Kaleb a jeho otec spolu tráví pár dní v horách, kde rybaří. Společně si užívají až do okamžiku, kdy dojde k autonehodě, při níž otec umírá. Kaleb se po otcově smrti poněkud změnil. Těžko ovládá své emoce, a když napadne učitele, soudce, který chápe jeho situaci, mu udělí domácí vězení v délce trvání tří měsíců. Aby bylo zaručeno, že si Kaleb trest odpyká, dostane na nohu náramek, který přivolá policii v okamžiku, kdy se Kaleb vzdálí na 30 metrů od vysílače. Policistka mu vřele doporučuje, aby si našel nějakou zábavu, jinak se bude hrozně nudit. Kaleb se doma jen válí a matce s ním pomalu dochází trpělivost, a zruší mu přístup na online hry a hudbu. Doufá, že pak si Kaleb třeba alespoň uklidí a nebude nechávat úplně všechno na ní. Do uklízení se Kaleb i přes snahu matky moc nepouští, ale nudí se opravdu hodně. Aby vyplnil volný čas, rozhodne se sledovat dalekohledem své okolí a to se stává jeho celodenní zábavou. Zejména ho baví sledovat dívku Ashley, která je v jeho věku. Ashley si jeho pozorování brzy všimne a s Kalebem se seznámí. I s jeho kamarádem Ronniem, který se vrátil z prázdnin, a může tak Kalebovi vyplnit nějakou tu volnou chvilku. Kaleb se v televizi dozvídá o sériovém vrahovi z Texasu, který zřejmě jezdí fordem Mustang, veteránem s poškozeným blatníkem. Kaleb pozoruje okolí a jeden ze sousedů, pan Turner, mu je podezřelý. Má forda Mustang s poškozeným blatníkem, ale když ho vidí znovu, je auto opravené. Jednoho večera s Ashley sledují jeho dům a vidí, jak se vrací domů i s mladou ženou. Zdá se, že se v Turnerově domě děje něco nekalého, že má mladá žena strach a honí se s Turnerem po domě. Později spatří, jak nastupuje do svého auta a odjíždí. Ashley z toho usoudí, že lidé mají různé potřeby. Někomu zkrátka vyhovuje, když ho jeho partner honí po domě. Přesto všichni tři pokračují ve sledování Turnera. Jednoho večera Turner vleče zakrvácený pytel do garáže. Ronnie i s kamerou vleze do jeho garáže a natáčí, zatímco Turner nakupuje. Ashley má za úkol ho sledovat a dát vědět, kdyby se vracel. Kaleb pak na videu spatří obličej mrtvé ženy. Rozhodne se přivolat policii tak, že opustí vytýčený prostor. To je záruka, že policie dorazí hned. A také ano. Policie prohledá Turnerův dům i garáž a v pytli najdou mrtvého jelena... (TV Prima)

Stocki

Velmi povedený snímek, u kterého jsem se tedy vůbec nenudil. Většinou mě dramata či thrillery moc nebaví, záleží na námětu a tenhle mě po přečtení zaujal. Neviděl jsem Hitchcockovo "Okno do dvora", naopak "Pohled z okna" v hlavní roli s Ch. Reevem jsem kdysi viděl v TV a docela mě ten snímek chytil, byl napínavý. Disturbia je rozhodně mnohem lepší. Sympatické obsazení a gradující závěr z něho dělají něco víc. Snad jen úvodní nehoda mi přišla taková podivná, dost nereálná, dala se natočit jinak. ()

Flopik

Tento film som videl už dávno no dnes som sa rozhodol ho opäť pozrieť.Bolo to preto lebo naposledy čo som ho videl som bol z toho fakt dole :D.. No a čo som si pozrel? Je to film ktorý ma ako jediný donútil fakt to prežívať. Je to najlepší thriller aký som videl a to som ich už videl kvalitne veľa.Do konca som len nemo pozeral a dúfal že to dobre dopadne . Je neuveriteľné ako to prešlo z komédie na famózny thriller.Shia LaBeouf patrí medzi mojich obľúbencov a v tomto filme sa mi nesmierne páčil.Určite 100% plný počet. ()

crozet

Kdyby mi bylo kolem 16, OK.., ale jako aktuár Roubínek jsem se už bohužel nudil. Ovšem role a vzhled Sarah Roemer je inspirativní i pro roubínka, to nebudu lhát. ()

memoman

Příběh půjčený od Hitchcocka a převedený do 21th century feelingu. Slušně využité prostředí předměstí i zajímavá exkurze do otázky alternativních trestů. ()

TheSpearCZ

Můj dlouholetý rest jsem dnes konečně dohnal a musím uznat, že jsem Distubii odkládal úplně zbytečně, protože ať už to budete brát spíše jako romatickou teeneger komedii, ve které exceluje pěkná Sarah Roemer nebo spíše napínavý thriller, který se na konci až hororově vystupňuje, tak se to podle mě podařilo úplně ve všech směrech. Shia LaBeouf byl díky Transformerům v roce 2007 velkým boomem, což náležitě potvrdil i tady a přesně tenhle typ filmů mi k němu nejvíce sedí. Čisté 4* ()

Saara

Upřímně, celkově by film zasloužil, dle mého, jen tři hvězdičky, ale strhující závěr přidává jednu navíc. David Morse má sice výraz takovýho trochu ňoumy, ale je to skvělej záporák. ()

Grizzly

prvni pulka romanticka komedie, druha pulka thriller...necekal jsem to, ale docela to funguje. Ovsem Shia ten film tahne o tom zadna. ()

kowalski

Škoda, že se to rozjede až ke konci filmu. Jinak jsem měl co dělat abych u toho vydržel. Toho policistu nemusel zabíjet. :-/ ()

JohnFarst

No je to tak medzi 3 a 4 * ale v konečnom dôsledku, prečo nedať 4 keď som sa pri tom tak bavil. Je to presne typ filmu na sobotný večer keď neviete čo pozrieť. Celé je to amerika v najlepšej podobe ale predsa sa to vymyká tým úplne nasprosteným teen-comom. LaBeouf je celkom v pohode týpek z ľudu a jeho part si hraje uvolnene a hravo a to sa mi na ňom páči, že zatiaľ sa nestal "obeťou" Hollywoodu a drží si svoj status mladého talentovaného herca. Príbeh je dosť predvídateľný a ani nám neponúka viac možných riešení takže v podstate len čakáte kedy sa TO prevalí. A keď sa to stane začína to byť totálne klišé. Čo ma štvalo bol nejaký japonský herec, ktorý hral toho kamaráda, neviem ale nevedel som mu prísť na chuť a jeho herectvo je príšerné. Prvá polovica filmu je tá kvôli ktorej odporúčam vidieť to ako sa chová človek odsúdený na 3 mesiace domáceho väzenia a postupne mu začína šibať a sám neverí tomu čo vidí. ()

Ulrich

Celkem prijemny soft-thriller, ktery dokaze skvele zaplacnout nudne odpoledne. O zas tak velkou vykradacku Rear Window, jak by se mohlo zdat, taky nejde. Je pouzit puvodni napad spehovani vraha v sousedstvi, ale zcela odpada hrdinovo tapani a nejistota, jestli to prece neni jenom jeho vymysl. Tady je to zkratka maximalne klidna, nekrvava jizda, ktera divaka nenuti prilis premyslet, moc se ani neboji ale cele to moc hezky odsejpa. Ale nutno rici, ze nebyt Shii v hlavni roli, tak by to odsejpalo o pozdani hur. ()

Šmoula

Skvělej děj. Mě dosti pobavil, napnul a dodal adrenalin, docela mě to nutilo se vžívat to chlapcova stavu, kdy se nudila neměl nic jinýho na práci, krom... Mladí herci byli dobře vybráni zároveň i tak jejich starší a nám dobře známé protějšky. Konec se taky povedl, jen bych to možná trochu popotáhnoul a přidal 10 minut napětí víc, ale to bych už chtěl asi moc. ... 85% ()

wellar

velmi sa mi pacila hudba ( Kings of Leon som necakal hm ).. zdroj inspiracie filmu je jasny. Ale na to ze ide v podstate o opakovanie temy to je fajn film. Napatia je dost a Shia je dobry herec ...Inak sa stotoznujem s komentarom od Big Deal ()

Kvítek

Poutavě bavící, (ne)příjemně mrazící. Jedinou chybou chutně namíchané Disturbie je to, že Shia není můj soused :) ()

Gerrard8

Dokonalé Shia je neuveriteľný herec. Ja osobne som najprv pozeral Transformerov a tam ma presvedčil teda určite nie, len mňa o svojej kvalite. A nemohol som si nechať ujsť disturbiu podľa komentárov to vyzeralo slušne a, keď mám povedať pravdu som príjemne prekvapený. Ale bez Shia by to asi nebolo také svižné.... ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007