Baletka – labuť – tančí ve světle reflektorů sama, pak s partnerem, ze kterého se stane ďábel. Je to sen, který se zdá baletce Nině. Cestou do divadla v metru zahlédne kolegyni Beth. V šatně pak dívky Beth pomlouvají, že je stará. Na zkoušku přijde hlavní dramaturg s tím, že bude nové nastudování Labutího jezera. Beth roli nezíská, je propuštěna z divadla a rozbije část své šatny. Nině se na konkurzu nedaří. Přichází Lilly, nová primabalerína. Nina cestou domů potká dívku, která je jí neuvěřitelně podobná. Doma je Nina smutná, matka ji uklidňuje. Druhý den jde Nina za Leroyem a žádá ho o roli černé labutě. Leroy říká, že jako bílá labuť je dokonalá – ale na černou labuť ještě nemá. Ninna tvrdí, že chce být dokonalá, a Leroy chce, aby se uvolnila, a políbí ji. Nina ho kousne a on jí řekne, že si na roli vybral Veroniku. Když ale dojde na rozpis rolí, Nina zjistí vidí, že Leroy dal roli přece jen jí. Okamžitě to volá matce z toalety. Když vyjde, vidí, že na zrcadlo někdo rtěnkou napsal „whorw“ – děvko... Druhý den začínají zkoušky. Nina dře na roli zlé labutě a Leroy jí dává za příklad Lilly. Leroy a Nina jdou společně na večírek s novináři na počest Beth, která na konci sezony končí. Beth se naštve a Lilly se nevhodně zasměje. Nině se zdají divné sny a prolínají se se skutečností. Lilly se na WC chce s Ninou seznámit, ta ji odmítne. Když pak večer čeká na Leroye, přijde za ní opilá Beth a ptá se, co Nina pro roli udělala, když podle Leroye byla vždycky jenom „ta drobná frigidka“. Nina jde k Leroyovi na skleničku a on po ní vyjede. Vyptává se jí na sex, jestli jí baví a tak podobně. Chce, aby šla domů a tam masturbovala, aby trochu ožila a nebyla tak upjatá. Nina večer v posteli masturbuje. Když se otočí, uvidí sebe samu v křesle v černých šatech... (TV Prima)

aileen.bp

Už v první minutě mě to pohltilo a nechtělo mě to pustit dokud neskončily závěrečné titulky. Neuvěřitelně silný příběh, skvělý výkon Natálie Portman, jen při pohledu na její vychtlost jsem se neovládla a vzala útokem naši ledničku. ()

Kosir

Mělo to slušnou marketinGovou předehru, tak jsem byl na ten úžasnej příběh taky zvědavej. Něco podobného jako Fifty Shades of Grey, kterážto úpadková literatura se mně shodou okolností nedávno dostala do ruky. Zahleděl jsem se (a začetl) a pořád se nic nedostavovalo. Co nelze nepřiznat, tak Portmonka je pro mě podobně spolehlivé afrodisiakum jako Ana pro Christiana. Takže jsem se na ni vydržel dívat až do konce ("šedivku" jsem po padesátí stránkách jen zběžně prolistoval - šuká se tam jako doma), ale do videotéky nezařadil. ()

-robi-

Film mohu jen vřele doporučit a to nejen díky skvělé Natalii Portman, ale celkově dobře podanému příběhu, psychologické studii povahy, proměny z bílé duše v až černočernou tmu. Zatím jsem se neodhodlal shlédnout film podruhé, ale první shlédnutí bylo intenzivním, příjemným zážitkem, jakého se mi už dlouho nedostalo. ()

Hektor.Troy

Predvediem vam vsetkym neskutocne kuzlo=samozrejme od aranofskeho requiem za sen a wrestler su lepsie filmy.ale-kuki,kuk-aj tak tato labut urcite patri do mojich top 20:) ()

Xawerius

Tak tenhle film ve mě budí dost negativní pocity. Chvílemi jsem nevěděl jestli jsem magor já, Natalie nebo její matka. Jedna projekce stačila - určitě to není film, který bych si pustil ještě jednou. ()

KismetSamedi

Mistrně propracovaný a ztvárněný charakter hlavní hrdinky - už to samo o sobě by si zasloužilo plný počet hvězd. Natalie Portman je zkrátka skvělá herečka a co se týče ostatních, též zahrané velice dobře. Jsem ráda, že jsem tento film viděla i přes počáteční skepsi - balet v lásce rozhodně nemám... ()

Morrigen

Film, kde od první minuty až po závěrečné titulky cítíte napětí a takové to šimrání v zátylku. Psychologické hry jsou prostě moje parketa a když se k tomu přidá ještě kontrast mezi bílou nadýchanou baletkou a temnotou její duše, vznikne film s pořádně nadupanou atmosférou. Navíc Natalie Portman skvěle ztvárnila přerod z bílé labutě v tu černou. ()

gfrusvk

Spočiatku som mal obavy z nedostatku psychadélie, tá ale naplno prepukla vo finale grande a presne ako to mám rád. Očarujúci výkon N. Portman a jej poňatie dokonalej divadelnej roly. Premenu bielej labute na čiernu pozorujeme či už na divadelných doskách, alebo v osobnom živote hlavnej hrdinky, navyše všetko je ovplyvňované jej postupným psychickým vyháraním z túžby po bezchybnosti. Nemôžem nič len doporučiť ()

LiSaiFun odpad!

Ta holka byla mešuge na začátku, a mešuge zůstala až do konce. Zbytek jsou perverznosti. O čem to vlastně bylo? ()

Martazoe

Nemůžu si pomoci, ale nechápu nadšení, které tento film vzbudil. Celý mi připadá jako navoněné nic. Herci se mi tady vůbec nelíbí, příběh je divný a schválně rádoby originální, ale některé scény, které mají být snad hrůzostrašné, mě spíš nutily ke smíchu stejně jako uměle působící lesbické scény. Pan režirér si chtěl asi pohrát s psychologií temné ženskosti, ale nemám pocit, že by se mu to nějak zvlášť povedlo. Dávám přednost mnohem obyčejnějším filmům, mnohem obyčejněji natočeným, ze kterých ale čiší opravdovost. ()

RyuzakiSE

Sice k baletu mám odpor už od narození, ale i tak Černá labuť patří mezi mé nejoblíbenější filmy. Skvělé vtáhnutí do situace, jak se cítí baletka, pro kterou znamená balet snad vše. Líbila se mi taková ta temná atmosféra, občas jsem musela film trochu pošoupnout, protože jsem se lekala... a bála. Skvělý film. Jen mě trochu štval šéf baletu Thomas. ()

s0re

Teraz neviem ktorych chvil bolo vo filme viac.. či tych pri ktorych sa mi postavil alebo tych pri ktorych som sa zlakol.... 4/5 lebo sa to zo začiatku ťahalo ale potom to už naberalo grady ()

Krissst

Vzdala jsem to po půl hodině sledování, neboť mě iritovala ubrečená Nina a její přecitlivělá povaha. Její fňukání, ať se jí něco dařilo či kazilo, mě odradilo tak moc, že jsem neměla chuť čekat až načerpá sílu černé labutě. ()

DarthArt

Největší filmový zážitek je vždycky takový, kde zafunguje moment překvapení a do diváka napumpuje emoce, ze kterých se sbírá několik dalších dnů. Černá labuť mě dostala přesně tímhle způsobem – křehká krása Natalie Portman, chaotický souboj hlavní hrdinky s jejími nezvladatelnými démony a pro mě naprosto vzdálený, ale fantasticky podaný svět baletu – to všechno mě onoho večera sebralo takovým způsobem, že nedělám nic jiného než že hledám představení Labutího jezera, abych se na něj vypravil, i když ještě před pár dny by mě něco podobného ani ve snu nenapadlo. Většího uznání se tak tvůrcům filmu ode mne asi nemohlo dostat. ()

samalli

Strhující drama, které řadí ctižádostivost mezi nejvíce sebedestruktivní vlastnosti. Právem oceněná Natalie Portman, které jsem věřila každý pohyb a výraz. Ke světu tance, konkrétně baletu, mám dost blízko a jsem ráda, že někdo dokázal popsat i tu odvrácenou stranu tohoto krásného umění, plnou dřiny a pádů za oponou, tím spíše těch psychických. ()

Matysek1984

Malem jsem sel zvracet z kamery (a to pry dostala Oskara), jak me z toho klepani kameramanovi ruky neustale bolela hlava. Chapu, ze to ASI doda na dynamice filmu a akcnosti, ale tohle bylo moc. Prvnich 10 minut jsem vazne trpel, nez jsem si na to trochu zvykl. Jinak film celkem fajn, docela se to tahlo, prvni pulhodinu jsem se docela nudil, pak to zacalo nabirat na obratkach. Ale nevim, jestli jsem pochopil konec/pointu, coz povazuji u filmu za chybu. Film by mel divaka nakopnout a dovezt k pointe, aby pak na zaver udelal jen "Ajoooo, tak takhle to je", ale i s kamosema jsme si proste nebyli jisti. Za temnou atmosku, vzrustajici napeti a hluboke oci Mily Kunis si to ale 3 hvezdy zaslouzi. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Aronofsky si hraje na Boha

Aronofsky si hraje na Boha

12.06.2011

Především by chtěl rozpoutat potopu. Konkrétně v „biblické fantasy“ Noah, která má příběh o vyvoleném muži a obrovském korábu plném zvířat podat „drsným, pochmurným a v rámci možností realistickým… (více)

Aronofsky a Clooney versus mimozemšťané

Aronofsky a Clooney versus mimozemšťané

11.05.2011

The Wolverine se mu kvůli katastrofě v Japonsku rozsypal pod rukama, ale Darren Aronofsky nebude mít problém najít si náhradní projekt. Vždyť za 13 milionů dolarů pořízená Černá labuť už vydělala 300… (více)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání