Walter Sparrow, který pracuje pro město jako odchytávač zvěře, žije poklidně s milovanou Agathou a synem Robinem. Vše se změní, když dostane za úkol odchytit zatoulaného psa Neda. Zvíře ho kousne a uteče před ním na hřbitov, ke hrobu jakési Laury. Kvůli tomu Walter dorazí pozdě na schůzku s Agathou, která si krátí čekání v antikvariátu a koupí mu knihu 23 - Román o posedlosti. Walter se do knihy začte a je šokován podobností svého života s příběhem detektiva Rybky, jež se netýká jen minulosti, ale jakoby zrcadlila i současnost. Detektiv je posedlý číslem 23 a také Walter ho najednou nachází všude kolem. Na manželčinu radu zajde za psychiatrem Frenchem stejně jako v příběhu Rybka. Znovu narazí na psa Neda, jenž ho opět dovede k Lauřinu hrobu. Za vraždu byl odsouzen její učitel a milenec profesor Flinch. Walter ho navštíví ve vězení, přesvědčen, že právě on je autorem knihy. On však tvrdí, že Lauru nezabil a knihu nenapsal. Walter se dostává na stopu autora a dokonce odhalí místo, kde je zakopána kostra. Jeho žena mezitím objeví v opuštěném psychiatrickém ústavu krabici s nápisem Sparrow. Děj knihy, realita a Walterovy vzpomínky se děsivě prolínají a vedou ho k šokujícímu odhalení. (TV Nova)

Cejny

V tomto snímku mě Jim Carrey překvapil a dokázal, že umí zahrát i něco jiného, než jen přitroublého komika. Zajímavý děj i jeho závěr. ()

kenkaku

23 je náročná podívaná... Opravdu nevím zda Jim Carey byl nejlepší volba (prostě člověk od něj stále čeká nějakou tu kravinu) nebo mou averzí k Joelu Schumacherovi (zprznění Batmana ti nezapomenu) ale film mě 2x nijak neoslovil. Scénář a myšlenka filmu není tak úplně špatná. V rukou jiného režiséra a s jiným obsazením by to mohlo být o dost zajímavější... ()

h0n24 odpad!

Skvělý trailer. Tehdy mě donutil jít do kina. Skvělý Carry. Ač i do thrilleru si procpe své komické grimasy. Zajímavé nápady s číslem 23. Vlastně mi chybí jen pár drobností; pointa, příběh, scénář, napětí... Ale kdo by je dneska ještě hledal, že? :) ()

herr_carter

Průměr, zprůměrovaný do průměru, vynásobený průměrem = průměr - ano, asi je to i lehce nad průměrem, Carrey tu hraje svůj stihomam opravdu výborně a finální zápletka, kdy se asi třikrát změní hlavní podezřelý, je vskutku originální. Už po několikáté hodnotím spíše až druhou polovinu filmu,která už měla koule...........moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Maynard.

Dokonce váhám, že bych tomu střelil 5 hvězdiček (2+3=5) :o). Film je to vskutku nenápadný, sice ho natočil rejža se zvučnýn jménem, ale kdyby ho nedávali v TV, tak bych ho určo neviděl. Je celkem dost unikátní sledovat Jima, hrajícího vopravdu vážnou roli a né komidiální. A musím říct, že se mu to taky daří obstojně. Chvílema film nahání hrůzu, chvílema u toho musíš fakt přemejšlet. Řadím ho mezi takový kousky jako Jakobův žebřík, Mechanik (ten se tomu asi podobá nejvíc). Atmoška vážně hutná a strašidelná. Prolínání dějových linek se taky hodně povedlo. Vlastně mi není jasný, proč to má jen tolik málo voltů. Tenhle kousek bude mnohem lepší při dalším skouknutí, do kterýho se určo někdy pustím, páč podobnej druh filmů mě bere. 23.kapitola se hodně povedla a mě utvrdila v tom, že Šumachr je machr přes natáčení filmů :o) ()

coscarelli

Sice som sa nedozvedel podstatu a nejaky skryty vyznam cisla 23 (kedze ma sprevadza cely zivot, je vsade, aj na OP,PP, etc..ja , zvedavy), no islo o svieze napinave prekvapenie, zvlastne nastrihane, ale s rychlym spadom a hororovym prijemnym mrazenim. Lubim rozuzlovacky, i keby slo o namornicke uzly. Zaver isto pride niekomu ako cuc a predvidatelny, nech , ja som velice spokojny. ()

JADIM

Dopozerám tento film a pozriem sa na hodiny a čo tam nevidím, malá ručička na 11 a veľká na 12, 12+11=23. V digitálnom čase to bolo samozrejme 23:00. Potom sa iba pozriem na dátum, 16.7., čiže 16+7=23. A aby toho nebolo málo, tak sa ešte pozriem na počet hodnotení na tomto filme. 17 870, 1+7+8+7+0= no nič iné ako 23! Film som si pôvodne chcel pozrieť asi pred mesiacom a keby som tak spravil, tak by nič z tohto nevychádzalo. Aby som napísal aj niečo k filmu a nie iba o tom, že 23 je proste všade, tak musím uznať, že zo začiatku ma to veľmi zaujalo, čo tá kniha odhalí? Ale keď už pán Popper začal byť čoraz šialenejší a zábery z knihy preblikávali čoraz častejšie, tak už to nezaujímalo až tak, ale stále to malo niečo do seba. 7,023/10 ()

honzii

Film, který si kvalitativně protiřečí. Prý rutinní režisér Joel Schumacher se filmu chopil zajímavě a obléknul ho do efektivního stylového kabátku. Naproti tomu Jim Carrey, mě lehce zklamal. Po skvělém Svitu nějak nepředvedl své charisma. Ale řekl bych, že na tom bude mít podíl i scénář. Ten totiž balancuje. A vratce. V jednu chvíli je to slibný napínavý thriler a v druhou skoro až béčkový film s náznaky hororu. Zajímavé rozjezdy brzdí maličkosti, které mi kazily celkový dojem spolu s patetickým koncem, který mě až rozesmíval. Možná to, Jimmy, nebyla role pro tebe. Sečteno podtrženo jde o ne nudnou zábavu, při které dokážete zapomenout na čas.. ale neuvěříte jí. ()

uzzi

Absolutně zmrvený film. Tak blbý scénář se jen tak nevyskytuje - i Příběhy z kačerova jsou proti tomuhle oscarová záležitost. Přitom Jim Carrey vykazuje snahu hrát, ale plavat v těch všech blbostech prostě nemůže, jde ke dnu a ke dnu jde i zajímavá kamera a pěkně pojaté snové kompozice. To vše odteče do výlevky spláchnuto ultradebilním scénářem o "bájné" 23. protože 11+12 je 23 - baf budliky baf ()

NICOX

Schízařská magořina. To je pravda, ale mě se líbila. Plus pár fakt pěknejch scén a dost stylově vyladěnejch snů... a Carrey byl náhodou skvělej. 65 % ()

iXtr3m3

Absolútne nechápem všetky nízke hodnotenia na tento kvalitný snímok. Jim Carrey úplne uniká svojmu zaužívanému štýlu, no vo svojej novej úlohe je absolútne presvedčivý a naozaj skvelý. A námet je taktiež jeden z tých originálnejších, takže ešte raz nechápem, prečo také nízke hodnotenia... :-( ()

Han22

Když napíšu, že mě to nebavilo, bude to slabý slovo pro to, jak mě ten film neuvěřitelně sral. Schumachera mám rád a bránil jsem vždycky i jeho Batmany, které byly aspoň béčkově zábavné a akční. Ale tuhle fantasmagorii snad nemohl myslet vážně. Prvních dvacet minut je jenom klasická rodinná nuda, ale pak se rozjede řetěz blábolení o čísle 23 (to mám jako brát vážně a věřit tomu?), který nedává žádný smysl a díky kterému se film neuvěřitelně táhne. Závěrečných zhruba 20 minut začne kupodivu všechno zapadat, stává se z toho klasický krimi thriler s logickou pointou a závěrem a proto tomu dávám dvě hvězdičky a ne odpad. Ale celkově - šílená nuda. ()

Pavlík

13. 12. 2009 (347.); proč vlastně Agatha věnovala knihu Walterovi k narozeninám, o které nevěděl, že ji napsal? ()

Jane18CZ

Mě se tenhle film líbil dost, mám ráda takové psycha. Do hororu bych to neškatulkovala ale :D každopádně hodně zajímavé a udrží divákovu pozornost. A Jim Carrey si u mě polepšil reputaci - nemám ho totiž moc v oblibě. Takže zasloužené 4* ()

Spike23

Tak tohle je ten prokletý film, ze kterého už nejspíš mám doživotní paranoiu. Ty čísla jsou prostě všude kam se kouknu, ze začátku jsem se smál, ale nyní to už začíná být vážné (ne, že bych se tomu furt nesmál). Skvěle Jimem Carreym zahraný a jedinečný mysteriózní thriller, na který po zkouknutí jen tak někdo nezapomene. ()

SkyLukey

Jak tu někdo již znuděn číslem 23 a jeho konspiračními teoriemi řekl, že ho již nebaví to věčné a nudné bloumání o tomto číslu. Nikdy jsem nějak nezjišťoval tu magii okolo tohoto čísla, avšak film se mi moc líbil. Totiž film není o čísle 23, ale je to film o jednom člověku. Mám rád teoretizování a filmy s morálním podtextem. Miluji Jima Carreyho v jeho dramatech. 23 je drama jak má být. ()

Dr. Wolfenstein

No já dávám plný počet. Někomu to může přijít přenané, ale osobně na filmu nevidím téměř žádnou slabinu. Vůbec jsem se nenudil, byl jsem napjatý a zvědavý, jak to nakonec všechno dopadne. Jimovi vážná role výborně sedla, ostatní herci taky hráli výborně, režie skvělá, řekl bych vizuálně velmi poutavá a... nevim... mě tu nic nescházelo, ani nepřekáželo. 95% zcela zaslouženě. ()

Jaccobos

Matně mi to připomnělo ty Harry-potterovské "případy", kdy se něco velmi usilovně řeší, pořád se objevují nové stopy, všecko je zahaleno tajemnem a nakonc všecko zapadne dohromady - nejlépe tak, že jediný, kdo na tohle mohl přijít, byl ten, kdo na to přišel - Tajemná komnata :) Ale v knížce sem se popravdě bavil víc - není to špatná konspirace okolo čísla 23, ale někdy směšná... A Jim Carrey mi do tohoto tipu filmů nesedí - mám ho radši ve Fun with Dick and Jane nebo Yes man! ()

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli