char_t

Burroughsova klasika má velký potenciál, ale to by nesměli v Hollywoodu jako tradičně vsadit víc na akci a efekty, než na propracované charaktery a příběh. Škoda, mohlo to být dobré. ()

Zajdo

Bohužiaľ som nečítal knihu neviem to porovnať s filmom, no samotný film hodnotím kladne. Po vizuálnej stránke pekné, zvuk miestami ako zo star warsu, dej filmu sa mi páčil, Taylor Kitsch zo začiatku pôsobil nesympatickým dojmom ale časom mi prestal vadiť. Odporúčam každému kto má rád sci-fi a fantasy, vo svojom žánri nadpriemer. ()

Drink4Fun

Nerozumím, co proti tomuto filmu všichni mají. Vůbec mi nepřijde špatný a navíc v něm vidím obrovskej potenciál pro vytvoření novýho kultu. Ano, má to své béčkové chybičky, když herci říkají podivné a trochu trapné věci, ale to není nic nového. Ve Star Wars se tohle dá najít skoro každých 10 minut a nikomu to nevadí a je to všeobecně uznávaný film. <= tím narážím hlavně na hlášky se Sílou. Mě se Carter prostě líbil, víc k tomu už nemám, co dodat. Možná snad, dokoukejte se až do konce, druhá půlka je o moc lepší a hlavně ten závěr- tyhle konce prostě ve filmech miluju :-) ()

Anduril

Neviem presne prečo, ale tento fantasy film sa mi dosť páčil. Pozeral som ho síce chorý v posteli, ale snáď to moc neovplyvnilo môj úsudok. Príbeh bol, podľa mňa, zaujímavý a nápaditý. Bolo tam zopár pekných myšlienok (o vernosti k manželke, o nechuti len tak bojovať). Taktiež sa mi páčili Marťania, aj so „psom“, a tiež príbeh dvoch ľudských rás. Koniec ma tiež prekvapil a povzbudil k toľkým hviezdam. Ešte mi však zostali nejaké otázky o tých cestovateľoch, ktorý odišli len tak do úzadia. Ale nejako zásadne mi odpovede nechýbajú. V skratke, je to pekný akčný, fantasy film, s nádychom romantiky. Som rád že som ho videl. Určite si pri ňom oddýchnete. ()

strikeman

Sci-fi pohádka, ve které je "poamericku" smícháno snad všechno dohromady, disponuje několika ucházejícími herci ve vedlejších rolích, žel hlavní protagonisté jsou tady na hostování z druhé ligy. Ale i tak je to kupodivu stravitelná záležitost... 55% PS: Koukatelné pouze jednou;-) ()

helloween93

První polovina filmu je nudná, bez nápadu a se špatným scénářem. Ta druhá mi přišla o poznání lepší, jenže celé je to takové mdlé. Připadalo mi to jako mix Prince of Persia, SW a Avatara jen se špatnou režií a s nezajímavými postavami. Scéna v koloseu je přesně jako ve Star Wars II. To je náhoda. ()

P.J.2

Mno tak tohle bylo peklo!! Dokoukat do konce bylo možné jen s maximálním vypětím sil, protože takhle špatné střihy jsem neviděl už opravdu hodně dlouho. Prostředí nezajímavé, příběh ušel ale jinak to byla hrůza běs... ()

Akana

Proč musí být skoro každá vizuálně atraktivní sci-fi/fantasy tak tupá? Já vím, že ani Burroughsova předloha nebyla ničím jiným než pohádkou (znám jí zprostředkovaně díky komiksové adaptaci, která pradávno vycházela v ABC), ale pro ty haldy hollywoodských klišé to není žádná omluva. Nechci přece žádné hluboké filozofování, jen trochu fantazie. ()

Rikky007

Když si odmyslím vizuální a efektní stránku věci, která snad jako jedina na celém filmu opravdu zabaví, tak tu je prachobyčejná pohádka s nuceně sofistikovanou zápletkou. Dokážu si představit, že malé děti se v tom budou jenom těžko orientovat a pro dospělé je to jen "blbina od Disneyho". Tak je nasnadě si položit otázku pro koho byl ten film vlastně natočen? Dělat seriózně se tvářící velkopohádku nebyl moc dobrý nápad a jediné nad čím musím u filmu uznale pokývat hlavou je CGI. Tvůrce může být rád, že se takto nákladný film nakonec zaplatil. ()

Clu

Jeden velký jistý tah na bránu, který těsně minul. Příšerní herci a hrozné dialogy. Průhledné scénáristické i dramaturgické tahy, které rozpozná i průměrný divák. A proto na to nikdo neskočil. Hudbu si nepamatuji 5 minut po skončení. Ale v rámci jednoduchého dobrodružného spektáklu to většinu času není zas tak urážlivé. Něco na tom konceptu, atmosféře a art designu mělo velký potenciál. ()

Hubis_

Tak to byla teda jízda.Výborné efekty,krásná krajina Marsu,troška romantiky,nějaký ten humor a i mimozemšťani měli pěkně udělaný.Film jsem si užíval a ani chvilku jsem se nenudil a ten konec byl hodně nečekaný!Stojí za shlédnutí! ()

jirkis

Tento film mi dokázal pěkně zamotat hlavu. Jsou prostě filmy, kde je rozmezí 5* málo. Tímto případem je i John Carter. 3.5* je má volba! Ale hodnotím 4*, protože jsem milovník fantasy a kupodivu zas tak moc dobrých fantasy filmů není. ()

figliar

John Carter je skorej pre mladšieho a nenáročného diváka. Nenadchne ale ani neurazí a ako napovedá český názov, ocitá sa medzi dvomi svetmi: medzi svetom úspechu a svetom zabudnutia. Pretože po roku už pomaly ani neviem, o čom vlastne bol. ()

Wallis3

Když jsem to viděl poprvé kdysi, tak jsem si říkal, co zase to za výplod przní žanr fantasy a scifi. Teď jsem se přistihl, že mě to v celku zabavilo. Jako takovej ten relax film. Ona je to taková pizdovinka bez napětí, ale v bedně s lahváčem při ruce, se to dá zežvejknout. A Bula, ten věrný patvorní čokl, byl boží :) "TARSI VSTÁVEJ, DEJ MI RUKU! SAKRA MÁŠ ČTYŘI, DEJ MI JEDNU!" ()

Rathalos

John Carter je vydarena akcna dobrodruzna sci-fi fantasy,velmi sa mi pacila po vizualnej stranke,ale aj samotny film je fajn,taka rozpravka pre starsich...:-) ()

Faila

U tohohle filmu mě nejvíc bavila originalita příběhu, převážně prostředí, v němž se odehrával. Zpracování a herecké obsazení mi přišly místy dost podprůměrné. ()

Evander

John Carter mě nijak zvlášť neoslnil. Ke 3* jsem se přiklonil na poslední chvíli, a to za pozitivní a snad i trochu překvapivě zpracovaný závěr. 50% ()

tranquill

"Možná bych se měl já schovat za vás.. Řekněte, až to bude nebezpečné..." Po přečtení některých recenzí jsem čekal méně, ale dostal více. Překvapilo mne, že takové velkolepé podívané nepředcházelo mohutné masírování reklamou. Je to sice mix Hvězdných válek, Spidermana a snad i Pána prstenů spolu s kostýmy ala filmy z řeckořímského období, ale zpracováno dokonale. 3D nebylo nutné, myslím, že i standart by mne stejně dostal, ale beru to jako bonus. Hranice mezi digitálním zpracováním a realitou (pokud tam nějaká byla...) a mezi lidskými postavami a "Marťany" byla neroznatelná, v tom smekám před režisérem klobouk. Hranici pohádky poněkud přesahovaly krvavé boje a také i charakter hlavního hrdiny, který, na rozdíl od jednoho recenzenta, považuji za plus. Každý hrdina nemusí být nutně hned zpočátku maximální klaďas a rozumím tomu, proč už nechtěl za nic a za nikoho bojovat (ztráta rodiny). Víc než tureckou telenovelu mi to i přes určité romantické pasáže připomínalo již zmiňované Hvězdné války, a to i vtipem. Marťanští psi jsou fakt k sežrání .. :-) ()

saltonsea?

Triky povedené, občas vtipné dialogy, celkem povedený soundtrack. Tím končí klady tohoto mišmaše Hvězdných válek a Avatara. Zápory bohužel převažují. Především film postrádá jakékoliv emoce (mimo scény pohřbívání), dále pak se člověk špatně orientuje v množství postav a akční sekvence jsou špatně sestříhané. Herecké výkony kolísají od průměrných k podprůměrným. Pro mě prozatímní průser roku. ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

20 největších propadáků poslední dekády