Walter Sparrow, který pracuje pro město jako odchytávač zvěře, žije poklidně s milovanou Agathou a synem Robinem. Vše se změní, když dostane za úkol odchytit zatoulaného psa Neda. Zvíře ho kousne a uteče před ním na hřbitov, ke hrobu jakési Laury. Kvůli tomu Walter dorazí pozdě na schůzku s Agathou, která si krátí čekání v antikvariátu a koupí mu knihu 23 - Román o posedlosti. Walter se do knihy začte a je šokován podobností svého života s příběhem detektiva Rybky, jež se netýká jen minulosti, ale jakoby zrcadlila i současnost. Detektiv je posedlý číslem 23 a také Walter ho najednou nachází všude kolem. Na manželčinu radu zajde za psychiatrem Frenchem stejně jako v příběhu Rybka. Znovu narazí na psa Neda, jenž ho opět dovede k Lauřinu hrobu. Za vraždu byl odsouzen její učitel a milenec profesor Flinch. Walter ho navštíví ve vězení, přesvědčen, že právě on je autorem knihy. On však tvrdí, že Lauru nezabil a knihu nenapsal. Walter se dostává na stopu autora a dokonce odhalí místo, kde je zakopána kostra. Jeho žena mezitím objeví v opuštěném psychiatrickém ústavu krabici s nápisem Sparrow. Děj knihy, realita a Walterovy vzpomínky se děsivě prolínají a vedou ho k šokujícímu odhalení. (TV Nova)

Loky393

Vyborně to se povedlo ikdyž než sem film viděl tak sem se doslova lekl Jim Carrey komendialni herec co skoro v každem filmu děla směšne ksichty a ma hrat hlavni roli v thrilleru ale co film sem si pučil pustil a čuměl sem od začatku do konce napaty co bude a jak to skonči do filmu sem se absolutně vžil a každiu scenu sem si vychtunal ikdyž sem slyšel nazory že furt se tam řeši čislo 23 ale no a co o tom to je ne a navic mam rad thrillery a konečně sem viděl něco u toho žanru něco noveho co sem neviděl a Jim Pan herec co umi všechno zahrat a konec mě nadchnul prostě mam stoho dobrej pocit jak sem se na film dodival nahlas sem si řekl kurna dobrej film DOPORUČUJI !!! ()

KcarlosK

Totální zhovadilost. Líbil se mi jen Carreyho výkon (dle mého umí i vážné role) a ten nádherný hafík. Pořád tvrdím, že na filmu je nejdůležitější scénář. Mimochodem 23 je velikost kousku mého těla ..... ano je to obvod kotníku :-) ()

terezkys

První půlka úžasná, dechberoucí po vizuální stránce, že by člověk i kdejakou úplně nedoléhající věc odpustil. Ale pak se to začalo svažovat, což je pro Joela Schumachera smůla, protože si mohl zase trochu napravit tu svoji reputaci. Jim Carrey prostě hrát umí, takže on je pro mě velké plus snímku. ()

oleg121

Nápad je viac ako skvelý, ale hlavný problém vidím v tom, že to Schumacher nevedel podať. S prižmúrenými očami dávam 4 a nevidím dôvod na to, aby som si to opäť nepozrel. ()

Mitch645

Začátek filmu mě docela zklamal, protože byl nudný a zmatený. Postupně se však film rozvine v poutavý mysteriózní thriller o člověku posedlém numerologií. Zajímavý, i když trochu netradiční film. ()

leonidas123

Nedávno jsem se na tento film díval a opravdu jsem se pokoušel v každé věci najít číslo 23 bohužel jsem neuspěl.Ale musím uznat že Joel Shumacher je opravdu dobrý režisér. ()

vixina

23 môže pôsobiť trochu pritiahnutý za vlasy, ale stále je to film, preboha. Ide len o to prijať pravidlá, podľa ktorých sa hrá... Musím povedať, že až takú šarádu som neočakávala, ale hoci sa kruh uzavrel (čo kvitujem), koniec pri ktorom sa uzatvára film je prkenný až to zabolí. Ale vyzerá to, že ma film vtiahol, pretože som v prestávke medzi pozeraním všetko prepočítavala a budila sa kvôli tomu zo šlofíka(: ()

Binkys

Zajímavé mysteriózní téma, ovšem nezajímavě a nezáživně natočené. Film se tváří, že vás vtáhne do děje, budete se bát, přemýšlet a téměř bez dechu sledovat vývoj děje a hlavně odhalení hlavní postavy, která pátrá po svém zapomenutém-minulém JÁ. Ale místo toho sedíte a přemýšlíte nad vším možným, jen ne nad podstatou filmu a rychle chcete být na konci a zjistit, jak to bylo, když už jste se začli dívat ()

Hansolo35

Po zhlédnutí traileru jsem se na film hrozně těšil. Bohužel to Jim, nebo reziser nezvládl. Příběh me zklamal. Nuda. ()

dboshj

Čekal jsem více napětí a více mysterióznosti, ale o moc víc nepřišlo ani v závěru. Jima naštěstí nadaboval Bohdan Tůma, jinak bych dal hodnocení nižší. ()

fuskoric

The number 23 nie je vyslovene tupý, pretože šialenstvo okolo kadejakých čísel nie je raritou (hovorím z vlastnej skúsenosti 4 8 15 16 23 42 :)). Vo väčšine času som však postrádal napätie a lepšiu atmosféru. Pointa naproti tomu je slušne šokujúca. ()

knedliiicek

Zkrátka mám k tomuto filmu vztah, Jim Carrey to zahrál perfektně a líbilo se mi podání projevů, konečně se ukázal že dokáže zahrát i vážnější roli než jeho též moc zajimavá komická herecká kariéra. Dívám se na film jako lajk a taky ho tam posuzuji, to neznamená že je to nepodstatné. Protože mýma očima se tento film projevil jako skvělý kousek mysteryozního durazu s celkem slušně vybraným prostředím a prolínáním souvislosti. ()

Hektor.Troy

????Precital som si tu vsetky komentare a zasnem...da sa to zhrnut takto=vacsina ludi sa s carryem nestotoznila lebo oni by tak nekonali...VY VIETE AKO BY STE BOLI NA TOM DUSEVNE KEBY STE ZABILI ZO ZIARLIVOSTI??neskutocna obmedzenost a sebeckost vladne coraz viac:) ()

J.M.Kubik

"The number 23" není o film čísle. Je o posedlosti tímto číslem. To by si měli někteří hodnotitelé uvědomit. A pátou hvězdu dávám na truc. ()

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli