Paříž, když to hoří

• Česko Paříž v letním parnu (více)

Hollywoodskému producentovi Alexanderu Meyerheimovi (Noel Coward) rychle dochází trpělivost. Jeho scénárista Richard Benson (William Holden) už přes 19 týdnů pracuje na novém filmu, a stále není s to ho dokončit. Benson si ve skutečnosti užívá života v luxusním pronajatém pařížském apartmánu, flámuje, nezřízeně popíjí, navštěvuje kasina, ale ze scénáře zatím nenapsal ani čárku. Za dva dny je ovšem termín odevzdání a producent Meyerheim si scénář ve městě pod Eiffelovou věží vyzvedne osobně! Richard si proto najme písařku, půvabnou Miss Simpson (Audrey Hepburn), a hodlá jí scénář nadiktovat z hlavy. Je ostatně už zvyklý takhle pracovat vždy, když jde opravdu do tuhého. Tentokrát ho však napadají jen samé nesmysly a vymezený čas se zatím neúprosně krátí. Tady už pomůže jen jediné - nechat pracovat svou fantazii a celou filmovou zápletku si ve dvou prožít na vlastní kůži. (dopitak)

togaf

Bláznivý kolotoč všech možných filmových klišé, parodovaných, jak jinak. Holden i Audrey se skvěle doplňují a i když nejde o žádnou duchaplnou filmovou hříčku, je to zábava. Moc se mi líbil Richardův přístup k životu - pět dní se nervovat a pak si 360 dní užívat vodky a sluníčka. Ale i Gabrielle a její nadšení z probuzení mělo něco do sebe. A Dívku, která ukradla Eiffelovu věž (metaforický název, ve skutečnosti ji neukradne) bych moc ráda viděla. ()

C0r0ner

Přistupoval jsem k tomu s lehkou skepsí, ale pak se scénář ukázal jako parádně napsaná taškařice místy přecházející až do parodie, kdy se člověk překvapivě hodně nasmál. Navíc byl film plný odkazů na jiné snímky Audrey Hepburn, takže mě tahle šaškárna moc bavila. 85% ()

mortak

One-man show Williama Holdena, který tu učí slečnu Prostinkou (Simpson) scénaristickým "switch on switch on switch". Bohužel ani jeho herecké nasazení nezapře, že se tu velmi často místo ostrého vtipu mlátí prázdná sláma zabalená do ukecanosti a poslední třetina filmu je k nevydržení. Tři hvězdičky za tu snahu natočit romanci jinak. ()

misulka03

Uznávám, že nápad je báječný a Audrey jako vždy okouzlující, ale bohužel provedení filmu se mě neoslovilo a poměrně i nudilo. Nezbývá mi říct nic jiného než bohužel. ()

Courtemanche

Tak trochu nezávislý Hollywood, z roku 1964. Říkám to takhle, protože tenhle film je něco úplně jiného než na co je člověk zvyknutý z těch let. Konverzačka, hledá se nápad, možná příběh neuchvátí, ale Hepburn a Holden hráli tak odvázaně jako když doma tě něco hodně baví. Nepamatuji si kdy se mi líbila Hepburn jako herečka až takhle moc. 5/5 ()

Mol

I'VE GOT AN IDEA! FIRST GOOD ONE I'VE HAD IN FOUR MONTHS. NO, THAT'S NOT TRUE. A FEW WEEKS AGO I HAD AN IDEA TO GIVE UP DRINKING, BUT IT DIDN'T PHOTOGRAPH! Ou, to bylo hodně špatné. Audrey moc nemusím, za to Holden je pašák. Bohužel, film byl strašná slátanina, i když chápu co tím chtěli dokázat. Dobře to fungovalo například ve filmu Muž z Acapulca s Jean-Paul Belmondem. Tenhle film jsem si pouštěl na třikrát a ani po kouskách jsem to nedokázal vydržet dokoukat. Nudné, nemasné a neslané, jak se říká. Jedna hvězda za snahu. ()

Tyny

Pomalu rozvíjející se příběh dvou scénáristů, kteří spolu vymýšlejí děj budoucího filmu. Celý snímek je vlastně postavený na představivosti a z divákovi strany hlavně na trpělivosti. Dalo mi celkem práci se do děje dostat tak, aby mě začal bavit. Originální film s nadměrným množstvím fantazie, šarmantním Holdenem a až příliš zasněnou Hepburn. ()

Mirokukii

"Dívka, která ukradla Eifelovu věž" aneb strasti a pasti scénaristické praxe. Tajemný cizinec William a překrásná Audrey. Romance, a bláznivý kolotoč načrtnutého scénáře, plného zatmívaček, obratů, a obratů až na pátou. ()

JohnSmith

Neviděl jsem dřív Holdena v podobné roli a musím říct, že si chlastajícího scénáristu střihl na výbornou. K tomu mu pěkně sekunduje Hepburnová. Škoda jen, že píšou takovou hroznou taškařici. ()

Ev.D.

5***** za Audrey a za to ,jak vždycky nasadila ten překvapivý výraz a vykulila oči :) Taky velmi zajímavý nápad jak natočit tento film. Dívka ,která ukradla Eiffelovu věž, taky dost dobrý název... ()

TheRoller

"Je letný čas a život je sladký. Raňajky budú u Tiffanyho a nálada je povznesená." Neobyčajný, ani nie film o filme ako skôr scenár o scenári. Ten je vyšperkovaný do detailov, keďže 90% filmu stojí práve na ňom. Zvyšných 10% je "len" ilustračný doplnok, čo znie chabo, ale v podaní Hepburn&Holden, ktorí šlapú na 100% je táto časť nepostrádateľná. Komu sa už navyše dostal do rúk nejaký ten scenár a mal možnosť vidieť jeho štruktúru, veľa pasáží dokáže doceniť viac ako obyčajný laik. Čo sa týka hercov, šarmantný Holden podáva obdivuhodný výkon a Audrey... Audrey je proste Audrey - nádherná ako vždy, dlhé vlasy, krásny úsmev, najkrajšie oči a tá najsladšia angličtina. Jediný vhodný konkurent, ktorý sa opovážil zmerať si sily s jej krásou bolo mesto Paríž a aj napriek jeho krásam a charakteristickému kúzlu, tento boj prehralo. Smútiť ale netreba, Audrey čo sa (okrem iného) krásy týka, neprekonalo nič a to pekne dlho. ()

Lukyn007

Hezky obsazená a perfektně zahraná (bez Audrey Hepburn si to nedokážu představit) průměrná romantická komedie. 60% ()

Chegi

Film ve filmu. Příjemný, s nadhledem a ironií. Na dobu vzniku rozhodně zajímavý námět, kterému ale chybí nějaká větší akce, nebo příběh, který by film ozvláštnil. U mě samozřejmě platí, že mi stačí koukat se na kukadla Audrey Hepburn a mám na dvě hodinky vystaráno, ale jako divák bych ocenil paradoxně lepší scénář :) Rozhodnul jsem se nakonec pro horší čtyři, než lepší tři. Hlavně za myšlenku filmu. ()

Pollock

Shlédl jsem kvůli Audrey, ovšem pro mě osobně zklamání, dle zdejšího hodnocení jsem film asi úplně nepochopil. Zlatý dobrý muž z Acapulca. ()

Jezinka

Připustím, že druhá polovina filmu mi přišla trochu vtipnější, tak to je ta druhá hvězda. Ne že bych nepostřehla nějaké narážky etc., ale film, který můžu x-krát přerušit, aniž by mne to mrzelo a sledování dokončit skoro po roce není to pravé ořechové. ()

Han22

Opět jedna skvělá komedie. Líný scénárista si najme písařku, aby za dva dny stihli napsat scénář k trháku, který očekává jeho producent. A rozjíždí se kolotoč fantazie, dělání si srandy z filmových klišé (ale s láskou) a bruslení mezi nejrůznějšími filmovými žánry. Scénárista promítá do filmu postavy z okolí a do velké lásky sebe a písařku, zatímco se zamilovávají i ve skutečném životě. Je to úchvatně zahrané - Hepburnová je kouzelně naivní, Holden hotový baron Prášil :) je tu pár hereckých i pěveckých cameí (Dietrichová, Sinatra, Astaire) a cameo, který nechce pochopit že je cameo (Curtis) :) A nejvíce jsem se zasmál, když se Hepburnová opije a film se bleskurychle mění na hammer horor, indiánku a letecký film :D ()

boro123

Lámu si hlavu, jako co tenhle film tvůrci vlastně zamýšleli...jako parodii, komedii,romanci,satiru? V podstatě v něm najdeme všechno....některé satirické poznámky a utahování si z filmů byly nesmírně vtipné, vyskytla se sice řada slabších momentů, ale jako celek je film velmi zábavný s jako vždy skvělou Audrey a velmi sympatickým Holdenem...Obzvláť mě pobavily narážky na filmy s Audrey jako srovnání My fair lady s Frankensteinem nebo narážka na Snídani u Tiffanyho...v miniroli se tu objeví i manžel Audrey Mel Ferrer ()

Mikino00

Slabá romantická komedie bez jakéhokoliv vtipu, s Holdenem jehož osobní problémy se přenesly i do filmu a krásnou Audrey, opět zachraňující tento film. Líbil se mi i Curtis ve vedlejší roli. Za trapný konec snižuji hodnocení. ()