Lekce neslušného chování

• Velká Británie Easy Virtue (více)

Larita, krásná a rozvedená Američanka, se ve Francii seznámí s pohledným anglickým mladíkem Johnem a záhy se za něj provdá. Ihned po svatbě se vydávají k jeho rodičům na starobylé anglické venkovské sídlo, aby jim John představil svou okouzlující ženu. Johnova matka má ihned averzi vůči své nové snaše. Naopak Jim, Johnův otec, v ní nalezne spojence a spřízněnou duši v tomto staropanensky nudném prostředí. Začíná hra bez pravidel... V níž ten (respektive "ta") nejdůvtipnější vyhrává. Anebo prohrává...? Komedie, plná typicky sarkastického anglického humoru.V hlavních rolích účinkují Jessica Biel (Iluzionista) a Ben Barnes (Hvězdný prach). Jejich výkony dokreslují Colin Firth (Deník Bridget Jonesové) a na cenu akademie nominovaná Kristin Scott Thomas (Anglický pacient). (oficiální text distributora)

Smajdallff

Perfektní anglický humor v dokonalém ladění s atmosférou a hudbou. Mnoho jsem vážně neočekával, ale čím déle jsem se díval, tím jsem se více bavil. Konec je sice trochu předvítadelný, ale jinak nemohu moc vytknout. Doporučuji shlédnout ()

CarlaBrunn

Romanticke? Vystiznejsi nazov je skor komedia uzko prepletena so spolocenskou satirou. Chvilami nudne, chvilami pozeratelne sceny a dialogy vystriedal majstrovsky zaver (najvtipnejsi z celeho filmu), ktory ponuka pohlad na Laritu ako frci v aute so svokrom spat do rodnej Ameriky. Mimochodom, posobili "tak nestastne" :) ()

marketcsfd

skvělá hudba, má to styl- zkrátka old english - skvělý humor, báječné obsazení :D zkrátka tohle se povedlo na 1 s pěti hvězdama :D chtěla bych víc takových filmů :( ()

Jakeify

Film od začátku do konce, mi poněkud nudil, šel jsem na to koukat spíš jako na komedii, než na poloviční drama. Ale po shlédnutí celého snímku, byl můj konečný dojem opravdu dobrý, proto dávám 75%,. ()

Freeya

Krásné skloubení hřejivého anglického humoru a ledových žabomyších válek mezi nově příchozí a ženskou částí domácnosti. Vysušená treska, zapšklá stará pana a zlomyslná najivka vs. úspěšná a venkovskými mravy nepoznamenaná snacha, za nimi kdesi pokulhávající najivní manžel junior a nadhledem a rezignovaností, nikoliv slovy, hýřící manžel senior. Majordomus jako poslední kousek této skládačky. Lekce neslušného chování jsou filmem bez hluchého místa, což bravurně zvládají bez jediné kapky zbytečné akčnosti. Atmosféra je vyplněná záští, sarkasmem a pochopením. Každá postava je propracovaná, herci hrají jako o život. Velkým plusem je, že celý příběh nekončí pateticky v laciném obětí, ale energickým vstupem do nové, nadějnější, budoucnosti. Celý film dává divákovi ucelený estetický zážitek. Každý jeho dialog, scéna i kostým. ()

Wiffy

Narazila jsem na tento film náhodou a bez jakýchkoliv informacích o ději nebo recenzích jsem se až překvapivě dobře bavila. Vřele doporučuju. ()

hujerita

Úsmev na tvári bol, zopárkrát som sa zasmial a tá atmosféra bola tiež fajná.Myslím že ako divadelná hra by to mohlo byť naprosto úžasné, samozrejme z dobrými hereckými výkonmi.Kristínka ma potešila a škoda že Colin nedostal viac priestoru. Nakoniec len dodám že to bolo celkom fajn strávených neviem koľko minút :-) ()

lestatos

Na Anglické šľachtické sídlo v medzivojnovom období si mladý syn privedie mierne staršiu Američanku, ktorá svojim voľnomyšlienkárskym štýlom automobilovej pretekárky musí nevyhnutne naraziť na pomaly ale isto umierajúci svet chudobnejúcej anglickej rodiny z vyšších kruhov. Okamžite dochádza k iskreniu na úrovni nevesta – svokra, nevesta – švagrové , a my sme svedkami lahôdkového britského humoru a americkej pikantne pridanej ingrediencie. Typovo mimoriadne dobre vybraná Jessica Biel si svoju rolu užíva a v excelentnej kombinácii s Kristin Scott Thomas, Colin Firth a mojou obľúbenou Katherine Parkinson , vytvárajú atmosféru ktorá vás rozveselí tak ako to vedia len britský tvorcovia. Ak vás tento film nepoteší tak máte nejaké fest veľké problémy . Ja som si to užil s plnou parádou , pri scéne s kankánom mi vyhŕkli slzy a jediná škoda , že som na uplnom konci vytušil , čo urobí C. Firth. Pre mňa za 75%. „ Ó milý bože, ďakujem , že si priviedol Johna aj tú jeho americkú kurvu domov“. ()

Dazzy

Je málo komedií, u kterých si říkám, že mají inteligentní humor a tenhle film ho bezesporu má! Ačkoliv jsem od filmu moc neočekávala, byla jsem velice mile překvapená a bavila jsem se od začátku až do konce. Mám ráda ironii a sarkasmus, kterého je tenhle film plný. Takže tuhle komedii vřele doporučuji ke zhlédnutí! ()

BStone

Skvělý příběh o lidské odvaze a upřímnosti versus lidské zbabělosti a pokrytectví. Jessica exceluje a Colin s Kristin nezůstávají pozadu. Škoda jen idiotského překladu názvu a klasického neuvedení filmu do kin díky našim stupidním distributorům. 90% ()

drovi

Presne takéto pokrytectvo a tzv morálka dotiahli Britániu do stavu v ktorom sa nachádza. dnes. Tvorcovia trefne ukázali s typickým humorom anglickú realitu medzi vojnami. Bavil som sa od začiatku do konca. Človeka to prinúti aj rozmýšľať o tom, že človek sa skoro vôbec nemení. Ruku na srdce, koľko takých matiek manipulátoriek vidíte aj v dnešnej dobe vo vlastnom okolí? Je ich dosť že? Tento film je vlastne humorné nastavenie zrkadla nám všetkým. Herecké výkony boli super, Jessica Biel bola excelentná a Colin Firth zahral sympaťáka skvele. Klasická anglická komédia s dobre miereným odkazom. ()

housba01

Film, který vyniká svými vybroušenými dialogy, sarkastickým humorem a ukázkou rozdílu mezi tradičním konzervativním venkovem a pokrokovou Amerikou, mladou anglickou a ztracenou generací. Jediné mínus spatřuji v někdy pomalém táhnutí se děje. Nicméně nejvíc kladně hodnotím úroveň humoru, který není jednoduše naservírován jak pro děti z mateřské školky, ale člověka taky přinutí trochu nad tím přemýšlet. ()

DrifterSoul

Osudová konfrontace mladé manželky s tchyní (stará jak lidstvo samo) a paralelní dějinná srážka of Good Old England s mravy Nového Světa (AKA) Amerikou. Herecké výkony špičkové, inteligentní dialogy, lehkost, humor i vážné momenty. Geniální mix. Co více si přát? ()

eexDon

Für mich - 75%, - /závěr s odchodem Colina byl poněkud nepravděpodobný, přesně ve stylu zúčtování s nesnesitelnou tchýní, ale co už, u komedie je to docela jedno/, + /anglický humor a kritika britských poměrů dobré, Jess vypadala mocně, hlavně ten její účes a Colin jako odevzdaný cynik byl dost dobrej/, hodnocení - slušná komedie podle divadelní hry, docela vtipná a povedená, ikdyž s ulítlým závěrem, docela to šlo ()