Pěst plná hněvu

• Česko Čínská spojka (více)

Ve svém nejlepším filmu hraje Bruce Lee studenta bojových umění, který se vrací do školy svého bývalého mistra. Návrat je to tragický, protože jeho učitel byl zavražděn. Stopa vede k jedné z konkurenčních škol. Když se ale ukáže, že místní úřady nemají příliš zájem na vyšetření mistrovy smrti, rozhodne se žák pomstít svého mentora po svém. Někoho to bude hodně bolet. Při premiéře v roce 1972 během filmu aplaudovalo publikum ve stoje. Nastal čas si to zopakovat. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

RigorMortis

Po pár mesiacoch som sa k tomuto filmu konečne dokopal (pun intended).Pôsobivé akčné scény a poctivá mlátička s legendou v hlavnej úlohe. ()

tavvva

Další z důkazů, že Bruce Lee automaticky nezaručuje kvalitu. Film byl nejen naivní, ale doslova blbý. Příběh na hovno, scénář s dialogy na hovno a zahrané na hovno. Kdejaké ochotnické divadlo by to zvládlo provést líp. Chtěl jsem dát odpad, ale posledních 20 minut filmu mělo pár světlých okamžiků, které ze záchoda jednu ušpiněnou a smradlavou hvězdičku vylovily. Pokud se chcete mrknout na pár bojůvek, přetočte na konec, jinak totální ztráta času. ()

Blazkowicz

Taky momentálně zatínám pěst plnou hněvu. To je tak, když člověk čeká podle hodnocení něco skvělého, ale je to těžká bída. Celé je to úplně o ničem. Nudný příběh, nudné dialogy, málo akce. Bruce Lee nic moc. Ani jsem neměl chuť pokračovat. 2* ()

Filmaris

Na pomery Bruce Leeho si myslím, že tu až tak toho bojového umenia nie je. Jasné, bitky tú sú no kvalitou choreografií to trochu zaostáva. Súboje sú síce dobré, Bruce je tu opäť neľútostný a dravý, ale to práve som dostal až vo finále. Príbeh možno je trochu smiešny, scenár tiež za veľa nestojí no v konečnom dôsledku je to skvelé. Je to zrejme samotným Bruceom a jeho jedinečným vystupovaním či už sa jedna o dialógy alebo súboje. Veľmi zapamätateľná je tu sprievodná hudba, ktorá je podľa mňa výborná a veľmi dobre zapasovala do konceptu filmu. Ďalej sa tu podľa mňa nájdu aj zbytočné scény, ktoré ak by tu neboli film by nijak kvalitou neovplyvnili. Výsledok je ale veľmi dobrý a príbeh o žiakovi, ktorý sa vydáva na cestu pomsty, aby pomstil smrť svojho majstra v období kedy boli Čiňania utláčaní Japoncami rozhodne patrí medzi filmy, ktoré by si mal pozrieť každý milovník Kung-Fu. ()

Weirdman

6/10... Sorry, ale mne to prišlo vrcholne nudné. Jednoducho rozjazdy pred akciou sú príliš ukecané, ľahko odhadnuteľné a patetické... ()

Werick

určitě to tu někdo už řikal ale na filmy s Brucem Lee senedívá kvůli ději, ale kvůli jeho bojovýmu umění a to je a bude obdivuhodné ()

Skytavka

Proč bych tomu do psích náušnic měla dát víc hvězdiček jenom proto, že to je kultovní film? Scénář nula, herectví nula, jedna jenom z úcty k vám lidičky :-P Pan Lee mi fakt nic neřiká... ()

childe666

Nechápu co vede plno lidí k tak vysokému hodnocení. Scénář je jedným slovem slaboduchý a Bruce Lee není nijak moc dobrý herec což potvrzuje i v tomto filmu. Viděl jsem s ním "jen" dva filmy a úplně mi stačily na to abych s ním už žádný další neviděl. ()

Silblade

Další velmi chytlavý Leeův snímek, tentokrát se chce pomstít vrahům svého učitele. Souboje jsou ohromující, určitě nejlepší je ten v Dojo, kde se s jeho rukama a nohama pozdraví snad dvacítka Japonců. V Pěsti plné hněvu Bruce poprvé používá v boji i své hlasivky a jeho řev je prostě nezapomenutelný (což mi velice chybělo ve Velkém šéfovi v kantonské verzi). Zároveň se zde objeví i jeho pověstné nunchaku. ()

Hagu

Jako dobrý asijský film to nezklamalo, s hlavní myšlenkou "Zabiju vás za to že jste zabili toho a toho , a pak přijdou další na něj za to že on zabil je" A Bruce Lee je fakt fešák! ()

HKstars

Kdo má navrčenou Fist of Legend s Jetem, tomu nemusím vykládat, o co ve Fist of Fury jde. Příběh čínského patriota Chen Zhena, který přijíždí do rodné školy, vypátrat a pomstít smrt svého mistra, v níž jsou zapleteni okupující Japonci, to je legenda, kterou si obyvatelstvo šušká už pár desetiletí a také se dočkala desítek adaptací. Za všechny jmenujme právě Fist of Legend, televizní seriál Fist of Fury s Donnie Yenem nebo parodii zasazenou do moderní doby - Fist of Fury 1991 Stephena Chowa. Byla to ale právě Brucova verze, která tohle všechno odstartovala, navzdory tomu, že většina dnešních fandů jí možná ani neviděla. Všechny další verze si od téhle půjčují (Fist of Legend si dokonce půjčuje globálně od všech Brucových filmů, nejvěrnější "originálu" zůstává paradoxně Yenův seriál, v němž je děj filmu rozkouskován do šestadvaceti dílů a promíchán s dalšími událostmi). A že je co si půjčovat - máme tu legendární souboj v dojo (jeden proti všem), přepadení školy Jing Wu nebo finální souboj (ten se však v původní verzi liší oproti Fist of Legend poměrně značně). Fist of Fury byl druhý Brucův hongkongský film a zároveň i druhá spolupráce s režisérem Lo Weiem. Ti dva se nikdy neměli moc rádi, ale po úspěchu Big Bosse si Bruce vydupal tvůrčí svobodu alespoň u akčních scén a vyjma několika soubojů udělal i celou choreografii. Akční scény se tak ve Fist of Fury radikálně liší od těch dialogových a je to rozdíl několika tříd. A ve filmu se bohužel mluví hodně, takže zíráte na papírem šustící zbožné repliky a přehrávající herce v papundeklových kulisách (i když např. interiéry japonské školy vypadají velice pěkně), což může dost lidí otrávit, nehledě na silný příběh, který se v tomto filmu ukrývá. Akce je na tom o poznání líp, i když je vidět, že dny slávy Bruce ještě čekají a i když se např. při souboji v dojo objeví řada známých tváří (např. Yuen Wah, mj. i doubl Bruce pro akrobatické prvky) a lze se kochat mnohem dynamičtější kamerou než ve zbytku filmu, nedá se říct, že by šlo o nějaký zázrak, před kterým fanoušci padají na kolena. Akce je ale různorodá - souboje muž proti muži, hromadné bitky i útoky v přesile, své si najde každý a oproti tehdejší hongkongské produkci byl Bruce opět o krok napřed, snažil se vnést do filmu i prvky dramatu a dokonce romantiky (je to snad jediný film, kdy Bruce někoho (Noru Miao samozřejmě) políbí). Škoda, že mu to Lo Wei tak vytrvale kazil. Hardcore fandové Fist of Legend asi Fist of Fury neocení, protože ten více než dvacetiletý rozdíl je v některých scénách propastný a pokud si nepřipustíte, že jde o remake a bez FoF by nebylo FoL, pak budete zřejmě raději koukat na dynamickou 90s choreografii Yuena Woo Pinga se supercool Jetem než na spíše spartánskou verzi s Brucem, které však nelze neuznat pár trumfových es, krom toho, že byla první, je to taky finální souboj s Robertem Bakerem, který má dodnes velice působivou atmosféru. Právě díky takovým scénám přetrpí relativně krátký film i skeptik a nakonec možná uzná, že Bruce Lee si právem zaslouží být nazýván legendou. 60% () (méně) (více)

brasek

Najlepší film Bruce Leeho? Po stránke akčnej určite potešil, ale príbeh neoslovil a určite hľadať za všetkým zlých Japoncov je tiež už trápne. ()

nanamarak1

Totální hovnařina. Debilní děj, debilní herci, debilní hudba, debilní dialogy, debilní režie, debilní dabing, debilní všechno. Jen za těch 10 minut bitek a za celkem nadějný úvod s westernovým hudebním motivem, který mě navnadil, dám 40%. ()

Sunwheel

Temnejšia verzia Big Bossa zasadená do historického prostredia politického zápasu Číny a Japonska, kde sa na akciu nečaká a klasický pomstiteľ prechádza celou cestou k cieľu, ktorý nepríde. Uveriteľnejšie prostredie, ani náznak humoru a v podstate klasický Bruce Lee. ()

PTuranyi

Klasický akčný film s bojovým umením s pomerne naivným príbehom rivality medzi dvoma školami a pomsty zavraždeného majstra. Príbeh nie je síce komplikovaný a obmedzuje sa na striedavé útoky na jednotlivé školy, prerušované sem tam nejakou filozofujúcou debatou o tom ako pokračovať ďalej. Samotné bitky sú však celkom dobré. Bruce Lee síce nie je žiadny veľký herec, ale ani jeho postava nie je Hamlet. Stačí že sa tvári dostatočne nahnevane a hneď sa približuje dramatickosťou drsným pištoľníkom divokého západu. Ani ostatní herci nie sú žiadne hviezdy no v rámci čínsko-japonského kultúrneho kontextu hrajú celkom prijateľne. Niektoré scény dnes síce vyznievajú ako klišé, ale v dobe vzniku boli zrejme celkom originálne. 70% ()

Marnotrat

V mládí byl pro mě Bruce Lee bůh dnes už je pouze padlí hrdina. Film jsem si pustil z nostalgie a splnil očekávání.Spousta dobrých surových bitek pro tyto film příznačných bohužel i spousta hluchých míst které jsem musel přeskočit. V dnešní době už prostě zaostává za super létajícími kung-fu hrdiny ale pro fanoušky je tento skvost povinností zvláště chtějí li vidět Bruce hodně nas....nýho..........Učiteliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii........................... ()