Už od starých časů se po mnoho generací šíří příběhy o epických bitvách a mystických legendách v drsné a tajemné Skotské vysočině. Ve filmu se k legendě přidá nová pověst, když odvážná Merida stane tváří v tvář tradici, osudu a nejkrutější bestii. Merida je zkušená lučištnice a impulzivní dcera krále Ferguse a královny Elinor. Je odhodlána jít si v životě svou vlastní cestou. Vzepře se starému zvyku zasvěcení pánům země. Silnému lordu MacGuffinovi, mrzutému Macintoshovi a svárlivému Dingwallovi. Meridiny činy nechtěně rozpoutají v království chaos a běsnění. Když se obrátí o pomoc k podivínské staré čarodějnici, dostane prokleté přání. Merida, která následuje nebezpečné síly, objeví význam skutečné odvahy, aby zlomila příšernou kletbu, než bude příliš pozdě. (Falcon)

Bobik9

Docela příjemný a hezky udělaný animák. Pár dobrých vtipů a nenáročný a rychle plynoucí příběh. Být od deset let mladší, tak jsem z toho asi nadšený. V tuhle chvíli jsem rád, že jsem to viděl, ale podruhé bych si to už nepustil. Český dabing rozhodně nenadchne. ()

LiborGondek

Je to hezká pohádka. Celou dobu jsem byl sice na pomezí hodnocení 3 a 4 hvězd, ale konec rozhodl. Paradoxně jako konec myslím až titulky. Dostalo mě věnování filmu památce Steva Jobse (ačkoliv nechápu spojitost zrovna tohoto konkrétního filmu s jeho osobou), je to člověk, který si nejedno takové věnování zaslouží. A vyzdvihávám rovněž závěrečnou píseň. Je dobře, že alespoň do animáků vkládáme do jisté míry kus vlastní tvorby. 70% ()

Samuel7

Pěkný film to určitě byl, jenže chybělo tomu něco, co starší filmy od Pixaru nepostrádají. Pravděpodobně to bude příliš jednoduchým příběhem a nedostatkem postav, protože konec dojemný byl, jak tomu u Pixaru bývá zvykem, ale jinak mi to jako film od nich vůbec nepřišlo. I styl animace je značně odlišný a stromy opravdu nevypadaly dobře. Co však mohu vyzdvihnout je skvělá hudba a písně. Doufám, že Pixaru nedochází dech , protože příští rok se vrací k mému asi nejoblíbenějšímu filmu od nich, a to k Příšerkám s.r.o. Stejně však téměř veškerá kritika je tu z toho důvodu, že Pixar byl vždy špičkou a tak i nadprůměrný film, kterým Brave jistě je, zůstává ve stínu jejich starších děl. ()

Mrkvič

Rebelka je animák pro mnoho skupin diváků. Holky si v tom něco najdou. Děti tam toho mají spoustu a je to kreslený. No a chlapáci ocení humor s bojovníky. Animace vypadá skvěle. Když se dostaví nápadníci, je to zajímavé a každá karikatura má něco do sebe. Hlášky jsou fajn a pak přichází to nejlepší. Nedojde na žádnou romanci, nalezení toho pravého prince ani nic podobného. Prostě jde o vztah rebelky s maminou. Na jednu stranu trochu jednoduché, ale zase o tolik zajímavější, než je v žánru zvykem. ()

LordSnape

Pěkná, originální a nápaditá fantasy pohádka, která zde už dlouho chyběla. Jsem rád, že se pořád točí takové animované filmy. ()

hallelluja

Milujem Pixarovky. Pre ich originalitu v príbehoch, ne-klišé postavy, plastické plnohodnotné charaktery, bavia deti, ale nie sú infantilné. "Brave" je skvelý animák, ale neslňa kritéria, ktoré Pixar nasadil pri svojich prvých filmoch. Veselé postavičky, piesne, jednoduchý dej... - toto nie je Pixar, to je už čistý Disney v Pixar-kabátiku. Pre mňa sklamanie. ()

karlik4801

Rebelka je jako jedna ze starších animovaných filmů, je taková nevinná, něco jako Shrek. Roztomilý příběh pro děti, ale i pro dospělé, no vlastně pro všechny generace. Tenhle přìběh mě zase pobavil a stačí mi to na půl rok od sraček určených pro děti, ale radši by to nikdo neměl vidět. Díky Rebelko. POSLEDNÍ KOMENTÁŘ V ROCE 2012. :D ()

flawi.f

Když se chystala Rebelka do kin jakožto nový film od Pixaru, tak jsem nemohla ubránit takovému očekávání, že opět uvidím bombu typu Toy Story, Ratatouille nebo Vzhůru do oblak. Tím pádem to ve finále nemohlo dopadnout jinak, než že jsem byla trochu zklamaná. Rebelka na mě skutečně více působí disneyovsky, než pixarovsky. Pokud jde o animaci, tak té nelze vytknout absolutně nic. Je skutečně okouzlující a působí dojmem poctivě odvedené práce. Meridiny vlasy jsou pak vyloženě dechberoucí. Bohužel problém mám s příběhem. Chybí mi tam ten typický pixarovský humor, různé gagy či narážky a pak i výraznější a charakterově propracovanější postavy. Jde zkrátka o průměrnou pohádku, která je sice perfektně zpracovaná, ale chybí tam to "něco" , čím Pixar dokázal dlouhá léta dominovat na poli animovaných filmů. Samozřejmě, že Rebelka může oslovit i dospělé publikum, ale už ne třeba tím způsobem, jako tomu bylo u starších pixarovek. Po shlédnutí jsem měla pocit, že jsem viděla něco na pohled krásného, ale hlubší zážitek jsem si z Rebelky prostě neodnesla. ()

kinghome

Nádherná pohádka o poutu mezi matkou a dcerou. Další zvláštně pojatý příběh od pixaru. Animace je nádherná a příběh je skvělý. Vlasy Rebelky jsou také výjimečné. Je zvláštní, že do teď nebyl žádný příběh o zrzavé hrdince. Žádné zbyteční natahování a princové jsou taky dobrý. A boží slow motion záběry, ty miluju a tady byly nádherně zpracované na to, že to byl animovaný film. Pixar prostě animáky umí a tady to znovu dokázal. 85% ()

Dado

Bravúrna vizuálna stránka, to je to, čo je pri animovaných filmoch od Pixaru už štandardom. Ale tá originalita, nápaditosť, výnimočnosť, ktorou bol donedávna povestný, sú z neznámeho dôvodu preč. Už pokračovanie Áut, aj napriek svojej nespornej kvalite, doplatilo na absenciu týchto kedysi samozrejmých prvkov toľkými oceneniami ovenčeného štúdia a Neskrotná v tomto nechcenom trende pokračuje. Na poli animovaných filmov síce väčšinu tohtoročnej konkurencie necháva za sebou, avšak latku, ktorú nastavila trilógia Toy Story a snímky Hľadá sa Nemo, Ratatouille či Wall-E, sa bohužiaľ ani nepokúša preskočiť, len ju rovno podlieza. A o to fanúšikovia Pixaru rozhodne nestoja. (70%) ()

Yesqward

Nádherný film, či už tou správne vystihnutou hudbou, alebo pekným rozprávkovým príbehom :) Odporúčam, je to fakt úžasné :) 90% ()

JimmyII

Bezkonkurenčně nejlepší animák posledních let - minimálně od Jak vycvičit draka a Na vlásku. Tolik odvahy odlišit se od ostatnách může do svých filmů vnést skutečně snad jen Pixar (ač Auta 2 a Toy story 3 a další pokračování fakt neberu). Rebelka je nečekaně dospělý a temný film se solidní fantasy atmosférou a dechberoucími scenériemi, že i jedno dvě moralizování a pár vtípků pro děti odpustíte... Tenhle snímek by mohl vesele jít na plátno i v hrané podobě a nezklamal by. Navíc má Rebelka příjemnou dochuť. A ty lokny! Proto plný počet bez keců. Jo, tady bych i dvojku bral:-) ()

Mirokukii

Matky a dcery. Ono věčné téma, ke kterému bude vždycky co říci. Zvláště pak, když jste svobodomyslná, nespoutaná princezna-následnice trůnu a Vaše vzorná matka, dodržující etiketu za každou cenu, Vás chce, pro Vaše dobro samozřejmě, co nejrychleji prodat... pardon provdat. Když se do toho všeho přímýchá pár kouzel, neposední malí bratříčci, není o napínavé a zábavné dobrodružství, s nádhernou hudbou a animací, nouze. Mezi námi děvčaty v pohádkovém provedení. ()

Ryuuhei

Co musím pochválit, je originální námět, se kterým toto dílko přišlo. Přitom se zachovalo minimum klišé. Jinak nemohu říct, že by to byl až takový zázrak, zvlášť v první čtvrtině, která se až zbytečně táhla. Ale zbytek to dorovnal a velmi dobře. Nakonec si na toto animované dílo z dílny Pixaru nemohu stěžovat. ()

Lachtaan

Pixar je filmovým studiem mého života! On je tím nejzásadnějším důvodem, proč mám animáky rád každým rokem víc a víc a ne naopak, jak by se s přibývajícím věkem mohlo předpokládat. Hrozivě se stydím, že mi jediná už trochu postarší podívaná z jeho stáje až doposud chyběla zhlédnout a je zatraceně dobře, že jsem to napravil. Rebelka je totiž vtipným vymazleným rodinným filmem, u něhož se můžete smát legračním sekvencím i se mile usmívat nad těmi srdceryvnými. ()

T-pack

Dlouho jsem se rozmýšlel, zda tu pátou dát a nebo si jí (pro mě poprvé u celovečerního Pixaru) nechat na jindy. Důvod, proč bych hvězdičku strhával, by byl ten... jak to popsat... cartoon feel. Pitvořící se postavičky pobíhající po hradě, vrážejí do věcí a na konci snímku nestojí kámen na kameni. Přitom je to, jak se zdá, na denním pořádku a mně jen vrtá hlavou, kdo u DunBrochů uklízí a kde bere tu trpělivost. Film navíc skončil přesně tak, jak se dalo čekat už od Meridina nešťastného přání. A ještě nesmím zapomenout na jednu důležitou věc - nikdy předtím jsem v Pixaráckém snímku neviděl tolik zbytečné zlé krve mezi postavami, které se vlastně mají rády. Takže pohádka o protivnym teenagerovi a její mamce, která nutí do sňatku. Ač jsem prve koukal na překlad se zdviženým obočím, možná se ten český název hodí lépe. Ale Pixar si mě zřejmě vychoval, na Pixaru jsem vyrostl a každý Pixar žral a možná proto jsem zaslepen svou láskou k Pixaru a stejně jako Merida teď možná remcám, no ve skutečnosti se nic špatnýho neděje. Animák jako vždy vizuálně dokonalý, s krásnou stylizací, tentokrát otřepanějším příběhem, ovšem stále podávaný tak upřímně, jak jen to jde. Je to lapsus, to nemůže popřít nikdo, ale já jsem člověk trpělivý a navíc dost benevolentní, takže pokud se to nebude opakovat, nezkazím tomuto skvělému studiu u mě ono perfektní skóre. ()

sallyann

Vzhledem k tomu, že Skotsko a vůbec všechny části UK a Irsko miluju, musela jsem přidat 1 hvězdu. Jinak by to byly 3. ()

BoncheR

Nepovedal by som, že toto je zrovna to najlepšie čo Pixar mohol zo seba vydať, malo to svoje nedostatky, no absolútna bračka... to teda nie. Netypická hrdinka, netypická zápletka (trochu nejasná pre najmladšie publikum) a trochu netypické spracovanie. V konečnom dôsledku ale žiadny prúser. Ako veľké plus hodnotím krásne animácie prírody a malého modrého svetielka. ;-) (( 75% )) ()

majxik

Pěkná pohádka kterou docení i starší, proč? Když jste pozorný, zaslechnete pár komických sexualních narážek v českém dabingu. Docela by mě zajímalo jak to je v originalu :) ()

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014