Columbo

• Česko Inspektor Colombo (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (1971–2003), 93 h 41 min (Minutáž: 70–98 min)

Předloha:

Evan Hunter (kniha)

Série(10) / Epizody(67)

Recenze uživatele Yardie k tomuto seriálu (49)

Smrt v aréně (1976) (S05E04)

Zajímavý díl.... Netradiční a zajímavé prostředí, trošku nezvykle poručík spolupracuje s jiným vyšetřovatelem, a celkově zajímavě poskládáno a charismatický záporák, abych nezapomněl. Pár vtipných momentů, důkladné vyšetřování, a jako vždy dohání vraha k šílenství. Usvědčení je postavené trošku na vodě, ale zase nebylo zbití... Povedený díl! Slabších 80%. Howgh! ()

Kouzelné alibi (1976) (S05E05)

Zase nové prostředí a velmi slušná zápletka. Rovněž protivník stojí za to. Columbo jako vždy precizní a dotěrný. Jako bonus jsou zde vtipné vložky s novým kabátem. To mě bavilo. Celkově vydařený díl. Howgh! ()

Případ vysokého IQ (1977) (S06E03)

Budu asi jeden z mála, ale tenhle díl se mi nějak extra moc nelíbil. V podstatě tam nebylo vidět žádné pátrání a takové to hnidopišství Columba. Usvědčení, jakoby si vycucal z prstu. Ani moc vtipných scének tentokráte nebylo. Každopádně, co se povedlo, tak to byl ten závěr, ten byl natočen dobře. Ale oproti jiným dílům Columba, žádné pátrání. Jako by tvůrci nevěděli, jak to udělat, protože vražda byla moc dokonalá. Průměr Columba. Howgh! ()

Zkus mě chytit (1977) (S07E01)

Kvalitní díl. Vražda byla opět originální, jako povětšinou. Tentokráte i vyšetřování bylo dosti podrobné a přesně ve stylu Columba - obtěžovat, dotírat, dělat pitomce a hláškovat. Zde se opět povedlo několik skvělých hlášek a díl má atmosféru, na který jsme u Columba zvyklí. A usvědčení famózní. Skvělý díl. Howgh! ()

Smrt ve sklence vína (1978) (S07E02)

70%. Trošku netradiční díl v tom smyslu, že nevíme, jak přesně byla vražda provedena. Opět zvoleno zajímavé prostředí, nicméně, co mě doslova vytáčelo bylo chování hlavního záporáka. Ty jeho gesta, ty mi lezla krkem. Každopádně je zde trošku slabší pátrání i odhalení - i když bylo velice chytré. A ani humoru tady moc nebylo - teda krom akce s bábovkou a gejšou. :-) Takový průměrný díl. Howgh! ()

Předveď dokonalou vraždu (1978) (S07E03)

Lepších 70%. Velice chytře provedená vražda, Columbovo (pro pachatele) dotěrné pátrání, pár skvělých vtípků a hlášek a samozřejmě jedna důležitá náhoda, které pomůže Columbovi odhalit pachatele. Skvělé jsou scény se psem před televizí, to jsem se fakt bavil. Takže klasický velice dobrý Columbo. Howgh! ()

Jak vytočit vraždu (1978) (S07E04)

Opět velice povedený díl. Provedení vraždy vskutku originální, to se jen tak nevidí. Nicméně také spousta chyb a nedomyšlení vraha. Jako vždy, několik vtipných momentů, kterými Columbo vždy oplývá. Vyřešení zápletky a usvědčení zlosyna jako povětšinou vynikající. Velmi dobrý díl. Howgh! ()

Columbo jde pod gilotinu (1989) (S08E01)

Tak todle je jeden z nejlepších dílů Columba. Originální prostředí i zápletka. Pátrání také zajímavé, pár vtipných scének a hlavně rozuzlení a odhalení je vynikající. Prostě to je ten správný Columbo! Howgh! ()

Vražda, kouř a stíny (1989) (S08E02)

Pro mě dost průměrný díl. Hlavní záporák nebyl zrovna moc charismatický, spíš takový divný. Zápletka sice zajímavá, ale pátrání tentokráte nic moc. Ani rozuzlení, resp. pochod ke konci nebyl až tak propracovaný jako obvykle. Bylo tady opět pár vtipných momentů, ale také méně než obvykle. Pro mě jen průměrný díl. Howgh! ()

Velké podvody (1989) (S08E04)

Trošku slabší díl. Záporák nic moc, vražda taková obyčejná, pátrání nezajímavé a rozřešení nebylo až tak kvalitní. Rozhodně slabší Columbo, nicméně je to stále Columbo a má svou kvalitu. A pár vtípků se zase našlo. Howgh! ()

Vražda jako autoportrét (1989) (S09E01)

Průměrný díl. Více než pátrání byla v tomto díle vidět exhibice "zvláštního" chování pachatele. Pátrání tam bylo opravdu jen poskrovnu, což se mi na Columbovi nejvíce líbí a tady mi to strašně chybělo. Je tady pár humorných scén, ale taky pomálu a už byly i lepší. Celkově prostě průměr. Howgh! ()

Na programu vražda (1990) (S09E03)

Tak opět jeden velice povedený díl. Tenhle záporák je vždycky velice chytrý a kvalitní a tak Columbo musí vynaložit všechny své síly, aby ho dostal. Čeká nás samozřejmě i pár skvělých hůumorných vložek, kde nejlepší je, kdyžs e senátor zeptá, jak se jmenuje žena Columba a Columo mu řekne - paní Columbová. :-D To jsem si málem cvrnkl do tepláků. Navíc se zde dočkáme opravdu nečekaného rozuzlení a usvědčení, které asi nikdo celou dobu neočekával. Velice kvalitní díl! Howgh! ()

Odpočívejte v pokoji, paní Columbová (1990) (S09E04)

Velice zajímavý díl. Zajímavé jsou prostřihy do minulosti, i myšlenky zúčastněných a tentokráte i odhalení a usvědčení je velice originální. Je tady klasicky i pár zábavných chvilek. Dokonce jsme doufali, že konečně uvidíme paní Columbovou - ale zase ne. Ten ji střeží jako oko v hlavě. :-) Vynikající a nápady oplývající díl. Howgh! ()

Smrtící korunka (1990) (S09E05)

70% malinko slabších. Vražda jako taková je vymyšlená velice dobře, ale okolo je spousta děravých míst, pochybností a indicií, které pro Columba nejsou žádný problém a pátrání je v podstatě snadné. Nicméně, pátrání je správně otravné, jak máme u Columba rádi. Takže jednoduchý případ, ale se skvělým vyšetřováním. A je tady jedna super vtipná scéna - Columbo a automat na nápoje. :-) To se zase povedlo. Takže takový mírně nadprůměrný díl. Howgh! ()

Žonglér - Vražda v Malibu (1990) (S09E06)

Trošku netypický Columbo, kdy nás v polovině čeká zajímavý zvrat a nevíme, kdo tedy ten vrah vlastně je. Nicméně jinak trošku slabší díl - méně vtipných momentů, nijak extra zajímavé vyšetřování, docela se to táhne a ani odhalení není nic extra. Spíše průměrný díl. Howgh! ()

Columbo na univerzitě (1990) (S10E01)

Jeden z nejlepších dílů Columba. Protivníci jsou slušní slizouni, kteří navíc ponižují Columba a to se nevyplatí. Columbovi jako vždy pomůže náhoda k odhalení . Konec vynikající, atmosféra dobrá, skvělá vtipná scénka, úžasně vymyšlená vražda - prostě Columbo jak má být! Už jsem to viděl několikrát a vždy mě to baví. Howgh! ()

Vražda škodí zdraví (1991) (S10E02)

Spíše takových 70%. Vražda je naplánovaná velice dobře, ale s řadou chyb, které mě tedy nenapadly, dokud je Columbo nevypátral. Ten člověk je fakt mozkovna a všimne si čehokoliv. A potom už šel po vrahovi jako pes. Dopadení a usvědčení pachatele nemá teď takovou šťávu, protože od počátku víme, na co ho dostal. Ale i tak velice dobrý díl. A navíc - Columbo ve smokingu - to se tak často nevidí. Záporák také řádně nesympatický. Dobrý Columbo! Howgh! ()

Columbo a vražda rockové hvězdy (1991) (S10E03)

Kvalitní díl. Těžký soupeř, Columbo skoro v koncích a má namále, super hlášky a vynikající usvědčení. Prostě Columbo, jak ho máme rádi. No, hlavně si nezvěte Columba na večeři - protože když si dá něco lehkého... :-D Howgh! ()

Smrt bere jackpot (1991) (S10E04)

Pro mě trošku slabší díl. Vyšetřování mi nepřipadalo zajímavé jako obvykle, občas jsem se i trošku nudil. Záporák byl sice slizký, ale nějak extra nevzdoroval. Výborná byla vtipná scénka z aukce. I usvědčení nebylo nic extra. Celkově trošku slabší Columbo, ale i tak je fajn se na to koukat. Howgh! ()

Není čas na umírání (1992) (S10E05)

Netypický Columbo. Nestala se vražda, nýbrž únos. Od začátku neznáme pachatele a nevíme, co se vlastně stalo. Toto hned nabouralo klasický scénař naše milého Columba. Bylo to takové oživení. Nicméně, co se týká děje, pátrání a vůbec všeho okolo, bylo to trošku slabší. Nějak jsem se nemohl dostat do děje a nějak mě to nezaujalo. Pro mě slabší díl. Mohlo to být zajímavé a netradiční, ale bylo takové nějaké zvláštní. Howgh! ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young