Bílé maso

• Jižní Korea Chugyeokja (více)

Joong-ho je drsný detektiv, který se díky špatné finanční situaci dal na cestu pasáka. Avšak v poslední době mu zmizelo několik dívek, aniž by zplatily své dluhy. Když pátrá po příčině, objeví, že všechny dívky si objednal jeden ze zákazníků... ten, u kterého je právě teď další z jeho dívek. (TV Nova)

bloodvomit

Na korejskejch filmech je fajn, že jsou originální. Netušíte co se v příštích momentech stane, bourá to zažitý klišé a paradigma a tak prostě baví. Navíc Chaser je dobře naotčenej, pumpuje a poměr akce a vyšetřování je dobře odhadnutej. Super thriller. ()

Šakalík

Netradičně pojatý thriller o maniakovi, co vraždí dívky, kdy divák již od samého počátku ví, kdo je ten vrah, a dokonce to ví i hlavní hrdina a policie. Celý film pak vlastně jen bublá napětím čekaje na to, co se z toho vyklube. Vzhledem k tomu že scénář filmu čerpá ze skutečného případu, dá se snímek taky tak trochu chápat jako pranýřování poměrů uvnitř jihokorejské policie a tamní byrokracie (která je očividně všude ve světě stejná). Natočeno to je velmi zdařile, vyvrcholení má patřičný říz a na asijské poměry jsou herci i pro nás Evropany velmi výrazní. Možná jen hlavní hrdina byl zpočátku až příliš velký tvrďák a na konci příliš velký dobrák, ale dejme tomu. Stejně jako obdobný jihokorejský snímek Man of Vendetta se mi to celkově zamlouvalo. ()

OughJay

Jestli jsou takhle uhoněný všechny korejský thrillery, tak to potěš prdel... Jsem ale rád, že na mě nevybafla nějaká béčková patlanina v bollywoodskym stylu, ba právě naopak. Příběh je stavěnej poměrně chytře a prakticky do poslední chvíle divák čeká, jestli se toho zedníka s majzlíkem podaří zastavit. Nedejchlo to na mě ale ničim extra, síla příběhu byla prakticky na bodu mrazu. Pak ještě přišel tupej policejní sbor ve stylu francouzskýho Taxi, pár hodně zvláštních náhod kdy se např. vrah s jeho obětí, který se podařilo utýct, střetnou v jednom obchodě, a hodnocení prostě muselo jít dolů. Za mě se zastavilo na hodně slušnejch třech hvězdičkách. ()

sedm.1

Na jednu stranu se bohužel ani zdaleka nejedná o takový nářez, jako je zde mnoha uživateli avizováno, na druhou stranu je ovšem nutné i podotknout, že v Hollywoodu by něco takového neprošlo, neboť je pravdou, že v podstatě nějaká vyloženě kladná, či pozitivní postava se tu skutečně neobjevuje, ale především, jihokorejští tvůrci se nebáli překvapit nejen otevřenou drsností, ale hlavně vyprdnutím se na nějaké happyendové vyústění, bez kterého by to jednoduše v zámoří příliš nešlo. Co se tu každopádně určitě povedlo, je vážně potemnělá atmosféra, která tedy mohla být pojata ještě o něco syrověji, ale i tak je velmi působivá, a na výsledném dojmu sehrává opravdu velmi důležitou roli, napětí má pak sice kolísavější kvalitu, nicméně několik scén je vážně v tomto ohledu mimořádně fungujících, a to zvláště v docela vygradovaném finále a samozřejmě nemohu vynechat zvraty, které jak jsem zmiňoval, dokázali až šokovat a opravdu se tu tvůrci s nikým příliš nepárali. Herecky je to jinak takový východoasijský standart, neznalý divák tedy bude jen kroutit hlavou a očima nad veškerými těmi přehnaně afektovanými hereckými výkony, no a těm ostatním to ani tak nebude vadit, horší ovšem je, že nikdo z přítomných aktéru mi nepřišel ale ani nějak zajímavější, či výraznější, což už není vůbec dobré. Zásadní problém mám nicméně se samotnou zápletkou, kde mi opravdu vadilo, a to hlavně v druhé polovině filmu, že se zde až příliš hrálo na jen opravdu těžko uvěřitelné náhody a úplně mi nesedělo ani to její celkové zpracování, kde se vyskytovalo spousta vyloženě nezáživných scén a nedával jsem ani podivné zacházení s různými postavami, se kterými tvůrci nakládali, jak zrovna potřebovali, ale nejednou to nedával úplně smysl. O celkové svižnosti by se jinak také dalo diskutovat, takže mé nadšení z této podívané není nakonec zas až tak zcela na výši, ale i přesto se určitě jedná o výrazný snímek, který by nejedné citlivější a náchylnější dušičce mohl vyrazit dech, což já naopak jen vítám. ()

Maynard.

Vůbec nechápu, jak je možný, že sem tohle dokoukal do konce, fakt mi to hlava nebere, páč to se zvrhlo v takovou stupiditu, až hrůza... Začátek mě docela navnadil, vrah, kterej zrovna 2x nepřemejšlí a oběti prostitutky, to se jevilo jako atraktivní téma. Ale jakmile to začli rákosnický policajti vyšetřovat, tak se celej film zvrhnul v neskutečnou frašku. Jejich logické myšlení bych přirovnal ke kýblu s hnojem. A to nejen na těch nižších funkcích, ale dokonce i na těch nejvyšších. No, ke konci sem si jen říkal, ty krávo, to je taková deibilita, proč se zrovna já v neděli večer musím dívat na něcco takovýho... :o) ()

LEATHERFAC

SPOILEŘI!!! Vážení přátelé... takové korejské Seven... Chvála není přehnaná - je to natočené opravdu skvěle, scénář nápaditý, režie skvělá, herci pochvaly hodni...Je to spíš na 4,5*. K čisté pětce chybí opravdu málo. Co? Zabiják je skvělý - herec se snaží seč může a mnohdy mu to vychází na výbornou. Leč přeci jen - vypadá příliž obyčejně - rozuměj: neděsí, nenahání takovou hrůzu, jak by to chtělo. Holt nemá takový charisma jako Spacey nebo Hopkins jako Hannibal. Není to ovšem v žádným případě špatný - naopak! Leč srovnáno s takovou tou hustou atmosférou a tichým drobným děsem, které dokázali vyvolat už jen svojí přitomností výše zmínění prvoligoví killeři... těchto kvalit zdejší killer opravdu nedosahuje - avšak nutno podotknout, že tyto laťky byla umístěny opravdu hodně vysoko. Jo a když se tento drobný slabší článek spojí ještě s faktem, že killera zavřou po 20ti minutách do báně, husté atmosféře můžeme dát sbohem - čeho by se člověk měl bát, když koukáme půlku filmu na killera jak čučí s poutama v báni? Jo je fakt že killer je pak na konci o to nebezpočnější, když ho pustí z báně ven...to zase jo, ale přeci jen - já osobně mám raději klasickou linii vyšetřování, kde killerovu identitu odhalíme jako velké překvapení až na finále - tak jako třeba v Seven. Ale to je jen můj osobní pocit. Jinak mě ještě trochu sraly ty občasné nelogičnosti - jako třeba proč tu adresu z killera nevymlátili hned - proč se s ním tak serou? Nebo když už ho musí pustit, tak ho nechají sledovat jednou policajtkou, která ho pak pochopitelně ztratí, že...atd atd. Jo a závěrečné dilema na finále zabít - nezabít zlého killera, už jsme myslím taky viděli v jednom "nejmenovaném" filmu... No ale což. I tak jsem se bavil po právu náramně, kromě těchto drobných mínusů už zbývá jenom chvála, chvála a chvála... Rozhodně stojí za zhlédnutí i zakoupení. ()

Cracker

Veľmi podarený thriller už dá sa povedať s mojím kórejským obľúbencom Yun-seok Kim-om. Ako sme si už zvykli, násilie v o filme opäť nechýba, inak by film stratil tú kvalitu o ktorej tu dúfam že všetci píšeme. Miestami bol film veľmi napínavý, inde zas vtipný(incident s so starostom a hovnom v jeho tvári ;)) no a ako to už býva zvykom z policajtov zas raz spravili najväčších idiotov pod slnkom. Ja som si film užil a odporúčam pozrieť aj s režisérovím druhým filmom Hwanghae. ()

jondoe

Za zaciatkom som slintal blahom. Bol som presvedceny, ze po dlhej dobe sledujem vyborny temny thriller z azijskej produkcie. Ale dlho som sa netesil. A mozem povedat, ze uz davno som nevidel tak kvalitne pokazit cely film stupidnymi dialogmi a nemohucnostou policajneho zboru v ktorom sa poliicajti spravali akby ich prave vypustili z osobytnej skoly. Viem, ze o policajtoch koluje velmi vela vtipov, ale toto bolo skutocne na hranici unosnosti, Za zmienku stoji, skvely zaporak a vyborny pasak, ktory po nom ide. Pribeh tiez nie zly, a ani tieto dve postavy nie su napisane zle, ale ak by ste si chceli tento film naozaj uzit ak polhodnotny thriller tak navrhujem aby ste si pretocili vsetky kde sa vyskytuju policajti. Bol by som rad keby sa niekto podujal natocit remake. Napriklad americkou, alebo francuzkou produkciou. Som presvedceny, ze by bol z toho vynikajuvi thrller. Cudujem sa ze toto je v cervenej farbe. ()

Lukoboss

Čím byl film delší, tím mně přišel horší a horší. Postupně se to tak nějak začalo motat a zbytečně kombinovat, až mě to úplně přestalo bavit a zajímat. Je to asijskej film, takže si užijete spoustu krve a úderů např. kladivem. Nejde ani o to, jestli film směřuje pro diváka dobrým směrem nebo špatným, ale tady už toho všeho bylo nějak moc. ()

Chipsonator

Vuhů, tomuhle říkám paráda! Hell yea bitches! Korejci opět skórují! Chugyeogja je proklatě napínavý krimi thiller, jehož záporák je zmrd do morku kostí že byste mu tu hubu nejradši rozbily sami, zato hlavní hrdina je po čertech sympaťák a rozhodně bych s ním zašel na skleničku. Příběh jak už jsem psal je napínavý až někdy i ty zapomenuté chlupy na prdeli vstávali vzhůru, občas vykouzlí úsměv na rtech (Korejští policisté ve filmech jsou na to experti),nakonec vás znechutí a jakmile dojde na finále tak si nebude ani sekundu jistí jak to tedy skončí. I přes určité nelogické věci a tu obří náhodu co tam sehrála tak velkou roli prostě musím dát pět rudých! Jelikož a jednoduše tenhle film mě dostal a posadil na prdel. 90% ()

Torako.chan

Nízko hodnotit nemůžu ani přesto, že jsem sem tam odvracela zrak. Bylo to příběhově dost zajímavé, dramatické, násilné a poněkud děsivé. Znova se na to asi už nepodívám. ()

Wally

Hezká myšlenka...a dal bych i hvězdu navíc, ale neskutečně film znehodnocovalo zobrazení policejního sboru jako bandy totálních neustále na sebe pokřikujících a zženštile gestikulujících zoufalců ...nebo to byl záměr, který měl film odlehčit? Snad ne, protože v tom případě bych sundal ještě jednu hvězdu... Škoda... ()

Hanys_

Syrový thriller z korejské filmové dílny. Jediné k čemu mám výhrady, je práce korejské policie, která působí legračně a nevěrohodně. Jinak poctivých 80% ()

cab

Krome natahovane konce a par dalsich drobnosti se panum z Jizni Korey povedlo natocit jednu z nejlepsich kriminalek o vrazdicim seriovem maniakovi bez spetky sebezachovy a s velkou porci sebeduvery poslednich let a mohl jsem z uzasem sledovat deni na platne se sice obycejnou zapletkou, ale o to zajimaveji rozpracovanou a nemluve zahranou nebo natocenou ve vsi surove krase, jak se na podobne tema hodi. 90% ()

bloodline

Musím uznať, frajerina! Kórejci vykrútili krky aj zdatnejším borcom remesla a na parádu maznajú pocity v mäsiarskych bielych rukavičkách. Prekvapenia, zápletky, či iné rozmary sledu udalostí súkajú do ľudských lebiek s presnosťou vražedných beštií, aby v konečnom účtovaní odpálili duševné zdravie do bezsenných, mánio-depresívnych, nocí. Občas povyskakujú aj menej záživné minúty pripomínajúce hľadanie konsenzu na taliansky spôsob, ale pokiaľ vás omrzela burgrová kultúra, tak vám ázijský orient napraví chuťové poháriky až na krv. 4 a 1/2* ()

Corpsegrinder

Neskutečně depresivní, ani ne tak tónem jako spíš tim jak se odvíjí příběh. Z toho co ze začátku vypadá jako přímočarej krimi thriller se stává závod s časem kterej se s každou přibývající minutou zdá víc a víc beznadějnej. Na konci jsem se cejtil tak jak hlavní hrdina vypadal, totálně na sračky. ()

Ještěřák

UŽ JSTE NĚKDY VIDĚLI UFIKNUTOU HLAVU ŠLÁPOTY PLOVAJÍCÍ V AKVÁRIU? HLEDEJTE TADY. _____ Teď přesně o 93% vážněji. Filmu se právě chystám mrsknout 4 hvězdičky hlavně z toho důvodu, že má po čertech praštěnou, ale nějakým zvrhlým zázrakem stále koukatelnou strukturu: první třetina je jasný hororový thriller. Fajná exotická atmosféra soulské noci, rychle napočnutá zápletka a chytlavý, věčně bafající hrdina buldočího typu prožívající samé zajímavé NEPŘEDIMENZOVANÉ situace - člověk hned neví, kam dřív koukat. Ovšem ve druhé třetině se film sebevědomě zvrhne v totálně komediální prostořeké béčko (Tak kupř. na místě činu: Kreténe! To je vysílačka, vysílačkou nic nevykopeš, ty idiote!). Naštěstí se v poslední třetině vrací na návštěvu opět thriller, tentokrát lízlý spíše slasherem. _____ 70% s tím, že Orient je pro mě něco jako velký nepoznaný svět sám pro sebe. Myslím, že na tak srandovně poskládanou žánrovou kaši a břečku s psychologicky málo věrohodně prokresleným Ťapikem v hlavní roli je to vynikající výsledek - z toho asi automaticky plyne pochvala za kameru/režii. ()

dormouse

Výborně postavený i zahraný thriller, který se mi zdál zbyrečně brutální, než jsem se dozvěděla, že je inspirován skutečnými událostmi. Krásný a mladý Jung-woo Ha působí v roli masového vraha obzvláště strašidelně. ()

agass

Až teď, po zhlédnutí Bílého masa, můžu s jistotou konstatovat, že nejlepší filmy na téma sériový vrah se vyrábějí v Jižní Koreji. Zhruba od půlky nabral film takový tempo, až jsem si říkal, že není možný takhle to táhnout až do konce. Hovno! Poslední scéna mně doslova vyrazila dech. Obdivuju herecký výkony obou hlavních představitelů, protože ty rubačky vypadaly fakt autenticky a asi nebylo jednoduchý se do toho takhle opřít. Pozn. Tesařský kladivo je mocný nástroj. ()

Leo má slabost pro šikmooké

Leo má slabost pro šikmooké

10.03.2008

Ale spíš filmy než holky. DiCapriova produkční společnost Appian Way se ujme dvoudílné Akiry v režii Ruariho Robinsona (spíš než o remake slavného anime filmu prý půjde o novou adaptaci rozsáhlého… (více)