Příběh se odehrává v malé jihomoravské vesnici Mouřínov, v níž končí silnice. Obyvatelé touží stát se obcí „průjezdní“, a protože je mezi nimi přeborník ve vábení jelenů, vynaloží velké úsilí, aby se v obci konalo mistrovství Evropy v této ojedinělé, avšak zajímavé disciplíně. Obec žije přípravami, ale nejen jimi. Souběžně s nimi se rozvíjejí zřejmé i nevyslovené vztahy obyvatel, a jak přípravy ovlivňují jejich život, tak jejich vztahy ovlivňují průběh příprav. A jednoho dne konečně mistrovství vypukne... Jak dopadne, a zda budou mít obyvatelé skutečně obec „průjezdní“, na to si už počkejte do uvedení filmu. (oficiální text distributora)

vitac.

Špatná práce zvukaře, hercům nebylo často vůbec rozumět. A proč tolik úchylných postav? (Kolotoč, záchod v obýváku , ... WTF?) Film na mě působil jako slaboučká napodobenina Dědictví, kterému ovšm nesahá ne ani po kotníky, ale je někde sto metrů v zemi pod ním. Těch pár bodů dávám za několik solidních hereckých výkonů a scény s předsedou vlády. Opravdu jsem nepochopil o co tvůrcům šlo. ()

namathur

+10 % za obor, v němž pracuji. Autoři se - nevím, nakolik cíleně - v postavě premiéra trefili do jednoho bývalého pana ministra. ()

boombang

Vcelku spíš slabota, která mohla mít na víc. Bareš je už neskutečně otravný, jak je skoro všude, to samé i Novotný, ale na druhou stranu potěšil Hanzlík a kupodivu i Zedníček. Huba, Dulava, Lábus - klasika. Komedie? Trochu... Jo, a fajn kolotoč. ()

Pavel_Pan

Amatéřina, sice ne pernamentní, ale všudypřítomná. Hercům nebylo rozumět, kamera jak z digitálního foťáku. Prostě nedodělek a nevyužití určitého potenciálu autora. Chce to stříhat, škrtat, dát si víc času s něčím co je moje umělecké dítě. ()

KaZbunda

Rozjezd kapánek pomalejší, ale poté co přijel pan premiér mě film začal opravdu bavit, myslím, že se z něj časem stane 'kultovní'. ()

pekas

Nebylo to vůbec špatný, mezi třemi a čtyřmi. Párkrát jsme se pěkně zasmáli, tak se přikloním ke čtyřem. 70%. ()

ondey

Já jen doufám, že si časem český divák k tomuhle filmu sedne, když už se o to nepokusil při distribuci v kinech. Zavádějící je možná název filmu, MUŽI V ŘÍJI evokují spíš lascivní zápletku o nadržených pánech v pokročilých letech. Tak jen všem potencionálním divákům oznamuji, že tak tomu opravdu není. Spíš už po filmu nikoho nedostanete k volbám... ()

Boulderman odpad!

Sem tam vtípek, sem tam sprosté slovo, chabé herecké výkony, nenápadité, nudné, nudné, nudné... Hodně nudné, po hodině jsem to vypnul a mažu z filmotéky. ()

jirin_cz

Místy jsem se bavil, ale většinu filmu jsem se spíše nudil a bylo to utahané. Z herců mě zaujal v podstatě pouze Igor Bareš a jeho postava premiéra. ()

nula87

Myslím, že největší "chybou" tohoto filmu je, že mnozí čekají primárně komedii,která se jim ale nedostane. Záměrně píšu chybu v uvozovkách, protože tohle není rozhodně prvoplánová komedie, ale spíš takový povzdech nad dnešním stavem venkova a politiky. A ta sonda není v mnoha směrech vůbec špatná, protože poměrně podrobně a reálně popisuje tu zatuchlost, provinčnost a jiné vlastnosti dneška. 60% ()

zdenik

Je až neuvěřitelné, jak přesně tenhle film vystihuje realitu. Se stejnou chutí, s jakou si dávám Formana nebo Chytilovou, si dám zase dalšího Sedláčka. Opravdu talentovaný český tvůrce, který se nebojí tvrdého komentáře vůči společnosti, umí najít a dokonale uchopit téma. Smekám! ()

Pitryx

Velmi, velmi dobré. Výborné herectví. Přišlo mi to celé naprosto přirozené, nenásilné. Úplně nejlepší, ba excelentní je pan Bareš v roli premiéra. To skutečně nemělo chybu. Nebo jeho ochranka. Také hudební stránka má něco do sebe. A tak jen možno litovat, že autoři nepřihodili více vtípků, legrace nebo komediální akce. Takže snímek místy působí "mrtvým" dojmem. Bohužel ani nějaká slovní hláška se nestane slavnou, jako v případě jiných komedií. Ale třeba to bude jen otázka času. 1809201110800/11438++++++++No po devíti letech bych napsal hodnocení takto.  Asi to mohlo být kratší, ke konci jsem se už dost nudil, ale také to bylo tím, že jsem nerozuměl tomu co říkali do toho mikrofonu. Sem tam problesklo i nářečí, hezký brněnský přízvuk. Celkově se občas zasmát dalo a snad se na to dá kouknout ještě jednou. Ale nemusí se.  40 % ()

Tominni

Malá sonda do české vesničky, která by tak moc chtěla silnici, aby přes ní projíždělo více lidí. Tak uskuteční mistrovství ve vábení jelenů a pozvou na ně premiéra. První půlka filmu se daleko víc blíží k mezilidským vztahům, druhá pak už splňuje atributy komedie. Celkově mám z toho rozpačitý pocit, asi by režisér udělal lépe, kdyby obě poloviny byly stejné, protože každá má něco do sebe, ale jako celek to tak úplně neplatí. Nebo už jsme všichni tak staří? ()

FosaCZ

Zkrátit, vyhodit nepochpitelné postavy (filozofující poustevník a psychicky narušená manželka podnikatele, zbavit se všech nedotažených motivů, nedělat z venkovanů intelektuály a umělce, potom ještě jednou zkrátit.....a nakonec to bude docela použitelný film. ()

Pett.Luke

Z filmu Muži v říji divákům v paměti zůstanou hlavně jednotlivé postavy – plastické a uvěřitelné, mající tajemství. Postavy podivínské, skoro až karikatury, které ale netrpí prvoplánovou směšností. Mistr republiky ve vábení jelenů je intelektuál, který namlouvá audioknihy a doma v kůlně si vyrábí kolotoč. Postavě premiéra zase navzdory oficiálnímu dekoru nečiní problém opít se a ztratit zábrany. Robertu Sedláčkovi se spolu s Martinem Trnavským podařilo napsat psychologicky přesvědčivé charaktery a obsadit je kvalitními herci, kteří z filmu netrčí, protože sestupují na úroveň svých rolí. A to vše na tucetkrát zrecyklovaném půdorysu moravské vesnice a obehrané dějové linii příprav oslavy a jejího vyvrcholení. *** Sedláčkův film se pohybuje na hranici toho, co může být nazýváno jako špatný vkus, koketuje s klišé a banalitou, ale přesto se nebojí uchopit je znovu a jinak. Zápletka by mohla sklouznout v sérii vyprázdněných vtipů. Politici ovšem nejsou směšní sami o sobě, ale svou obyčejností, či tím, jak se ji snaží zastírat. A momenty, kdy se muži v zelených úborech celou svou bytostí opírají do troubících rohů, obsahují kromě grotesknosti i cosi obtížně zařaditelného. Chlapskou animálnost, pudy skryté pod kabátem civilizace. ()

Festival nad řekou se blíží

Festival nad řekou se blíží