Film začínající na vojenské základně v Korei, kde člen personálu po rozkazu nadřízeného vylije desítky litrů jedovatého tekutiny do odpadu, která se posléze dostane do řeky Han. Po pár letech vzniká následkem mutace monstrum, které napadne dav lidí u vody. Rozjíždí se vojenská operace. Ovšem i jedna rodina se chopí zbraně při záchraně svého člena, kterého podivné vodní monstrum odneslo. Teď jde o to, jestli ho stihnou zachránit včas. Režisér ve filmu kombinuje rodinné drama s akčním sci-fi hororem. (Chrustyn)

Korbitch

Příšernou nudu střídá ještě příšernější nuda. Ani nevim, co o tom mám vlastně psát. Snad jen, že ta stopáž je uplně mimo mísu a režisér podle mě ani nevěděl, co chce vlastně točit. Místy komedie, místy přehnané drama scény, kterým se stejně později chtě nechtě začnete stejně smát. Nejspíš se snažil kombinovat žánry, tak jak je tomu zvykem hlavně v britské kinematografii, jenže mu to totálně přerostlo přes hlavu. Takhle míchat bez následků umí prostě jen britové. Přerostlý čolek tedy nebodoval. Myslím, že definitivně končím s asijskými filmy. Oni nemají jinou mentalitu, oni jsou mentálně narušení stejně jako ten blonďák. ()

TomX2

Nejaké lepšie momenty sa vo filme určite nájdu, no celé je to nevtipné, idiotské a nadmieru mixované. Natrepať hromadu žánrov a doplnkov do jedného filmu síce znie zaujímavo, no už od úvodu je jasné, že to fungovať nebude. Zo začiatku si film síce udržiava akúsi hodnotu, no už po polhodine mi to všetko bolo strašne otravné a nebyť postavy alkoholického strýka, dal by som o jednu hviezdu menej. ()

sonnak

Takový korejský Aligátor. Vstup potvory na scénu, od většiny podobných snímků pěkně za bílého dne a se spoustou diváků, je totálně nezapomenutelný, ale pak to jde bohužel jen dolů a film tak nudí. Na některých místech naprosto nevhodné humorné vsuvky pak rozbíjejí komplexnost a děj spomalují. Před koncem zase tempo lehce stoupá, ale to už celkový dojem zachránit nemůže a je to škoda, mohlo to dopadnout o mnoho lépe. Po uležení zvedám zpět na slabší 4*, přeci jen se takové filmy netočí každý den a ve svém žánru jde o nadprůměr. ()

kaylin

Velká spokojenost. Osobně v poslední době jedu na kaiju vlně, a tak jsem rád, že jsem se na tenhle snímek dostal právě v tomhle období. Je to zábavné, popírá to žánr, ale přitom to dokáže být akční a hlavně pořádně drsné. Až neskutečně mě překvapily triky, které jsou nesmírně dobré, a monstrum skutečně vypadá, jako kdyby tam bylo. Skvěle jsem se bavil. ()

reqiuem

jaaa se taaaaaaaaak nudil ...monster akční béčko, který se snaží jako malý děcko dosáhnout na třešeň, která je 3m vysoko..možná je tak vysoko, že ji ani nevidí...a nebo ještě líp -ví, že tam někde je, a tak dělá, že na ni dosáhlo, ale ve skutečnosti ani neví jestli je to třešeň nebo jablko... ()

Murrro

Hlúpučká zlátanina, ktorá aj vďaka svojej nelogickosti neustále prekvapuje. A neustále baví! Dejovými zvratmi, smrteľným tempom, striedaním žánrov, vynikajúcim technickým spracovaním... Škoda reči, guilty pleasure jak (zmutovaná) sviňa! ()

JohnMiller

Ide vskutku o nevšedný Kórejský film. Goimool je komédia, dráma, katastrofický monster film ale zároveň má prvky akčného filmu a satyri. Najviac ma zaujala práve tá politická satyra a zachytenie toho, ako sa spoločnosť uberá pri katastrofách, politických prevratoch a podobných zmenách. Išlo o celkom reálne zachytenie toho, akoby mohla spoločnosť reagovať na príchod podobnej príšerky. Na rok vzniku nie najhoršie efekty, no nič extra. Herecké obsadenie mi skôr parodovalo katastrofické filmy, než by sa reálne bralo seriózne akoby sa film na jednej strane nebral vážne ale na druhej mal silný odkaz pre budúcu spoločnosť. Neviem čo si mám myslieť. ()

wipeout

Skrz nakrz podpriemerná survivlovka s náznakmy humoru a nejakej snahy o antiamerikanizmus. Jediné čo tento film zachraňuje sú výborné scény keď je na plátne príšerka a americký doktor s menším "problémom" s očami. Ale všetko ostatné padá na kolená pod nevydareným gulášom komédie, godzily po kórejsky, akejsi rodinnej drámy a satyri zároveň. Zostrihať, zamerať sa na akciu, pridať viac hororového korenia, ubrať z teatrálnosti hudby a dostal by sa nám na podnos super film. No takto to ani úvodná naprosto úžasná naháňačka po móle nezachráni. ()

kinderman

Tak nízké hodnocení u jednoho z nejnavštěvovanějších filmů v zemi svého vzniku? Velmi netradiční příspěvek do žánru monster movie je především o jedné ne moc dobře fungující rodině, která ale v závěru ukázkově spojí síly, a v charakteristice by mu slušela i kolonka komedie (černá a místy docela cynická). ()

lioncel

Goimool po svém uvedení do kin překonal všechny dosavadní korejské žebříčky v návštěvnosti. .. Zaznamenal 1 milion diváků za 2 dny .. 5 milionů za 11 dní .. a pokořil dokonce i předcházejících 12,3 milionu diváků, které držel The King and the Clown za 38 dní. ()

honajz2

HOROROVÝ VÝBĚR, ZEMĚ Č. 48 - JIŽNÍ KOREA - Zatím nejlepší Džun-ho Pongův, jaký jsem viděl. A zase budu muset jít proti proudu, protože Mutant se mi oproti Ledové arše a Parazitovi víc líbí v tom, že si nehraje na příliš vážné dílo a na veliké přesahy, ale že si je naopak plně vědom, kam až může se svojí výstavbou jít, aby nepůsobil přehnaně. Přerostlá rybí potvora je až na druhé koleji, hlavní je kritika kapitalismu a boj obyčejné rodiny za záchranu dcery, na kterou mocnosti kašlou. Tahle kritika není bůhvíjak hluboká a bohužel stojí na černobílých postavách, ale jako oživení jinak obyčejného akčního hororu je dostačující a vlastně celkem fajn. Hlavně si nehraje na žádné veliké podobenství (což mi vadilo u Ledové archy), takže si ani nehraje na víc než je a tím je mi to celé sympatičtější. Dokonce ani toho patosu a hysterie tolik nebylo, ačkoli se jim to samozřejmě úplně nevyhlo (třeba zpomalených záběrů je zde až až). Žánrový mix je méně svérázný než jsem čekal, ale on spíš než na nápaditostí stojí na boření klasický schémat monster hororů, ke kterým se sice stejně dostane, ale aspoň se snaží o jinou cestu k nim - a to mu jde docela hezky. Vše podstatné je pak dořečeno a to, že se nedozvíme opravdu vše, nevadí, protože to, s takovým vyzněním, není podstatné. A mě se ta "nedořečenost" v závěru opravdu hodně líbila. Přesto jsem asi čekal větší odvaz, protože i přes mnoho zdařilých prvků mám pocit chladu a postavám jsem taky tolik nefandil, jelikož byl jejich osud předem jasný. Takové Love&Peace od Sona už je v tomhle úplně jinde, tohle spíš byl film na jediné, ale přesto příjemné zhlédnutí. 3* ()

dezorz

korejska godzila. ) fajn popkornova zabava, al enajlepsi film roka ako v mnohych vyrocnych rebrickoch vidim? to snad nie. ()

Rodriguez

Celkem zajímavý námět, který ve mě probudil zvědavost, jak si celý film povede? Nezklamal ani nepřekvapil, takový průměrný příběh se špetkou humoru. Hvězda navíc za toho odporného mutanta! 80% ()

cubajz

ačkoliv hrdinové jsou ze začátku spíše protivní, s příchodem příšerky od nich odvrátíte pozornost a jejich sympatie rázem trošku vzroste. Titulní mutant je bezvadně udělaný a působí opravdu živě a neuměle - takový pěkný mix aliena a obří ryby! Vždycky jsem se těšil, až se zase objeví na obrazovce a rozzáří jí svou hřejivou přítomností! Proto mě pak vyzuřil konec, při kterém tak trapně skonal... ()

rogerkint

Vtipná, mrazivá, komplexní aktuální společensko-politická satira, v níž má titulní monstrum stejně "okrajovou" úlohu, jako příšera z Cloverfieldu. ()

C0r0ner

V popisku je pět charakteristik. Abych pravdu řekl, tak od každého z nich tam byla troška, ale na dobrý výsledný dojem to nestačilo. Buď to chtělo přidat na vtipech, na drsnosti, na akčnosti, nebo na strachu. Takhle z toho vylezla docela nudná, ač originální, věc, která nemá moc ambicí na opakovanou projekci. 55% ()

agathon

tady, zda se, vetsina hodnoticich film nepochopila - ani jeho hrani si z zanrem, ani neuveritelny satiricky potencial, ktery se v nem skryva.... hanba Vam, kteri jste dali mene nez tri hvezdicky. ()

matrosh

Tento film vypráví o všem a všemi možnými žánrovými postupy, některé scény jsou dechberoucí a některé jsou tak kýčovité, že Bay je proti nim intelektuálem z východní Evropy. Myslím že to rozhodně stojí za to vidět kvůli své jinakosti, ale není to film pro všechny. Nerozhodnost mě nakonec dovedla k průměrnému hodnocení. ()

Martrix

Jeden z mála filmů, který jsem měl velký problém dokoukat a nebýt toho, že ho dělal tvůrce skvělého Parazita, smetl bych ho bez velkého přemýšlení s tím, že je to jeden z nejhorších korejských filmů, které jsem v posledních dvou letech viděl. A že jich bylo požehnaně, protože korejskou kinematografii považuju za malý zázrak. Někteří uživatelé tam viděli přesah v podobě černohumorné společenské kritiky a pochvalují si jak chytře je to tam schované. Já to viděl jinak, postavy byly ukrutně nesympatické, uječené, potvora byla jako z dvacet let starého béčka a celé se to tak táhlo, že jsem musel zrychlit posun. A ani tak to nevadilo, těch dialogů tam moc nebylo a titulky šly číst i tak. Jako horor to bylo nezajímavé a protože jsem tam nic jiného neobjevil(ani nehledal), je můj celkový dojem víc než nevalný. ()

Režisér Bong Joon-ho přijíždí na Filmasii!

Režisér Bong Joon-ho přijíždí na Filmasii!

02.12.2011

Filmasia: posedmé na východě

Filmasia: posedmé na východě

26.11.2011

Oldboy a Gwoemul na americký způsob

Oldboy a Gwoemul na americký způsob

21.11.2008

Když se před několika týdny objevila zpráva, že Steven Spielberg a Will Smith uvažují o hollywoodském remaku korejského Oldboye, všichni doufali, že je to jen špatný vtip. Oba to ale myslí smrtelně… (více)

Druhá Panda, Wanted, Monstrum...

Druhá Panda, Wanted, Monstrum...

30.06.2008

Zkrátka spousta pokračování. S takovým zprávami se musíte smířit, hlavně v pondělí. To se vždy po víkendu u každého obstojně úspěšného filmu vynoří zpráva o zahájení prací na pokračování. Timur… (více)