Columbo

• Česko Inspektor Colombo (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (1971–2003), 93 h 41 min (Minutáž: 70–98 min)

Předloha:

Evan Hunter (kniha)

Série(10) / Epizody(67)

Recenze uživatele majec4 k tomuto seriálu (65)

Spiklenci (1978) (S07E05)

Na to, ze to bola fakt slabsia zapletka, islo o zbytocne dlhu cast. Rozhovory s vrahom boli sympaticke, no cudujem sa tej stopazi. Zbytocne sa to vlieklo. Klady su urcite v prostredi, v ktorom sa to odohravalo, kedze v danej dobe to bola dost citliva tema. Nemozem si pomoct, ale dnes ma to nechytilo a viac menej zato moze ta stopaz. ()

Columbo jde pod gilotinu (1989) (S08E01)

Po dlhsom case sa opat na scene objavil porucik Columbo. Dej sa odohrava v atraktivnom prostredi kuzelnikov. Paci sa mi ze kazda cast sa odohrava prakticky v inom prostredi. Pacila sa mi vrazda. Pokus o dalsiu vrazdu vo finale bol celkom vtipny. Cynicky Columbo. Bolo to klasicky dokonale, ale neviem, nieco mi v tom predsa len chybalo. Dnes to na plny pocet nejako nejde. ()

Vražda, kouř a stíny (1989) (S08E02)

A sme opat vo filmovych studiach, po par rokoch Aj ked je to z hladiska technickeho vybavenia poriadny skok, z hladiska kvality pribehu je to porovnatelne kvalitne. Z tychto prvych dvoch novsich casti mam vsak pocit, ze nieco tu nie je tak super ako v starych castiach. Ale to uz velmi vrtam. Tato cast bola skvela aj vdaka zaporakovi. Stevens mi pride ako sympatak, pamatam si ho zo Zajtrasich Novin a z Cisla 5 zije, no teraz si zahral uznavaneho a dost slizkeho rezisera. Bol dobry ako najskor spracoval obet a zaujimavo to riesil aj na porucika, ale vyzret na neho proste nemohol. Zaver bol super, porucik si ho celkom vychutnal. Pobavil ma valcik na tom "reziserskom zeriave". Opat sa tesim na Stredu a na CT1. ()

Sex a ženatý detektiv (1989) (S08E03)

Tento diel ma velmi bavil. Ci uz to bolo humornymi scenami, v ktorych porucik hral na Tubu, vyhybal sa otazkam o sexe, resp. odolaval sarmu hlasitej upratovacky, alebo aj vdaka atmosfere, ktoru sa podarilo navodit vdaka obstojne obsadenej zaporacke. Ta zena si sla svoje, vrazdu mala poriadne vymyslenu, no chyby sa vzdy najdu. ()

Velké podvody (1989) (S08E04)

Podareny diel, ktory nas opat zavedie k vojakom. Sice je to trochu ine ako cast "Za usvitu", trochu slabsie, ale nenudil som sa. ()

Vražda jako autoportrét (1989) (S09E01)

Diel bol zaujimavy hlavne opisom zivota maliara/ vraha. Mal to chlapec divoke, tri zeny v dome. Ale usvedcit ho bolo na moj vkus dost jednoduche. Mal to sice pekne pripravene, no bolo to z jeho strany amaterske. Columbo ako model bola nevyhnutnost. Inak taky priemer. Hlaska sa mi ale zapisala: "Ale vy nejste ja. Nikdo na svete neni ja. Ani ja nejsem ja." ()

Planý poplach (1990) (S09E02)

Tak tento diel sa mi osobne velmi pacil. Prvotne nachytali aj mna, akoby aj nie. Nahrane to bolo skvele. Ak to niekto cakal, klobuk dole. No Porucik sa malokedy myli, takze aj v tomto pripade nakoniec zvitazi. On asi vidi buducnost. Ako v Minority Report. Podla mna jedna z najorigonalnejsich casti. A to som neni az taky fanusik novych pokracovani. ()

Na programu vražda (1990) (S09E03)

Celkom zaujimavy diel. Vrazda bola super pripravena, no vzdy sa nieco najde. Bolo tam plno vtipnych momentov, ktore pobavia. Pacilo sa mi ako Columbo udolaval vraha a neskor aj jeho kamosa. Klasika, ja viem, ale teraz ma to bavilo este o cosi viac. Zaporak McGoohan bol opat skvely, k tomu si to este aj zreziroval. Nic to nemeni na tom, ze Columbo si po neho isiel od zaciatku. Ten zaverecny dokaz ma trochu prekvapil. "Jedno kusnuti do syra." ()

Odpočívejte v pokoji, paní Columbová (1990) (S09E04)

A je to tu. Najkratsie dve hodiny mojho zivota :-). Columba sledujem nepretrzite niekolko mesiacov a cakal som kedy sa dostaneme k tejto casti. Naposledy som tento diel videl ako maly fagan a uz som si nepamatal ako to skoncilo. Jedine co som si pamatal bol ten dzem pre pani Columbovu. Po opatovnom zhiadnuti, pri zaverecnych titulkach som uvazoval, ci si to nepustim este raz. Bolo vela hodin, ale priatelke som to tiez odporucil, tak snad si to pozrieme spolu. Tato cast je fakt super napisana. Kazdy fanusik Columba musi byt vo vytrzeni. Diel je ponaty trochu inak ako obvykle a aj to pomohlo k tomu neopisatelnom zazitku. Zaporacka sa javila ako silny protivnik, no sibal Columbo proste nema protivnika. A ako vieme, on niektore veci berie prilis osobne. 10* ()

Smrtící korunka (1990) (S09E05)

Akoby sa aj tie nove casti dostavali na kvalitu tych starych. Bavilo ma to. Vrazda bola pripravena precizne. Zaverecne usvedcenie bolo tiez velmi dobre. No na plny pocet nieco malo chybalo. ()

Žonglér - Vražda v Malibu (1990) (S09E06)

Opat jeden z nestandartnych dielov, ktory zaujme samotnym spracovanim. Mne osobne sa pacil aj muzsky zaporak. Bol to taky symapatak, ktory mi vo vysledku prisiel strasne slizky, takze som si uzival ako ho Colombo kruti. Neskor sa to pekne skomplikuje, co je pri Colombovi nie uplne normalne. Trochu ma sklamalo zaverecne usvedcenie, lebo mi to prislo neuveritelne, ale inak som si diel klasicky uzil, takze nie je dovod ist dole s hodnotenim. ()

Columbo na univerzitě (1990) (S10E01)

Super diel. Plny pocet davam kvoli dvojici podozrivych, ktori to vymysleli celkom slusne, no porucik im nedal sancu. Najlepsie bolo ako si z porucika robili srandu a pri tom netusili co sa na nich pecie. Fakt ma tato cast bavila. ()

Vražda škodí zdraví (1991) (S10E02)

Cisty filter cigariet bol dost velky fail. Nechapem, ze ho dostal az ten pes. Ide fakt o slabsi diel, co sa tyka vrazdy. Vrah bol naivny, vysetrovanie je lepsie. Opat sa ukazuje Colombov cit pre detail. Aj ked ho mal chytit asi skor :-). Zaporak bol ale fakt dobre obsadeny. Hamilton uz raz hral a zahral to opat super. Toto hodnotenie davam hlavne vdaka hereckym vykonom. ()

Columbo a vražda rockové hvězdy (1991) (S10E03)

Pre mna to bola dost vtipna cast. To odvolavanie sa na predpisy nemalo chybu: "Vite kto som?" "Ano pane" "A odmitate" "Ano pane, musim." Potom turovanie starej kraksne kvoli fotke s tienom. Aj samotny zaver bol nezvycajne vtipny. Tato cast je fakt podarena, taka rebelska oproti standardu. Hlavne vdaka tym vtipnym momentom, no do plneho poctu mi tam cosi chybalo. ()

Smrt bere jackpot (1991) (S10E04)

Trochu slabsie. Vela nahod som tam badal. Pobavila ale aukcia a pohreb so starou pani. Zaver bol celkom ok, no milenku mohli inak usvedcit. Sklamanie som ale citil hlavne voci obeti, kedze by urcite nepovedal, ze prave stryko mu takto ublizi. Rip Torn zahral fakt riadneho hajzlika. ()

Není čas na umírání (1992) (S10E05)

Cast ma sympaticky zaciatok s tanecnym cislom porucika. Svadba vsak na moj vkus skoncila dost skoro. U nas sa vtedy len party zacina. Je to jedna z tych nestandartnych casti, ktora cely serial osviezi. Porucik bol asi prvy krat razny bez zbytocnych odbiehaciek. Islo o nevestu jeho synovca, takze mozno preto bol horlivejsi ako inokedy. Bolo to zaujimave, vidiet Colomba v takejto polohe, no verim, ze sa neskor vratime k standartnemu priebehu deja/ vysetrovania. Najviac mi ale vadilo, ze porucik nebol v konfrontacii so zaporakom. Inak bolo vsetko ok, aj to timove vysetrovanie. No kvoli absencii toho standartneho suboja to musim oznacit za jeden z tych slabsich dielov. ()

Vrabec v hrsti (1992) (S10E06)

Tento diel som si celkom dobre pamatal aj z detskych cias. Par veci som si osviezil, no vecne spita Dolores sa neda zabudnut. Colombo to nemal az tak tazke, lebo "bud lhal Harold Dolores, nebo Dolores lhala nam." Nakolko tam bolo ale viacero zlocinov, tak tento diel mi pride celkom zaujimavy a urcite som sa nenudil. ()

Ve hře je všechno (1993) (S10E07)

S casovym odstupom davam 4*. Cast ktoru si budem pamatat hlavne vdaka krasnej Faye Dunaway. Najkrajsia zaporacka :-). Bolo to celkom mile ako to na neho hrala. Ale samozrejme to mal Colombo pekne vymyslene a on sa hral s nou. Ako vzdy. Zapletka inak taka priemerna mam pocit. ()

Motýl v šedých stínech (1993) (S10E08)

Tentokrat si Shatner nezahral takeho sympataka ako v predchadzajucej casti. Aspon som mal dovod fandit Colombovi viac ako obvykle Porucik nas tento krat bavil zaujmom o mobilny telefon, nakoniec mu to pomohlo pri usvedceni. Motivacia vraha mi prisla trochu pritiahnuta za vlasy. Pacilo sa mi vsak samotne vysetrovanie, prislo mi totiz celkom vtipne. Mal som pocit, ze tie vyhovorky vraha boli neskutocne slabe, aby im akykolvek detektiv uveril. Zaver s cyklistami som najskor nechapal, no ked to porucik zacal vybalovat, hned bolo jasne o co ide. Koniec Jerry. ()

Columbo v přestrojení (1994) (S10E09)

Opat jedna z nestandartnych casti, ktoru si taktiez pamatam z detskych cias. Vtedy sa mi to ale nepacilo. Dnes nemam nejake velke vyhrady voci tejto casti. Jedine co ma odradzalo od plneho poctu bolo niekolko momentov, ktore som ani vdaka pretoceniu si celych scen nedokazal pochopit. Za vsetky uvediem priklad, ked porucik s kolegom prehladavaju byt jedneho z obeti a bavia sa o ziarovke, potom sa bavia nieco o cigarach a zrazu zmlknu a obaja sa pozru na tu ziarovku. Samozrejme najdu co hladali. Dva krat som si to pretacal a neviem ci neumim cesky, alebo je problem niekde inde. Chapem, ze mi asi nieco unikalo, ale to predsa nie je moj problem ;-). Inak som sa bavil, kedze skladanie tej fotografie je vcelku zaujimave. Ked tak nad tym dielom uvazujem tak ide urcite o jeden z najnestandartnejsich dielov vobec. Pocet mrtvych je vysoky, porucik ma partaka, bali zeny, meni look, dostane na frnak. Bola by skoda neocenit takuto chutovecku. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young