Dánská dívka

• Velká Británie The Danish Girl (více)

Film Dánská dívka vás zavede do Kodaně dvacátých let minulého století. Einar Wegener (Eddie Redmayne) patří k nejlepším dánským malířům své doby, jeho žena Gerda (Alicia Vikander) mu přitom poskytuje maximální podporu a přitom se sama snaží prorazit jako portrétistka. Pozvolné borcení jejich harmonického vztahu odstartuje banální příhoda – Gerdě, která připravuje sérii baletních portrétů, nedorazí figurantka, a Einar svolí, že své ženě bude sedět modelem, oblečený do baletního kostýmu. Intenzivní spojení s ženským elementem v Einarovi rozpoutá obrovský emocionální zmatek, s nímž se vyrovnává nejprve „nevinnou" hrou na tajemnou dánskou dívku Lili, a později čím dál silnějším přesvědčením, že pouze jako žena dokáže být šťastný. A byl by ochoten podstoupit cokoliv, aby jeho transformace byla dokonalá. Během této proměny ho věrně provází jeho Gerda, která díky své nové múze Lili sice konečně prorazila jako umělkyně, ale zároveň ztratila svou životní lásku. (Cinemart)

lobo87

Dánske dievča síce neovplýva dokonalým a strhujúcim príbehom, ale tieto nedostatky nám dokonale nahrádza výborná réžia, krásna práca s kamerou a hlavne dokonalé (!) výkony ústrednej dvojice. Eddie Redmayne je neskutočný herec. Myslel som, že svojho Stephena Hawkinga už neprekoná, ale on to dokázal. Bol geniálny. Alicia je tu trošku v jeho tieni, ale neprávom. Možno to veľa ľudí prisúdi len jej kráse, ale herecky je na tom tiež neskutočne a Redmaynovi bola vyrovnanou partnerkou. Už len kvôli nim dvom sa film oplatí vidieť... 70% ()

Ados12

Jedno prso Alicie, jedna hvězda. Druhé prso, druhá hvězda. Ještě, že jsem viděl fantastická zvířata před tímto filmem, protože běhající Eddie po městě s hůlkou v ruce.. Asi bych to viděl trochu jinak ()

Kytarka

Smekám pomyslný klobouk. Relativně komorní, citlivě ztvárněné pojednání možná ani ne tak o tom, jak se muž stal ženou, ale jak se jeho nejbližší lidé i přes to všechno neodvrátili zády a prožívali to s ní(m). O bolesti a všem tom, co člověk nezištně udělá pro druhého. Pro mě zde nebyla hlavní hrdinkou Lily... Pro mě největší poklona v tomto filmu je pro Alicii Vikander a její roli - Gerdu. Pro její lásku k druhému, která jde i přes bolest, přes slzy, přes to, že svého nejmilejšího už vlastně nikdy neuvidí. Slzné váčky opět dostaly řádně zabrat. ()

DePompon

Eddie Redmayne je hotový poklad. Excentrického maliara Einara zahral s rovnakým prehľadom, ako postihnutého vedca Stephena Hawkinga v silnej The Theory Of Everything. Alicia Vikander, ako jeho krásna manželka, mu dôstojne sekunduje. A tak nastáva famózne spojenie všetkého, čo si tento jedinečný príbeh zaslúži, vrátane slzičiek dojatia v závere filmu. A vrátane uvedomenia si, do akej miery ostáva Einar Wegener nepochopený i v súčasnom svete. ()

blondboss

Celkom zaujímavý príbeh prerozprávaný na základe motívov skutočných udalostí spred takmer 100 rokov. Hooper pichol trošku do osieho hniezda a natočil príbeh o jednom z prvých transsexuálov, ktorý sa odvážil to prezentovať aj svetu. Je to zároveň príbeh ženy, ktorá prišla o svojho partnera a Alicia Vikander to zahrala bravúrne, čím právom získala Oscara. Mne tento typ filmu veľmi nesadol, ale určite sa jedná o jeden z tých kvalitnejších snímkov. 60 % ()

laple

Zajímavé, kontroverzní, krásné, smutné, znepokojující. Obsazení hlavní mužské role nepřekonatelné. ()

solisoli

Konečne od Angličanov niečo slušné, ba priam skvelé. Veľmi citlivo stvárnený životopis chorého maliara, kde podobné nie je nič výnimočné u takýchto ľudí. U týchto umelecky výnimočných jedincov myslenie prerastie až do psychického kolapsu a stratia nad sebou súdnosť fyziológie vlastného tela. Výborný casting, skvelý scenár, réžia, dramaturgia, výprava a nakoniec úžasná kamera. Eddimu Redmayneovi rola sadla, ako šíta na mieru. Jednoznačne záver je vrcholom jedinečnosti celého diela. ()

holka218

Za mě tenhle film určitě ano. Je sice zvláštní, ale svým způsobem opravdu hezký. Ale určitě není pro každého. Příběh je zajímavý a děj hezky plynulí. Vůbec jsem se během filmu nenudila, ale naopak velice rychle ubíhal. Určitě není jednoduché prožívat takovou věc dnes a natož v 20. letech minulého století. Popravdě jsem moc nerozuměla Gerdě, ale to určitě nepovažuji za chybu. Eddie je hrozně dobrý herec. Do téhle role se moc hodí. Ne, že by ve skutečnosti vypadal jako žena, ale je takový …. no vždycky vypadá hrozně nesměle, nerozhodně a pořád vypadá jak kluk. Právě proto ho mám ráda. Alicia mě taky mile překvapila. Je moc hezká a navíc moc dobrá herečka. Pro mě byl film Dánská dívka opravdu zážitek. ()

zuzza11

Nemůžu si pomoct, tak strašně nesympatický film a strašně nesympatický Eddie. Jen k vůli němu nesnáším Fantastické zvířata, a teď díky němu nesnáším tuto menšinu :-( Pardon, ale bylo mi z toho zle. ()

Sebule

Můj dlouho odkládaný film... Nejdřív musím říct, že herecké výkony Redmayna a Vikander byly naprosto neskutečné, do toho splynutí kamery, exteriéru a interiéru. Příběhově o něco slabší, čekal jsem větší hloubku, co se týče toho, co se děje v Lili. Pro některé moc dlouhé nebo nudné téma, ale mně to přišlo zajímavé a ještě k tomu hudba byla taková pomalejší a sedla pěkně do snímku. Hodnocení: 7/10 ()

kokofek

Herecký koncert hlavních představitelů,kde je v hlavní roli láska.Myslím,že zobrazení lásky v její čisté podobě je uměleckým záměrem filmu.Bohužel pro většinu lidí je nepřekonatelným problémem něco takového pochopit.Potřebují mít své zajeté koleje, své jistoty v podobě zavedených schémat vztahů. ()

doriana.g

Kdyby na tento film vybyl jen jeden Oscar, dala bych ho Alicii. Ta holka je vážně výborná. Ale neměla bych nic ani proti Oscarovi pro Eddieho. ()

Sherty

Přesvědčivý výkon, jaký předvedl Eddie Redmayne se jen tak nevidí. Po Teorii všeho mě tento herec nepřestává udivovat. Jeho zevnějšek celému filmu napomáhá a herecký výkon samotný tahá snímek z lehkého nadprůměru do vyšších pater. Hooper už je sám o sobě sázka na jistotu a záruka kvality a důkazem je i to, jakými profesionály se obklopuje. Sázka na Redmayne a Amber Heard dopadla skvěle. Hudba se mi také líbila a nechám se překvapit jestli Dánská Dívka urve nějakou tu zlatou sošku. - 85% ()

wick

Lehce nadprůměrné drama...přináší hlavně výborný výkon Eddieho R., jinak je to dosti konvenční záležitost neodchylující se od schematu šablonovitého sentimentálního příběhu o nemocném jedinci ()

Marci137

Neuvěřitelné. Záčínám mít hlavního herce za jednoho z oblíbených. Tuto roli i roli Hawkinga zahrál bezvadně. Asi nejsem ještě tak dospělá, abych pochopila jednání jeho ženy, ale nu co. Třeba jednou pochopím :) ()

silvusaak

Primo neuveritelny (i kdyz trosku zavadejici slovo v tomto pripade) vykon Eddieho. Nespustila sem z nej/ni oci. Proste nadhera se divat na takove herecke vykony. ()

Jessicahamby

Na tento film jsem se těšila strašně dlouho a rozhodně nezklamal. Co se týče výkonu herců, tak si nemohu stěžovat. Nejen, že Eddie opravdu působil jako ženská, ale vypadal i tak (a teď nemyslím jen, když byl Lili)... Postava jeho manželky byla skvělá, tolik pochopení, co měla, jsem upřímně nechápala já... ()

Masarka14

Herecky úchvatné, scénaristicky už ne. Látka byla zajímavá ale to je vše. Bohužel. A já zapisuji další zklamání, asi jsem zase čekal příliš mnoho. ()

NikaIn

Bolo to zaujimave,ale vzhladom k tomu,ze do tejto tematiky vidim,nachadzam tu zopar rusivych elementov.Trnssexuali vobec nie su taky zzenstili ako Lili.Dalsia hlupost ako sa mohol ozenit a viest normalny sexualny zivot zo svojou manzelkou az do prvej skusenosti s pancuskami,to takto nefunguje,tito ludia vedia od malicka,ze nemozu byt zo zenou,pretoze sami su zenami.Neodcudzujte ich za to ,ze su ini,oni si tym postihnutim vytrpia dost aj bez ponizovania a odcudzovania okoliteho sveta.Lili sa k zmene pohlavia dostala dost lahko v dnesnej dobe by to mala komplikovanejsie.Dlhorocny proces cez psychologov,sexuologov,gynekologov a zakrokov.Ale emocne velmi silny film,najviac som sucitila s Gertou a to len preto lebo Lili nebola presvedciva,posobila umelo.Smutny koniec,po ceste plnej beznadeje a pochyb si zasluzila vytuzeny zivot. ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

14.07.2016

Alicia Vikander je nová Lara Croft

Alicia Vikander je nová Lara Croft

29.04.2016

Znáte novou švédskou superhvězdu?

Znáte novou švédskou superhvězdu?

25.05.2015

Seznamte se s Alicií Vikander. Možná si teď nemůžete její obličej zařadit a marně přemýšlíte nad tím, kde přesně jste ji viděli. Takže nápověda: Pokud občas utečete mimo mainsteamovou klasiku,… (více)

Johnny Depp je milencem Vanessy Paradis

Johnny Depp je milencem Vanessy Paradis

03.03.2010

To samozřejmě není žádná novinka. Žijí spolu už dvanáct let a mají spolu dvě děti. Teď ale společně stanou před kamerou. Lasse Hallström je chce totiž obsadit do dramatu My American Dream, jehož… (více)