Burn-E: Světlo galaxie

Krátkometrážní / Animovaný / Komedie / Sci-Fi
USA, 2008, 8 min

Burn-E je další z řady pixarovský kraťasů, tentokrát je součástí bonusů DVD a Blu-ray disků filmu Wall-E. Sledujeme svářecího robota Burn-E, který se snaží opravit anténu vně vesmírné lodi. Zůstane tam ovšem trčet, a to kvůli hrajícímu se páru Eve + Wall-E. Burn-E se ale zavřenými dveřmi nenechá odradit a snaží se dostat zpět do Axiomu - luxusního plavidla obézních lidí, avšak tím jeho peripetie nekončí... (Mertax)

naxicka

Tak tento kraťas mě nadchl milionkrát víc, než celý Wall-E. Nepostrádá vtip, děj, bezchybnou animaci a hlavně!!! - Die Ode an die Freude!!!!!!!!!;-) ()

melloun

Je to kouzelný robůtek a jak se krásně raduje, když se mu práce povede... :-D Jelikož jsem se na tento krátký animovaný filmeček koukal už snad asi 20 krát a pořád mě neomrzel, musím tu jednu hvězdu přidat. ()

guri

... len to chcelo menej zaberov z filmu, aby to neposobilo len ako nejaky vystrihnuty "privesok" z Wall-eho. Inak vynikajuca zabava :-) ()

Stíba

Už WALL-E se mi naprosto vryl pod kůži a tenhle kraťas je pro mě takovou třešničkou na dortu. To, že se kraťas odehrává souběžně s hlavní dějovou linií člověka nutí si říkat, co všechno se mohlo dít na ostatních částech té obrovské lodi plné robotíků :-) velmi povedené a zábavné... brrrnn-ííí!!! :-) ()

VerenaLord

Tak Burn-E je průserář roku :D Výborný! Škoda, že jde jen o krátkometrážní, je to tak super, že by to chtělo alespoň celovečerní. I když myslím, že pak by byl osud Burna nejistý. ()

FoxMulder

Trošičku slabší a ne tak originální jako Wall-E, ale pořád vysoký nadstandard. Ty jejich elektronické jména jsou geniálně vymyšlené. To je prostě Pixar!!! ()

LuiCJ

Príbeh, ktorý rozpráva o pozadí postavičky BURN-E z filmu Wall-E. Film výborne vystihuje prvok - postave sa udeje niečo, čo jej zmení život. V tomto prípade to je BURN-E a pokazená anténa. Kraťas má výborné scény, vtipy a na záver príde dielo Óda na radosť, ktorá vyvrcholí tento krátky film na jedničku. Páčia sa mi nápady pixarovských režisérov a scénaristov ako je tento - urobiť krátkometrážny film o malej, "nepodstatnej" postavičke z celovečerného filmu a tak ju zviditeľniť. Ako je to pri veľa filmoch, aj tu som si pozrel aj druhú verziu filmu s komentárom režiséra Angusa MacLanea. Rozpráva o vzniku filmu, nápadoch atď. Jednoznačne odporúčam. ()

Likan7

Nápaditý, roztomilý a pěkný kraťas, který jen potvrzuje, že je obrovská škoda, že se Wall-E nikdy nedočkal dalšího dílu. Minimálně Burn-E by si ho klidně zasloužil! ()