespěchá tedy děj se hýbe pomalu. Z osobního hlediska tohle nyní patří mezi mé nejoblíbenější díla od Pixaru, děkuju za to ! 9/10

Vyproštění 2 (2023)

Wau čumim jako ovce, čekal jsem lehký nadprůměr stejně jako u 1. dílu, ale tohle je až velký nadprůměr, choreografie je fenomenální, efekty ušly, chválím ale nejvíce kameru. Kamera je totiž absolutně fenomenální, postavy jsou až až přímočaré ale děj o něco lepší jak u 1. dílu. Samovi Hargravovi se to povedlo moc dobře a přeju mu to. Pokud se někdy dočkáme 3. dílu (jakože  jo) tak budu mít tentokrát už i hype. Solidních 80%

Transformers: Probuzení monster (2023)

Šel jsem na plecháče a plecháče jsem dostal. Nový režisér to zvládl řekl bych dobře, jde vidět že k Transformerům měl vztah již předtím. Vidět Optima jako naegovaného plecháče co se dá říct že je rádoby troska leader tak bylo dost osvěžující, Beeho je tady výrazně DOST málo ale vůbec mi to nevadilo, Arcee a Wheeljack jsou nevýrazní ale akční scény mají dost dobré. A nyní to co jsem si užil na filmu nejvíc je fckin Mirage, Pete Davidson podal top tier výkon. A to co mě tedy na Miragovi bavilo nejvíc je Miragův vztah k Noahovi, nebo jeho popkulturní gagy fakt strašná prdel s ním byla! Nyní Maxíci vlastně bych nečekal že budou tak fajn, čekal jsem nudné dialogy ale oni vlastně mají ty nejlepší dialogy a jsou dost silnou stránkou snímku. A Unicronovi kumpáni jsou fajn, Peter Dinklage je strašně dobrej jako Scourge! A nyní celkově, osobně na mě více dopadala druhá polovina filmu, neni to nic převratného a ani nic skvělého ale je to solidní film o Transformerech po několika letech. 48 procent je absoultní výsměch, jistě neni to pro starší publikum ale fanoušci Transformers budou řešit jejich oblíbené plecháče takže nevidím problém. Za mě solidních 70%

Spider-Man: Napříč paralelními světy (2023)

Audiovizuální granát, který patří k tomu nejlepšímu za poslední léta. Pokračování bezchybné jedničky dokáže nabídnout silný emoční příběh, audiovizuální porno, a nebo dojení samotné Spider-Man značky na maximum. Snímek nabídne pestrou paletu barev, a samotnou experimentaci animačního provedení. Bravo tvůrcům 10/10