Vaši kamarádi hlodavci

• USA Your Friend the Rat (více)
Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný
USA, 2007, 11 min

Potkan Remy a jeho rovnako oduševnený brat Emil s nadšením vysvetľujú, prečo by ľudia a potkany mali vzájomne spolunažívať v krásnej symbióze. Svoje hypotézy odôvodňujú historicky a vedecky podloženými faktami. Remy nám pripomenie dejiny, kedy ľudia a potkany žili pokojne vedľa seba a zdieľali historické míľniky spoločného vývoja. Emil nám zároveň predloží niekoľko vtipných potkaních argumentov, prečo by si ľudia mali potkany väčšmi vážiť. Na záver Remy aj Emil odhodia všetky zábrany a zaspievajú pieseň, v ktorej opíšu svoju vysnívanú utópiu – víziu ideálneho vzájomného spolužitia ľudí a potkanov bez bariér, rasových či medzidruhových predsudkov, v úcte a láske, ktorá pretrvá až do konca sveta. (oficiální text distributora)

TheRoller

"One pair of rats can have 15,000 descendants in a year. That may not sound good for you, but it's good for us, since the world is out to get us." Pekný súhrn histórie týchto hlodavcov, sympatické hodenie všetkej viny za mor blchám a dobré znázornenie ako sa tieto kozmopolitné svine, teda pardón, krysy, stali kozmopolitnými. Skôr poučné ako vtipné, úsmev ale nechýbal. Jedným slovom milé, aj keď nemám ani šajnu, v akom veku je niečo takáto optimálne zhliadnuť. ()

Galadriel

Krysí historie v podání známých z Ratatouille Remyho a Emilka, částečně 3D (vypravěči), částečně stárá dobrá, velmi stylizovaná plošná animace. Nijak objevné, ale milé, vtipné, prostě tradiční Pixarovský videokousek. ()

T2

Animačne pestro spracovaná história potkanov a ich pohybe a rozrastaniu po tejto planéte, samozrejme že sprostredkované vo veselej atmosfére. /90%/ __Krátkometrážna rozprávka "Your Friend the Rat " sa dá pozrieť na DVD disku rozprávky Ratatouille. ()

JohnnyD

Jeden z najlepších kraťasov od Pixaru. Úžasný scenár, chytré dialógy, chytľavá pesnička, zábavná animacia, výborný dabing - číra dokonalosť. PS: Chcem krysu! ()

Rosaviva

Naprosto úžasný krátkometrážní film o historii krys, uvádí Remy a Emilek. Aneb jak začít milovat krysy během 11 minut :) ()

swamp

Kombinace několika animací použitých k osvětě "hlodavčí" historie. :) Celkem příjemný průběh jejich historií. ()

PetrPan

Vcelku vydařený hlodavčí brífink s nějakými těmi vykutálenými vtípky, ale to "zazpívejme si" už šlo mimo mne. ()

Stanislaus

Co se animace týká, tak jde o velice nápaditou jednohubku k fenomenálnímu celovečeráku Ratatouille, ve které má divák možnost nahlédnout do krysí historie, přičemž je poukázáno na to, že krysy nejsou vlastně vůbec škůdci, a proto by si jich lidé mohli více vážit a nemuseli by je hned zabíjet. ()

Dr.film

Nečekaně příjemný bonus na DVD Ratatouille. Pixar nic neodflákne a i tahle drobotina nese kvality v podobě hutného informačního obsahu a skvělé plošné animace. ()

duklak2

Zábavná a poučná desetiminutovka. Dozvídáme se hodně informací ze světa krys. Vy jste věděli, že krysa norská je potkan? V dávných dobách lidé považovali přeběhnutí bílé krysy přes cestu za štěstí a černé za smůlu. Nemohu jinak, než za čtyři. ()

Z0oMb3E

Veľmi zaujímavo poňatá história ľudstva z pohľadu kolonizácie sveta potkanmi. Potkany mám veľmi rád, no skôr ako potravu pre terárijné zvieratá. Čo sa tíka animácie je vybraná geniálne 3D rozprávači a neotesaná 2D animácia príbehu. V tomto kraťase je spomenuté takmer všetko: vedecké názvy, oba druhy, pôvod, mor, medicína..., čiže filmík má aj veľmi poučný obsah. A navyše je vtipný a to je veľké plus. PIXAR vie čo robí. ()

ABLABLABLA

Jo místy to bylo vtipné, místy nudné, zajímavý pohled na historii krys a potkanů jejich pohledem.... ta píseň byla každopádně neskutečně trapná, ale závěrečné "varování" nemělo chybu. Průměrné 3*. ()

kaylin

Na tomhle kraťasu od Pixaru je vidět, že se tvůrci v tomhle studiu nebojí výzev. Střídají tady různé kresebné styly, hrají si s animací i s animovaným filmem jako takovým a vy sledujete takový malý klenot. Jsou zde skutečně použité různé a krásné výtvarné styly a vypadá to krásně. Příběh není zase tak zábavný, ale potěší. "Vaši kamarádi hlodavci" je vlastně takový animovaný mockumentary o tom, jak jsou krysy vlastně prospěšné. Proč ne? V tomhle podání jeto paráda. Animovaný kraťas nemusí být přece jen groteska. Ukazuje se alespoň jeho žánrová a umělecká šíře. ()