Pěst plná hněvu

• Česko Čínská spojka (více)

Ve svém nejlepším filmu hraje Bruce Lee studenta bojových umění, který se vrací do školy svého bývalého mistra. Návrat je to tragický, protože jeho učitel byl zavražděn. Stopa vede k jedné z konkurenčních škol. Když se ale ukáže, že místní úřady nemají příliš zájem na vyšetření mistrovy smrti, rozhodne se žák pomstít svého mentora po svém. Někoho to bude hodně bolet. Při premiéře v roce 1972 během filmu aplaudovalo publikum ve stoje. Nastal čas si to zopakovat. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

ArdathBay

Bruce Lee je pro mě snad asi nejlepší bojovník, jelikož se jeho akční scény nemusely a ani nemohly upravovat, snad jen zpomalovat !! aby bylo pohyb nebo úder vůbec vidět, což je jen známka dokonalého bojového umění. V Pěsti opět předvedl vynikající práci, ovšem ten scénář. Čína (dobrá) versus Japonsko (špatné). Také mi vadilo neustálé pištění a konečně vím, proč JCVDamme řve 15 vteřin po každém úderu (tady se zřejmě inspiroval :)). PS: zajímalo by mě kam dal Bruce ten druhý nunčak, co je na obalu :) ()

vitekpe

Tenhle film bohuzel postrada genialni primocarost Big Bosse, a snaha o pribeh (= vice mluveni a "lasky") bohuzel ubira na divacke atraktivite. V jednoduchosti je sila, coz se tady ale tvurcum trosku vymklo z ruky. Skoda. Nicmene jde o Bruce, ze.... :-) 4- ()

The Viper

Bruce Lee sice ukázal krásné kousky s nunčaky a dokonce se mi i líbilo jak hrál (toto je první film který jsem s nim viděl). Ovšem zbytek stojí za starou belu. Jak příběh, tak choreografie bitek, které působí až trapně, přičemž je bohužel film brán vážně, takže to nefunguje jako u Kung-fu nářezu. Opravdu nepovedené střihy a triky s rádoby krvácejícími ústy a rozbitými hlavy nezachrání ani ultratvrďácké výjezdy kamery na oči Bruce Leeho. ()

miklaras

S čínskou kinematografií tenhle film strašlivě cuknul a všechny zasáhl takovou silou, že si člověk dneska říká, proč vlastně, když to zase taková sláva není. Srdcem sice nejsem u Bruce, ale mám ráda všechny ty, kteří na něj v němém úžasu zírali a snažili se ho dorůst. K takovým kultům jsem zvyklá se přibližovat pomalu a s úctou. ()

Theraphosa

Nevím tedy kdo dal do obsahu "nejlepší film Bruce Lee". Mě totiž nejlepším zdaleka nepřipadal a ani se mi nezdálo, že tam toho Bruce předvedl tolik, kolik předvedl v drakovi. V pěsti plné hněvu jsem měl pocit, jakoby se Bruce snažil i něco zahrát (tím nezesměšňuju jeho herecké výkony) a dělal to až příliž, snad přejetí z amerických rádoby akčních filmů, které jsou plné "hlášek" UAAAGRRRRRR. Kdyby tam nehrál Bruce, neměl bych slitování, takhle je to slabý nadprůměr.65% ()

Earl10

Výbornej film! Bruce Lee měl možnost ovlivňovat konečnou podobu filmu a dal si záležet. Všechny bojové scény jsou z jeho hlavy a je to pastva pro oči. Krásné zpracování typického hongkongského filmu o pomstě. Bruce je na úplně jiné úrovni než zbytek herců. Navíc nádherné souboje ve kterých mistrovsky ovládá nunčaky. Dokonce se i zamiluje a nutno říct, že jeho partnerka je velmi sympatická. Zajímavý konec potvrzuje nesporné kvality tohoto filmu. Jen to chtělo o patnáct minut kratší stopáž aby si člověk více vychutnal ty souboje. Jinak bravurní práce! [85%] ()

POciSEM

Bruce byl zase jednou nedostiznej. pribehove je to o nicem ale to co hlavni hrdina predvadi je nadcasovy umeni. Perfekcionista se nezapre ()

Petr.Kocfeld

Vyborny akcni film s Brucem Leem v hlavni roli.Bruce Lee chce pomstit smrt sveho mistra.Mistr je mozna zavrazden.Lee hodla smrt mistra overit...Tento snimek se mi libi.Hodnotim jej 4/5 hvezdami.Je to film plny akce a dobrych akcnich scen.Lee odvedl dobry vykon a sekundujici herci mu dobre nahravaji.Neprateli jsou mu v tomto filmu utocni Japonci,kteri mu provedou nejednu alotrii.Lee se dalsiho dne hodla mistra a ostatni pratele Cinany pomstit a vyzve Japonce k souboji...Vynikajicne ladeny akcni snimek s peknymi lokacemi a velmi dobrymi souboji.Legendarni film s Brucem Leem!Obdivuji ho...Lee zde hraje studenta bojovych umeni,ktery msti mistra Ho Yuan-Chia a taky Cinany a skolu bojovych umeni a bojuje s Japonci a skolou mistra Suzukiho.Drevenou desku s hanebnym napisem urazejici Cinany take Lee znici... ()

Radim

Naprosto triviální, až hloupý příběh s množstvím klišé, jaká jsem ještě pohromadě neviděl. K tomu přidávám příšerné dialogy, nepříliš poslouchatelnou hudbu a šílené herecké výkony. Dnes ocení snad jen pamětníci. Za zmínku mi stojí Bruce Lee, který v bojových scénách fascinuje. ()

Wishkah

Herecky, scénáristicky, režijně a výpravně naprostý propadák. Ale co se akce týče tak se jedná o výborný film. Bruce Lee dodává tolik charismatu, že i leckterá slabší bitka se zdá lepší a jeho brutalita tu nezná mezí. Ale Bruce má určitě lepší filmy ()

Standito

Strašný herci (Bruce Lee je niekedy doslova tragický), dialógy, smiešne kulisy, prostý príbeh (v rámci žánru dajme tomu). Ani akčné sekvencie som si bohvieako neužil, keďže kamera stála skoro vždy za starú belú a vtipné Brucovo pokrikovanie tomu tiež veľmi nepomohlo. Môj zážitok ešte k tomu "umocňuje" český dabing... ()

IvoB

Upřímně, celý příběh je předvídatelný a jednoduchý blábol s ohromně přepjatými a směšnými hereckými výkony. První půlka je holt zívačka. Naštěstí pak dochází k určité gradaci, příběh se odstaví na vedlejší kolej a začne se to všechno řezat. Právě povedené souboje s Brucem Leem tvoří hlavní a neoddiskutovatelný klad filmu. V závěru jsem ke své spokojenosti tedy dostal to, co jsem chtěl. Jen je škoda, že jsem se k těm cool soubojům musel prokousat hodinou podprůměrné vaty. – 3* (6/10) ()

Rozjimatel

Aby si človek vychutnal 3 skvelé súboje s najväčšími záporákmi, tak musí pretrpieť viac ako hodinu prihlúpleho príbehu, prihlúplych dialógov a prišerného herectva. A keď píšem, že som trpel, tak tým myslím, ze som trpel strašne. Aspoň, že na obraz sa dalo celkom pozerať (prostredie bolo celkom pekné) a hudba bola tiež celkom počúvateľná. ()

Wiluna

Chen Zhen (Bruce Lee) proti celému japonskému "Hongkou" dojo. "Teď jíte papír, příště to bude sklo!" "Hrozne" seriózna scéna 😂. Ale je to krásna nostalgia. ()

evil_ryu

Je to proste oddychovka. Príbeh je slabý ale veľmi zábavný. Bruce nieje sice oskarový herec ale jeho pohľady sú veľmi prirodzené (pohľady plné hnevu). Kus bojovej histórie. ()

chuckboris

Asi nejlepší film Bruce Leeho. Narozdíl od těch ostatních má příběh, emoce, ale i herecké výkony, skvělé záběry i se stejně skvělou hudbou. A to vše je navíc doplněno mistrovským bojovým uměním šelmy Bruce Leeho (ten chlap byl fakt jinej). Bruce je celý film fakt nasranej a svými pěstmi ze msty zabíjí jednoho nepřítele za druhým, přičemž jejich těla věší po ulicích. Film se mi jevil sympatickým ve více věcech a myslím že je to příjemná podívaná nejen pro milovníky bojových filmů :) ()

Czernozub

Byl jsem hrubě nespokojen. Nejen že všechny lokace vypadali na první pohled naprosto lacině, ale sám scénář a některé rozhovory byly natolik dementní, že kupříkladu "milostný" dialog Chena a jeho "vyvolené" mohl klidně vést králíček Azurit se svatým Šebestiánem, a na uvěřitelnosti by to nic nezměnilo. Celé se to navíc tváří úplně vážně, takže je to tak špatné, až to bolí, což jen posiluje Chuck-Norissovská neporazitelnost Bruce Lee. Japonskému braku jsem na chuť přišel, ale jakákoli poutavost toho Hong-kongského mi zatím zcela uniká. První hvězda je za pár slušně vyhlížejících soubojů, druhá za veeeelmi efektní závěr(bez ironie), zbytek filmu byla nuda, a ztráta času. ()

Rathalos

Vyborna akcna kung-fu vec s Bruce Leem,kde predvadza svoje umenie tela,skoda ho,kto vie,co by sa udialo v jeho zivote,keby ostal nazive...:-) ()